Skocz do zawartości

Treningi


Enorel

Rekomendowane odpowiedzi

co do zmęcznia jeszcze, duże znaczenie ma posiadanie piłki, jeśli to mój zespół prowadzi grę i stosuje krótkie podania zawodnicy męczą się o wiele mniej

 

bardzo ciekawe spostrzezenie, ale to raczej jest wrecz przeciwnie :)

jesli prowadzisz gre i to szczegolnie krotkimi podaniami to zdecydowanie bardziej sie meczysz...

dlatego taka barca ma przewage nad reszta bo duzo biegaja... taka gra wymaga duzo wiecej ruchu zawodnikow bez pilki...

Odnośnik do komentarza
bardzo ciekawe spostrzezenie, ale to raczej jest wrecz przeciwnie :)

jesli prowadzisz gre i to szczegolnie krotkimi podaniami to zdecydowanie bardziej sie meczysz...

dlatego taka barca ma przewage nad reszta bo duzo biegaja... taka gra wymaga duzo wiecej ruchu zawodnikow bez pilki...

Zależy. Jeśli prowadzisz szybką grę, to równie szybko się męczysz, ale jeśli kontrolujesz przebieg spotkania, długo utrzymujesz się przy piłce i wolno ją rozgrywasz, to przeciwnik ma dużo więcej biegania od Ciebie.

Odnośnik do komentarza

co do zmęcznia jeszcze, duże znaczenie ma posiadanie piłki, jeśli to mój zespół prowadzi grę i stosuje krótkie podania zawodnicy męczą się o wiele mniej

U mnie jest wręcz odwrotnie. Gdy moja drużyna gra piłką, ma przewagę w jej posiadaniu to kondycja zawodników, którzy grali 90 minut na koniec meczu to ok. 50%.

Gdy oddaje pole gry przeciwnikom i moja drużyna jest rzadziej przy piłce to udało mi się trochę zniwelować zmęczenie zawodników tak że kondycja wynosi ok. 60-65%, ale to i tak mało, żeby nawet grać spokojnie mecze raz w tygodniu. Poza tym skoro mam ekipę, która potrafi grać piłką to dlaczego mam z tego rezygnować.

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam pytanie jak ustawić trening żeby dobrze przygotować się do sezonu i nie mieć za dużo kontuzji???

I jeszcze jedno pytanie jakich trenerów najlepiej zatrudnić czy bardziej ogólnych czy technicznych

P.S

Gram Dolcanem Ząbki i tam nie ma za dużych możliwości

Edytowane przez jackub13
Odnośnik do komentarza

Niestety na zmęczenie piłkarzy nie ma dobrej recepty. Granie co 3 dni to praktycznie konieczność posiadania dwóch równorzędnych jedenastek. Strasznie to irytujące, gdy masz zawodnika w gazie i po ligowym meczu musisz dać mu odpocząć w tygodniu podczas europejskich pucharów. Nie wiadomo jakie rozwiązania wybierać. Irytuje mnie to strasznie, bo na niektórych pozycjach dublerzy są słabsi od podstawowych zawodników. Jeden zawodnik jest w stanie od biedy zagrać 3 mecze w rytmie sobota-środa-sobota. Jak się do tego doda idiotyczne układanie terminarza np. LM w środę, a potem liga w piątek to już w ogóle dramat - miałem taką sytuację, gdy w środę grałem z MU (bęcki niemożebne) i w piątek mecz z Legią (wymęczone 2:1). Albo granie w piątek po meczach reprezentacji, gdy dwóch Afrykanów i trzech zawodników z Ameryki Południowej nie zdążyło wrócić do klubu.

Jedyny plus tego jest taki, że prawie wszyscy zawodnicy są w grze i nie ma problemów z brakami kondycyjnymi czy też ograniem w razie konieczności nagłego zastępstwa. Drugi to fakt nie miałem jeszcze poważniejszej kontuzji - wszystko co było to urazy przedsezonowe.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Bardzo was proszę o informację czy ma ktoś trening dla drużyny z kontraktami półzawodowymi???

Mam tuga, ale jest tam juniorski i seniorski, ale dla piłkarzy z kontraktem półzawodowym niestety lipa....

mógłby ktoś pomóc???

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...