Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zdazylo sie, ze kilka klubow mialo identyczne stroje domowe jak i wyjazdowe.(dom niebieski- wyjazd niebieski-nawet nie roznily sie odcieniem czy tez modelem).

Innym razem jak wlaczylem liste zawodnikow bez kontraktu wyswietlilo mi kilka setek zawodnikow bez nazwisk-wszystkich z Algerii.

Odnośnik do komentarza

U mnie zdazylo sie, ze kilka klubow mialo identyczne stroje domowe jak i wyjazdowe.(dom niebieski- wyjazd niebieski-nawet nie roznily sie odcieniem czy tez modelem).

Innym razem jak wlaczylem liste zawodnikow bez kontraktu wyswietlilo mi kilka setek zawodnikow bez nazwisk-wszystkich z Algerii.

 

arhg a ja gram Vasby takim zespołem ze szwedzkiej niższej ligi i tam kolory wyjazdowe są takie że komentarz meczowy jest nie do odczytania (przykład )

Odnośnik do komentarza

Geediez, podałem przykład M.City, ponieważ w grze, podkreślam w grze ! Doprowadzono do sytuacji wręcz komicznej. Oczywiście, że zgadzam się, że The Citizens w realu również ostro szastają kasą i kupują mnóstwo zawodników, takie są fakty, tylko, że w grze mamy pewną zasadniczą różnicę...Chodzi o naciągnięcie struny tak, że ta pęka. Ja tego nie kupuję i sądzę, że każdy, kto śledzi rynek transferowy i interesuje się piłką kopaną, jest mocno zaskoczony, gdy w grze Manchester City potrafi mieć sześciu, a nawet siedmiu napastników, każdy za 30-40 mln euro- to już ogromna patologia ! a gra tylko jeden ! To tak jakby w obecnym sezonie Adebayor, Robinho, R.S.Cruz ( już zdrowy) i Tevez po dwóch meczach wylądowali w rezerwach, zaś po sezonie odeszli np do Wigan, jeden za 10 mln, drugi za 8 mln,trzeci za sześć mln... a kosztowali np. po 40 mln. O takie patologie mi chodzi. Naprawdę sporo ich w grze widziałem...

Uważam, że powinni to dopracować, żeby nie było w grze tak bezmyślnych transferów. Ja jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, żeby np. Tottenham kupił Luisa Fabiano, Huntelaara (to podobno prawdopodobne, wymiana z Milanem), Gilardino i Davida Ville, po czym grał jednym napastnikiem, dajmy na to Fabiano, Hunt grałby ogony i mecze w krajowych pucharach, zaś Gila i Villa szybko znaleźliby się w rezerwach, a po roku lub dwóch za pół ceny do ludzi....Dokładnie o takie sytuacje mi chodzi, sytuacje kompletnie niemożliwe.

 

He, he te 320 gb ramu - naprawdę niezłe, oczywiście błąd....

 

 

Fikander pisał, że w realu też popełniane są błędy.

 

"Hoho, a jak wytłumaczysz to, że rok temu w Valencii grało SIEDMIU defensywnych pomocników (Fernandes, Banega, Maduro, Sunny, Baraja, Albelda, Edu)? IRL drużyny też popełniają kretyństwa transferowe".

 

Zgadzam się i nie ma nic do tłumaczenia, Banega był wypożyczony do Atletico, Sunny szans na grę w realu nie miał, zresztą też był wypożyczony, najpierw do Osasuny, teraz chyba do Betisu. Albelda, Edu i Maduro grali, Fernandes (złamał nogę) i Baraja też, ale....to normalna sytuacja, młodzi zdolni, którzy nie mają szans na grę są wypożyczani, dwóch z pięciu wygrywa rywalizację i gra w pierwszym składzie (czasem nawet trzech), reszta czeka na swoją szansę i....A teraz przykłady, których tak się czepiam z gry: Nie chodzi o siedmiu, czy nawet dziesięciu defensywnych pomocników podobnej klasy, jak w poście podanym przez Fikandera, chodzi o siedmiu defensywnych pomocników, ale absolutne światowe gwiazdy !!! Tak często pogrywa sobie z graczami sztuczna inteligencja przeciwników w FM-ie. Nie kupuję tego, nie lubię jak ktoś mnie robi w balona, a że robi to oczywista oczywistość. Nie szukam dziury w całym i uważam, że FM to znakomita gra, jednak potrafię też szerzej otworzyć oczy i zobaczyć błędy, wyłapać sytuacje nienormalne. Taką sytuacją jest często, nie zawsze dodam, ale jednak, podczas karier trwających kilkanaście sezonów widać to aż nazbyt dokładnie - nieprawdopodobne i niepotrzebne transfery.

