Skocz do zawartości

Bayern Monachium


Rekomendowane odpowiedzi

Ten Muller wzbudza jednak we mnie mieszane uczucia: najpierw nie trafia w trzeciej minucie w oczywistej sytuacji, a potem nagle ładnie się zastawiając asystuje Olicowi przy pierwszym golu. Może coś z niego jeszcze będzie?

A sam mecz kompletne bez historii (wiem, czerstwy tekst, ale co zrobić jak pasuje?). 3-0 to najmniejszy możliwy wymiar kary. Lyon nie miał żadnej szansy. W całym meczu nie było w sumie momentu kiedy bym się bał o wynik. Nikt w OL jakoś nie potrafił tej drużyny pobudzić na boisku.

A Bayern? Grali na luzie i spokojnie. Bez zbędnego ryzyka. Francuzi natomiast dodatkowo sobie utrudnili przez czerwoną kartkę dla Crisa (mistrz intelektu swoją drogą).

Potwierdziło się, że OL to drużyna na ćwierćfinał i to jest maksimum ich aktualnych możliwości. Nie wiem kto jutro będzie rywalem Bawarczyków, ale uważam, że sprytną i wyrachowaną grą mogą nawet wygrać tę edycję Ligi Mistrzów.

Odnośnik do komentarza

Prawde mowiac nie wiem, jak ocenic gre Bayernu. Wszystko przez to, co zaprezentowal Lyon, a raczej czego nie zaprezentowal. Bawarczycy zagrali po prostu swoje, a wystarczylo to, zeby sklepac Lyon bez mydla. Wszystko dzialalo jak w szwajcarskim zegarku, ale z drugiej strony zaden pilkarz nie zagral wybitnego meczu. Oczywiscie o nikim tez nie mozna powiedziec, zeby w druzynie niemieckiej zagral zle. Lyon to byl zlepek jedenastu facetow zagubionych gdzies we mgle, ktorzy zupelnie nie potrafili stworzyc chocby imitacji zagrozenia pod bramka Butta (poza jednym strzalem Gouvou z koncowki meczu). Tak jak wspomnial przedmowca, 0:3 to zdecydowanie najnizszy wymiar kary, bo okazji Bayern mial mase. Sam Robben mogl strzelic przynajmniej dwa gole.

 

Taka gra jednak z cala pewnoscia nie wystarczy do pokonania drugiego z finalistow na Bernabeu. Obojetnie czy bedzie to Inter, czy Barcelona.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, ze mecz bez historii to trafne okreslenie. Juz tak naprawde po pierwszych 5 minutach spotkanie wygladalo dla mnie na rozstrzygniete bo wygladalo jak to sprzed tygodnia (gdzie Lyon nawet 11 na 10 mial problemy). Spodziewalem sie, ze Lyon u siebie cos zagra, no rzuci sie do ataku - w koncu sklad linii obronnej Bayernu do tego zachecal :), a tu guzik. Wg mnie to nie tyle Lyon byl slaby (przeciez z Madrytem grali bardzo fajna pilke) co po prostu ewidentnie nie lezal im Bayern, ktory praktycznie kazda ich akcje dusil w zarodku.

 

Jasne, czerwien ustawila mecz, ale powiedzmy sobie szczerze - ani razu nie balem sie o wynik i arbiter ta decyzja po prostu przyspieszyl to co bylo nieuniknione. Gratulacje Bayern i mam nadzieje, ze jutro do finalu awansuje Inter bo z Barcelona to mimo wszystko sadze, ze obrona po prostu nie przetrwa naporu i skonczy wynikiem rzedu 3:5 (dla Barcy). Gwoli scislosci - dzisiaj defensywa zagrala swietnie. Contento praktycznie drugi mecz bezbledny, no moze poza tam jakimis problemami, no ale powiedzmy sobie szczerze - to polfinal ligi mistrzow, a w Bayernie grali tacy gracze jak Badstuber, Contento, Muller, Alaba. Niech ktos nazwie mnie minimalista, ale z perspektywy sezonu to wystarczy mi jak zdobeda mistrza, a w finale LM po prostu nie dadza plamy, a bede zadowolony. Z takim skladem to naprawde jest bardzo duze osiagniecie grac na trzech frontach. Paradoksalnie moze ta afera z Riberym wyjdzie na zdrowie Bayernowi bo mozliwe, ze Francuz zostanie na kolejny sezon, a w takiej sytuacji to wystarczy dwoch obroncow, ktos tam jeszcze do uzupelnienia skladu i bedzie naprawde dobra ekipa.

