Skocz do zawartości

Pomorze Zachodnie


Abruś

Rekomendowane odpowiedzi

Temat o Warszawie jest. O Górnym Śląsku też gdzieś tam się zapodział. Dlaczego nie ma o Szczecinie? Czy będzie "tętnił życiem"? Czy będzie przydatny? Nie wiem, ale zobaczymy :)

 

Mam pytanie do osób, które troszkę po Szczecinie lubią się przejść/przejechać/pozwiedzać. Potrzebuje jakichś fajnych, a przede wszystkim sprawdzonych, szlaków pieszych/rowerowych. Czy ktoś mógłby coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Temat o Warszawie jest. O Górnym Śląsku też gdzieś tam się zapodział. Dlaczego nie ma o Szczecinie? Czy będzie "tętnił życiem"? Czy będzie przydatny? Nie wiem, ale zobaczymy :)

 

Mam pytanie do osób, które troszkę po Szczecinie lubią się przejść/przejechać/pozwiedzać. Potrzebuje jakichś fajnych, a przede wszystkim sprawdzonych, szlaków pieszych/rowerowych. Czy ktoś mógłby coś polecić?

 

Jezioro szmaragodwe? Byłem, pięknie i szlaki piesze są fajne :)

Jak byś chciał wiedzieć jak tam dojechać to pisz.

Drugie miejsce - oczywiście Park Kasprowicza, w sam raz na samotne spacery...nocą.

 

--

 

A ja mam inne pytanko - wie ktoś od kiedy będą normalnie jeździły tramwaje linii 3 i 6?

Odnośnik do komentarza

Szmaragdowe faktycznie jest nieźle odpicowane :P W głębi puszczy znajdzie się i świetna trasa rowerowa - zarówno dla zwykłej jazdy jak i dla downhilla (dużo hopek, uskoków i ostrych zakrętów). Ostatnio nawet jakiś zjazd rowerowy był w okolicy :D

Polecam też oczywiście stary, nieśmiertelny Widok. Piękna górka (pagórek??), z której widać panoramę Szczecina :D można oglądać, na polance zrobić ognisko a w upalne dni i noce zaprosić ukochaną i...:P

Odnośnik do komentarza
Temat o Warszawie jest. O Górnym Śląsku też gdzieś tam się zapodział. Dlaczego nie ma o Szczecinie? Czy będzie "tętnił życiem"? Czy będzie przydatny? Nie wiem, ale zobaczymy :)

 

Mam pytanie do osób, które troszkę po Szczecinie lubią się przejść/przejechać/pozwiedzać. Potrzebuje jakichś fajnych, a przede wszystkim sprawdzonych, szlaków pieszych/rowerowych. Czy ktoś mógłby coś polecić?

Tu masz linka do szlaków rowerowych, godne zwiedzania, potwierdzam. Szlaki rowerowe

 

jmk - najprawdopodobniej od 7 lipca, ale ta data może ulec zmianie

Odnośnik do komentarza
Uroczystości podniesienia dwóch Błękitnych Flag w Świnoujściu

 

W dniu 3 lipca, o godzinie 11.00 na świnoujskiej plaży, w obecności przedstawiciela Międzynarodowego Jury nastąpi uroczyste podniesienie przyznanej dla Świnoujścia Błękitnej Flagi. W tym samym dniu o godzinie 12.00 odbędzie się także ceremonia wciągnięcia takiej flagi na maszt w świnoujskiej marinie, zlokalizowanej w Basenie Północnym.

 

Świnoujście jest jedynym miastem w Polsce, które nieprzerwanie, po raz czwarty z rzędu, może poszczycić się przyznaniem międzynarodowego znaku Błękitnej Flagi. Rok 2009 jest dla miasta rokiem wyjątkowym, ponieważ Błękitna Flaga zawiśnie nie tylko nad uznamską plażą, ale także nad świnoujską mariną.

 

źródło: świnoujście.com.pl

 

I znów kupa przyjezdnych i znów przepchać się przez miasto, to będzie katastrofa... Świnoujście się rozwija, co rok kupa ludzi, ceny delikatnie podniesione do wzwyż. Jednak wiecie co jest najsmutniejsze w tym wszystkim? Przechodząc przez taką głupią promenadę, trudno usłyszeć swój ojczysty język. Wszędzie Niemcy, Niemcy, Niemcy, czasem jakiś Angol się pojawi. Polski słychać tylko w budkach i to też bardzo rzadko... Świnoujście, jak i większość Pomorza Zachodniego, nie potrafi się zareklamować dobrze w Polsce :/

Odnośnik do komentarza
Uroczystości podniesienia dwóch Błękitnych Flag w Świnoujściu

 

W dniu 3 lipca, o godzinie 11.00 na świnoujskiej plaży, w obecności przedstawiciela Międzynarodowego Jury nastąpi uroczyste podniesienie przyznanej dla Świnoujścia Błękitnej Flagi. W tym samym dniu o godzinie 12.00 odbędzie się także ceremonia wciągnięcia takiej flagi na maszt w świnoujskiej marinie, zlokalizowanej w Basenie Północnym.

