Skocz do zawartości

Update - ogólny kącik dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Hm, to teraz poleciałeś w drugą stronę robiąc z tego projekt forumowy (Przyjaciele CMF i inne tego typu pierdoły).

(...)

Aha, przypominam, że na CM Rev też jest aktywna społeczność, która już zaczęła przysyłać nam dane, o które prosilismy, więc fajnie jakbyś jednak nie robił z tego ostatecznie inicjatywy forumowej, bo jak dobrze wiesz - Forum to nie jest cała Scena.

Wszędzie szukasz drugiego dna. Przyjaciel CMF to na zachętę dla wszystkich, którzy przyczyniliby się do powstania tego uaktualnienia. Ty sobie możesz u siebie przyznawać Przyjaciół Ludu czy Wrogów Narodu, czy jakie tam macie tytuły. Ja w ten sposób staram się umotywować osoby udzielające się na forum. Ty masz takie samo prawo motywować osoby odwiedzające CM Rev. Wszystko dla dobra projektu.

 

Forum nie jest całą sceną, podobnie jak CM Rev. Ale struktura forum ułatwia czytelną wymianę poglądów.

 

Struktura naszej bazy jest już gotowa do trzeciej ligi, więc jest jakiś punkt wyjścia. Ja uważam, że po ustaleniu "widełek" i przygotowaniu bazy (na bazie tego co już mamy zrobione - nie ma sensu wyważać otwartych drzwi), można zacząć wklepywanie (tzn doklepywanie, bo też już jest sporo graczy wklepana) piłkarzy. Mój koncept był też taki, aby wydawać update kaskadowo (po co komuś update w lipcu, skoro w październiku jest nowa gra), czyli - najpierw wydajemy 3 ligę, potem klepiemy IV i wydajemy III + IV, itp itd. Wtedy mamy co jakiś czas jakiś sensownie działajacy produkt.

Sorry, ale powielasz to o czym pisałem wcześniej. Takie niezamierzone copy>paste? ;)

Dlatego też uważam, że najlepszym koordynatorem tego dodatku byłby Brudas, jako, że jest on od początku w niego najbardziej zaangażowany i fizycznie i emocjonalnie.

Ja nie mam nic przeciwko temu. Mnie osobiście nie zależy na rozreklamowaniu swojego nicka na Scenie. Ważniejsze by update był dobry. A to czy mnie ktoś wymieni w podziękowaniach jest sprawą drugorzędną.

Ma on też wysokie kompetencje merytoryczne

Tutaj bym dyskutował :D

a także - co też moim zdaniem jest istotne - ma już część "szkieletu".

Ja już wiele kwestii z Brudasem ustaliłem. I również uważam, że nie ma sensu tworzyć od nowa, skoro kręgosłup już jest.

Nie widzę żadnych problemów z kwestiami jakichś tam marek, każdy wrzuci to do siebie i będzie promować pod ogólną nazwą, która będzie famous worldwide i będziemy się mogli pobrandzlować potem na zlocie, jacy jestesmy cudowni. Nie znam struktury plików update z nowego FM-a, ale jesli jest duże rozproszenie plików i nie mają one jakiejś ogromnej "wagi", to możnaby nawet użyć do tego znanego systemu do kontroli wersji SVN.

Dla mnie wspólna nazwa byłaby sprawą dość istotną. Dawno nie było ogólnoscenowego projektu.

To jest moje zdanie, które podziela redakcja CM Revolution, i można traktować je jako oficjalne.

