Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Po drugim sezonie gry awansowałem Stalą Stalowa Wola do ekstraklasy. Początek był obiecujący (wysokie wygrane z Bełchatowem i Odrą), a później zaliczyłem 11 meczów bez wygranej i spadłem na przedostatnie miejsce. Kiedy były 3 kolejki do końca roku kalendarzowego zmieniłem taktykę na inną i od razu zacząłem wygrywać nawet kilkoma bramkami. Do końca sezonu przesunąłem się na 9 miejsce. W nowym sezonie przydarzyło mi się to samo co w pierwszym, czyli bilans pierwszych 3 meczów 201 po dobrej grze, a kolejne 4 mecze to porażki po beznadziejnej grze. Nie wiem czemu się tak dzieje może mi ktoś powie co robię źle. Pierwszy sezon zaczynałem grałem ustawieniem 4-1-2-1-2, później zmieniłem na 4-1-2-2-1, która w kolejnym sezonie przestała funkcjonować. Teraz nie czekam na przełamanie jak to było w poprzednim sezonie tylko przy następnym wejściu do gry zmienię ja na inną.

Odnośnik do komentarza
Jak można poprawić celność dośrodkowań??? Skrzydłowi w moim Tottenhamie o preferencjach dośrodkowania min. 15 mają w meczowych statystykach od 0 do max 15% celnych dośrodkowań a dodam że w ataku gra Dzeko.

Też mnie ciekawi ten temat. Według mnie znaczenie będzie mieć przede wszystkim tempo gry. Szybkie tempo oznacza nie tylko szybką wymianę podań ale też szybkie przenoszenie piłki pod pole karne. Skrzydłowy otrzymując piłkę zaczyna z nią biec ale już myśli aby ją wrzucić w pole karne i często jest to dośrodkowanie nieprzygotowane. Częstotliwość dośrodkowań też pewnie jest nie bez znaczenia, bo narzucenie zawodnikowi częstych centr będzie oznaczać tylko jeden sposób zakończenia akcji przez skrzydłowego, bez znaczenia na to co się dzieje na boisku (zależne od swobody). Zostaje jeszcze styl dośrodkowań oraz miejsce ich wykonywania. Grając niedawno przeciwko Wiśle Kraków zauważyłem jak ich zawodnicy świetnie ogrywali moich obrońców przy linii końcowej po czym wrzucali miękko piłkę w pole karne. Moi zaś gdy biegli na skrzydle dogrywali piłkę od razu bez dryblingu, głównie niecelnie, ponieważ zbyt byli skoncentrowani na szybkim biegu z piłką niż spojrzeniu jak są ustawieni koledzy. Wychodzi na to że gdy mamy dość dobrych dryblerów warto nieco zwolnić tempo gry i pozwolić im na miękkie dośrodkowania z linii końcowej, a gdy są to bardzo szybcy zawodnicy(szybsi niż większość ligowych bocznych obrońców) to dać im dośrodkowania mieszane bądź z pola i nakazać ostre centry.

Wydaje mi się że to głównie odpowiada za jakość i celność dośrodkowań ale w praktyce musisz to sprawdzić sam ba ja nie gram u siebie skrzydłowymi.

Odnośnik do komentarza
Jak można poprawić celność dośrodkowań??? Skrzydłowi w moim Tottenhamie o preferencjach dośrodkowania min. 15 mają w meczowych statystykach od 0 do max 15% celnych dośrodkowań a dodam że w ataku gra Dzeko.

Też mnie ciekawi ten temat. Według mnie znaczenie będzie mieć przede wszystkim tempo gry. Szybkie tempo oznacza nie tylko szybką wymianę podań ale też szybkie przenoszenie piłki pod pole karne. Skrzydłowy otrzymując piłkę zaczyna z nią biec ale już myśli aby ją wrzucić w pole karne i często jest to dośrodkowanie nieprzygotowane. Częstotliwość dośrodkowań też pewnie jest nie bez znaczenia, bo narzucenie zawodnikowi częstych centr będzie oznaczać tylko jeden sposób zakończenia akcji przez skrzydłowego, bez znaczenia na to co się dzieje na boisku (zależne od swobody). Zostaje jeszcze styl dośrodkowań oraz miejsce ich wykonywania. Grając niedawno przeciwko Wiśle Kraków zauważyłem jak ich zawodnicy świetnie ogrywali moich obrońców przy linii końcowej po czym wrzucali miękko piłkę w pole karne. Moi zaś gdy biegli na skrzydle dogrywali piłkę od razu bez dryblingu, głównie niecelnie, ponieważ zbyt byli skoncentrowani na szybkim biegu z piłką niż spojrzeniu jak są ustawieni koledzy. Wychodzi na to że gdy mamy dość dobrych dryblerów warto nieco zwolnić tempo gry i pozwolić im na miękkie dośrodkowania z linii końcowej, a gdy są to bardzo szybcy zawodnicy(szybsi niż większość ligowych bocznych obrońców) to dać im dośrodkowania mieszane bądź z pola i nakazać ostre centry.