 

Świnoujście jest jedynym miastem w Polsce, które nieprzerwanie, po raz czwarty z rzędu, może poszczycić się przyznaniem międzynarodowego znaku Błękitnej Flagi. Rok 2009 jest dla miasta rokiem wyjątkowym, ponieważ Błękitna Flaga zawiśnie nie tylko nad uznamską plażą, ale także nad świnoujską mariną.

 

źródło: świnoujście.com.pl

 

I znów kupa przyjezdnych i znów przepchać się przez miasto, to będzie katastrofa... Świnoujście się rozwija, co rok kupa ludzi, ceny delikatnie podniesione do wzwyż. Jednak wiecie co jest najsmutniejsze w tym wszystkim? Przechodząc przez taką głupią promenadę, trudno usłyszeć swój ojczysty język. Wszędzie Niemcy, Niemcy, Niemcy, czasem jakiś Angol się pojawi. Polski słychać tylko w budkach i to też bardzo rzadko... Świnoujście, jak i większość Pomorza Zachodniego, nie potrafi się zareklamować dobrze w Polsce :/

Nie do końca. Po prostu ceny są dla niektórych za wysokie (różnica w cenie LPG ponad 15 gr/l), po wtóre dojazd z Polski, który jest możliwy albo przez Ahlbeck lub korzystać z przeprawy promowej.

 

A co ma powiedzieć Hiszpan, Turek, Egipcjanin :>

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Baltic Sail - coroczny 5 tygodniowy, międzynarodowy zlot żeglarski, który odbywa się w takich miastach jak:Gdańsk, Gävle, Halmstad, Karlskrona, Kłajpeda, Lübeck-Travemünde, Rostock i Sassnitz.

Po raz pierwszy w tym roku zagości w Świnoujściu pod nazwą "Sail Świnoujście". Będzie to niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się z bliska zwyczajom i bogatym tradycjom życia pod żaglami.

 

Baltic Sail organizowany i wspierany jest przez najważniejsze porty Morza Bałtyckiego - Gdańsk, i Świnoujście, którego celem jest promowanie tradycji i kultury żeglarskiej. W ramach tej imprezy, jak i w ramach Tygodnia Kultury Morskiej - „Wiatrak" przygotowano wiele atrakcji m.in. koncerty, szanty, możliwość przyjrzenia się zwyczajom marynistycznym, zwiedzanie jachtów, możliwość odbycia rejsów po morzu i wiele, wiele więcej.

 

źródło: sail-swinoujscie.pl

Wreszcie jakaś porządna impreza, a nie jakieś Dody i inne Feele.

Odnośnik do komentarza

Szaleństwo jakieś w tym roku :-k

 

Baltic Sprint Cup 2009 w Świnoujściu

 

W tym roku Świnoujście jest jedynym w Polsce przystankiem dla prestiżowych, europejskich regat pełnomorskich o nazwie „Baltic Sprint Cup”. Około 30 regatowych jachtów pełnomorskich / na pokładach 200 żeglarzy/ zacumuje w dniu 29 lipca w Basenie Północnym.

 

Pierwsze regaty Baltic Sprint Cup odbyły się w 2005 roku. Są to międzynarodowe regaty pełnomorskie, których ideą jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale także umacnianie przyjaznych relacji pomiędzy żeglarzami z różnych krajów. Do roku 2008 gospodarzami imprezy w Polsce były Gdańsk i Gdynia. W tym roku organizatorzy postawili na Świnoujście. Jak podkreślają organizatorzy, tutejszy port jachtowy świetnie nadaje się na przystanek regat, ma odpowiednią głębokość i prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

 

Regaty rozpoczęły się 18 lipca i trwać będą do 1 sierpnia 2009 r.

 

Trasa zmagań żeglarzy wyniesie 930 mil morskich i liczyć będzie pięć etapów, obejmując sześć bałtyckich marin: Warnemunde (Niemcy), Ronne (Dania), Vastervik (Szwecja), Liepaja (Łotwa), Świnoujście i Travemunde (Niemcy).

