Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.04.2021 o 20:12, Makk napisał:

Kompostownik skończony w 99,9%- furteczka na zawiasach dorobiona. Pozostało tylko dorobić od wewnątrz haczyk do zamykania i maznąć lakierem

  Pokaż ukrytą zawartość

iuYNmyE.jpg

 

btu5Zww.jpg

 

I agrowłóknina już przyczepiona:

  Pokaż ukrytą zawartość

5NXIqhp.jpg

 

Nh4ig83.jpg

 

Jutro może zaczniemy robić warzywnik. Pierwsze planowanie zrobione. Będzie coś w ten deseń:

  Pokaż ukrytą zawartość

T6zo1cX.jpg

 

dSpUc4X.jpg

Dwie kantwóki w środku wyznaczają ścieżkę w grządkach ;) 

 

Jak teraz wygląda kompostownik? Co tam wrzucasz, jak robisz warstwy? :>

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.06.2021 o 13:45, jmk napisał:

Jak teraz wygląda kompostownik? Co tam wrzucasz, jak robisz warstwy? :>

Prawie tak samo wygląda :P Co wrzucam? Trawę, resztki żarcia, jakieś chwasty, bio generalnie. Staram się am nabiału i mięsa nie wrzucać.

Warstwy? A po co?! Na działce wszystko wrzucało się na kupkę, jak leci, a teraz piękna ziemia się zrobiła.

 

edit: no i popiół z pelletu oraz czasem jakaś resztka pelletu. Małe ilości

Edytowane przez Makk
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Makk napisał:

Nie. Wali mikstura żony- wywar gnojówkowy z pokrzywy :P

 

Ooooo tak, to śmierdzi gorzej jak szambo :lol:

 

U nas na kompostownik jedzenia nie wyrzucamy, właściwie tylko trawa, gałęzie i liście ewentualnie surowe obierki i resztki warzyw. Do tego co jakiś czas goły karton bez nadruku (szczegółów nie znam, bo to działka mojej żony, ale generalnie na kompostownik trzeba wyrzucać zarówno "zielone" jak i "brązowe" bio odpady, bo jedne azot, a drugie węgiel, a że suchych liści brak w sezonie, to karmimy kartonem)

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Gabe said:

U nas na kompostownik jedzenia nie wyrzucamy, właściwie tylko trawa, gałęzie i liście ewentualnie surowe obierki i resztki warzyw. Do tego co jakiś czas goły karton bez nadruku (szczegółów nie znam, bo to działka mojej żony, ale generalnie na kompostownik trzeba wyrzucać zarówno "zielone" jak i "brązowe" bio odpady, bo jedne azot, a drugie węgiel, a że suchych liści brak w sezonie, to karmimy kartonem)

karton można na kompostownik? nie wiedziałem 🤔

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gabe napisał:

No wiem, to brzmi dziwnie, ale czysty karton (albo nawt bez kolorowych nadruków) to właściwie czysta celuloza. A celuloza to składnik drewna.

Celuloza to również podstawa, gdy hoduje się czerwone robaki/rasówki. Biorąc pod uwagę, że właśnie to robactwo jest jak najbardziej wskazane w kompostowniku, to ma to sens :) Hodowcy wykorzystują też wytłaczanki do jajek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziś rozpocząłem rozpierduchę u mnie w mieszkaniu. Robię w posadzce bruzdę na rurki do ogrzewania. Przed remontem zakupiłem osłonę na fleksa, żeby choć trochę ograniczyć pylenie. I powiem Wam, że mega sprawa. Praktycznie żadnego pyłu. Dopiero przy rozwalaniu tego młotem coś tam nakurzyłem. Jakby ktoś kiedyś się nad czymś takim zastanawiał, to gorąco polecam.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Łonio napisał:

Dziś rozpocząłem rozpierduchę u mnie w mieszkaniu. Robię w posadzce bruzdę na rurki do ogrzewania. Przed remontem zakupiłem osłonę na fleksa, żeby choć trochę ograniczyć pylenie. I powiem Wam, że mega sprawa. Praktycznie żadnego pyłu. Dopiero przy rozwalaniu tego młotem coś tam nakurzyłem. Jakby ktoś kiedyś się nad czymś takim zastanawiał, to gorąco polecam.

 

te rurki to jak podłączasz? do CO? sprawdź czy nie potrzebujesz zgody.

Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś powiedzieć czy to jest jakaś roślina, kwiat? :d nie pamiętam czy tu coś wsadziłem i nie ruszałem bo tak rosły te liście. Teraz tak to wygląda i coraz bardziej myślę że to chwast:D może ktoś poznaje?

IMG_20210703_185916.jpg

Odnośnik do komentarza

Wyrwałem chwasta. Szczaw taki normalny mam zasadzony w ścieżce, wyrósł, zupa już z niego była :D

Wyrósł mi szczaw, w chuj sałaty, pietruszka rośnie, marchewka, koperek. Z sadzonek - ogórki mają kwiaty, papryka pąki, truskawki już 4 zjedzone z jednej sadzonki, rośnie por, seler. Rozrosły się oregano, lubczyk, bazylia i mięta. Pomidory na razie się rozrosły są pierwsze kwiaty, ale owocu brak.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...