Skocz do zawartości

Kącik gier wszelakich


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Gejpasa, to mogę polecić nowododany Anvil: Vault Breaker. Jest jeszcze we wczesnym dostępie, ale już jest przyjemnym takim oldschoolowym roguelikiem, bardzo mi się podoba gameplay, trochę jest niedociągnieć ale na takie szybkie runy się nadaje idealnie (krótsze niż Hades na razie) . 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przez przeróżne problemy takie i owakie przez ostatnie 2 miesiące miałem okazję potestować parę 'nowych starych' gier. Także parę moich rekomendacji z tytułów, przy których zatrzymałem się na dłużej

 

Project Zomboid - po 8 latach :keke: gra wygląda jak gra w końcu i naprawdę wciąga próba przeżycia apokalipsy zombie. Nie wiem co sprawiło, że developer przypomniał sobie o tym wydając spore update, ale zrobił naprawdę dobrą robotę. Dużo craftingu, ogromna mapa, pełna zombie i lootu (podobno i w najbliższej przyszłości z NPC, ale coś mi się kojarzy, że to już 2 lata temu zapowiadali). Plus trochę modów odżywia jeszcze rozrywkę. A i jest multi

Spoiler

Swoją drogą gra tworzy ciekawe scenariusze. Dla przykładu:

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/271860415_606312197140064_5684202673476283376_n.png?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=akIkRjRalQEAX8P41vh&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=03_AVI0GN687hfRu_JBjSZxZGhKAS171FnJ9TotKGjIN18LmQ&oe=6211EB6B

WIadomo czym się inspirowałem ^^ Anyway przeżyła 2 miesiące, gdy niechcący wpadłem w bandę zombie, bo czułem się już jak pan świata, użarł ją skubaniec w kostkę i to zabiło mój najlepszy run. Claire nie mając już amunicji do żadnej ze swych broni wykopała sobie grób, obudowała go, postawiła znak ostrzegawczy i stojąc w tym grobie pożegnała świat łykając wybielacza. Później Kames J Tirk znalazł ją już w formie rozkładającego się żywego trupa i dokończył jej żywota ciosem z łopaty do odśnieżania prosto w czoło ^^

 

Apex Legends - ominął mnie pubg, fortnite ze względu na drewniany komputer. Po wymianie dałem się namówić i mimo dość wysokiego progu wejścia wciągnąłem się. Co prawda zdziwiło mnie, że po wbiciu w rankedach platyny zabrali mi ją i każą wbić drugi raz, ale to i tak pierdoła. No i potrafi mi to dziennie zjadać od godziny do 4-5 dziennie :roll:

 

Stories Untold - długo się zabierałem, ale krótka klimatyczna gra miksująca trochę zagadek logicznych, klimat starych tekstówek i naprawdę fajną fabułę, która z początku wydaje się zlepkiem bezsensownych scenariuszy, aby połączyć się w zaskakującą, ale i satysfakcjonującą konkluzję. A i jako, że jestem cykor to parę razy się srogo przestraszyłem, mimo że to nie horror, a jumpscare pewnie innego gracza by nie ruszyły :keke: ale jeśli ktoś lubi styl gier z lat 80-90 to naprawdę dobra gra.. na góra 3 godziny. Krótka noo.

 

It takes two - jak polecane wyżej zgadzam się, że to naprawdę dobry coop

 

Gunfire reborn - fajny roguelike fps z multi coopem. Założenie gry jest prostem sami, lub z 3 kompanami (albo randomami, o ile lubicie grę z kimś kto przechodzi grę cheesując) przechodzimy dungeon zabijąc po drodze paru bossów, jak to w rogalach. I jak to w rogalach giniemy, wykupujemy ulepszenia za zdobyte punkty w grze. Przechodzimy grę raz i odblokowujemy kolejny poziom trudności - 4 poziomy. To odblokowuje reincarnation, który ma dodatkowe elementy wzmacniania postaci aby bić coraz silniejszych wrogów, i dodaje to kolejne 8 poziomów trudności. O ile brzmi to jak grind to nie odczuwa się tego. Strzela się zaskakująco przyjemnie jak na cenę gry, przechodzi się to naprawdę fajnie, każda postać daje opcję trochę innego stylu, a i łatwo szybko ogarnąc się w grze, aby kombinować z odpowiednimi zestawami. Przejście wszystkich 12 poziomów zajęło naszemu party około 26-30 godzin, solo gra jest trudniejsza więc zakładam, że można dodać z 10-15 godzin.

Odnośnik do komentarza

The Riftbreaker - polska gra, połączenie strategii, tower defence z elementami action RPG. Trafiamy na obcą planetę, którą przygotowujemy do kolonizacji. Budujemy bazę, zbieramy surowce, oczywiście nie podoba się to lokalnej społeczności różnych gatunków zwierząt i co jakiś czas próbują nas ze swojej planety skutecznie wykurzyć. Gra jest bardzo rozbudowana, ilość gatunków zwierząt, drzewko rozwoju są naprawdę duże. Można powiedzieć, że grę głównie toczymy na tej samej mapie, ale w pewnym momencie pojawia się opcja zakładania posterunków i odwiedzania innych lokacji. Fajnie to zostało zrobione, poza jednym aspektem, o czym niżej przy okazji minusów. Gra wygląda bardzo dobrze i jest świetnie zoptymalizowana. Bardzo przypadła mi do gustu muzyka. Soudtrack jakby kogoś interesował:

 

Z minusów to czasem upierdliwe bugi:

- do budynków trzeba doprowadzić zasilanie, potrafiłem usunąć najbardziej skrajny nazwijmy to przewód i potrafiło pozbawić zasilania całą bazę i oprócz załadowania sava ponownie nie dało się nic innego zrobić

- postać głównego bohatera wpadała w tryb ruchu, w jakimś kierunku i trzeba się naklikać, żeby przestała

 

Wspomniane posterunki. Tam też zbieramy surowce, więc też mamy takie mniejsze bazy. Tylko jak jesteśmy na innym posterunku, czy w głównej bazie, to pozostałe przestają być atakowane. Fajnie urozmaiciłoby to rozgrywkę, kiedy trzeba byłoby przeskakiwać między lokacjami i je bronić, może stanąć przed wyborem, której bronić najpierw.

 

No i chyba mój największy zarzut to przeciągnięty endgame. Jak to w strategii, zbierasz surowce. Na koniec trzeba ich zebrać odpowiednio dużo, żeby coś zrobić. Można było spokojnie wymaganą ilość obciąć o połowę i nie tracąc przy tym tego pierwiastka wyzwania, a nie wkurwiając na koniec gracza, że jeszcze tyle musi zebrać i nic się specjalnie nie dzieje.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Polecam grę edukacyjną "Odkrywca Parków Narodowych"

Dedykowana dla młodszych graczy, ma ogromny walor edukacyjny w zakresie naszych parków narodowych.

 

Gra jest dostępna w wersji przeglądarkowej na komputerach stacjonarnych i w wersji aplikacji na urządzenia mobilne, oczywiście całkowicie za darmo.

 

Link: http://odkrywcaparkownarodowych.pl/

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...