De Raph, naprawdę musimy zawsze wszystko załatwiać jak politycy? Oficjalnie, z rozmachem. Może konferencję prasową zwołajmy? ;) Nie da się jak ludzie siedzący przy jednym stole, przy piwku pod domkiem 6 ocierając się co jakiś czas o mój samochód? ;)

Odnośnik do komentarza

Niestety nie da się, bo w tym miejscu, gdzie za wyrażanie swojego zdania jakiś nadgorliwy cieć może mi z dupy wlepić bana, nie czuję się swobodnie, toteż wypowiadam się faktycznie bardzo politycznie i wyważenie. Poza tym to jest bardziej aluzja skierowana do niektórych gorącokrwistych kolegów z redakcji CM Rev, żeby nie wyskakiwali teraz jak Filip z Konopi, niż do Ciebie jako takiego :P

 

I nie do końca powielam, bo Ty piszesz o becie po III+IV, ja natomiast uwazam, ze nalezy juz ludziom dać szansę pograć w III lidze. Nie każdy potrzebuje grać aż tak naprawdę nisko.

 

Wracając do Brudiego - ma on kompetencje merytoryczne, ponieważ zaczął już ten projekt tworzyć, zna się na tym i tyle. To, ze po pijaku kładzie się ludziom do łóżek to sprawa zupełnie z innej galaktyki.

 

Forum faktycznie jako narzędzie komunikacji w ramach update jest dobrym miejscem ze względów technicznych. Ale tylko pod warunkiem, że nie będą tam sięgać wszechobecne macki nadgorliwych cieciów o których wspominałem w pierwszym akapicie.

 

Nazwa jest kwestią, którą ustalicie sobie już sami we własnym gronie. A w creditsach znajdą się wszyscy, którzy w tym projekcie maczali palce, i nie będzie żadnych wyróżnień. Koordynator to funkcja techniczna, a nie zaszczyt.

 

Sądze, ze mozna zamknąć tę dyskusję, a resztę dogadujcie już sami z Brudasem, zbierajcie ekipę, zapasy. Ja mogę dać SVN ewentualnie, jeśli tego typu forma przechowywania i aktualizowania plików ma sens (bo jeśli każda edycja powoduje, że ulega modyfikacji plik wielkosci > 2 MB to nie ma to sensu). Trzeba to sprawdzić po prostu w jakiś sposób.

 

Pozdro.

 

PS. Ocierałem się o GP? Kiedy? :P

Odnośnik do komentarza
Niestety nie da się, bo w tym miejscu, gdzie za wyrażanie swojego zdania jakiś nadgorliwy cieć może mi z dupy wlepić bana, nie czuję się swobodnie, toteż wypowiadam się faktycznie bardzo politycznie i wyważenie.

Nie mogę się zgodzić z takim postawieniem sprawy. Uważam, że w kwestii podejścia do forum zatrzymałeś się na 2005 roku i tkwi to w Tobie tak głęboko, że nie zauważasz znaczących zmian jakie tu od tego czasu zaszły.

I nie do końca powielam, bo Ty piszesz o becie po III+IV, ja natomiast uwazam, ze nalezy juz ludziom dać szansę pograć w III lidze. Nie każdy potrzebuje grać aż tak naprawdę nisko.

Ja to nazwałem betą, Ty produktem finalnym dla III ligi. I tak chodzi nam o to samo. O wydanie uaktualnienia po stworzeniu konkretnego poziomu rozgrywek.

Wracając do Brudiego - ma on kompetencje merytoryczne, ponieważ zaczął już ten projekt tworzyć, zna się na tym i tyle. To, ze po pijaku kładzie się ludziom do łóżek to sprawa zupełnie z innej galaktyki.

Nie mówię o tym, że się nie zna. Chodziło mi bardziej o te kompetencje merytoryczne, których moim zdaniem w dyskusji Brudasowi często brakuje ;) woli zwyzywać od ch**ów z forum, niż napisać o co mu chodzi ;) ale to taka luźna dygresja.

Forum faktycznie jako narzędzie komunikacji w ramach update jest dobrym miejscem ze względów technicznych. Ale tylko pod warunkiem, że nie będą tam sięgać wszechobecne macki nadgorliwych cieciów o których wspominałem w pierwszym akapicie.

