Skocz do zawartości

Scouting


Buba

Rekomendowane odpowiedzi

zdaje mi pełne raporty o piłkarzach
Nie chodzi mi o pełny raport tylko o 'rekomendacje'

Co nie zmienia faktu, że handballer ma rację ;)

No tak tak ja też :keke:

 

No nie wiem czy Twoja teoria jest słuszna :)

 

Zrobiłem mały teścik

Moi scouci

Bułgar

Niemiec

Polak

 

Poleciłem im obserwację jednego piłkarza (napastnika Valencii). Oto wyniki:

Bułgar

Niemiec

Polak

 

Jak widać, najpełniejszy raport dał Bułgar, co znaczy, że tutaj znaczenie mają jednak atrybuty oceny umiejętności i potencjału. Być może wpływ na to ma także jego wiedza o Hiszpanii (pozostali scouci nie mają tej wiedzy). Natomiast wszyscy scouci zgodnie stwierdzili, że obserwowany piłkarz powinien zostać zatrudiony beż względu na cenęl, a ich adaptacja nie jest wysoka :)

 

Nie wiem czy ten test jest wiarygodny, ponieważ zrobiłem go raz, na losowo wybranym piłkarzu.

Odnośnik do komentarza
zdaje mi pełne raporty o piłkarzach
Nie chodzi mi o pełny raport tylko o 'rekomendacje'

Co nie zmienia faktu, że handballer ma rację ;)

No tak tak ja też :keke:

 

No nie wiem czy Twoja teoria jest słuszna :)

 

Zrobiłem mały teścik

Moi scouci

Bułgar

Niemiec

Polak

 

Poleciłem im obserwację jednego piłkarza (napastnika Valencii). Oto wyniki:

Bułgar

Niemiec

Polak

 

Jak widać, najpełniejszy raport dał Bułgar, co znaczy, że tutaj znaczenie mają jednak atrybuty oceny umiejętności i potencjału. Być może wpływ na to ma także jego wiedza o Hiszpanii (pozostali scouci nie mają tej wiedzy). Natomiast wszyscy scouci zgodnie stwierdzili, że obserwowany piłkarz powinien zostać zatrudiony beż względu na cenęl, a ich adaptacja nie jest wysoka :)

 

Nie wiem czy ten test jest wiarygodny, ponieważ zrobiłem go raz, na losowo wybranym piłkarzu.

Hmm sam nie wiem co mam o tym myśleć , ja wiele razy zaobserwowałem , że jednak to ma znaczenie , ale nie w każdym przypadku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Więc tak :) Pamiętam, że gdzieś chyba już o tym czytałem na forum.

Czy zauważyliście, że ocena scouta jest uzależniona od posiadanego już składu? Przed chwilą zrobiłem sobie mały eksperyment. Sprawdziłem sobie w FM Scoucie zawodnika o PA 194. Wychodzi więc, że scout o ocenie potencjału i umiejętności o wartości po 20, powinien zarekomendować, że sprawdzany zawodnik powinien zostać zatrudniony bez względu na cenę. Jakie było moje zdziwienie, gdy scout dał mu tylko 2 gwiazdki i opisał, że zawodnik powinien zostać zatrudniony jedynie w ostateczności.

Ktoś eksperymentował z tym dokładniej?

 

Edyta mi podpowiada, że sprawa jest bardziej zagmatwana niż myślałem.

Owego zawodnika z potencjałem 194 obserwowałem drugim scoutem. Ten miał zaś Ocene umiejętności 19, zaś ocenę potencjału 20. No i otrzymałem wynik 6 *. Do tego ocenił, że ma on szansę stać się o wiele lepszym zawodnikiem, niż mój obecny pomocnik. Zaś ten pierwszy scout ocenił, że raczej nigdy nie osiągnie poziomu co mój pomocnik.

Logicznie rzecz biorąc, powinniśmy szukać takiego obrotu sprawy w atrybutach scoutów.

scout 1

scout 2

Więc pytanie brzmi: Jaki atrybut ma wpływ na aż taką różnicę w ocenie zawodnika?

