Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie po długiej nieobecności.

Pogrywam sobie od niedawna w FM 2009 i denerwują mnie dwie rzeczy. Po pierwsze zaniżone oceny meczowe dla środkowych pomocników (MC i AMC). Zwykle są one niższe od innych zawodników o 0,2-0,3 (no chyba, że taki pomocnik strzeli gola lub dwa).

Druga rzecz to stałe fragmenty gry. Rzuty rożne kompletnie bezużyteczne (bardzo często zbyt mocno wkręcane wychodzą za linię koncową a na ok. 50 rozegranych meczów strzeliłem po nich jedną czy dwie bramki). Rzuty wolne też bardzo rzadko kończą się golem (w przeciwieństwie do strzałów z dystansu) a poza tym są jakieś takie powolne i niemrawe - chyba, że to tylko moje odczucie. Domyślam się, że SI chciało w ten sposób ograniczyć możliwość znalezienia przez graczy tzw. killer rzutów rożnych z poprzedniej wersji. Ale chyba teraz trochę z tym przegięli.

Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza

Co do rzutów rożnych - karz wrzucać w pole bramkowe, ustaw wysokiego obrońcę przy bramkarzu i jak masz dobrze grającego głową napadziora czy MC, AMC to możesz dać "nabiegaj na krótki słupek". Reszta według zdrowego rozsądku, czyli dobrze strzelający z dystansu przed polem karnym etc.

Nie jest to killer, ani szczególnie skuteczne, ale raz na jakiś czas jakaś bramka padnie, a jak stosowałem domyślne ustawienie przy rz. rożnych nie strzeliłem ani jednej bramki przez cały pierwszy sezon.

Po zmianie rozstawienia grajków podczas kornerów przez 24 mecze tego sezonu łącznie z rzutów rożnych strzeliłem 8 bramek. Mam najlepszą statystykę z wszystkich drużyn Premiership (gram ManCity, większość z tych bramek strzelił Dunne, część Heitinga i Micah Richards)

Odnośnik do komentarza

mam pytanko.Otóż gram z kuzynem na 1 kompie ja 1 drużyną on drugą.Idzie zrobić że gdy pojedzie do chaty będzie mógł się ze mna połączyc w sejwie przez neta??

 

Łącza mamy dobre , ale kwestia tego ,że jak chce wejść w swoją drużyne pisze ,że jest drużyna zajęta.Jest jakaś opcja tutaj aby mógł jakoś wejść od siebie na swój profil do swojego klubu?? ( do tej pory robiliśmy tak , że wywalałem go u mnie na kompie i wtedy klub sie zwalniał ale tracił wtedy kuzaj np reprezentacje i ustawienia drużyny )

Odnośnik do komentarza

Panowie mam dziwny problem. Gram Lechem już 4 sezon - jest to sezon 2012/2013. O dziwo nagle czytam bo dostaję komunikat za awans do fazy grupowej LM! (6 mln otrzymałem). Wszystko super ale gdzie eliminacje? czyli brakująca 2 i 3 runda?

 

W ubiegłym sezonie jak się dostałem do LM to miałem 2 rundy eliminacyjne! A w tym sezonie w ogóle. Czy to jest bug? Mój klub Lech Poznań obecnie jest na 56 lokacji wśród najlepszych klubów . Może to ma jakiś wpływ?

 

Druga uwaga.

Z tym wzrostem klubu na tle zachodnich zespołów jest kiepsko. Niby jestem na tej 56 lokacji i wyprzedziłem takie kluby jak Hertha, As monaco itp to mimo to większość moich zawodników i tak chce przejść do lepszego klubu. Ok wszystko super ale raz sprawdziłem i okazało się, że Peszko przeszedł do AS Monaco! Przecież ja jestem na wyższej lokacji niż ten zespół. Bardzo mnie to denerwuje :( . Wiem, że to zależy wartości danej ligi i że taka liga jak Polska nigdy nie wzrośnie i nie dorówna takim ligom jak Włoska, Hiszpańska. Nie ma jakiegoś dodatku, który to zmienia?

Odnośnik do komentarza
Panowie mam dziwny problem. Gram Lechem już 4 sezon - jest to sezon 2012/2013. O dziwo nagle czytam bo dostaję komunikat za awans do fazy grupowej LM! (6 mln otrzymałem). Wszystko super ale gdzie eliminacje? czyli brakująca 2 i 3 runda?

 

W ubiegłym sezonie jak się dostałem do LM to miałem 2 rundy eliminacyjne! A w tym sezonie w ogóle. Czy to jest bug? Mój klub Lech Poznań obecnie jest na 56 lokacji wśród najlepszych klubów . Może to ma jakiś wpływ?

 

Druga uwaga.

Z tym wzrostem klubu na tle zachodnich zespołów jest kiepsko. Niby jestem na tej 56 lokacji i wyprzedziłem takie kluby jak Hertha, As monaco itp to mimo to większość moich zawodników i tak chce przejść do lepszego klubu. Ok wszystko super ale raz sprawdziłem i okazało się, że Peszko przeszedł do AS Monaco! Przecież ja jestem na wyższej lokacji niż ten zespół. Bardzo mnie to denerwuje :( . Wiem, że to zależy wartości danej ligi i że taka liga jak Polska nigdy nie wzrośnie i nie dorówna takim ligom jak Włoska, Hiszpańska. Nie ma jakiegoś dodatku, który to zmienia?

 

 

Co do tego awansu do LM w polskiej lidze ,zauważyłem w sezonie 2013/14,ze legia gra w 3 rundzie eliminacji , wiec mowie normalka ale odpadli, a w fazie grupowej był Lech który nie kwalifikował sie z eliminacji.Zastanowiło mnie to konkretnie , może polska liga dostała od uefa dodatkowe miejsce za osiągnięcia, nie wiem ale jak patrzyłem na późniejsze wyniki to lech dobrze sobie radził w LM i wyszedł z 2 miejsca w grupie. Ogólnie polacy graja w lepszych klubach ,, przynajmniej u mnie w grze :)

 

Natomiast z tą reputacja jest ciężko , grając CSKA moskwa i wygrywając puchar uefa i tak nie spowodowałem zatrzymania najlepszych zawodników w drużynie np vagner love poszedł do totenhamu, który nie grał w żadnych rozgrywkach pucharowych , a ja swoim cska zakwalifikowałem sie do LM.

Odnośnik do komentarza
Odnośnie LM to zapewne wzrósł współczynnik kraju, więc automatycznie awansowałeś.

A temat reputacji był już nie raz omawiany, jeśli chcesz ją jakoś podnieść to tylko edytory czasu rzeczywistego.

 

A jaki to jest potrzebny program /edytor by zwiekszyc reputacje? Jak to zrobic? ktory progs użyć?

Odnośnik do komentarza

Panowie mam problem. Gram Juve, II sezon ustawiłem kilka sparingów, aby się chłopaki zgrali i ku mojemu zdziwieniu wszystkie mecze prowadzi asystent. O co chodzi?! Nie zmieniałem żadnych ustawień, sparingi przed I sezonem prowadziłem ja. Jak to zmienić. Asystent niestety gra standardowym 4-4-2, a nie moją docelową taktyką dla zespołu. Będę wdzięczny za pomoc. Gra oryginalna, patch 9.0.2.

 

Druga sprawa dotyczy samego zespołu rezerw. Czy w lidze włoskiej rezerwy nie grają w jakiejś mini-lidze or sth? Próbowałem ustawiać sparingi, ale mino, że są zaakceptowane znikają po chwili i zawodnicy w rezerwach maja braki kondycyjne. Jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...