 

A Lyon ? Chyba to co mowili w studio - dwa najslabsze mecze w lidze mistrzow i wydaje mi sie, ze to nie przypadek. Po prostu taki, a nie inny styl Bayernu, ustawienie, obnazylo ich braki. No i mimo wszystko glupota tez. Zeby dostac czerwien (juz mniejsza o to czy do konca sluszna czy nie) w sytuacji gdy sie gra na wyjezdzie i ma 11 zawodnikow przeciw 10 no to naprawde jest to hmmm swoista profanacja ;) bo klasowy zespol taki przebieg wydarzen powinien po prostu wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i stalo sie. Bayern przegral final Ligi Mistrzow z Interem mimo, ze przez wlasciwie cale spotkanie prowadzil gre i dominowal na boisku. Niestety spelnily sie najczarniejsze proroctwa. Inter grajac bardzo umiejetnie w obronie radzil sobie bez problemow ze schematyczna gra w ofensywie Bayernu, a Demichelis i van Buyten w obronie udowodnili, ze ta formacja zupelnie nie nadaje sie do tego, by grac w meczach o taka stawke. Bramka na 0:2 to z reszta kwintesencja nieporadnosci van Buytena, ktory zostal przyspawany do boiska. Bezwladnosc godna drewnianego klocka. Badstuber tez cieniutko i jedynie Lahm probowal ratowac honor tej formacji, ale na niewiele sie to zdawalo.

 

W srodku pola rowniez bez szalu. W pierwszej polowie do momentu utraty bramki jeszcze to wygladalo zupelnie niezle. Aktywni na skrzydlach Robben i Altintop dostawali sporo podan od van Bommela i Schweinsteigera, ktorzy umiejetnie rozdzielali pilke, ale wynikalo to tez z bardzo gleboko ustawionego Interu, ktorego pilkarze nie przeszkadzali graczom Bayernu spokojnie rozgrywac pilki. Pierwszy gol to blad Demichelisa, ktory nie nadazyl za akcja, a Milito zrobil po prostu swoje. Potem gra przestala sie kleic i choc Bayern utrzymywal sie przy pilce, nic z tego nie wynikalo. Przypominal sie mecz z San Siro z Barcelona sprzed miesiaca.

 

Jezeli Bayern kupi jakichs solidnych obroncow do srodka tej formacji i kogos rozsadnego na lewa obrone, to byc moze w przyszlym sezonie uda sie powalczyc o Lige Mistrzow. Oczywiscie pod warunkiem, ze nie odejda ci, ktorzy teraz napedzali ta druzyne, czyli Van Bommel, Ribery, Robben, Schweinsteiger, Altintop, Lahm, czy tez Olic.

 

Na razie nie mam pomyslu co do konkretnych nazwisk, ktore moglyby wzmocnic druzyne, ale mam nadzieje, ze transfery, ktore sa konieczne, beda udane.

Odnośnik do komentarza

Co z tego, że Bayern prowadził grę skoro robił to nieumiejętnie i nie miał w swoim składzie na tyle dobrego zawodnika by ten wykorzystał którąś z okazji bramkowych. Piłkarze Interu wiedzieli co robią, a w połączeniu ze słabiutką dwójką obrońców Bawarczyków musiało się to tak skończyć.

 

Na plus na pewno skrzydła Robben i Altintop, zwłaszcza ten drugi mnie zaskoczył zaangażowaniem, bo to, że Holender będzie się starał było pewne. Tylko, że nie mieli do kogo dogrywać, Olic kompletnie wyłączony spod gry.

 

Trzeba przyznać, że to i tak dużo sukces, że Bayern z takim składem dotarł do finału bo mają kilka znaczących luk.

Odnośnik do komentarza

No i stalo sie. Bayern przegral final Ligi Mistrzow z Interem mimo, ze przez wlasciwie cale spotkanie prowadzil gre i dominowal na boisku. 

 

Dominował?  :o Posiadanie piłki to nie jest żadna dominacja gdy nie wiesz co z nią zrobić. Dominacja to była w rewanżu Barcelona-Arsenal. A tutaj Inter grał swoje i nie było niczego co Bayern by zdominował. Nie stwarzał sobie okazji bramkowych. Na pewno nie miał więcej szans niż Inter, a już nie mówiąc nic o wykorzystaniu tych szans. Jeżeli ktoś przegrywa 0:2 i tak naprawdę nie miał szans, argumentów, żeby ten mecz wygrać i jedynie mając posiadanie piłki to za mało, żeby napisać, że Bayern miał przewagę w tym meczu, a co dopiero dominował.

 

 

 

 

Ribery przedłużył kontrakt o kolejne 5 lat z Bayernem. Dla mnie spore zaskoczenie. Ciekawe czy poważnie Ribery myśli o pozostaniu do końca kontraktu w Bayernie czy jednak bardziej liczy na odbudowaniu formy (bo ostatni sezon miał słaby i do tego problemy osobiste) i wtedy przenieść się do Hiszpanii jak planował. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Bayern oczywiście był zdecydowanie gorszy od Interu. Taktycznie piłkarze The Special One zniszczyli Bawarczyków, którzy bili przez cały mecz głową w mur, przypominając reprezentację Polski z MŚ2006 z meczu z Ekwadorem :>

W Bayernie wyróżnili się pod względem piłkarskim tylko Lahm, Robben i ew. próbował czasami Mueller z Altintopem. Van Buyten był ośmieszany swego czasu przez Matusiaka, to jak niby miałby sobie poradzić z Milito, czy Eto'o. Podobnie żałośnie wyglądała gra van Bommela(facet stoi na boisku), czy Demichelisa. IMO Bayernowi brakuje jednak tej klasy duetu Klose-Podolski sprzed kilku sezonów. Ci panowie w formie byli niezłymi killerkami.

