Skocz do zawartości

[CM 01-02] Nasze Boje


BlaugranaFAN

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak jak to było jeszcze w starszej wersji CMF (można sobie poczytać - Tu ). Ja skończyłem właśnie 3 sezon Hertha Berlin. W lidze momentami fatalna gra, ale udało się obronić wicemistrzostwo. Nieoczekiwanie wygraliśmy także Lige Mistrzów! To była niesamowita podróż. Moi gracze sami mnie zaskoczyli. Bo jak w lidze zaczęliśmy dostawać strasznie tyły, to w LM nie wierzyłem w wyjście z drugiej fazy grupowej. Niedługo podrzuce statystyki z trzech sezonów. Gram na Tapanim 3.10 z updatem Wrześniowym.

 

A wy gdzie podbijacie świat? Piszcie! Niech skostniały dział CM Retro troche się rozrusza :).

Odnośnik do komentarza

Panathinaikosem Ateny zdobyłem już wszystko, co zdobyć się dało ;) Teraz zaczynam nową grę, na czystym CM 01/02 (bez patchy i uaktualnień). Mój cel - doprowadzić Almerię do tego samego, co zrobiłem z Panathinaikosem :)

 

 

OffTop - Tak szybko rzuciłem sobie okiem na stare forum i się zastanawiam, czy przy wzrastającej ilości graczy, nie warto byłoby przywrócić REKORDY? Byłoby fajnie, pochwalić się, udowadniając to oczywiście, swoimi osiągami na forum.

Odnośnik do komentarza

Powstanie działu rekordy można uznać w sumie za bezpodstawne :P Bo jak coś uda Ci sie ugrać to możesz napisać o tym śmiało tu :).

 

Też grałem przez kawałek Dusseldorfem, no i bodaj do końca rundy jesiennej szliśmy jak burza (2 w tabeli za rewelacyjnym Brunszwikiem). Gdy nadszedł czas przygotowań do wiosny wróciłem do gry Hertha. Kluczowe jest sprzedać drogo Melke na początku co daje pewne fundusze na transfery. Ja kupilem jakiegoś cieniasa z Norwegii plus Marka Sukera i Bartka Karwana :)

Odnośnik do komentarza

Ja pocinam nadal w Middlesbrough. Miałem jakieś 2 lata przerwy, ale wróciłem do tego save. Założenie było takie, żeby utrzymać drużynę (ostatnie miejsce jak przejmowałem ich), a potem zbudować drużynę na Brytyjczykach. Nie było tam dużo obcokrajowców, za to sporo gotówki więc plan wydawał się kuszący.

 

W drugim sezonie udało mi się dobić do 3. miejsca w Premierleague. Arsenal, którego wcześniej prowadziłem, był nie do pobicia - rozjechał mnie w bezpośrednich meczach. Chyba nie było już wtedy zawodników spoza Wysp w składzie, a jeśli byli to pełnili rolę zapchajdziury, niezależnie od klasy.

 

Trzecie miejsce trochę mnie zaskoczyło (ach to moje 442plymouth ;) ), więc postanowiłem postawić na większy hardcore - grać wyłącznie Anglikami. Decyzja ta przyszła podczas trzciego sezonu gry i doszła do skutku właściwie pod koniec tego sezonu. Granie wyłącznie Angolami jest trudne z powodu chronicznych braków klasowych bramkarzy (bronił u mnie Roy Carrol) oraz lewoskrzydłowych (na szczęscie jest Etherington). Do tego najlepsi gracze są nietykalni w czołowych klubach, przez co jest problem z DC.

 

Właśnie skończyłem trzeci sezon, w którym zdobyłem drugie miejsce w Premiership (tym razem ManUtd mi odskoczył), ale wygrałem Ligę Mistrzów. Finał LM zakończył się remisem 1:1, ale był niezwykle dramatyczny. Inter pierwszys strzelił bramkę, mimo moich ataków. Potem straciłem Seana Davisa (druga żółta kartka) - mojego kapitana i najlepszego DMC (to kluczowa pozycja w mojej taksie). Mimo to grałem ofensywnie (bez prawego obrońcy) i udało mi się wyrównać. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, karnych nawet nie pamiętam. Moi dwa razy spudłowali, ale Inter mylił się częściej. Szok.

