Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Brachu napisał:

Hermenegilda brzmi lepiej

[wymądrzanko]

 

Ale Brunhilda to była walkiria, unieśmiertelniona w operze Wagnera. Bardzo trafna nazwa dla reaktora :)  Mam nadzieje, że pierwsza bomba będzie nosiła imię Siegfried ;)

A Hermenegilda no cusz....To uniwersum "Czterech pancernych" jeno ;)

 

[/wymądrzanko]

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, me_who napisał:

[wymądrzanko]

 

Ale Brunhilda to była walkiria, unieśmiertelniona w operze Wagnera. Bardzo trafna nazwa dla reaktora :)  Mam nadzieje, że pierwsza bomba będzie nosiła imię Siegfried ;)

A Hermenegilda no cusz....To uniwersum "Czterech pancernych" jeno ;)

 

[/wymądrzanko]

Ja bym wolał, żeby bomba Wanda się nazywała. No wiesz rzuca się w dół bo Niemiecka to prawie jakby Niemca nie chciała... ok wiem gdzie są drzwi, już wychodzę ;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, me_who napisał:

[wymądrzanko]

 

Ale Brunhilda to była walkiria, unieśmiertelniona w operze Wagnera. Bardzo trafna nazwa dla reaktora :)  Mam nadzieje, że pierwsza bomba będzie nosiła imię Siegfried ;)

A Hermenegilda no cusz....To uniwersum "Czterech pancernych" jeno ;)

 

[/wymądrzanko]

Pierwsza bomba, na razie przewidywana, nazywać się będzie "Fafnir" :)

 

Nawiasem mówiąc: mam zajoba z nazywaniem jednostek wojskowych w HoI. Teraz nie mam na to trochę czasu, więc przemianowuję jedynie dywizje które zdobyły jakieś stolice, ale wcześniej prawie każdą nową :D

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Feanor napisał:

Nawiasem mówiąc: mam zajoba z nazywaniem jednostek wojskowych w HoI. Teraz nie mam na to trochę czasu, więc przemianowuję jedynie dywizje które zdobyły jakieś stolice, ale wcześniej prawie każdą nową

Ja uwielbiałem nazywać legiony w Rome II. Niestety moja skromna, żeby nie powiedzieć żadna znajomość łaciny powodowała, że musiałem się posiłkować nazwami z historii :) Niemiecki znam lepi, więc może w HoI byłoby ciekawiej :D  No i miałem też zajoba, gdy w Centurionie legion nazywał się od prowincji, w której powstał. I miałem takie perełki jak I Leg Scytyjski czy I Leg Mauretański :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jmk napisał:

A masz wszystkie DLC tak btw?

 

Nie, mam jedynie "Death or Dishonor", "Battle for the Bosporus" i "Together for Victory". No i kilka kosmetycznych też, np niemieckie tanki oczywiście :) Z takimi dużymi dodatkami to czekam zazwyczaj na jakąś wyprzedaż, aczkolwiek na "Barbarossę" (?) chyba wydam pieniądze od razu.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, jmk napisał:

Ale po co, jak tych DLC jest kilka jako expansion, te mniejsze kosmetyczne są darmowe z automatu się ściągają, a jak widać - po czasie są po 2 dyszki jeden.

 

No ale grasz na okrągło w HoI? No nie, jak grasz, to wykupujesz sobie na miesiąc abo i grasz w pełnej opcji. Jak się znudzi to anulujesz. A jak Ci się kiedyś zachce znowu albo wyjdzie coś dużego, to za 18 zeta sobie sprawdzisz i ograsz.

Chyba, że ja źle rozumiem tę subskrypcję, to niech mnie @Montipoprawi.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, ja np. posiadam wszystkie gry Paradyżu, opcja korzystania z każdej z nich w pełnym wypasie byłaby horrendalnie kosztowna (bo o ile DLC do HoI4 nie ma przesadnie dużo, o tyle takie EU4, CK2 z pełnym wyposażeniem to już spory wydatek). A przy subskrypcji? Mam fazę na EU, to płacę sobie 18 zł na miesiąc, korzystam, potem obejrzę piąty raz Band of Brothers i będę chciał odpalić HoI, więc zrezygnuję z poprzedniej subskrypcji i wezmę nową. Elastyczność, oszczędność i eliminacja potrzeby posiadania. Jeszcze jakby w kolejnych wersjach gier implementowali wszystkie upgrade'y DLCowskie z poprzedniczek, to bym miał inne podejście. Ale wykosztować się na pełen set CK2, żeby potem dostać szkieletowe CK3? 

