Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Takie życie. Żeby wiedzieć, jak rozwija się dany zawodnik, trzeba go obserwować na bieżąco. Dlatego ja stawiam na specjalizację scoutów - każdy dostaje pod opiekę jeden kraj/region i jedne rozgrywki U20 (zależnie od tego, na ile pozwala zarząd) i tego przydziału już nigdy nie zmieniam.

 

Przykładowo w Vasco mój pion scoutingu wygląda tak:

 

- scout - Luis Vanegas (36; Kolumbia) - kraje europejskie; Kolumbia U18

- scout - Mario Muñóz (37; Kolumbia) - Afryka Północna; Argentyna U20

- scout - Josenilton (38; Brazylia) - Ameryka Południowa; Meksyk U20

- scout - João Carlos (49; Brazylia) - Brazylia U20

- scout - Hernani (37; Brazylia) - wypożyczeni piłkarze Vasco; najbliższy rywal; Polska

- scout - Juan Diego González (41, Kolumbia) - Afryka Południowa

- scout - Cícero França (47; Brazylia) - Europa Południowa; Urugwaj U19

- scout - Róbson dos Santos Júnior (47; Brazylia) - Afryka Środkowa; Chile U20

- scout - Gilberto de Souza (45; Brazylia) - Brazylia; Peru U20

Odnośnik do komentarza

Czy jest taka możliwość ? Gram drugą karierę i znowu na 2 stadionie zatrzymuję się, a że zaczynam od takich po kilkaset miejsc to teraz po 30 latach gry już nie mam sił ciągnąć tego na 30k stadionie, Nie mogę rozmawiać z zarządem nawet o rozbudowie albo budowie nowego. Poboawiłem się w FMRTE i dodałem kilka mld euro aby sprawdzić czy to wina kasy ale także nie. Jakieś propozycje oprócz edytowania ?

Odnośnik do komentarza

Aż takiej przebitki nie miałem, ale udawało mi się sprzedać kogoś wartego 10 mln zł za 25 mln. Inna sprawa, że sprzedaje praktycznie tylko niechcianych przeze mnie zawodników, więc nie miałem okazji próbować podbijać ceny innych, naprawdę potencjalnie dużo wartych piłkarzy.

 

Edyta dodaje, że większość zawodników sprzedaje z klauzulą + 50% z następnego transferu, więc czasami wartość takiego transferu potrafi wzrosnąć o kolejne kilka mln.

Odnośnik do komentarza

U mnie max. cena za zawodnika (gdy sprzedaję poprzez "proponuj klubom") = wartość x 2, jeśli ustawię cenę choćby trochę wyższą niż dwukrotność jego wartości rynkowej potrafią zaoferować mniej niż wynosi jego wartość , chyba że to wyróżniający się zawodnik to czasami x 2,5 mooooże x3 , szkoda że ten wzór nie działa gdy kupuję kogoś ;) Ale ja sprzedaję zazwyczaj graczy 28-30 letnich i może to jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza

Czy jak macie zawodnika wartego powiedzmy 20 mln zł to czy kiedykolwiek sprzedaliście go za duże pieniądze? Powiedzmy 80-100 mln zł?

 

Mi chyba dziś pękł rekord jeśli chodzi o transfer w naszej Ekstraklasie :) Mianowicie, młodego, brazylijskiego bramkarza zakupionego dosłownie kilka miesięcy temu za 4mln E sprzedałem (a raczej zrobił to za mnie zarząd) za ponad 11 mln Euro do Santosu. Jestem w ciężkim szoku...

Ustawiam moim zawodnikom klauzule odstępnego w kontraktach zawsze między 5 a 7 mln, ale widać to mało :D a zaznaczę, że mam dopiero 2016 rok i zespół ze średnią wieku 22 lata... Opłaca się inwestować w scouting!

Edytowane przez Maddox_
Odnośnik do komentarza

Mam kłeszczyn. Czy ktoś kiedyś zmieniał wice-kapitana w połowie sezonu? Drugi sezon United, Vida kapitanem, Giggs wice, ale niestety Ryan nie gra za często, więc kapitanem za niego zostają najczęściej Fletcher, albo Evra. Zastanawiam się jednak, czy nie zmienić tego na stałe, ale nie robiłem tego w połowie sezonu nigdy. Czy któryś z was robił coś takiego i czy miał potem jakieś problemy w kadrze?

Odnośnik do komentarza

Zmiana kapitana w ogóle, nie tylko w trakcie sezonu niesie za sobą problemy. Zazwyczaj ten, któremu zabierasz opaskę burzy się strasznie i jest 'niezadowolony'. Może dojść nawet do tego, że poprosi cię o wystawienie na listę transferową, sam już miałem takich oszołomów... Dlatego lepiej ustawić sobie w taktyce kolejność przekazywania opaski kapitańskiej bez oficjalnych zmian. :)

Odnośnik do komentarza

@up Najlepszym rozwiązaniem na to jest... urlop jednodniowy. ;)

 

Kompletnie nie zgadzam się z tym, że zmiana kapitanów wiąże się z problemami, miałem tak może maksymalnie w 1/4 przypadków...

Najwidoczniej ja trafiałem na takich popaprańców, że stwarzali problemy. Zdarza się, zwłaszcza w polskiej lidze...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...