Skocz do zawartości

Gra po sieci w FM 2008


Paffcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich FM'maniaków

 

Mam taki problem, a właściwie mamy. Uruchamiamy z kumplem gre FM 2008 w sieci, wszystko jak trzeba. Jeden z nas zaklada serwer, a drugi sie podłącza do gry.

I tu zaczyna sie problem, bo u mnie, u tego który jest serwerem wszystko jest ok, lecz u niego jest tragedia.

Kiedy sie podłączy wszystko tak wolno mu działa, każde kliknięcie i oczekiwanie !!! Często nawet rozłącza go z serwerem.

Dodam że u mnie wtedy jest wszystko ok.

Na odwrót też są problemy bo on nawet załadować danych nie może jako serwer.

Czy u Was też tak to wygląda? jeśli nie to od czego to zależy?

Dodam również że w FM 2007 graliśmy i było ok, może też przycinało czasami ale nie wywalało z serwera.

 

Proszę Was koledzy o rade i podpowiedzi

Z góry DZIEKUJE !!!

 

Oboje mamy po 1GB ramu, GF 8600

Ja mam Athlona AM2 3600+, windows vista hp 64bit

On ma Athlona 3000 , windows xp 32 bit

 

A łącze mamy 1,5 mb pobor i ponad 256 wysylanie

Odnośnik do komentarza
256 to marny wysył raczej... z kumplem graliśmy trochę przez sieć na moim łączy 512/512 i śmigało jak co roku.

 

ja mam 256 kbps upload i na dwóch śmiga aż miło. mamy uruchomione 3 ligi (1 grywalna i dwie podgląd).

może Wy macie za dużo lig?

 

faktem jest, że po drugiej stronie mecz chodzi wolniej (nawet od fm2007), ale przeliczanie dni działa normalnie.

 

łączymy się przez hamachi.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

2mb/512kb, PIV 1,7 GHz, 256 ram

 

Szukam ludzi do gry, mam nadzieję, że jakakolwiek, biorąc pod uwagę mój sprzęt, będzie możliwa. Preferuję polskie ligi, choć chętnie zagrałbym także w jakiejś średniej europejskiej. Gram zwykle średniakami lub słabszymi zespołami. Jak jest ktoś chętny to PW. Najlepiej większa ilość osób ;).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie i mam nadzieje że ten post nie bedzie skasowany dlatego że jest to pytanie i nie pisze tego temacie z pytaniami . Chodzi właśnie o grę w sieci próbowaliśmy grac w fm'a 2008 obaj mamy wersje 8.0 na jednej stronie przeczytałem że trzeba zrobic siec na Hamachi. Więc zainslowalismy sobie Hamachi pisało żeby stworzyc nową gre w fm'ie i ustawic żeby sie uruchamiało jako serwer . Miałem podac kumplowi IP i gdy szuka innego serweru wyskakuje że "połączenie jest niemożliwe" nigdy nie graliśmy w fm'a przez internet wiec jeśli ktoś może too prosiłbym żeby ktos mi wytłumaczył jak to zrobic żeby zagrac co zrobic i czy rzeczywiście potrzebnyjest Hamachi. z Góry dzieki!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za ewentualne pomyłki, ale aktualnie nie mam zainstalowanego FMa, więc nie do końca pamiętam szczegóły gry multiplayer. Jeśli któryś z Was posiada zewnętrzne IP, to hamachi jest zbędne (w sieciach lokalnych trzeba zwykle o nie prosić adminów, większe firmy dają od razu). Jeśli nie i nie widzi od razu hosta, to proponuję (jeśli jest opcja wpisania IP serwera, pewnie jest) wpisać numer Z HAMACHI hosta (zaczyna się zawsze od 5.xxx itd). W wielu przypadkach działa :).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Myślę nad zrobieniem wirtualnej ligi fm-a. Przedstawie w skrocie jakby to wygladalo :

zapisuje sie np. 16 osob (zespoly nie moga sie powtarzac)

ja robie z tych wszystkich zespolow lige ,czyli tabela terminarz itp.

np. w kazdy piatek podaje terminarz na 3 kolejki w przod i macie 3 tygodnie na zagranie meczy z 3 przeciwnikami

gramy je na zasadzie sparingu

podajecie potem na stronie wynik meczu oraz czy nie bylo problemow z polaczeniem itp.

 

i tak caly sezon gramy, potem moze sie zrobi 2 ligi

 

Chcialbym jednak wiedziec czy bylyby osoby zainteresowane pomoca oraz gra w tej lidze. Moze macie jakies uwagi, pytanie ?? piszcie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...