Skocz do zawartości

Kącik Dyskusyjny


Kest

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

chciałem odświeżyć sobie najlepszego managera w historii po tym jak odkryłem cm club update. Mam tylko jeden problem podczas gry. Gry porównywuje dwóch zawodników, którzy grywają na tej samej pozycji, ale na zupełnie różnym poziomie, np. Rooney i Brożek to pokazywarka pokazuje, że jako napastnik nie ma pomiędzy nimi różnicy. Różnice pokazuje tylko na pozostałych pozycjach na których Rooney grać może, a Brożek nie bardzo, jak np. AM. Czy to jest błąd gry? Czy tak to zawsze występowało i jedynym działającym narzędziem przy porównywaniu jest ocena atrybutów?

Odnośnik do komentarza

Witaj siweq na forum.

 

Osobiscie ciesze sie, ze uzywasz mojego update'u. Co do pytania to szczerze mowiac nie za bardzo je rozumiem.

 

Porownywarka ma pokazywac roNice w atrybutach. Jesli porownuje pozycje a zawodnicy graja na tej samej to oczywiscie pokaze rownosc miedzy byle ktorymi pilkarzami jesli chodzi o pozycje.

 

Czy mozesz zarzucic tez skrinem i opisac jeszcze raz o co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza

Czy mozesz zarzucic tez skrinem i opisac jeszcze raz o co Ci chodzi?

proszę: http://i.imgur.com/8c6hFSp.png

Obaj zawodnicy są nominalnymi napastnikami. Dodatkowo Del Piero może grać jako skrzydłowy. Przy porównaniu wychodzi, że Del Piero jest lepszym pomocnikiem i OP, ale w przypadku napastnika mamy znak równości. Chyba w każdej innej wersji FM i CM mogliśmy porównać, który zawodnik lepiej gra na danej pozycji. W tym wypadku wygląda to tak jakby porównywanie pozycji mówiło nam jedynie o tym czy dany zawodnik może grac na danej pozycji, a nie o tym czy jest lepszy.

Ze screena wynika, że Del Piero i junior są tak samo dobrymi napastnikami

Odnośnik do komentarza

 

Czy mozesz zarzucic tez skrinem i opisac jeszcze raz o co Ci chodzi?

proszę: http://i.imgur.com/8c6hFSp.png

Obaj zawodnicy są nominalnymi napastnikami. Dodatkowo Del Piero może grać jako skrzydłowy. Przy porównaniu wychodzi, że Del Piero jest lepszym pomocnikiem i OP, ale w przypadku napastnika mamy znak równości. Chyba w każdej innej wersji FM i CM mogliśmy porównać, który zawodnik lepiej gra na danej pozycji. W tym wypadku wygląda to tak jakby porównywanie pozycji mówiło nam jedynie o tym czy dany zawodnik może grac na danej pozycji, a nie o tym czy jest lepszy.

Ze screena wynika, że Del Piero i junior są tak samo dobrymi napastnikami

 

Sprawdziłem wszystko w edytorze. Tutaj chodzi o umiejętność grania na danej pozycji, a nie efektywność jego umiejętności na niej. Isaac Promise ma ustawioną w bazie danych pozycję napastnik. Na innych pozycjach ma tak zwane 1 czyli brak umiejętności gry na tej pozycji. Alex za to posiada kilka pozycji (napastnik, ofensywny pomocnik, pomocnik) i dodatkowo stronę lewą jako dodatkową do grania. Dlatego też porównywarka pokazuje Ci tylko i wyłącznie te atrybuty.

 

Zawsze można próbować wystawić zawodnika na innej pozycji, ale nie będzie tak efektywny jak na tej ustawionej. Zostaje tylko i wyłącznie trening, o ile oczywiście zawodnik jest młody. Zadaniem porównywarki jest ukazanie różnicy między umiejętnościami, a nie podstawienie menadżerowi lepszego wariantu. To po prostu nie miałoby jakiegokolwiek sensu.

 

CM 03/04 bazuje ciągle na starym systemie ustawiania pozycji:

 

+ bramkarz

+ stoper

+ obrońca

+ cofnięty skrzydłowy

+ defensywny pomocnik

+ pomocnik

+ ofensywny pomocnik

+ napastnik

+ snajper

 

Dodatkowo osobno (a nie jak jest to w dzisiejszych FMach) podaje się stronę boiska na której dany zawodnik może grać. Chodzi tu oczywiście o lewą, prawą i środkową stronę boiska. Trzeba też dodać, że jeżeli zawodnik posiada umiejętność grania na defensywnym pomocniku na poziomie 14 lub wyższym to gra pokazuje tylko tą pozycję w sytuacji gdy piłkarz ma podpięte pozycje pomocnika czy ofensywnego pomocnika (jeśli atrybut pozycji jest równy lub wyższy 15). Jeśli jednak prócz tego gra na pozycji środkowego obrońcy (15 lub wyżej w skali 20) to gra pokazuje to w jego profilu.

 

Mam nadzieję, że pomogłem ;) Jak coś to wal śmiało :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...