 

Teraz sprzedałem ostatnich Walijczyków (Simon Davies i A. Williams) oraz Irlandczyka z Północy (Aaron Hughes), więc mam samych Anglików. Nie wiem, czy znajdę motywację by bić się o mistrzostwo Anglii (naturalny cel). Myślałem też od podobnym manewrze z Walijczykami (Cardiff także ma sporo gotówki, a właśnie spada do Div2), ale ich reprezentacja nie gra w eliminacjach do Mistrzostw Europy (mam rok 2007). To pewnie przez patch Vamiego, gdzie dodana jest reprezentacja Basków i Kosowa.

Odnośnik do komentarza

Minął rok 2001, więc pół sezonu w Almerii za mną. Krótki komentarz. Przed sezonem dostałem zadanie, aby utrzymać drużynę w lidze. No i do tego zmierzam, przynajmniej jak na razie. Na chwilę obecną zajmuję 15. pozycję, która upoważnia mnie jeszcze do gry w przyszłym sezonie w SD2B. A tutaj dostaje "zonka"... Zarząd mnie chce wycyckać z posady... Niby nie pasuje im to, jak drużyna się spisuje w lidze. No zaraz zaraz! Najpierw chcieli, żebym się utrzymał, a teraz marudzą, że zajmuje w miarę dobrą, jak na ten klub, pozycję? Na szczęście udaje mi się jakoś siedzieć na stołku. Z pucharem pożegnaliśmy się już w pierwszej rundzie, po ostrych batach z Castellonem (0:4).

 

Przed sezonem sprowadziłem do klubu trzech graczy - Emilio Alvarez (29 lat, GK, Hiszpan), Agostinho (26 lat, D/ML, Portugalczyk), Martin Kree (36 lat, DLC, Niemiec). Mieli oni wzmocnić klub i muszę przyznać, że pierwsza dwójka robi to w znakomitym stylu. Dzięki Alvarezowi, Almeria traci dość mało bramek, a on sam zgarnia dobre noty. Natomiast Agostinho ma zadatki na piłkarza wysokiej klasy. Znakomicie spisuje się na lewej pomocy, często asystując, a i dokładając też parę bramek. Z klubowych cieniasków pochwalić mogę Abrahama (26 lat, DC, Hiszpan), który nawet dobrze spisuje się w obronie, a także moją dwójkę napastników - Manolo (23 lata, SC, Hiszpan) i Jito (21 lat, SC, Hiszpan), którzy stawają na głowie, aby wpakować gola przeciwnikom. Zawiodłem się trochę na Estebanie (25 lat, DMC, Hiszpan). Początkowo wydawał się mocnym punktem w zespole, jednak z meczu na mecz jego forma spadała.

 

Podsumowując.

Jest ciężko... Jednak, jeżeli nie wykopią mnie za szybko, to wierzę, że utrzymamy się w lidzę. Muszę tylko coś zrobić, aby moje gwiazdki zmieniły zdanie, na temat ich transferów do lepszych klubów... Czy mi się uda ta sztuka?

Odnośnik do komentarza
Ja pocinam nadal w Middlesbrough. Miałem jakieś 2 lata przerwy, ale wróciłem do tego save. Założenie było takie, żeby utrzymać drużynę (ostatnie miejsce jak przejmowałem ich), a potem zbudować drużynę na Brytyjczykach. Nie było tam dużo obcokrajowców, za to sporo gotówki więc plan wydawał się kuszący.

 

W drugim sezonie udało mi się dobić do 3. miejsca w Premierleague. Arsenal, którego wcześniej prowadziłem, był nie do pobicia - rozjechał mnie w bezpośrednich meczach. Chyba nie było już wtedy zawodników spoza Wysp w składzie, a jeśli byli to pełnili rolę zapchajdziury, niezależnie od klasy.

 

Trzecie miejsce trochę mnie zaskoczyło (ach to moje 442plymouth ;) ), więc postanowiłem postawić na większy hardcore - grać wyłącznie Anglikami. Decyzja ta przyszła podczas trzciego sezonu gry i doszła do skutku właściwie pod koniec tego sezonu. Granie wyłącznie Angolami jest trudne z powodu chronicznych braków klasowych bramkarzy (bronił u mnie Roy Carrol) oraz lewoskrzydłowych (na szczęscie jest Etherington). Do tego najlepsi gracze są nietykalni w czołowych klubach, przez co jest problem z DC.