Jedynym nadgorliwym cieciem w dziale update będę ja i tylko ja będę moderował ten dział, a wpływ na moderację będzie miał Brudas. Zresztą to już dogadaliśmy z Brudasem na GG.

Nazwa jest kwestią, którą ustalicie sobie już sami we własnym gronie. A w creditsach znajdą się wszyscy, którzy w tym projekcie maczali palce, i nie będzie żadnych wyróżnień. Koordynator to funkcja techniczna, a nie zaszczyt.

W tej kwestii się rozumiemy.

Sądze, ze mozna zamknąć tę dyskusję, a resztę dogadujcie już sami z Brudasem, zbierajcie ekipę, zapasy.

tak zrobimy.

PS. Ocierałem się o GP? Kiedy?

Ty nie, ale Brudas wtarł w prawy bok chyba wszystkie swoje feromony ;)

Odnośnik do komentarza
Niestety nie da się, bo w tym miejscu, gdzie za wyrażanie swojego zdania jakiś nadgorliwy cieć może mi z dupy wlepić bana, nie czuję się swobodnie, toteż wypowiadam się faktycznie bardzo politycznie i wyważenie.

Nie mogę się zgodzić z takim postawieniem sprawy. Uważam, że w kwestii podejścia do forum zatrzymałeś się na 2005 roku i tkwi to w Tobie tak głęboko, że nie zauważasz znaczących zmian jakie tu od tego czasu zaszły.

Ja bym to ujal dosadniej - ADR, mniej cpaj, bedzie przyjemniej.

 

Przepraszam za OT, pozdro dla kumatych.

Odnośnik do komentarza

SZk, kurde, nawet nie wiesz, jaki odlot daje kubek kawy z dwóch łyżeczek. 2 złote za 16-godzinny haj :) Polecam każdemu :P

 

Icon - faktycznie, przepraszam. Nie dostrzegłem zmian. Wtedy jedyną osobą, która po mnie jeździła byłeś Ty. Teraz Ty jesteś jedyną która nie jeździ :P

 

A co do reszty, to fajnie, że tak to wygląda i że już macie ustalone to i owo. Sądze, ze wyjdzie fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza

To ja mam taki pomysł. Chyba, że już macie omówioną całą logistykę projektu.

 

Oczywiście chętny jestem, obecnie zatrzymałem się na tworzeniu dużego dodatku do FM-a 2007 (GeedieZ powinien wiedzieć o co chodzi), ale proponuję utworzenie jakiegoś skryptu w PHP na kształt edytora. Praca byłaby na pewno sprawniejsza i bardziej przejrzysta.

Odnośnik do komentarza
Oczywiście chętny jestem, obecnie zatrzymałem się na tworzeniu dużego dodatku do FM-a 2007 (GeedieZ powinien wiedzieć o co chodzi), ale proponuję utworzenie jakiegoś skryptu w PHP na kształt edytora.
Obawiam się, że nie mamy czasu aby ktoś bawił sie teraz w programowanie dodatku do tworzenia dodatku ;)
Odnośnik do komentarza

To ja mam taki pomysł. Chyba, że już macie omówioną całą logistykę projektu.

 

Oczywiście chętny jestem, obecnie zatrzymałem się na tworzeniu dużego dodatku do FM-a 2007 (GeedieZ powinien wiedzieć o co chodzi), ale proponuję utworzenie jakiegoś skryptu w PHP na kształt edytora. Praca byłaby na pewno sprawniejsza i bardziej przejrzysta.

ale to spokojnie mozna zalatwic za pomoca SVNa i aktualizowania plikow XML generowanych przez dolaczony do gry edytor.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo widzę sens takiego działania. W końcu dane i tak będzie wprowadzać do edytora kilka osób, a nie wszyscy na hurra, więc w zupełności wystarczy jak "zwyczajni userzy" wyślą nam to w formie pliku tekstowego czy czegoś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza

No to jak już się dogadaliście to ja w to też wchodzę.

