Skocz do zawartości

Giełda


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Macie coś na oku? ;) Właściwie to interesowałoby mnie coś długoterminowego, nie mam czasu siedzieć i śledzić tego codziennie...

Swarzędz jest bardzo tani, aczkolwiek nie zagłębiałem się jeszcze w poważniejszą analizę :) Na razie wstrzymałem się z dokupieniem akcji, choć szósty zmysł mówi, że akcje podrożeją :) Zobaczymy. Przede wszystkim rozsądek :)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że TU należy szukać powodów wzrostu Swarzędza w ostatnim tygodniu. Według spółki, przyszłość widziana jest w jaśniejszych barwach niż przeszłość, więc jest nadzieja na kolejne wzrosty ceny akcji w przeciągu dłuższego okresu czasu. Po zapowiadanej już kolejnej emisji akcji spółka powinna mieć kasę na kolejne inwestyje a te z kolei powinny przynieść zyski. Miejmy nadzieję.

Odnośnik do komentarza

A ja z takim malym pytankiem do inwestorów(nie lubie slowa "gracze") :). Jaki rodzaj analizy technicznej najbardziej preferujecie? Jakis czas temu zainteresowalem sie doglebniej ta metoda: http://www.acrotec.com/ewt.htm . Jednak mimo, ze spotkalem sie z wieloma jej zwolennikami, jak dla mnie jest troche... naciagana :| Jakos te wszystkie rozwazania na temat "psychologii tlumu" mnie nie przekonuja. Teora kątów Ganna ( http://www.investopedia.com/articles/technical/04/042804.asp ) jest dla mnie zbyt skomplikowana :/ Studiowanie kazdego wykresu w taki sposob imo za trudne jest. O innych "cudach" jak "świece" nawet nie wspominam. :/ W zasadzie jedyna metoda, ktora mnie przekonuje to ta Dowa. Zalozenia sa najbardziej przejzyste imo.

 

A jak to u Was z analiza techniczna Panowie? :)

 

Oczywiscie wiem o programach do analizy, jednak z tych ktorych uzywalem zaden nie przypadl mi do gustu (Cyklotron v.2.4 , Abakus gold 2).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pozbyłem się dzisiaj rano Swarzędza po 1,24. Spadek WIG 20 około 9.30-10.00 był niepokojący i bałem się większej korekty. Właśnie wróciłem z roboty i widzę, że zrobiłem słusznie. WIG20 zjechał mocno a nastroje pod koniec sesji nie były zbyt różowe.

Obecnie chyba poczekam na rozwój wypadków. Co u Was ?

Odnośnik do komentarza

ja jeszcze trzymam lutowe MCI po 9.7 :)

mam tez Kolastyne, PBG i PC Guard (kupiony przed splitem).

tylko na PBG mam niewielki minus, reszta to cocojambo i do przodu, co jest calkiem zabawne, bo prawie w ogole nie mam czasu "grac", tylko sobie dlugo i srednio terminowo inwestuje.

 

ostatnio czaje sie na GG i bmp AG... chcialem tez kupic prawa do komputronika, ale na czas nie zorganizowalem kasy i teraz to juz po ptokach...

Odnośnik do komentarza
ja jeszcze trzymam lutowe MCI po 9.7 :)

mam tez Kolastyne, PBG i PC Guard (kupiony przed splitem).

ja właśnie zastanawiam się nad PC Guard...

kusi niska cena, ale i wieści z firmy nie są zachęcające

do tego dochodzi dość niepewna sytuacja na parkiecie

padnie to 4000 pkt. WIG20 czy nie padnie ? :D

Odnośnik do komentarza

Jednak się zdecydowałem. Wychodząc do pracy złożyłem zlecenie na PCGuard po 0.4, nie bardzo wierząc w realizację.

Jak się jednak okazuje, akcje nabyłem i co śmieszne, jestem na plusie podczas, gdy cały rynek jest na solidnym minusie.