 

Nie wierzę, że nie spotkaliście się w grze z sytuacjami, gdy uśmiechaliście się pod nosem - ale barany po co im ten piłkarz. Ja spotykałem się często. Po prostu chciałbym, aby gra była jak najbardziej realna, to normalne.

 

A sytuacje, gdy zmienia się trener i zespół zaczyna grać np tzw. szpicem 4-3-2-1 i taki Cristiano Ronaldo w szczycie formy i w kwiecie wieku ląduje w rezerwach, ponieważ nie pasuje do wizji gry trenera to gruba przesada- a takie akcje w FM-ie są na porządku dziennym !!! Dlatego najlepiej gra się z realnymi przeciwnikami, a nie z kompem, który płata figle nader często.

 

To ewidentne błędy gry. To plus nienormalne wyniki symulacji, hokejowe wyniki, piłkarze strzelający po 10 bramek w dwóch ligowych meczach Premier League to również błędy...Ale nic idę grać....

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
A teraz przykłady, których tak się czepiam z gry: Nie chodzi o siedmiu, czy nawet dziesięciu defensywnych pomocników podobnej klasy, jak w poście podanym przez Fikandera, chodzi o siedmiu defensywnych pomocników, ale absolutne światowe gwiazdy !!!

 

No jak mi pokażesz w jednym klubie w FMie 7 zawodników światowej klasy na jednej pozycji, to może ci uwierzę.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję Fikander, że w nowym FM-ie nie będzie to już tak częsty błąd. W FM-ie 2009 taka sytuacja występowała, w FM-ie 2008 też. The Citizens w tym przodowali... Pokazać Tobie tego niestety nie mogę, z przyczyny trywialnej, braku save'ów (wywaliłem już całość FM2009 z kompa). Ośmielam się jednak sądzić, że widziałeś takie sytuacje w FM-ie, może nie siedmiu zawodników światowej klasy na jednej pozycji (M.City !!!), ale kilku z pewnością i co ważne, nie czepiam się normalnej w realu rywalizacji pomiędzy zawodnikami, ale tego, że FM potrafi generować takie sytuacje, że ci bardzo drodzy i świetni piłkarze często nawet nie dostają szans na pokazanie swoich umiejętności lub zagrają kilka spotkań, ogony. Klub kupuje i ławka, po czym rezerwy, foch i dużo tanio Tesco ! Rzecz dotyczyła głównie defensywnych pomocników i napastników, ale ten błąd nie razi tak, jak niewiarygodne wyniki symulacji i dobra "gra" teamów, które w realu nie mają najmniejszych szans na takie wyniki...Bo jak wytłumaczyć mistrzostwo Serie A dla Palermo w 2011 roku, lub drugie miejsce Evertonu w Premier League w 2010.....Swoją drogą po wczorajszym maratonie w demie FM2010, po połowie sezonu w Serie A prowadziło....Palermo......Zazwyczaj gram w niższych ligach, daje to zdecydowanie większą satysfakcję w przypadku osiągnięcia sukcesu. Moje kariery trwają kilkanaście lat, więc mam okazję obserwować rozmaite patologie w grze. Jeśli gram w niższych ligach, to sprawdzając od czasu do czasu co słychać w ligach wyższych, często doznaję lekkiego szoku, ponieważ sytuacja w tabelach wywołuje uśmiech politowania. FM to gra bardzo dobra, ale może być znakomita, po wyeliminowaniu pewnych błędów. Ot dla przykładu, zagrałem w nowym demie Violą dla rozrywki, sprzedałem Mutu za 18 mln euro do Manchesteru United, chciałem sprawdzić co z tym fantem zrobi sir Alex. Na wygryzienie Rooneya i Berby jakoś nie liczyłem, sądziłem, że Mutu będzie rezerwowym, ale nieeeee.....Adrian został ustawiony przez sir Alexa na lewym skrzydle i siekał tam przez cały sezon (tzn. do końca okresu, który oferuje demo) ! Urodzony napastnik na lewym skrzydle....niestety dużo takich sytuacji serwuje nam FM, powiem więcej nagminnie wprost ustawia piłkarzy nie na ich naturalnych pozycjach, potrafi nawet z pomocnika zrobić obrońcę, nawet bocznego, bo że z urodzonych napastników robi skrzydłowych to dla niego normalka.