Czekałem wczoraj cały dzień na Twoją odpowiedź i się nie doczekałem. Ale cieszę się, że podjąłeś taką decyzję :) w takim składzie jest wielka szansa zrobić coś, z czego będziemy mogli być dumni przez lata.

Jeżeli nikt nie ma nic przeciwko biorę się za stworzenie osobnego działu dla tego projektu.

Odnośnik do komentarza

W odniesieniu do podanej przez Icona realnej struktury lig od IV w dół chciałbym zwrócić uwagę na dwa być może drobne aspekty.

 

Owszem główny tok dyskusji dotyczy odwzorowania najpierw III i IV ligi co oczywiste, ale to o czym chcę wspomnieć może mieć znaczenie dla późniejszego doboru rozwiązań całościowych. Po pierwsze sprawa awansów i spadków - informacje o nich można znaleźć w regulaminach rozgrywek prowadzonych przez odpowiednie okręgi ZPN (IV ligi przez wojewódzkie ZPN, niżej przez okręgowe, a C klasa jest oidp prowadzona na poziomie powiatu), więc przy analizie regulaminów łatwiej będzie się można zorientować jaki schemat wybrać.

 

Natomiast druga kwestia to V liga (istniejąca w Małopolskim i Zachodniopomorskim ZPN) i jej umiejscowienie w drzewku rozgrywek, a dodatkowo osobny problem w tej materii stanowi C Klasa w MZPN - stanowi ostatni level rozgrywek (wg moich wyliczeń dziesiąty), co daje nam pole do dyskusji o wyrównaniu poziomu w strukturze.

 

W razie potrzeby i zainteresowania mogę udostępnić zsyntetyzowane dane dotyczące struktury od IV ligi w dół (liczba rozgrywek, nazwa, liczba klubów na dany poziom), by to jakoś zobrazować (co ostatecznie wpłynęło na moją decyzję, że dla mnie jednego taka praca to o wiele za dużo, więc jeśli tylko będę w stanie pomóc to z chęcią).

Odnośnik do komentarza

Narkotyki w naszym kraju dostępne są dla każdego, udowodnili to twórcy naszego systemu ligowego, którego na 100% nie odwzorujemy na pewno. W niektórych miejscach będzie trzeba iść na ustępstwa, ale do rzeczy.

 

III Liga Polska:

 

Tutaj akurat problemów jest najmniej, jedyne to problem z mieszaniem się składów lig po sezonie, pomimo ustawionych opcji regionalnych.

 

IV Liga Polska:

 

Tutaj już większe kłopoty spowodowane tym, że ligi Małopolska, Wielkopolska i Śląska mają podwójne ligi. Zamiast 16 lig jest ich 19. Jako, że awanse i spadki, muszą być podzielne przez liczbę lig ciężko odwzorować rzeczywistość. Jeszcze trudniej wytłumaczyć edytorowi, że tylko w 3 ligach odbywają się baraże o awans.

 

Moja propozycja jest taka. Tworzymy 16 lig z których awansują po 2 zespoły, ligi podwójne podzielimy na połowy i stworzymy jedną. Można stworzyć 19 ligową, jednakże awans miałoby pierwszych 19 a o kolejne bito by się w barażach, mogłoby to jednak dobić do końca opcje regionalne.

 

V Liga Polska

 

Niektóre okręgi (małopolskie, zachodniopomorskie), między rozgrywkami IV ligi a okręgówkami posiadają V ligę. W sumie są to 4 ligi.

 

Klasa Okręgowa:

 

Lig tych jest 56 do których dodajemy 3 ligi które powstały ze zmniejszenia ligi IV oraz 4 ligi V. Wychodzi 63 ligi do których najlepiej będzie dokooptować jedną ligę z niższej klasy, aby uzyskać parzystość i brak problemów z awansami i spadkami.

