Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam taką sytuację: najmłodszy zawodnik, jaki zagrał w polskiej Ekstraklasie, miał 17 lat i ileś tam dni. Czy gdybym chciał, żeby rekordzistą był mój 16 letni zawodnik, musi zagrać w spotkaniu Ekstraklasy od początku? Mój piłkarz zagrał już w dwóch spotkaniach ligowych (wchodził z ławki), lecz nadal rekordzistą jest ten starszy zawodnik. I chcę się spytać, musi zagrać od początku czy wejście z ławki rezerwowych też powinno zaliczyć?

Odnośnik do komentarza

@Maddox

 

Co do mojej taktyki, to mam zespół podzielony niemal na pół, 5 odpowiedzialnych tylko za obronę i 5 za atak.

 

Środek obrony standard, 2 wysokich, słabych technicznie, z wysokimi atrybutami odbioru i krycia, oraz z dobrą psychiką.

 

Boki obrony także standardowo.

 

Defensywny pomocnik ustawiony na środeczku, pierwsza linia obrony, w mojej taktyce nie potrzebuje ani dobrych podań, ani też strzału z daleka, to nie jest jego zadanie. Typowy gość od "czarnej roboty" przerywanie akcji, wybijanie piłek na auty itp. Dobrze jak jest w miarę wysoki, z dobra grą głową oraz skocznością, a także z wysokimi atrybutami krycie i odbiór.

 

Skrzydła, czyli jak wiadomo szybkość, zwinność, przyśpieszenie, dośrodkowania oraz dryblingi.

 

Ofensywny pomocnik środek, czyli mózg mojej drużyny, ustawiony jako "wysunięty rozgrywający", za zadanie ma podanka prostopadłe do ataku. Podstawa to podania +15, kreatywność, błyskotliwość, technika. Polecam Sergio Canalesa do FMa 11, często jest wystawiany na listę przez Real i można go wyciągnąć za skromne 6mln, później jeden z najlepszych pomocników z asystami +20 w lidze.

 

Napastnicy, no cóż tutaj preferuje typowych "lisów pola karnego", czyli wysokie atrybuty fizyczne i to wystarcza. Tutaj godnym polecenia zawodnikiem jest Rudenok, można go ściągnąć za śmieszne pieniądza (~1mln), a fizycznie nabija prawie każdy atrybut +16.

Odnośnik do komentarza

Odpalasz FM-a i wczytujesz grę, następnie uruchamiasz FMRTe i wczytujesz grę, wchodzisz w Favorites, wybierasz menadżera i klub, wchodzisz w zakładkę Teams. Następnie klikasz podwójnie na zawodnika, zmieniasz to co chcesz i zapisujesz, klikając u góry na dyskietkę :]

 

Jeśli dobrze pamiętam, to tak to wygląda, bo nigdy z tego nie korzystałem :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wiem, że w chwili obecnej większość gra w nowego FM-a, ale ja powróciłem do 11 i by pograć w coś nowego wziąłem lige z USA (MLS). Generalnie wszystko fajnie, inaczej (draft, dużo zasad w kwestii rejestracji składu itp.) Jednak jednej rzeczy nie rozumiem. Może ktoś grał w tej lidze i odpowie na pytanie.

 

Pytanie: Jak w tej lidze zdobyć wychowanków?

 

Gram New York i jeszcze nigdy nie pojawił mi się żaden z wychowanków a przy rejestracji wymaganych jest 2.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja sobie tu napiszę, bo w ATT coś odzewu nie ma...

W profilu zawodnika w zakładce trening jest coś takiego jak poziomy treningowe.

Jak to czytać?

U mnie, czy kliknę na ogólny, czy na któreś wyspecjalizowane (w górnej połowie), nic mi się nie zmienia w układzie miesięcznym.

Czy dobrze sądzę, że im wyższe są słupki, tym lepiej się będzie rozwijać zawodnik przy jego obecnym treningu?

Jak to mądrze wykorzystać w ich dalszym rozwoju?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...