Ale mądra polityka transferowa i rozsądna postawa van Gaala może doprowadzić Bayern jeszcze daleko w Europie w kolejnych sezonach. Ten finał w tym roku był ponad stan, ale tym bardziej trzeba docenić klasę ekipy z Monachium.

Odnośnik do komentarza
Ribery przedłużył kontrakt o kolejne 5 lat z Bayernem. Dla mnie spore zaskoczenie. Ciekawe czy poważnie Ribery myśli o pozostaniu do końca kontraktu w Bayernie czy jednak bardziej liczy na odbudowaniu formy (bo ostatni sezon miał słaby i do tego problemy osobiste) i wtedy przenieść się do Hiszpanii jak planował.

 

Mi się wydaje, że to było jedyne wyjście. Pod koniec sezonu zainteresowanie nim europejskimi klubami zdecydowanie zmalało co by nie powiedzieć, że spadło do zera. No i teraz mając tak długi kontrakt sumą odstępnego za niego byłaby jeszcze większa więc wątpię aby szybko miał się gdzieś przeprowadzić.

Odnośnik do komentarza

Porazka boli, ale tak szczerze mowiac to ... jestem zadowolony. Druga bramka w zasadzie pokazala to co wszyscy wiedzieli od dawna - z ta obrona to potrojna korona bylaby kosmicznym osiagnieciem bo co innego zgarnac wszystko majac na kazdej pozycji swiatowych graczy (jak Barcelona), a co innego miec Van Buytena ;)

 

Mecz jak mecz. Inter wygral zasluzenie, choc gdyby strzelili na 1:1 w praktycznie idealnej sytuacji to smiem twierdzic, ze mogloby to wszystko wygladac zupelnie inaczej bo przynajmniej uwierzyliby, ze obrona Interu jest do ruszenia.

 

W kazdym badz razie nowy kontrakt Riberego to wspaniala wiadomosc. Ten sezon mial stracony, a pod koniec posypal sie niestety psychicznie i na wlasne zyczenie oslabil Bayern (choc troche mdli mnie jak widze takie wybiorcze karanie - Ribery , no tak latal za malolata, to dowalmy mu 3 mecze - badzmy poprawni politycznie, a jakis tam pionek Ballackowi wybil MS z glowy = zolta kartka) w najwazniejszym meczu sezonu, no ale wg mnie to ciagle jeden z Top 5 skrzydlowych na swiecie (dla mnie osobiscie jest zaraz za Messim).

 

Wiadomo, ze zdobycie pucharu to dopisanie nowej historii, i ze czasem aby go zdobyc potrzeba tez szczescia, ale ja jestem zdania, ze jak nie tym razem to nastepnym. Platini w koncu przeforsuje zmiany co do finansow i "kredytowe" kluby sila rzeczy beda musialby spuscic z tonu. A Bayern z niczego nie musi spuszczac bo praktycznie od poczatku wieku to chyba najlepiej finansowo zarzadzany klub na swiecie (wczesniej do spolki z Manchesterem Utd, dopoki pewna rodzinka w nim nie zasiadla ;) ).

 

Z tego co mowili przed sezonem to zyski z ligi mistrzow przeznacza w calosci na transfery czyli pewnie okolo 50 mln E. Moze ze 40 przeznacza, choc wydaje mi sie, ze juz tak nie przegna i nie wydadza na jednego zawodnika > 30 mln.

 

Tak jak mowie - jestem zadowolony bo moze i wielkim fanem Van Gaal'a nie jestem (wkurzyl mnie pozbyciem sie Lucio za grosze), ale grali w tym sezonie ladna pilke, i to co osiagneli to w zupelnosci wystarczy.

Odnośnik do komentarza

No własnie, jesli mam mieć cośdo zarzucenia Holendrowi, to właśnie pozbycie się Lucio. Oj przydałby się Bayernowi w tych decydujących meczach. Van Buyten, imho, piłkarz na solidną eurpejską drużynę, ale nie stanowi wzmocnienia dla ekipy walczącej o najwyższe laury, wręcz przeciwnie, jest niezwykle mało zwrotny, nie dysponuje przyspieszeniem, jego walory to jedynie stałe fragmenty gry i z wiadomych względów gra głową.

Odnośnik do komentarza
  • 8 lat później...
  • 2 lata później...
26 minut temu, wwosik napisał:

I co, jakie opinie na temat nowego trenejro?

Od kiedy się pojawił na ławce Hoffenheim i wyszło, że młody geniusz, to chyba każdy wiedział, że jego przeznaczeniem jest Bayern. Zaskakuje mnie tylko, że w Monachium zdecydowali się położyć tyle gotówki na stole, żeby wykupić go z Lipska, bo to nie w ich stylu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...