 

Właśnie skończyłem trzeci sezon, w którym zdobyłem drugie miejsce w Premiership (tym razem ManUtd mi odskoczył), ale wygrałem Ligę Mistrzów. Finał LM zakończył się remisem 1:1, ale był niezwykle dramatyczny. Inter pierwszys strzelił bramkę, mimo moich ataków. Potem straciłem Seana Davisa (druga żółta kartka) - mojego kapitana i najlepszego DMC (to kluczowa pozycja w mojej taksie). Mimo to grałem ofensywnie (bez prawego obrońcy) i udało mi się wyrównać. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, karnych nawet nie pamiętam. Moi dwa razy spudłowali, ale Inter mylił się częściej. Szok.

 

Teraz sprzedałem ostatnich Walijczyków (Simon Davies i A. Williams) oraz Irlandczyka z Północy (Aaron Hughes), więc mam samych Anglików. Nie wiem, czy znajdę motywację by bić się o mistrzostwo Anglii (naturalny cel). Myślałem też od podobnym manewrze z Walijczykami (Cardiff także ma sporo gotówki, a właśnie spada do Div2), ale ich reprezentacja nie gra w eliminacjach do Mistrzostw Europy (mam rok 2007). To pewnie przez patch Vamiego, gdzie dodana jest reprezentacja Basków i Kosowa.

No właśnie przeglądałem posty z Naszych Bojów i czytałem tegp o Boro. W sumie ciekaw byłem jak Ci dalej poszło bo ciekawy system gry tylko Brytolami (chyba byłbyś w rzeczywistości bardzo lubiany przez Anglików z tego faktu :) ), a jak sie okazało wszystko przyszło z czasem i znam dlaszą część :)

Odnośnik do komentarza
W sumie ciekaw byłem jak Ci dalej poszło bo ciekawy system gry tylko Brytolami

 

To ja mam podobnie v svoim FC PAU :) mój zespół składa się z samych kameruńczykóv :) atak: Komol, Foucini, pomoc: Suffo, Marc-Vivien Foe, Ndo, Moukoko obrona: Njanka, Menza, Tokene na bramce: nie pamiętam (vygenerovany kameruński bramkarz).

 

V reprezentacji Kamerunu (którą też provadzę) jest podobnie

Odnośnik do komentarza
I nim był :P Tylko ze ze z dwoma atrybutami na poziomie 18 czym przewyzszal reszte kadry. A cel był taki zeby wydac grosze na nabytki :). Gram na updacie Champmana do którego zdaje się przykładasz rękę więc gram na tym co tworzysz :)

w sumie tworze tylko patche na updejty mam wplyw ograniczony -taki tam system maja tzn daje im dane a potem i tak jest po staremu w lutowym zdbalem o lepsze ca i pa wiec mzoe bedzie z tym lepiej. mam nam ysli pl lige oczywiscie.

jedyne za co biore odpowiedzialnosc w 99 proc to retro updatejty:}

Odnośnik do komentarza
Przed sezonem sprowadziłem do klubu trzech graczy - Emilio Alvarez (29 lat, GK, Hiszpan), Agostinho (26 lat, D/ML, Portugalczyk), Martin Kree (36 lat, DLC, Niemiec). Agostinho ma zadatki na piłkarza wysokiej klasy. Znakomicie spisuje się na lewej pomocy, często asystując, a i dokładając też parę bramek.

To toz moj ulubiony zawodnik z CeeMA :D Szybkosc, przyspieszenie i dosrodkowania 20 :D Idealny jako lewy ofensywny obronca nawet do Barcelony :D

Odnośnik do komentarza
Przed sezonem sprowadziłem do klubu trzech graczy - Emilio Alvarez (29 lat, GK, Hiszpan), Agostinho (26 lat, D/ML, Portugalczyk), Martin Kree (36 lat, DLC, Niemiec). Agostinho ma zadatki na piłkarza wysokiej klasy. Znakomicie spisuje się na lewej pomocy, często asystując, a i dokładając też parę bramek.