 

Klasy:

 

Dojście do takowych wydaje się taką abstrakcją, że nawet boję się zagłębiać.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedna uwaga techniczna: co z drużynami rezerw grającymi w III, czy IV ligach. Np. w III lidze w grupie podkarpacko-lubelskiej gra Górnik II Łęczna, będzie on robiony jako oddzielny klub od pierwszego zespołu, czy da się to zrobić, że po prostu będzie jednocześnie kontrolowany przez trenera pierwszej drużyny?

Odnośnik do komentarza

Narkotyki w naszym kraju dostępne są dla każdego, udowodnili to twórcy naszego systemu ligowego, którego na 100% nie odwzorujemy na pewno. W niektórych miejscach będzie trzeba iść na ustępstwa, ale do rzeczy.

System centralno - regionalny i efekty widać.

 

III Liga Polska:

 

Tutaj akurat problemów jest najmniej, jedyne to problem z mieszaniem się składów lig po sezonie, pomimo ustawionych opcji regionalnych.

Według tego co doczytałem na forum SI za regionalizację odpowiadają ustalone granice w opcjach danej rozgrywki (cztery granice ustalane miastami: północna, południowa, wschodnia, zachodnia). Chyba, że mówimy o tym samym.

 

IV Liga Polska:

 

Tutaj już większe kłopoty spowodowane tym, że ligi Małopolska, Wielkopolska i Śląska mają podwójne ligi. Zamiast 16 lig jest ich 19. Jako, że awanse i spadki, muszą być podzielne przez liczbę lig ciężko odwzorować rzeczywistość. Jeszcze trudniej wytłumaczyć edytorowi, że tylko w 3 ligach odbywają się baraże o awans.

 

Moja propozycja jest taka. Tworzymy 16 lig z których awansują po 2 zespoły, ligi podwójne podzielimy na połowy i stworzymy jedną. Można stworzyć 19 ligową, jednakże awans miałoby pierwszych 19 a o kolejne bito by się w barażach, mogłoby to jednak dobić do końca opcje regionalne.

To jest rozwiązanie, które ma ręce i nogi, a i do edytora przemówi.

 

V Liga Polska

 

Niektóre okręgi (małopolskie, zachodniopomorskie), między rozgrywkami IV ligi a okręgówkami posiadają V ligę. W sumie są to 4 ligi.

 

Klasa Okręgowa:

 

Lig tych jest 56 do których dodajemy 3 ligi które powstały ze zmniejszenia ligi IV oraz 4 ligi V. Wychodzi 63 ligi do których najlepiej będzie dokooptować jedną ligę z niższej klasy, aby uzyskać parzystość i brak problemów z awansami i spadkami.

Wiadomo ile maksymalnie grup da się podłączyć pod jeden poziom rozgrywek? (nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia tego organoleptycznie)

 

Klasy:

 

Dojście do takowych wydaje się taką abstrakcją, że nawet boję się zagłębiać.

Fakt. Po pobieżnej analizie struktur tu bez wyrównywania poziomu a'la łączenie IV z V ligą się nie da.

Odnośnik do komentarza

Da się idealnie odwzorować sytuację z rezerwami :) . Oprócz tego, że po awansie pierwszej drużyny do Ekstraklasy rezerwy zamieniają się w drużynę MESA.

no i właśnie dlatego się nie da

bo przecież każda drużyna z Ekstraklasy jeśli spadnie do 1. ligi ma prawo reaktywować zespół rezerw, w dodatku na takim samym poziomie, gdy zespół został zamieniony na drużynę MESA

uważam, że umieszczanie istniejących drużyn rezerw w "normalnych" ligach faworyzuje ich właścicieli, po za tym każda drużyna ma prawo utworzyć drużynę rezerw i zgłosić ją do OZPN, który przypiszą ją do ligi (niekoniecznie do najniższego szczebla!)

 

dla zachowania balansu IMO należy zrobić system taki jak w Anglii, gdzie rezerwy mają zupełnie osobny system ligowy

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...