Odnośnik do komentarza
Może "Zdolność do adaptacji"? Scout z większym atrybutem uznał, że zawodnikowi łatiwej byłoby się zaaklimatyzować w nowych warunkach.

Wiesz, wymagam od scouta, aby mnie poinformował, jakim zawodnik dysponuje potencjałem. To, czy się rozwinie do swojego PA to już inna bajka.

No chyba, że mam zbyt duże wymagania ;)

Odnośnik do komentarza

Miałem kilka wolnych chwil w ciągu dnia, więc przeprowadziłem mały test. Wysłałem na przeszpiegi 3 scoutów do jednego zawodnika o potencjale 194. Jest to niby ten sam zawodnik, którego oglądałem wczoraj. Opisywałem wyniki wczorajszych opisów już wczoraj. Dziś uzupełnię info o scouta z umiejętnościami 19 Opgr, 17 Ougr. Ów scout dał 6*. Przypomnę, że scout o statach 20, 20 dał jedynie 2*.

Do tego wysłałem na przeszpiegi swoich scoutów do zawodnika o PA 199. Wyniki są następujące:

scout nr1 5*

scout nr2 4*

scout nr3 5*

Ktoś ma jakieś pomysły jeśli chodzi o wyniki scoutingu?

Dodam jeszcze, że mój jeden scout dał kolesiowi z PA 194 najpierw 7*, a nie cały rok później 6*. Może jednak rekomendacja zależy od posiadanego składu? Ktoś ma jakieś uporządkowane przemyślenia? Bo mówiąc szczerze, trochę się gubię :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Miałem kilka wolnych chwil w ciągu dnia, więc przeprowadziłem mały test. Wysłałem na przeszpiegi 3 scoutów do jednego zawodnika o potencjale 194. Jest to niby ten sam zawodnik, którego oglądałem wczoraj. Opisywałem wyniki wczorajszych opisów już wczoraj. Dziś uzupełnię info o scouta z umiejętnościami 19 Opgr, 17 Ougr. Ów scout dał 6*. Przypomnę, że scout o statach 20, 20 dał jedynie 2*.

Do tego wysłałem na przeszpiegi swoich scoutów do zawodnika o PA 199. Wyniki są następujące:

scout nr1 5*

scout nr2 4*

scout nr3 5*

Ktoś ma jakieś pomysły jeśli chodzi o wyniki scoutingu?

Dodam jeszcze, że mój jeden scout dał kolesiowi z PA 194 najpierw 7*, a nie cały rok później 6*. Może jednak rekomendacja zależy od posiadanego składu? Ktoś ma jakieś uporządkowane przemyślenia? Bo mówiąc szczerze, trochę się gubię :(

 

 

1. Czy ten drugi zawodnik z PA 199 był z kraju, o którym któryś ze scoutów miał jakąś wiedzę?

2. Co do najpierw 7*, a po roku 6* - to może być spowodowane tym, że w ciągu roku zawodnik nie poczynił jakichś postępów, i przez to ma już mniejszą szansę na osiągnięcie wyzszego pułapu

3. Jeśli Oceny umiejętności/potencjału są na poziomie 20/20, to wtedy scout jest w stanie dostrzec więcej cech piłkarza, też tych ukrytych... Prawda? Jeśli tak, to może są tez w stanie dostrzec cechy "charakteru", które nie pozwolą mu osiągnąć zadowalającego pułapu.

Odnośnik do komentarza
Może jednak rekomendacja zależy od posiadanego składu? Ktoś ma jakieś uporządkowane przemyślenia? Bo mówiąc szczerze, trochę się gubię :(

 

Ależ oczywiście, że zależy! Gwiazdki są względne wobec siły Twojego zespołu. Z reguły najwięcej gwiazdek będą dostawać zawodnicy, którzy grają na tej samej pozycji, co najsłabszy zawodnik w Twojej jedenastce (o ile nie są jakimiś super gwiazdami). Wydaje mi się, że działa to mniej więcej tak:

jeśli grasz Barceloną i masz w składzie Eto'o, to dajmy na to Matusiak dostanie 1 albo 2 gwiazdki max.

jeśli grasz Widzewem i masz powiedzmy Bogunovića, to Matusiak dostanie 5-7 gwiazdek.

