Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

mówicie tutaj o pojedynczych przypadkach (np. tylko Liverpool gra słabo), ale sytuacja, w której po 15 kolejkach Sevilla jest w strefie spadkowej, real jest 15, Valencia 14 a Barca 10, natomiast Racing Satander ma serię 14 zwycięstw z rzędu

 

Mogę prosić o screena tych wyczynów??

 

 

Skasowałem już save'a z ligi hiszpańskiej właśnie z powodu takich bzdurnych wyników, zacząłem ligę angielską (Man City). Nie gram długo żadną drużyną, testuję demo w różnych ligach. Ale uwierz mi, że nie wymyśliłem tego, zresztą po co miałbym to robić.

Odnośnik do komentarza

Nie twierdzę, że wymyśliłeś. Chciałem zobaczyć tę serie Racingu. Sam osobiście przed chwilka puściłem na urlopie quickstarta w Anglii i tabela była coś w tym stylu:

 

1. Tottenham

2. Chelsea

3. Bolton

4. Arsenal

...

10.Man Utd

...

14.Liverpool

 

Man Utd standardowo kupił Kanię, Rossiego i Di Natale.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie tabeli... przynajmniej Chelsea jest wysoko, a Tottenham ten sezon również rozpoczął świetnie :)

 

To wszystko jest przypadkowe. Jeśli już to któryś reasercher mógł coś przedobrzyć w jedną lub drugą stronę.

Inny sejw:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/129f527c61b0f8d5.html

 

Notabene Man Utd znowu kupił wspomnianą 3-kę graczy.

 

Poczekajmy na pełną wersję.

Odnośnik do komentarza

mówicie tutaj o pojedynczych przypadkach (np. tylko Liverpool gra słabo), ale sytuacja, w której po 15 kolejkach Sevilla jest w strefie spadkowej, real jest 15, Valencia 14 a Barca 10, natomiast Racing Satander ma serię 14 zwycięstw z rzędu to jest drobna przesada i proszę nie próbujcie mi udowodnić że tak nie jest.

 

 

Pozdrowienia z Madryckiego Atletico ;) Berlińskiej Herthy i Mediolańskiego Milanu ;)

 

Co do realizmu. Gdzie była Chelsea w momencie gdy wszedł w nią Abramowicz? W dzisiejszych czasach wystarczą pieniądze, żeby zrobić dobrą drużynę.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, ale te przykłady które podałeś to również pojedeńcze przypadki w danych ligach. Jakoś Barcelona, Real, Valencia i Sevilla nagle razem nie walczą o utrzymanie w lidze. To jest pewna różnica, nie uważasz?

 

co do pieniędzy, również się zgadza. Ale to niczego nie zmienia w tym temacie. Racing tych pieniędzy na pewno nie ma ;) ;)

Odnośnik do komentarza

dyskusja chyba niepotrzebnie zeszła na temat "realizmu".

 

zagadką jest mechanizm gwiazdek, bo jeśli mam pół gwiazdki, a gra nie zacina, to chyba ich naliczanie jest wadliwe. podczas meczu jak w tle działa np. foobar to lekko nie ma i co kilka sek są regularne przycinki, ale identycznie miałem w fm09.

faktycznie dziwnie wygląda kwestia krycia w defensywie podczas rożnych, AI z dużą łatwością dochodzi do sytuacji strzeleckich (często klarownych).

Odnośnik do komentarza

Owszem Profesorze, ale :eusa_naughty: gracz musi włożyc nieco wysiłku, żeby zdobyć mistrza Premier League choćby grając Evertonem, nie mówiąc już o Nottingham Forest, czy o zespołach z Conference. Zaś w grze komp płata figle bez żadnych uzasadnień, średniaki rządzą w lidze bez żadnych znaczących wzmocnień, po prostu nagle takie Portsmouth łapie formę życia i leje wszystkich po tyłku. Po cholerę więc realni piłkarze, ich umiejętności odwzorowane w statystykach, może lepiej grać bez realnych nazwisk, tylko ja nie lubię tak grać....W FM-a grał będę i tak, jestem na niego nieuleczalnie chory, ale ten temat jest o bugach w grze, otóż czym innym jak nie bugiem są dobre wyniki drużyn (zbyt dobre !) nie mających żadnych szans na taką grę w realnym świecie. Problem polega na tym, że gracz mozolnie buduje zespół, przeprowadza transfery, szalejąc na rynkach w poszukiwaniu lepszych piłkarzy na poszczególne pozycje, dba o sztab fachowców, trening, taktykę. Tymczasem komp opowiada nam historię pt. Portsmouth mistrzem Anglii w 2013 roku, bez podania żadnych sensownych powodów dlaczego tak się stało, to nieuczciwe.

Jednym z czynników dla których FM jest tak popularny to możliwość tworzenia własnych Galacticos stworzonych z piłkarzy występujących w realnym świecie. Gdybyśmy mieli grać samymi newgenami od samego początku, to nie byłoby tak fajnie. Dlatego też ciężko mi się pogodzić z faktem, że w FM-ie sir Alex Ferguson jest idiotą, który nie ma pojęcia o rynku transferowym, zaś Manchester United nie walczy o piłkarzy pokroju Ribery (jak ma się rzecz w realu), ale kupuje np. Di Natale....

Brak realizmu to jednak znaczący błąd FM-a, nie czepiałbym się tego, gdyby nie bylo licencji i grałoby się samymi "Kowalskimi", ale jeśli już mamy licencje i realne zespoły wraz z piłkarzami i całą otoczką to warto byłoby pomyśleć o czymś tak istotnym w dzisiejszej piłce nożnej jak rynek transferowy z prawdziwego zdarzenia a nie serwowanie graczom schizofrenicznych jazd.

 

Uff, to tyle, za dużo już napisałem na ten temat i nie będę już więcej marudził, wiem, że FM jest tylko grą i nie wszystko może przypominać real. W końcu to najlepszy piłkarski manager ever !

 

Pozdrawiam Panowie, a możliwe, że także i Panie, co złego to nie ja...

Odnośnik do komentarza

Ja tylko wrócę do tego co pisał LuisRDL.

Napisałeś, że Premiership jest najbardziej wyrównana, toteż najwięcej zespołów może ją wygrać. Podawałeś przykłady z roku 2012, czyli w 3 sezonie po rozpoczęciu gry.

Widzę różnicę między ManU a Boavistą, ale zdajesz się nie zauważać różnicy między zajęciem "ojezusmaria" 5 miejsca(przykład podany przez Ciebie), a spadkiem w ciągu 2 lat z pierwszej do trzeciej ligi...

 

Wolfsburg... lata 2006 i 2007 miejsce 15, rok później 5, w ostatnim 1 :)

 

Choć jeżeli zdarzają się takie rzeczy jak ktoś napisał(o 15 zwycięstwach Racingu itd) nagminnie to faktycznie źle.

 

Twoje przykłady były nietrafione(mało to topowych klubów zajmowało 5 miejsce?). :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...