Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

@Feanor namówiłeś ;) Ostatni raz grałem w maju rok temu.

 

Dokupiłem ten jeden dlc za 17 zł

 

Gram Turcją:

 

4NQ0V63.jpg

 

 

 

W tej chwili Turcją rządzi świecki  Mustafa Kemal Ataturk (nie znam dokładnie tej części historii Turcji), problemem jest brak zasobów ludzkich, brak wojsk no i protesty Kurdów na południowym-wschodzie.  W planach mam jednak zrobienie Turcji demokratycznej i przystąpienia do Aliantów oraz uderzyć na ZSRR i/lub na Faszystów przez Bułgarię o ile takowi będą. Podpisałem już pakty z Iranem, Irakiem, Egiptem i Arabia Saudyjską tzw. Traktat Saadabad. Otworzyłem cieśniny dla wszystkich chętnych ;) Powstała demokratyczna opozycja (dekret o otworzeniu możliwości partii opozycyjnych), o dziwo jest to demokracja-religijna. Geleneksel Grup Adnana Menderesa, obecnie mają 45% poparcia, wybory dopiero w 39' ale mam niby w drzewku taki event, że dzień wyboru staje się teraz.  Ale nie mogę jej wykonać chociaż partia opozycyjna istnieje...

 

ZzuLYrB.jpeg

 

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@Feanorkolejny król (Oscar) był sprawiedliwy i popełnił samobójstwo za grzechy mlodości (trait Just). Tym samym nie wcielił w życie mojego projektu linii silnej polskiej krwi w rodzie. Jego matka to Wolisława Wielkopolska a przyszła teściowa to Eufemia Chościsko zamężna z członkiem mojego rodu. 

 

Teraz na tron wstąpił jego brat Wańko. 

 

 

1594401198_CrusaderKingsIIScreenshot2021_05.04-09_41_40_61.thumb.png.ef67346fdc089193116ec1611e9f690e.png

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, z0nk napisał:

Sztuką jest go unikać idąc po bandzie :keke:

No mi w CK3 ciężko się oprzeć aranżowaniu małżeństwa kuzynostwa takiego-raczej-bliższego gdy w grę wchodzi kumulacja pozytywnych cech :D Chyba nigdy nie próbowałem stylu faraońskiego, bo to już za duże riziko ;)

A jak już będzie inbredowy gagatek, to zawsze może mieć potem pecha na polowaniu czy może go dziabnąć pająk ;)

Odnośnik do komentarza

U mnie trwa reenactment I wojny światowej. Totalny zastój na froncie francusko-niderlandzkim. Na froncie greckim odebrałem Grekom kawałek ich Tracji, po czym wycofałem swoje siły nad granicę z ZSRR, bo Stalin wycofał się z paktu o nieagresji... ale po pół roku nadal nie wypowiedział mi (na szczęście) wojny. Amerykanie i Brytyjczycy męczą mnie i Włochów desantami - aktualnie przejęli Genuę i mój Szlezwik (za późno zareagowałem niestety), będzie ciężko ich stamtąd wyrzucić. Z dobrych wieści: atak mojej 1. Armii Pancernej w końcu przełamał front włosko-francuski i zdobyłem Marsylię, niestety planowany marsz na północ ugrzązł...

 

Japonia, jak w realu, gra w totalnego psychola. Dała się niemal zupełnie wypchnąć z Chin, ale skutecznie zajęła 2/3 holenderskiej Indonezji i chyba przymierza się do lądowania w Australii. Turcja przyłączyła się do wojny po stronie Aliantów i jej uderzenie rozcięło Bułgarię na dwie części... wtedy jednak wjazd do jej wschodnich prowincji zrobili Sowieci.

 

Jest połowa 1942 roku, Brunhilda już działa, ale Fafnir rozbłyśnie dopiero najwcześniej za dwa lata :( Nie wiem, czy doczekam :/

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Stellaris - moja wspaniała cywilizacja Suspicious Geckos przegrała sama ze sobą. Rozmnażanie się sprawiło, że w końcu trzeba było zignorować możliwości administracyjne. To spowalnia badania i obniża możliwości produkcyjne itp. Także utrzymanie floty staje się trudniejsze. Siłą rzeczy konieczne było poszerzanie granic.

Niestety to było zablokowane, gdyż cudowne imperium jaszczurek było już otoczone innymi. Od "południa" mieli jednak kogoś, z kim nie byli w federacji... upadłe imperium :keke: Desperacja wymagała opuszczenia federacji, którą oni sami założyli. Federation of Scamming oparte było na sile jaszczurek głównie, zatem wypowiedzenie wojny jednym z członków nie było przesadnym zagrożeniem. Mimo iż w efekcie była to wojna 3 vs 1 i tak militarnie nie powinno być za ciężko.. tylko nie wziąłem pod uwagę problemów z utrzymaniem floty po jej opuszczeniu stacji z udogodnieniami obniżającymi te koszta.

Wojna trwała około 40 lat i gdyby mieć trochę więcej zasobów, byłaby wygrana. Niestety zajechane geckony zaczęły tracić teren, na planetach zaczynały się niepokoje, gdyż brakowało żywności.

 

Czas na nową grę, zostanę przy wolniejszym rozmnażaniu się rasy :keke:

  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, z0nk napisał:

Oj tam czasem taki leszcz potrafi pozytywnie zaskoczyć i stać się przypadkowo wielkim władcą :D gorzej, że mając 43 lata nie ma dzieci

Dzieci w dynastii Ua Bruine Brefine jest jak mrówek

Poprzedni Król ma ich 7 żyjących. Dwaj najstarsi synowie mają co najmniej razem co najmniej szóstkę dzieci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...