Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie jest. Tylko trzeba wiedzieć w jakich plikach są te informacje przechowywane, a następnie zastąpić te pliki w folderze ~/.opera/ (podejrzewam, że to tam będzie)

 

Porównaj zawartość ww folderu z tym w program files, bądź w documents & settigs. Jeżeli rozkład katalogów i plików jest ten sam to jest duża szansa, że się uda.

 

Parę linków:

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=186814

http://letwist.net/sposobynaopere/dane

Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie ogolnie odnosnie internetu. Otoz mam Neo+, i jakiej kolwiek przegladarki bym nie uzyl, nie wyswietla mi kilku stron (np. transfery.info - przekroczono limit transferu itp.) Inne strony wczytuja sie bezproblemowo (z transfery.info i innymi tez kiedys nie bylo problemow). Dodam, ze wyczyscilem cala historie przegladania, usunalem Ciasteczka, lecz to nie pomoglo. Mial ktos kiedys takie cos i wiek jak sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanie ogolnie odnosnie internetu. Otoz mam Neo+, i jakiej kolwiek przegladarki bym nie uzyl, nie wyswietla mi kilku stron (np. transfery.info - przekroczono limit transferu itp.) Inne strony wczytuja sie bezproblemowo (z transfery.info i innymi tez kiedys nie bylo problemow). Dodam, ze wyczyscilem cala historie przegladania, usunalem Ciasteczka, lecz to nie pomoglo. Mial ktos kiedys takie cos i wiek jak sobie z tym poradzic?

byc moze zbanowany jest Twoj zakres IP, mam Neoszit i mi ta strona smiga...

Odnośnik do komentarza
Po uruchomieniu Opery jakieś "dziwne" czcionki się pojawiły i nie wiem jak to zmienić

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=926b4752df0bfaa5

 

Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Czcionki

 

He, jakby to było takie proste, to bym tutaj nie prosił o pomoc. :) Zmiana czcionek nic nie dawała. Reinstalka Opery dopiero pomogła

 

A to przepraszam. Ale i tak zawsze dobrze zacząć od sprawdzenia najprostszego możliwego rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Odpowiem tutaj, żeby nie śmiecić w temacie o antywirusach:

Opera jest szybsza i chyba bezpieczniejsza, bo korzysta z niej mniej osób i nie ma kto znajdować dziur. FF jest trochę wolniejszy, bardziej obciąża system, ale stabilniejszy. No i jest rozwijany od kilku lat. Jeżeli masz słabego kompa/łącze to Opera, jeżeli dobre łącze i komp to polecam liska. :]

z tym, ze Opera jest szybsza to bym sie nie zgodzil... lubie ten program i go uzywam (ma pare funkcji, ktorych w FF nie widze), ale czasem szybkosc jego dzialania pozostawia sporo do zyczenia - szczegolnie podczas uruchamiania.

 

co do obciazenia systemu to jest ono porownywalne - tyle samo pamieci zzera Fox co Opera.

 

generalnie Opera to juz nie jest ta megaszybka przegladarka co pare lat temu - obrosla w piorka i gabaryty oraz wymaganai ma pokazniejsze.

Opierałem się na testach w szybkości pobierania danych, a z nich wychodziło, że Opera od serii 8.x czy nawet 9.x jest najszybsza wśród najpopularniejszych przeglądarek. Ramu też zjada mniej i uruchamia się o wiele szybciej. Fakt, teraz te proporcje się trochę zatarły, ale nadal jest lżejsza.

 

A jeżeli ktoś chce coś lekkiego i na silniku GECKO to może ściągnąć K-Meleona, ewentualnie dla wyjątkowych minimalistów można polecić K-Ninję. :)

Odnośnik do komentarza

Co do szybkości i oszczędności zasobów, to chyba nic nie przebije Maxthona 1.x. Niestety, Maxthon2 to typowy bloatware. Ładniejszy, funkcjonalność ma może i większą, ale stracił większość zalet (szybkość, przenośność, stabilność). Opera się rozrosła o parę zbędnych bajerów (jak np. BitTorrent) i to już nie to. Firefox nigdy nie będzie szybki ze względu na interfejs oparty o XUL.

 

Szkoda, że nie ma Maxthona na Linuxa. Jakoś nie mogę rozstać się z jego funkcjonalnością i szybkością. Super drag and go, czytnik RSS, grupy, definiowane aliasy do wyszukiwarek, otwieranie ostatnio zamkniętych kart to rzeczy które trudno porzucić. Niesamowicie ułatwiają pracę.

Odnośnik do komentarza
Opera się rozrosła o parę zbędnych bajerów (jak np. BitTorrent)

 

A kto zabrania to wyłączyć?

 

Jakoś nie mogę rozstać się z jego funkcjonalnością i szybkością. Super drag and go, czytnik RSS, grupy, definiowane aliasy do wyszukiwarek, otwieranie ostatnio zamkniętych kart to rzeczy które trudno porzucić

 

I niestety silnik IE.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...