Pewnie, że to tylko gra, ale rozumiesz o co chodzi, chciałbym większego realizmu. Pewnie miałbym go, gdybym zebrał kilkanaście osób i zagrał sobie dajmy na to w Premier League, ale to niewykonalne choćby z przyczyn systemowych, braku czasu itp...A komp to "tylko" komp...

Ja i tak będę siekał w FM-a, jestem na niego nieuleczalnie chory, może nawet jakąś karierę opiszę, kto wie....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Adrian został ustawiony przez sir Alexa na lewym skrzydle i siekał tam przez cały sezon (tzn. do końca okresu, który oferuje demo) ! Urodzony napastnik na lewym skrzydle....niestety dużo takich sytuacji serwuje nam FM, powiem więcej nagminnie wprost ustawia piłkarzy nie na ich naturalnych pozycjach, potrafi nawet z pomocnika zrobić obrońcę, nawet bocznego, bo że z urodzonych napastników robi skrzydłowych to dla niego normalka.

Pewnie, że to tylko gra, ale rozumiesz o co chodzi, chciałbym większego realizmu. Pewnie miałbym go, gdybym zebrał kilkanaście osób i zagrał sobie dajmy na to w Premier League, ale to niewykonalne choćby z przyczyn systemowych, braku czasu itp...A komp to "tylko" komp...

Ja i tak będę siekał w FM-a, jestem na niego nieuleczalnie chory, może nawet jakąś karierę opiszę, kto wie....

Pozdrawiam.

Alan Smith albo Eidur Gudjohnsen na środku pomocy :>

Ale co do dziwnych transferów masz rację, mam nadzieję, że AI będzie lepiej planować transfery w FM10 niż w FM09 i nie będzie takich sytuacji jak np. zawodnicy zmieniający kluby 2 razy w jednym okienku.

Odnośnik do komentarza

Powiedz mi jaki byłby sens grania w Fm jak by miała być nie zmieniona hierarchia od tej w rzeczywistości?

 

 

Oczywiście, że FM jest tylko grą, ale takie dziwne zagrywki kompa psują zabawę. Nie oczekuję niczego wielkiego, jedynie większego realizmu jeśli chodzi o wyniki symulacji, żeby Palermo nie wygrywało w cuglach Serie A w roku 2011, Everton nie był drugi w Premier League w roku 2010 (Chelsea była na miejscu 8 a Liverpool na 9....). To nienormalne sytuacje ! Oczekuję też, żeby kluby, zwłaszcza te wielkie, potężne, nie przeprowadzały bardzo drogich i niepotrzebnych transferów, to też psuje rozgrywkę. A nagminne ustawianie piłkarzy nie na ich naturalnych pozycjach to prawdziwa zmora serii FM (wcześniej CM).

 

Przecież nie oczekuję żadnych marcepanów ! To gra piłkarska ! więc czas wziąć się do roboty i naprawić te ewidentne bugi. Jakoś nie zauważyłem, żeby w innych grach sportowych nagminnie występowały takie błędy i w tak zastraszającej ilości! Wyobraź sobie Jordana na pozycji centra, albo Mario Lemieux jako obrońcę teamu z NHL ?! FM raczy nas takimi sytuacjami bardzo często, z urodzonych napastników robi skrzydłowych lub środkowych pomocników, a bywa, że i obrońcę ! Z pomocników robi obrońców, to przesada i kpina z graczy !!!!

