Skocz do zawartości

Kącik remontowo-budowlany


Wujek Przecinak

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, klinsmann napisał:

linka czy drut? jak masz podejście żeby skręcić np. dwie linki to wsadź najpierw na jeden kabel koszulkę, skręć, zalutuj i podgrzej koszulkę i masz z bani. 

 

wrzuć jakąś fotkę co by było wiadomo co to za "retro gadżet"

 

 

 

9 godzin temu, Makk napisał:

Wrzuć fotkę.

A nie prościej wymienić cały kabel? Ja tak robiłem w lampie znalezionej- był zwykły  czarny, zamieniliśmy na taki w fajnym oplocie.

 

 

WoUA4t9.jpg

 

a5VNCvk.jpg

 

Odnośnik do komentarza

pytanie o panele:

 

będę u młodego w pokoju kładł nowe panele i jako, że poziom jego pokoju jest o 2 cm niżej od przedpokoju, to pomyślałem, że położę nowe panele (8mm) na stare wraz z

podkładami centymetrowymi - czy na takiej grubości nie będą nowe panele za bardzo się uginały?

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Łonio napisał:

Git. Choć nie ogarniam, po co Ci ten 3ci przewód z żarówki ;) Ale masz gdzie chować Wago ;)

Oprawka ma miejsce na przykręcenie przewodu ochronnego, to go dałem. Włącznik jest podwójny- górne światło i to nad lustrem. Nie znam sie za bardzo, więc wolałem nie kusić ;)

Odnośnik do komentarza

@jmk odegnij blaszki, tam pewnie na wcisk kable wchodzą. No chyba, że wolisz dać ładniejszą oprawkę to kup. Grosze.

O ile dobrze pamiętam to miałem podobną oprawkę w tej lampie, co przynieśliśmy- też wymieniałem kabel cały oraz wtyczkę, oprawka została, włącznik też,bo żona chciała zostawić taki stary.

IMG-20210116-110049.jpg

 

Kabel w oplocie idzie przez całą długość tego pałąka

IMG-20210116-110109.jpg

 

 

Natomiast też robiliśmy taką lampkę.

Ze starego palnika gazowego ;)

Tu przeciągałem kabel i montowałem kupioną oprawkę od razu z włącznikiem.

 

IMG-20210116-110032.jpg

 

IMG-20210116-110015.jpg

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mamy balkon tak na oko 12m2. Ostatnie piętro, więc nie mamy nawet daszku. Jest rozkmina, żeby całkowicie go zabudować (oczywiście za zgodą wspólnoty itp) i sobie jakoś fajnie zaaranżować, może nawet tak, żeby w zimie się dało na nim siedzieć.

 

Czy robił ktoś coś takiego u siebie albo chociaż podejścia? Jakieś uwagi, rozkminy?

 

Na ten moment niestety cena nas odstrasza, bo oscyluje w granicach 15-30 tys... Ale pomysł nadal fajny.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Reaper napisał:

Mamy balkon tak na oko 12m2. Ostatnie piętro, więc nie mamy nawet daszku. Jest rozkmina, żeby całkowicie go zabudować (oczywiście za zgodą wspólnoty itp) i sobie jakoś fajnie zaaranżować, może nawet tak, żeby w zimie się dało na nim siedzieć.

 

Czy robił ktoś coś takiego u siebie albo chociaż podejścia? Jakieś uwagi, rozkminy?

 

Na ten moment niestety cena nas odstrasza, bo oscyluje w granicach 15-30 tys... Ale pomysł nadal fajny.

 

To samo planuję u siebie a zgodę wspólnoty już załatwiłem. Ale tak jak piszesz, kosztuje to wcale niemało, więc najpierw muszę resztę remontu spłacić...

 

Co do pomysłów - ostatnio widziałem sztuczną trawę: wygląda świetnie i jest miła w dotyku, np. https://arte.pl/produkt/Sztuczna-Trawa-Feelds-Fe-0302-Green. Nadaje się na balkon, ma w poszyciu dziury, żeby woda odpływałą, itd. Oglądałem to w arte w Jankach, ale na pewno jest też gdzieś indziej. 

 

Taki klimat: 

Znalezione obrazy dla zapytania: balkon sztuczna trawa sofa

 

 

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...