 

Etap pomiędzy Liepają na Łotwie a Świnoujściem będzie najdłuższy w całym wyścigu. Wyniesie 275 mil morskich. Do świnoujskiej mariny jachty zawiną 29 lipca i już następnego dnia około godziny 15.00 nastąpi honorowy start do ostatniego, liczącego 155 mil morskich, etapu na trasie Świnoujście - Travemunde.

 

Podsumowanie wyników etapowych planowane jest w dniu 30 lipca o godzinie 12.00.

 

Parada jachtów o godzinie 14.00.

 

źródło: swinoujscie.com.pl

Odnośnik do komentarza

I znów kupa przyjezdnych i znów przepchać się przez miasto, to będzie katastrofa... Świnoujście się rozwija, co rok kupa ludzi, ceny delikatnie podniesione do wzwyż. Jednak wiecie co jest najsmutniejsze w tym wszystkim? Przechodząc przez taką głupią promenadę, trudno usłyszeć swój ojczysty język. Wszędzie Niemcy, Niemcy, Niemcy, czasem jakiś Angol się pojawi. Polski słychać tylko w budkach i to też bardzo rzadko... Świnoujście, jak i większość Pomorza Zachodniego, nie potrafi się zareklamować dobrze w Polsce :/

Tez odnosze takie wrazenie. W Szczecinie Niemcow zatrzesienie - wydaja sie byc zadowoleni z przyjazdu. Miasto powinno sie rozwijac, a szczerze mowiac jest "100-lat za murzynami". Nie wiem co z tym miastem jest nie tak. JAkos tak nie umieja sie przebic do mediow. Pamietam jak bylo Tall Ships Races - piekna impreza, duzo ludzi. We wszystkich wiadomosciach albo wspominali o tym w ciagu doslownie 30 sekund, albo w ogole. W nastepnym roku (albo dwa lata pozniej) byl ten sam zlot w Gdyni - i tutaj juz w samych wiadomosciach 5 minut o tym gadali. No niby pierdoły, ale tak jest w zasadzie ze wszystkim. Coz, Szczecin nigdy nie mial szczescia do mediow. Nawet media sportowe jak czytywalem to mialem wrazenie, ze Pomorze to czasem trzeci swiat. Zawsze relacje z meczow druzyn slaskich to byly gigantyczne referaty (nawet w "pilce noznej", ze juz nie wspomne o "przegladzie"), a im dalej na polnoc tym gorzej. Mecze Pogoni zwykle opisywali 2-3 zdaniami.

 

Inna sprawa, ze wladze nie naleza do najbardziej rozgarnietych. Floating Garden ... 2050 to u mnie wywoluje co najwyzej usmiech politowania. Dlaczego 2050 ? Po co sobie zalowac, moznabylo 3000 dac ? :D

 

Troche dziwie sie bo Szczecin to piekne miasto (fakt, ze troche zapuszczone przez ostatnie lata dzieki takim palantom jak ch%^&* Jurczyk, ktory powinien zgnic w pace za swoja glupote), architektonicznie nawiazujace do ... Paryza (duzo kamienic, liczne ronda z promieniscie rozchodzacymi sie ulicami) z bardzo duza iloscia zieleni.

 

Lubie to miasto, ale tak jak 10 lat temu moznabylo spokojnie Szczecin porownywac z np. Wroclawiem (i to Szczecin stal "wyzej") tak teraz to jest doslownie przepasc. No ale tak to jest jak sie wybiera na prezydenta maniakalnych starcow, ktorzy bali sie, ze "wykupia nas Niemcy" :lol:

 

O mizerii w sumie moze swiadczyc fakt, ze w ciagu ostatnich lat, praktycznie wszystkie druzyny sportowe zniknely z najwyzszych klas rozgrywkowych, a byla przeciez pilka reczna kobiet, mezczyzn, siatkowka kobiet i mezczyzn, pilka nozna, koszykowka, dlugo by wymieniac. Na szczescie ostatni rok daje nadzieje na poprawy - chyba tym razem znajomosci PO zadzialaly troche na plus.