Odnośnik do komentarza

to oczekujesz, żeby do 2579 roku w Premiership biły się o tytuł 3-4 drużyny, a w Hiszpanii Barca z Realem? Co do Evertonu, to drużyna robi takie postępy, że nigdy nic nie wiadomo :P

 

A ja po 6 kolejkach sezonu w conference i 5 sparingach przed sezonem nie mam ŻADNEJ kontuzji, od początku miałem chyba ze 2 tylko. Nie rozumiem więc skąd te pogłoski o odnowieniu błędu ;)

Odnośnik do komentarza
Niestety, błąd wystąpi także w grze, jestem tego pewien, to samo było z FM 2009....Wielkość bazy danych nie ma tu znaczenia, bogate kluby kupują mnóstwo bardzo drogich piłkarzy i robią to zupełnie nieprzemyślanie. W FM-ie 2009 palmę pierwszeństwa niesamowicie wprost głupich zakupów dzierżył Manchester City.

Akurat Man City to niezbyt dobry przykład. Starczy przenalizować losy kilku piłkarzy zakupionych przez nich od czasu wejścia szejków:

- Valeri Bojinov

- Felipe Caicedo

- Benjani Mwaruwari

a już najlepszym przykładem jest Jo.

 

Sorry za OT, ale wszyscy Ci pilkarze pojawili sie w City kiedy wlascicielem City byl Shinawatra a nie szejkowie :>

Odnośnik do komentarza

Powiedz mi jaki byłby sens grania w Fm jak by miała być nie zmieniona hierarchia od tej w rzeczywistości?

 

 

Oczywiście, że FM jest tylko grą, ale takie dziwne zagrywki kompa psują zabawę. Nie oczekuję niczego wielkiego, jedynie większego realizmu jeśli chodzi o wyniki symulacji, żeby Palermo nie wygrywało w cuglach Serie A w roku 2011, Everton nie był drugi w Premier League w roku 2010 (Chelsea była na miejscu 8 a Liverpool na 9....). To nienormalne sytuacje ! Oczekuję też, żeby kluby, zwłaszcza te wielkie, potężne, nie przeprowadzały bardzo drogich i niepotrzebnych transferów, to też psuje rozgrywkę. A nagminne ustawianie piłkarzy nie na ich naturalnych pozycjach to prawdziwa zmora serii FM (wcześniej CM).

 

 

Raczej bardziej czepiałbym się sytuacji, gdy w 6-7 sejwach na 10 MU bankrutowało.

Odnośnik do komentarza

przestancie panikowac z tym wystawianiem graczy na nie swoich pozycjach! Smith i Gudjohnsen nie raz grali w srodku pomocy i do dzis sie to zdarza bo graja chyba nawet czesciej w pomocy niz w ataku wiec nei widze w czym problem. tak samo jak ktos wczesniej wspomnial o Mutu, przeciez on tez czesto gra falszywego napatsnika/skrzydlowego w fiorentinie bo na szpicy gra gilardino. owszem gra ma i bedzie miala wiele niedociagniec ale moim zdaniem opisana wyzej sprawa nie jest problemem. pozdro

Odnośnik do komentarza

Ludzie. Chyba już szukacie dziury w całym. Przejrzyjcie sobie ten wątek:

http://forumcm.net/index.php?/topic/2219-demo-fm-2009-pierwsze-wraenia/

,czy jakiejkolwiek innej wersji gry.

Po prostu tragedia. Man City kupił za wielu piłkarzy, Palermo lideruje na półmetku serieA. Przecież tak się nie da grać. No bo fakt, że:

- nie ma problemu kontuzji

- nie ma nadmiaru kartek

- nie ma nadmiaru strzałów z dystansu, słupków i poprzeczek

- system transferowy mimo ograniczonej bazy działa przyzwoicie

- mecze są przedłużane o góra 2-3 minuty

- nie ma problemu pressingu

- 3d tnie się zdecydowanie rzadziej niż w fm2009

- nie ma problemu z instalacją gry

- gra chodzi płynniej i szybciej

- nie ma dublowania liter, podwajanie pozycji w ekranie taktycznym

- doszło kilka przydatnych funkcji

i wiele innych, nie ma znaczenia, skoro gra wystawia Gudjohnsena na środku pomocy. Idę pograć w 08-kę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...