Wydaje mi się że to głównie odpowiada za jakość i celność dośrodkowań ale w praktyce musisz to sprawdzić sam ba ja nie gram u siebie skrzydłowymi.

 

Tak ale sprawdzi się to tylko w lidze (słabszych ligach np Polska) , gdzie gra się wolniej . Nie sprawdzi się to W pucharach , gdzie obrońców trudniej minąć .

Odnośnik do komentarza

TEST II [superb 2 Diamond Craiova (U Craiova, May 2013)] (własnoręcznie)

Hull cz.2

Prognoza mediów : 20

Cel : 15-17

 

TRANSFERY

TERMINARZ

TABELA

 

MECZE (L-Liga , PL- Puchar Ligi , PA- Puchar Anglii) :

L10, L11, L12, L13a/L13b, L14,L15, L16, L17 , L18a/L18b,L19.

 

PL4 .

 

DOWNLOAD :

LINK

 

 

Cz.3 ( Jutro) a Cz.4 (Wtorek)

Odnośnik do komentarza
Np w Premiership nie wyobrażam sobie by taki Marco Veratti mógł rozwinąć skrzydła. Za słaby i już.

 

Hawkeye, niby pod jakim względem Verratti jest zbyt słaby do Premiership? Zdecydowanie go nie doceniasz:D... Fizycznie jest wypasiony, psychicznie również, technicznie - bajka. W wieku 20 lat - rozgrywający jak marzenie. Mam go to wiem, jak się rozwija:). Zresztą mogę wrzucić screena z 2014 roku.

Odnośnik do komentarza

Za screena byłbym wdzięczny, jestem ciekaw jak się rozwija.

 

Mam na myśli jego atrybuty stricte fizyczne, nie szybkościowe. Siłę, Równowagę, także wzrost i wagę. Kojarzę jednego piłkarza, który z podobnym wzrostem i wagą daje radę w prmrshp, jest nim Shaun Wright-Phillips. Pewnie znajdzie się jeszcze kilku, ale to nie zmienia faktu, że zapewne lepiej spisze się powiedzmy w Hiszpanii czy nawet Włoszech.

 

 

[+]

Jakbyś miał jeszcze jakichś ciekawych juniorów nie-regenów to mógłbyś też screen cyknąć.

Odnośnik do komentarza

Za screena byłbym wdzięczny, jestem ciekaw jak się rozwija.

 

Mam na myśli jego atrybuty stricte fizyczne, nie szybkościowe. Siłę, Równowagę, także wzrost i wagę. Kojarzę jednego piłkarza, który z podobnym wzrostem i wagą daje radę w prmrshp, jest nim Shaun Wright-Phillips. Pewnie znajdzie się jeszcze kilku, ale to nie zmienia faktu, że zapewne lepiej spisze się powiedzmy w Hiszpanii czy nawet Włoszech.

 

 

 

Kiedyś czytałem wywiad z panami z SI i mowili ze wzrost i waga nie maja zadnego znaczenia w grze. Jest to tylko informacja. Znaczenie maja atrybuty. Czyli np. przy pojedynkach glowkowych liczy sie glownie "Gra głową" i "Skoczność" i niewazne czy zawodnik ma 2m czy 1,5m.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

A ja z panem Verratti mam mały problem wypożyczyłem go do valenci i siedzi juz tam 2 lata i niezamierza powrucic:) jak wchodze w kontratk to jest tylko ifno o moim kontrakcie z nim(tzn.Juventusem) ktos wie jak go sciagnac z tego wypozyczenia spowrotem próbowałem fmrte ale tam pisze ze ma z juve kontrakt nic o valenci niema:/

OM - Primo - to jest temat o taktykach a nie o bugach, secudno - pisz po polsku - dragonfly[/OM]

Odnośnik do komentarza

Kiedyś czytałem wywiad z panami z SI i mowili ze wzrost i waga nie maja zadnego znaczenia w grze. Jest to tylko informacja. Znaczenie maja atrybuty. Czyli np. przy pojedynkach glowkowych liczy sie glownie "Gra głową" i "Skoczność" i niewazne czy zawodnik ma 2m czy 1,5m.

 

Skoczność+Siła+Równowaga. Gra głową to jedynie celność zagrania

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...