Jest li to jedynie korekta czy coś więcej ? :>

Odnośnik do komentarza

po 0.40 kupno i 0.42 sprzedaz? ostry zarobek po odliczeniu prowizji ;)

Ja narazie sie czaje...czailem sie z 2 miechy temu jak Speed mi sapal ze trza cos brac bo kasa sie kurzy i wiekszosc mooocno poleciala...teraz sie dosc atrakcyjne juz kursy i moze cos łykne...Fugazi co polecasz?

Odnośnik do komentarza

Ja przymierzałem się dzisiaj do Masters oraz do Skotanu, ale ostatecznie cena nie spadła do tej, jaka mnie interesowała.

Rozmyślam też nad Seko (przejęcia brzmią obiecująco, prawdopodobnie zysk będzie sporo większy niż zakładano) i Hutmenem. Ten ostatni sięga rocznego dna z ceną około 23 zł (max 144 zł). Czy ktoś z was ma te akcje lub jakąś opinię o nich ?

 

mi sie kupilo troche bmp AG po 12,39 zł i zamierzam jeszcze troche dokupic w najblizszych dniach.

Nie masz pietra przed kupowaniem spółek bliskich swego najwyższego kursu w historii ?

Odnośnik do komentarza
mi sie kupilo troche bmp AG po 12,39 zł i zamierzam jeszcze troche dokupic w najblizszych dniach.

Nie masz pietra przed kupowaniem spółek bliskich swego najwyższego kursu w historii ?

w jakiej historii? ;) ta spolka w 2000 roku kosztowala 32 Euro :)

 

sorry, ze z forum bankiera, ale tutaj sa w jednym miejscu wypisane powody dlaczego warto ta spolka sie zainteresowac. jak nie dlugoterminowo, to chociaz krotko (do po debiucie K2).

 

od kilku dni sledzie jeszcze ten temat na forum investstock (dzieki Qcz za linka).

 

z kolei tutaj znajduje sie prezentacje firmy.

 

jak MCI moglo, to czemu nie bmp? druga banka internetowa nam puchnie, zobaczymy co z tego wyjdzie. bmp niezle ciagnie kase za samo zarzadzanie, a i wlasne inwestycje maja calkiem interesujace, wprowadzi na gielde kila ciekawych spolek...

 

(tak sobie tlumacze moj ruch, oczywiscie nikogo nie namawiam)

Odnośnik do komentarza
mi sie kupilo troche bmp AG po 12,39 zł i zamierzam jeszcze troche dokupic w najblizszych dniach.

Nie masz pietra przed kupowaniem spółek bliskich swego najwyższego kursu w historii ?

w jakiej historii? ;) ta spolka w 2000 roku kosztowala 32 Euro :)

 

???

wg TEGO, a myślę że to wiarygodne źródło, spółka jest bliska swego maksimum

no i debiut na giełdzie to ponoć 2004 rok a nie 2000... :> coś tu nie gra :|

Odnośnik do komentarza
mi sie kupilo troche bmp AG po 12,39 zł i zamierzam jeszcze troche dokupic w najblizszych dniach.

Nie masz pietra przed kupowaniem spółek bliskich swego najwyższego kursu w historii ?

w jakiej historii? ;) ta spolka w 2000 roku kosztowala 32 Euro :)

 

???

wg TEGO, a myślę że to wiarygodne źródło, spółka jest bliska swego maksimum

no i debiut na giełdzie to ponoć 2004 rok a nie 2000... :> coś tu nie gra :|

 

Sa tez notowani na gieldzie we Frankfurcie.

Odnośnik do komentarza

Zakupy:

PKN Orlen - 57,50

Elektrim - 11,45

 

Przymierzalem się do PPWK ale do 5,80 papier nie zjechał... Nie kupiłem także Seko za 15,00. Trudno :D

 

Sa tez notowani na gieldzie we Frankfurcie.

I wszystko jasne...

Obroty na tych papierach były dzisiaj śladowe... :-k

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Pytanie dla tych co graja na gieldzie. Z czym warto zapoznac sie przed inwestowaniem? Jakies strony internetowe, publikacje itp.? Juz troche szukalem na wlasna reke, pogrywam od kilkunastu dni w gre gieldowa, ale jestem ciekaw jakie byly wasze poczatki?

Jaka to byla gra?? Chodzi o tytul

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...