Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, czyli spoko cena. Myslalem ze to duzo wiecej bedzie kosztowac. U nas wodę i kanalizację ogarnia się samemu - trzeba ich tylko poinformować 7 dni wcześniej i przyjeżdżają już na gotowe żeby podpiąć i założyć licznik. Gazu nie mam i nie zamierzam mieć, więc luz.

 

Ile Cię wyszło podpięcie ze skrzynki do domu? No i widzę że chyba nie mam prądu na budowę, tylko już zwykle podpięcie do domu :/ Muszę to jakoś poprawić bo jednak budowanie bez prądu może być trochę kłopotliwe.

 

Jeszcze jedno - daleko miałeś żeby podpiąć wodę i kanalizację? Bo to jednak strasznie drogo :/

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Scorpio napisał:

Ok, czyli spoko cena. Myslalem ze to duzo wiecej bedzie kosztowac. U nas wodę i kanalizację ogarnia się samemu - trzeba ich tylko poinformować 7 dni wcześniej i przyjeżdżają już na gotowe żeby podpiąć i założyć licznik. Gazu nie mam i nie zamierzam mieć, więc luz.

 

Ile Cię wyszło podpięcie ze skrzynki do domu? No i widzę że chyba nie mam prądu na budowę, tylko już zwykle podpięcie do domu :/ Muszę to jakoś poprawić bo jednak budowanie bez prądu może być trochę kłopotliwe.

 

Jeszcze jedno - daleko miałeś żeby podpiąć wodę i kanalizację? Bo to jednak strasznie drogo :/

 

Ja miałem w drodze wodę i kanalizę i oni w tej cenie co podałem robili studzienki, zawór, licznik (na działce pod ziemią), doprowadzenie tego to tak, już samodzielnie.

 

Ja miałem gotową skrzynkę, jakąś bardzo starą i do budowy dociągnął mi elektryk, w Enei musiałem tylko podpisać umowę na prąd budowlany i oni coś tam montowali w tej skrzynce, licznik i jakieś obejście od dołu. Później tylko zmienili budowlany na zwykły (budowlany jest droższy :D), ale... można obchodzić ten durny przepis i od razu mieć normalną taryfę.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ogólnie miałbym to gdzieś, ale w mojej gminie rewolucja śmietnikowa od tego roku i trzeba dokładnie wyliczyć ile będę płacił za wywóz ;) Zabierając się powoli do złożenia deklaracji śmieciowej podliczyłem swoje zużycie wody, jeszcze nie mam faktury za grudzień i listopad (dostaję co dwa miesiące, więc teraz w styczniu będzie za te dwa ostatnie miechy roku 2021) i wychodzi mi średnie zużycie 8m3 z hakiem wody :-k Jak to u Was? U mnie dwie osoby.

 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, jmk napisał:

wychodzi mi średnie zużycie 8m3 z hakiem wody :-k Jak to u Was? U mnie dwie osoby.

 

Z mojej perspektywy, to taki max, ile my średnio zużywaliśmy. Na 3 osoby miałem zadeklarowane 12m3, ale przeważnie przy rozliczeniu były jakieś oszczędności.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, jmk napisał:

 

Dodam, że latem miałem warzywniak aka ogródek i codziennie podlewany :P

 

Nie wiem jakie masz plany, ale nie myślałeś o postawieniu jakiś beczek, czy też mauzerów do deszczówki? Raz, że nasi rządzący mieli pomysł, aby płacić podatek od powierzchni dachu, jeśli nie zbierasz deszczówki. A dwa, podlewanie odstaną deszczówką będzie korzystniejsze dla roślin.

Odnośnik do komentarza

Plany są ;) Mam już jeden betonowy krąg w ziemi do niego wchodzi pod ziemią woda z rynien, takimi rurami z wypustkami co nawadniają od razu glebę i plan jest taki, żeby może jeszcze jeden taki wkopać, ale ogólnie do niego pompę chciałem założyć i stąd pobierać wodę. Chociaż wiadomo, że wąż z ciśnieniem to łatwiej ;) no ale to jak będę się podwórkiem zajmował dopiero.

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Scorpio napisał:

@jmkzrownywales sobie teren po budowie? Czy jeszcze w ogóle ogrodu nie ruszales?

 

Pytam bo mam już taki sajgon po ciężkim sprzęcie, że aż mnie serce boli jak na to patrzę :D

 

Tak powierzchownie to było wyrównane, a tak to zostało do czasu robienia ogrodzenia.

 

Ogólnie jeszcze muszę nawieźć jedną naczepę ziemi, zrobić ogrodzenie i miejsca utwardzane (połowa tarasu, miejsca postojowe, ścieżka przed domem).

 

Ogródek to sobie zrobiłem tak o w kąciku w tamtym roku ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Scorpio napisał:

Będziesz zdejmował humus pod trawnik? Ile w ogóle arów ma ta Twoja działka?

 

Nie, teraz nawiozłem trochę czarnoziemu i nawozu rosło ładnie, więc za rok podobnie, a całe podwórko to pewnie kwestia ~2 lat, no bo stopy, inflacja etc.

 

8 arów.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...