Ale w Barcelonie możesz mieć jednocześnie słabego bramkarza, i wtedy scout znajdzie wielu bramkarzy na 5-7 gwiazdek, choć mogą mieć CA/PA dużo mniejsze od Matusiaka. Przynajmniej ja tak to widzę...

Odnośnik do komentarza

Kartvel z tymi gwiazdkami co piszesz moze byc ciekawie.. poniewaz grajac Dyskobolia mam w klubie 3 super bramkarzy wedlug mnie.. 2 Polakow i 1 Slowenca.. i w ogserwacjach pokazuje mi maksymalna ilosc gwiazdek przy bramkarzy ktory ma juz 30 lat. Czy to tylko pokazuje przez doswiadczenie gracza? Bo moi bramkarze maja gdzies tak po 24 lata

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, żeby doświadczenie miało ogromny wpływ na gwiazdki, ale musisz wziąć pod uwagę, że bramkarz to dość specyficzna pozycja - tam często starszy zawodnik, nawet grubo po 30 będzie grał lepiej, po prostu pewniej... A młodsi mimo lepszych atrybutów mogą popełniać poważne błędy... Nie jest to jednak regułą. Ja mam jednak osobiście większe zaufanie do 35-letniego, zasłużonego golkipera, niż 17-latka z bardzo dobrymi atrybutami.

Obrońcy raczej też czuliby się pewniej, wiedząc, że za plecami mają doświadczonego i pewnego bramkarza, niż juniora.

Odnośnik do komentarza

U mnie srednia wieku jest 22.9 czyli praktycznie 23 lata... najstarczy w zespole jest Pawel Golanski 30 lat... a pozniej Szalachowski 28 (chyba)... a pozniej juz mam takich po 24, 19 i graja super.... ale z tym bramkarzem bede myslal wlasnie kupic jakiegos doswiadczonego... ale mnie przeraza to ze w takim bramkarzy jest np starszym szybkosc w okolicach 5... to nei za wolny troche?

Odnośnik do komentarza

Sami twórcy gry twierdzili, że bramkarz osiąga szczyt umiejętności bodajże od 30-35 lat [nie pamiętam dokładnie, ale jest to jeden z hintów, które pojawiają się w grze podczas loadingów], nie jest to jednak regułą, więc Twój 23-letni zawodnik może grać bardzo dobrze, na pewno jednak w wieku 30-35 lat będzie grał pewniej.

 

Co do tej szybkości, to ciężko mi to ocenić - w różnych klubach są różni bramkarze, i często przekonuję się o tym, że w tej grze wszystko jest względne :) Przykład - bramkarz Porto, Helton. Świetne statystyki, bodajże 25 czy 26 lat... Beznadziejny bramkarz. Puszcza szmatę za szmatą, nie potrafi wykopać porządnie piłki, mimo wysokiego atrybutu Kicking... Nie jest ekscentryczny, nie piąstkuje często... a mimo wszystko jest po prostu do niczego. Inny przykład - rok młodszy Enyeama. Świetny bramkarz, genialny refleks, dobre kopnięcia... atrybuty nieco gorsze od Heltona, gra nieporównywalnie lepsza...

 

Tak więc nie chciałbym Ci źle doradzić, wszystko musisz sprawdzić na swojej skórze. Teoretycznie starszy bramkarz jest lepszy, ale jak się teoria ma do praktyki... :)

 

 

Troszkę zmieniając temat, ja uwielbiam mieć 100 % przescoutowania we wszystkich rejonach. Często zatrudniam jak najwięcej scout'ów i rozsyłam ich po całym świecie, aby być pewnym, że jakiś ciekawy zawodnik mi nie umknął, tylko dlatego, że jest z jakiegoś egzotycznego kraju, czy ligi, której nie mam uruchomionej :] Jak gram słabszym klubem często muszę poczekać kilka lat, żeby porozsyłać scoutów do innych regionów... Ale warto :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...