 

Mam nadzieję, że pójdą całkiem w ten model biznesowy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Lubię CK II

 

Drugi Król Eire był członkiem bractwa Lucifer Own

2131283604_CrusaderKingsIIScreenshot2021_05.01-18_31_31.18(2).thumb.png.3b6d014d3c53f76da2b8c319fe780c92.png

 

Nawet był ekskomunikowany.

 

Jego syn Karol podążył jego śladem, nawet spreparował czaszkę jakiegoś hrabiego. Starał się rozszerzać bractwo w rodzinie. Niestety zszedł z tego łez padołu. 

1773705243_CrusaderKingsIIScreenshot2021_05.01-19_34_50_46.thumb.png.844509acf688f10ca9c14e3b1434457e.png

 

Jego syn, uznany bękart, dostał za jego sprawą trait Possesed. 

 

956913014_CrusaderKingsIIScreenshot2021_05.01-19_35_04_10.thumb.png.8f1861a6d6e760b3a5a5a8ee73c1503a.png

 

Niestety królem został brat jego dziadka i cały misterny plan poszedł w pizdu. 

 

Oto rodzina "Słowem Silna" 

 

 

1307702756_CrusaderKingsIIScreenshot2021_05.01-19_39_23_15.thumb.png.69c7c9aad8a233fa56cbc1d3bed1a21a.png

 

Udało się w Karolingów i Królów Bawarskich wżenić. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że nie gra historyczna, ale wróciłem do stellaris z modem fog of war. Postanowiłem zagrać megakorporacją i w sumie ciekawe to. Niestety schyłkiem megakorpo Happy Scammers było nie zrobienie za szybko linii eventów z archeologią w systemie sąsiadującym ze stolicą. Otóż linia wydarzeń sprowadziła tam na głowę małego kolegę:

image.png.389a96f46f7eba2dc16b6526183ccfd5.png

 

Ten system generował dużo handlu, dużo energii... generował. Wielki smok wziął, wszystko rozdupcył, a sąsiadujący hivemind dzięki temu wygrął wojnę doprowadzając mnie do klasycznego rage quita i udawania, że nic się nie wydarzyło :keke:

 

W bonusie: zapomniałem, że ta gra potrafi być po prostu ładna

image.thumb.png.d01ca02f8b9d897bc856b733d40e9608.png

 

Tu jedna z ostatnich bitw Happy Scammers:

image.thumb.png.e0a10fbd3bb3c7ae8e72bbf9f8c738fb.png

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, z0nk napisał:

Ja wiem, że nie gra historyczna, ale wróciłem do stellaris z modem fog of war. Postanowiłem zagrać megakorporacją i w sumie ciekawe to. Niestety schyłkiem megakorpo Happy Scammers było nie zrobienie za szybko linii eventów z archeologią w systemie sąsiadującym ze stolicą. Otóż linia wydarzeń sprowadziła tam na głowę małego kolegę:

image.png.389a96f46f7eba2dc16b6526183ccfd5.png

 

Ten system generował dużo handlu, dużo energii... generował. Wielki smok wziął, wszystko rozdupcył, a sąsiadujący hivemind dzięki temu wygrął wojnę doprowadzając mnie do klasycznego rage quita i udawania, że nic się nie wydarzyło :keke:

 

W bonusie: zapomniałem, że ta gra potrafi być po prostu ładna

image.thumb.png.d01ca02f8b9d897bc856b733d40e9608.png

 

Tu jedna z ostatnich bitw Happy Scammers:

image.thumb.png.e0a10fbd3bb3c7ae8e72bbf9f8c738fb.png

 

Jak dotąd KAŻDA moja przygoda ze Stellaris kończyła się zmiażdżeniem przez sąsiadów :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Feanor napisał:

 

Jak dotąd KAŻDA moja przygoda ze Stellaris kończyła się zmiażdżeniem przez sąsiadów :D

Ja nigdy nie pokonałem kryzysu ;] najbliżej byłem chyba hivemindem Hungry Hungry Hippos, ale i tak nie pykło. Obecnie ciężko mi poradzić sobie z trzymaniem imperium względnie w widełkach możliwości administracyjnych. Suspicious Geckos, rasa jaszczurowata rozmnaża mi się tak szybko, że jestem w trakcie zagłady gospodarczej :keke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...