To toz moj ulubiony zawodnik z CeeMA :D Szybkosc, przyspieszenie i dosrodkowania 20 :D Idealny jako lewy ofensywny obronca nawet do Barcelony :D

Ja go ściągnąłem przypadkowo, gdyż był bez kontraktu, a musiałem jakoś drużynę obsadzić ;) Okazał się być na prawdę świetnym piłkarzem i czuję, że będę go ściągał zawsze, kiedy będę mógł :)

 

Niestety wywalono mnie z klubu i zostałem bez pracy. Postanowiłem zagrać raz jeszcze i doprowadzić jakiś klub "od zera". Szukam jakiegoś innego hardcoreowca, ale z rezerwami :P Jakieś pomysły? :P Liga polska odpada, gdyż wkurzają mnie później te głupie grupy :/

Odnośnik do komentarza

TakeCare, może Eibar? :P

 

DEAN, teraz patrzyłem, napracowałeś się trochę nad tym Retro Update. Ja nie gram w Polsce wiec raczej dla mnie nie przydatnie, ale milo by było jakbys niektore dane podeslal ludziom z ChampMana. I ciekaw jestem czy stadion Korony Kielce w Twoim updacie ma wreszcie 15,5 tys. i jest przy ulicy Ściegiennego? :P

Odnośnik do komentarza
No właśnie przeglądałem posty z Naszych Bojów i czytałem tegp o Boro. W sumie ciekaw byłem jak Ci dalej poszło bo ciekawy system gry tylko Brytolami (chyba byłbyś w rzeczywistości bardzo lubiany przez Anglików z tego faktu :) ), a jak sie okazało wszystko przyszło z czasem i znam dlaszą część :)

Ja nie mogę znaleźć moich starych postów, dziwne.

 

To jest styl gry który lubię, czyli gra niezbyt dużym klubem gdzie kadrę składam z graczy niechcianych i tworzę drużynę która potrafi coś wygrać. Właściwie tylko David Dunn (nie sprawdził się o dziwo) i Lee Bowyer (o niego byłem spokojny) byli kupieni w sotatnim sezonie za sporą gotówkę bo grali w swoich klubach. Podstawowy skład wyglądał następująco:

FL: Trevor Benjamin, Vassel

FR: Leon Knight, Jerome Thomas

AMC: Dunn, Simon Davies

ML: Matt Etherington, Brian Howard

MR: Bowyer, Pennant

DMC: Sean Davis, John Eustace

DL: Paul Robinson, David Livermore

DC: Jody Craddock, Michel Duberry

DC: Ugo Ehiogu, Paul Reid

DR: Phil Neville, John Cogger

GK: Richard Wright, Stuart Taylor, Chris Kirkland

 

Niestety odchodzą Etherington (prawo Bosmana, nie chciałem kominów płacowych) i Neville (klauzula). Bramkarzami są jak widać niespełnione angielskie talenty (tu jest dokładnie tak samo). Nie mam za bardzo jak się wzmocnić, bo najlepsi Anglicy siedzą sobie w Arsenalu, ManUtd, czy Chelsea, a Terry w Barcelonie. Everton nie chce sprzedać Rooneya. W reprezentacji gra 8 moich zawodników (2 odchodzi), a powinno więcej ;)

Odnośnik do komentarza

Ugo Ehiogu niechciany :-k

 

Tak w ogóle, to w poszukiwaniach hardcorowego klubu, wywiało mnie aż do Brazylii. Początkowo myślałem na objęciem francuskiego Touluse, które ma chyba na start 15 mln funtów na minusie, jednak zdecydowałem się na coś bardziej egzotycznego. Moim wybrańcem został klub Ypiranga Clube, a zadaniem utrzymanie się w lidze. Dodatkowo okazało się, że mam tylko 11 zawodników :D

Odnośnik do komentarza

Choćby tu już masz :)

 

No to czas na mnie :).