Odnośnik do komentarza

Co do Twojej wypowiedzi, to mam czasem wrażenie, że Szczecin nie reklamuje się, ponieważ wiele ludzi myśli, że jest tak samo wyjątkowy, jak inne miasta. Ale patrząc prawdzie w oczy, to my nie mamy nic takiego, co mogłoby się wybić ponad innych... Po prostu nie ma czym się po chwalić i to jest żałosne, a jednocześnie smutne.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio bywam w Szczecinie dość często. Przepraszam, ale miasto nie robi na mnie najlepszego wrażenia (choć mój ogląd jest ciągle powierzchowny). Nie zauważam w nim "duszy". Fakt, jest dużo ładnych kamienic, ale większość jest zapuszczonych. A jak już są odnowione (jak na tym starym rynku, czy jak tam się on nazywa), to prawie nie ma tam ludzi (albo miałem wielkiego pecha :) ). Zamek książąt pomorskich robi wrażenie, ale z drugiej strony jest ta absurdalnie odbudowana katedra z jedną ścianą rodem z peerelowskich supersamów. Szczecin robi na mnie chaotyczne wrażenie, tak jakby faktycznie przez wiele lat rządzący nie byli pewni, czy za chwilę nie będzie trzeba Szczecina oddać NRD w ramach traktatów granicznych.

Odnośnik do komentarza

 

Tez odnosze takie wrazenie. W Szczecinie Niemcow zatrzesienie - wydaja sie byc zadowoleni z przyjazdu. Miasto powinno sie rozwijac, a szczerze mowiac jest "100-lat za murzynami". Nie wiem co z tym miastem jest nie tak. JAkos tak nie umieja sie przebic do mediow. Pamietam jak bylo Tall Ships Races - piekna impreza, duzo ludzi. We wszystkich wiadomosciach albo wspominali o tym w ciagu doslownie 30 sekund, albo w ogole. W nastepnym roku (albo dwa lata pozniej) byl ten sam zlot w Gdyni - i tutaj juz w samych wiadomosciach 5 minut o tym gadali. No niby pierdoły, ale tak jest w zasadzie ze wszystkim. Coz, Szczecin nigdy nie mial szczescia do mediow. Nawet media sportowe jak czytywalem to mialem wrazenie, ze Pomorze to czasem trzeci swiat. Zawsze relacje z meczow druzyn slaskich to byly gigantyczne referaty (nawet w "pilce noznej", ze juz nie wspomne o "przegladzie"), a im dalej na polnoc tym gorzej. Mecze Pogoni zwykle opisywali 2-3 zdaniami.

 

Inna sprawa, ze wladze nie naleza do najbardziej rozgarnietych. Floating Garden ... 2050 to u mnie wywoluje co najwyzej usmiech politowania. Dlaczego 2050 ? Po co sobie zalowac, moznabylo 3000 dac ? :D

 

Troche dziwie sie bo Szczecin to piekne miasto (fakt, ze troche zapuszczone przez ostatnie lata dzieki takim palantom jak ch%^&* Jurczyk, ktory powinien zgnic w pace za swoja glupote), architektonicznie nawiazujace do ... Paryza (duzo kamienic, liczne ronda z promieniscie rozchodzacymi sie ulicami) z bardzo duza iloscia zieleni.

 

Lubie to miasto, ale tak jak 10 lat temu moznabylo spokojnie Szczecin porownywac z np. Wroclawiem (i to Szczecin stal "wyzej") tak teraz to jest doslownie przepasc. No ale tak to jest jak sie wybiera na prezydenta maniakalnych starcow, ktorzy bali sie, ze "wykupia nas Niemcy" :lol:

 

O mizerii w sumie moze swiadczyc fakt, ze w ciagu ostatnich lat, praktycznie wszystkie druzyny sportowe zniknely z najwyzszych klas rozgrywkowych, a byla przeciez pilka reczna kobiet, mezczyzn, siatkowka kobiet i mezczyzn, pilka nozna, koszykowka, dlugo by wymieniac. Na szczescie ostatni rok daje nadzieje na poprawy - chyba tym razem znajomosci PO zadzialaly troche na plus.

 

Ostatnie lata to potworna nędza, ale idzie ku lepszemu. Najpierw Tall Ship Races, odrestaurowanie i oddanie do użytku Różanki, potem Szczecin Rock Festival, Boogiebrain, cykliczne imprezy na Zamku Książąt Pomorskich (obecnie jest plenerowe oglądanie filmów). Klimat się zaczyna - wreszcie! - rodzić, niemniej jeszcze to potrwa. Nakręcanie koniunktury to jedno, a reklamowanie imprez to drugie, i to niestety jest na bardzo niskim poziomie. Mam nadzieję, że i tutaj nastąpi poprawa, bo mimo, że zaczyna się coś dziać, mało kto o tym wie.

 

Dobrze byłoby, gdybyśmy nawiązali współpracę z miejscowościami przygranicznymi po niemieckiej stronie i... oczywiście z Berlinem, ale to będzie naprawdę trudna sztuka, bo obecnie niewiele możemy zaoferować. Kluczowy jest również nacisk na rekreację, siłownie są przepełnione do granic możliwości (brakuje klubów) i wybudowanie sporego ośrodka w stylu "Laguny" z całą obudową rekreacyjną, halami sportowymi, klubami aerobik, fitness, siłowniami, przyniosłoby ogromny zysk i satysfakcję mieszkańcom.

