Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy oglądaliście "Blacklist"? Ja zacząłem z żoną i jest nieźle. Netflix nadaje już 9 sezon a w każdym jest ok. 20 odcinków więc trochę oglądania jest. Podoba mi się konwencja, każdy odcinek to taka mała sensacja - oczywiście jest tu sporo głupotek logicznych ale akcja zapieprza tak, że nie ma czasu się tym przejmować. Zapowiada się przyjemnie.

Odnośnik do komentarza

Czy Rodzina Soprano, po 3. Sezonie, będzie lepsza? Jestem w połowie tego sezonu i mam już powoli dosyć. Ja rozumiem że to nie jest akcyjniak, ale tu sie przez wiekszosc odcinka nic nie dzieje. Widziałem, że po tym sezonie zwolnili głównego scenarzyste (nie dziwię się) stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Wychowane przez wilki-W zeszłym roku z ciekawości zacząłem to oglądać. Początek mnie zaintrygował, ale gdzieś od piątego odcinka to już była równia pochyła. Dziś zauważyłem, że jest premiera drugiego sezonu. Pomyślałem sobie, że dam mu szanse. Wytrzymałem chyba z 10 minut i stwierdziłem, że ten serial obraża moją inteligencję ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

"Odwilż" - dwa pierwsze odcinki są już na HBO Maxx. Polski serial kryminalny, którego akcja dzieje się w Szczecinie (warto popatrzeć na miejscówkę @jmk).

Pierwsze dwa odcinki bardzo na plus - intrygująca tajemnica, śledztwo prowadzi policjantka, która ma do rozwiązania kilka problemów osobistych (córka, zagadkowa śmierć męża).

Bardzo ładnie filmowany jest Szczecin - brudne zaułki, tereny nadrzeczne i, oczywiście filharmonia. Bardzo dobrze dobrani aktorzy i klimatyczna muzyka. Kryminał w skandynawskim stylu ale nie wyglądający na tanią podróbę. 

Na razie na plus.

Odnośnik do komentarza

Polecicie jakas ukryta perelke na HBO/Netflix?

 

Czekam na nowe oddcinki Better Call Saul, Ozark czy Peaky Blinders, na HBO wciagam ten serial o Lakersach (polecam, tylko trzeba przetrwac pierwsze 30 min, potem jest super).

Ale tak mam wrazenie, ze wszystko co fajne juz widzialem ;)

 

EDIT - bardzo pozytywne opinie ma "Na cały głos"

https://www.filmweb.pl/serial/Na+cały+głos-2019-829367

Russel Crowe mnie przekonuje, zeby dac temu szanse

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.04.2022 o 11:19, tio napisał:

Zakończenie Odwilży totalnie rozczarowujące. Każdy wątek dostaje beznadziejnie żenujące wyjaśnienie. Zapowiadało się nieźle a wyszło jak wyszło


Też się bardzo rozczarowałem. W ogóle mnie nie porwał ten serial, główna aktorka wkurzała mnie swoją drewnianą grą, ale zakończenie mnie totalnie zawiodło. Wybrano absolutnie najbardziej prostackie rozwiązania wszelkich wątków, masakra.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

"Zbrodnie po sąsiedzku" - obejrzany serial z Disney Plus. Przede wszystkim dużą przyjemnością było oglądanie dawno nie widzianych Steve'a Martina i Martina Shorta. Ale partnerująca im Selena Gomez też pokazuje talent komediowy.

Komedia kryminalna, trochę w stylu "Tajemnica morderstwa na Manhattanie" Allena. Troje mieszkańców  luksusowego apartamentowca na Manhattanie, fanów podcastów  kryminalnych postanawia stworzyć własny podcast gdy w ich budynku zostaje popełnione morderstwo. Na własną rękę próbują rozwiązać zagadkę wplątując się w zabawne i niebezpieczne przygody. Wśród podejrzanych pojawi się też Sting, który pokazuje talent komediowy.

Bardzo przyjemna rozrywka. Polecam

 

Odnośnik do komentarza

Ja zmordowałem "W głębi lasu". Po raz pierwszy chyba patrzyłem, czy na netfliksie nie ma opcji przyspieszenia do 1.25 albo nawet 1.5x. Pod względem wizualnym nie ma się czego przyczepić, fajnie oddane zarówno lata 90 (choć nie pamiętam, żeby ktoś się dokładnie tak ubierał :D ) jak i ten niepokój i walący się świat głównego bohatera w czasach obecnych, dość fajna praca kamery. No ale te rozwleczone do granic możliwości sceny mnie strasznie męczyły, do tego pocięta narracja, do której przyzwyczaiłem się może gdzieś w połowie całej serii. I na koniec - totalnie mnie nie kupiła cała fabuła, po raz kolejny się sprawdza moim zdaniem stwierdzenie, że Coben pisze zdecydowanie po amerykańsku i nie da się tego przeszczepić bezboleśnie na realia europejskie, bo się nie bardzo to trzyma kupy. Zresztą w realiach USA też się bardzo kupy nie trzyma.

 

Wisienką na torcie niech będzie to, że książkę czytałem z 10 lat temu, i totalnie jej nie pamiętam :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...