 

Więc na początku sezonu 2008/09 zasiadłem na stanowisku trenera Berlińskiej Herthy. Na pierwszy ogień poszło odświeżenie kadry:

Date	  Player In				  From					   Fee
-----------------------------------------------------------------------
4.7.08	Michael Melka			  Düsseldorf				 $1.1M	 
12.7.08   Herbert Waas			   Free Transfer			  Free	  
17.7.08   Daniel Bilos			   Free Transfer			  Free	  
19.7.08   Joaquín Beltrán			Cruz Azul				  $250K	 
21.7.08   Bruno Sales da Silva	   Paraná					 $50K	  
21.7.08   Ignacio Hierro			 Pachuca					$750K	 
27.7.08   Joăo José Ferreira Neto	Paraná					 $22K	  
29.7.08   Neil Maddison			  Darlington				 $140K	 
5.8.08	Ariel Pereyra			  Gimnasia (LP)			  $50K	  
7.8.08	Kosta Runjaic			  Kaiserslautern			 $65K	  
7.8.08	Gonzalo Pineda			 Atlante					$2M	   
11.8.08   Mikael Stahre			  Väsby United			   $14K	  
13.8.08   Johan Oremo				Djurgĺrden				 $5M	   
25.8.08   Oskitz					 Eldense					$450K	 
27.9.08   Valdívia				   Al-Ain					 $3M	   
8.11.08   Tom Hřgli				  Tromsř					 $975K	 
9.11.08   Igor Kralevski			 Luch-Energia			   $220K	 
9.11.08   Dmitry A. Smirnov		  Luch-Energia			   $180K	 
12.11.08  César Villaluz			 Cruz Azul				  $7.5M	 
17.11.08  Tore Reginiussen		   Tromsř					 $1.1M	 
19.11.08  Razack Omotoyossi		  Helsingborg				$7.5M	 
16.12.08  Andrés San Martín		  River					  $925K	 
18.12.08  Goran Drulic			   Kavala					 $700K
 

 

Date	  Player Out				 To						 Fee
-----------------------------------------------------------------------
8.7.08	Dirk Schlegel			  Released				   Free	  
8.7.08	Uwe Kliemann			   Released				   Free	  
8.7.08	Hans Weiner				Released				   Free	  
8.7.08	Hendrik Herzog			 Released				   Free	  
6.8.08	Enver Maric				Released				   Free	  
6.10.08   Káká					   Figueirense				$350K	 
6.12.08   Marko Pantelic			 Al Hilal (KSA)			 $1.3M
 

 

Początek sezonu był ogólnie dobry, ale potem zaczęły się schody w dół i ogólnie sinusoidalna forma. Po 34 kolejkach tabela wyglądała tak:

Pos	 Team							Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  C  FC Bayern					   34   16   1	0	57   11   11   3	3	35   25   85   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd	 Leverkusen					  34   11   2	4	34   12   9	4	4	28   22   66   
3rd	 Wolfsburg					   34   12   4	1	37   13   8	2	7	26   27   66   
4th	 HSV							 34   14   3	0	32   7	6	3	8	13   21   66   
5th	 Werder Bremen				   34   10   4	3	39   16   7	4	6	25   24   59   
6th	 Hertha BSC					  34   11   4	2	43   17   5	5	7	23   21   57   
7th	 Schalke 04					  34   9	2	6	36   25   5	4	8	31   33   48   
8th	 Frankfurt					   34   9	5	3	27   12   4	3	10   21   37   47   
9th	 Cottbus						 34   9	3	5	33   24   3	7	7	15   22   46   
10th	Hannover 96					 34   5	6	6	35   31   6	5	6	32   40   44   
11th	Dortmund						34   7	2	8	27   24   6	3	8	25   37   44   
12th	Bielefeld					   34   6	3	8	22   24   5	4	8	21   34   40   
13th	1.FC Köln					   34   8	3	6	33   19   3	2	12   15   39   38   
14th	M'gladbach					  34   5	5	7	25   29   5	2	10   19   37   37   
15th	VfB Stuttgart				   34   8	4	5	28   22   2	1	14   16   48   35   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
16th R  Karlsruhe					   34   5	2	10   28   36   4	2	11   18   39   31   
17th R  Bochum						  34   6	1	10   29   31   1	5	11   12   40   27   
18th R  Hoffenheim					  34   3	5	9	26   36   3	0	14   14   45   23
 

Dodatkowo po wygraniu Intertoto dotarliśmy do III rundy pucharu UEFA gdzie po fatalnym drugim meczu przegraliśmy z HSV.

 

Najlepszymi zakupami byli:

Valvidia - zanotował 9 asyst w lidze i kilka bramek

Omotoyossi - 10 bramek z pozycji AMC

Daniel Bilos - 10 bramek i 11 asyst.