Odnośnik do komentarza

JACK - Co z tego, że w Szczecinie odbywają się jakieś większe imprezy, gdy są tak reklamowane, że prawie nie. Stwierdzam, że teraz, gdy Szczecin Rock Festival jest już kupę czasu za nami, widzę więcej reklam niż przed całą tą imprezą? Co z tego, że są "międzynarodowe" imprezy, skoro samo miasto odrzuca swoim wyglądem? Kto by pomyślał, że stary rynek (to ten plac przy Ratuszu Staromiejskim), to nic innego niż parking dla samochodów? W baaaardzo, ale to baaaardzo dalekiej przyszłości może coś się ruszy porządniej, ale jak na razie, Szczecin jest skazany na totalną porażkę :/

Odnośnik do komentarza

Z tego co zauważyłem, to najbardziej rozwija się ten Goleniowski Park Przemysłowy, pod Szczecinem. Co do samego Szczecina? Owszem, troszkę poprawili wygląd tego niby Starego Rynku. Aleja Jedności Narodowej również przyzwoicie się prezentuje.

 

Być może daje złe porównanie, ale jakieś zawsze. Chciałbym troszkę porównać Świnoujście do Szczecina. Jak już wspomniałem, może to być złe porównanie, gdyż Świnoujście jest znacznie mniejszym miastem, które ma jakiś punkt wyjścia w postacie turystyki. Raz na jakiś czas przyjeżdżam tam i przypatruje się jak się to miasto zmienia. Co chwila poprawa stanu ulic. Z roku na rok powstaje coraz więcej dróg rowerowych. Promenada zaczyna przypominać promenadę europejską, a nie polską "ulicę". Mógłbym wymieniać i wymieniać. A co ze Szczecinem? Z tego co patrzę, to praktycznie nic się nie zmienia... Może inaczej trochę patrze na to miasto, siedząc tutaj dzień w dzień i w dzień w dzień widać "te same" miejsca.

Odnośnik do komentarza

No reklama czasem poraza. Naprawde jest sporo imprez, o ktorych dowiaduje sie po fakcie.

 

Odnosnie tego sformulowana z NRD co napisales Feanor - zgadzam sie w 100 %. To wyglada tak jakby wielu stweirdzalo, ze nie ma sensu inwestowac w Szczecin bo nie wiadomo czy zaraz go nam Niemcy nie zabiora :D Szczerze mowiac, zawsze mialem wrazenie, ze Szczecin jest takim piatym kolem u wozu w Polsce.

 

Sprawa z Laguna jest smieszna - dziwi mnie, ze do tej pory nie znalazl sie inwestor, ktory cos takiego by postawil w centrum. Skoro ludzie potrafia jechac do Laguny spory kawal, to przeciez az sie prosi o kolejna lokalizacje. Troche to dziwne jak marnowana jest przeciez no kurcze dobra lokalizacja Szczecina. Berlin bliziutko, z droga co by nie mowic bardzo dobra, nad morze tez blisko - mozna autem, mozna i wodolotem. Miasto architekture ma ladna (dalej sie bede tego trzymal :D), tylko zapuszczona.

 

Brak troche atrakcji dla turystow. Szczerze mowiac to nawet mam problem, aby cokolwiek napisac co mogloby zachecic jakiegos turyste do przyjazdu do Szczecina. Poza tym, ze takiemu Berlinczykowi bym powiedzial, ze to najblizsze polskie miasto, to wiecej chyba nie umiem wykrzesac.

 

Brakuje wg mnie jakiegos porzadnego deptaka. Jest na Boguslawa, ale to wlasciwie jest "deptaczek". W ogole, zrobiliby chocby jakis wytyczony szlak turystyczny, postawili na nim pare tablic napisanych po polsku / angielsku / niemiecku i juz jakies tam niemiaszki by przyjechaly nie tylko na zakupy, ale by sie przeszly, cos tam poogladaly, wydaly kolejne pieniadze.

 

No ale o czym ja mowie - w Szczecinie jest problem, zeby jedna kladke wybudowac na Gdanskiej i w rezultacie codziennie jak jade na 8 rano do pracy to 1 czlowiek (!!!) potrafi zatrzymac 300 aut. Zeby bylo smieszniej, 300 metrow dalej z tramwaju wysiada kolejny i ... znow robi to samo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...