 

Sezon kolejny i wzmocnienia:

Date	  Player In				  From					   Fee
-----------------------------------------------------------------------
1.7.09	Sebastian Rudy			 VfB Stuttgart			  Bos	   
1.7.09	Tom De Sutter			  Cercle Brugge			  Bos	   
1.7.09	Christopher Reinhard	   Ingolstadt				 $750K	 
1.7.09	Stefan Kießling			Leverkusen				 Bos	   
1.7.09	Andreas Wolf			   Nürnberg				   $800K	 
1.7.09	Vítor Gomes				Rio Ave					$170K	 
1.7.09	Gennaro Esposito		   Siena					  $3.1M	 
1.7.09	Cristiano Del Grosso	   Siena					  $200K	 
6.10.09   Pablo Martín Batalla	   Deportivo Cali			 $140K	 
28.10.09  Tengarrinha				Porto					  $1.6M	 
29.10.09  Rio Antonio Mavuba		 Lille					  $3M
 

A także wyprzedarz:

Date	  Player Out				 To						 Fee
-----------------------------------------------------------------------
15.6.09   Kennedy Owusu-Ansah		Paris-SG				   Bos	   
27.6.09   Steve Von Bergen		   Anderlecht				 $6.5M	 
29.6.09   Arne Friedrich			 Portsmouth				 $4.1M	 
1.7.09	Maximilian Nicu			Jena					   $250K	 
1.7.09	Florian Hube			   Ulm						$210K	 
1.7.09	Pál Dárdai				 HSV						Bos	   
1.7.09	Gojko Kacar				Werder Bremen			  $3.5M	 
1.7.09	Sebastian Hoeneß		   Braunschweig			   $1.2M	 
2.7.09	Ante Covic				 Düsseldorf				 Bos	   
2.7.09	André Lima				 Santos					 $575K	 
4.7.09	Dmitry A. Smirnov		  Saturn					 $425K	 
5.7.09	Daniel Mazar			   Fulda					  Free	  
10.7.09   Lukasz Piszczek			Cottbus					$2.5M	 
24.10.09  Christian Fiedler		  Siegen					 Free	  
3.11.09   Marc Stein				 Augsburg				   $4.5M	 
21.1.10   Sofian Chahed			  Al Khor					$3.8M
 

 

W lidze znów szło nam różnie ale udało się osiągnąć drugą pozycję za nieosiągalnym Bayernem (o dziwo jedna z jego dwoch porazek to z Hertha właśnie)

Pos	 Team							Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  C  FC Bayern					   34   13   3	1	37   8	11   4	2	34   12   79   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd	 Hertha BSC					  34   16   1	0	63   16   5	5	7	26   26   69   
3rd	 Wolfsburg					   34   12   3	2	44   19   7	1	9	26   28   61   
4th	 Werder Bremen				   34   12   1	4	38   18   7	3	7	30   27   61   
5th	 HSV							 34   11   3	3	30   13   7	1	9	25   30   58   
6th	 Leverkusen					  34   12   2	3	36   12   4	7	6	19   24   57   
7th	 1860 München					34   11   4	2	36   23   4	5	8	19   26   54   
8th	 Dortmund						34   10   4	3	43   18   3	8	6	22   39   51   
9th	 Schalke 04					  34   7	6	4	34   25   7	2	8	28   35   50   
10th	1.FC Köln					   34   9	6	2	29   18   4	3	10   18   27   48   
11th	Frankfurt					   34   12   0	5	38   26   3	3	11   24   42   48   
12th	Hannover 96					 34   7	6	4	36   28   3	5	9	26   44   41   
13th	VfB Stuttgart				   34   6	3	8	24   23   4	4	9	16   34   37   
14th	M'gladbach					  34   7	2	8	27   26   3	3	11   14   31   35   
15th	St. Pauli					   34   7	2	8	28   31   2	3	12   19   48   32   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
16th R  Cottbus						 34   6	3	8	21   29   3	1	13   13   32   31   
17th R  Bielefeld					   34   4	10   3	21   22   2	2	13   21   52   30   
18th R  Augsburg						34   4	2	11   22   35   0	1	16   10   50   15
 

 

Dodatkowo znów w III rundzie odpadłem z UEFy przegrywając pierwsze spotkanie z Atalantą 3-0 (A), w drugim wynik 1-3 dla nas nie dawał nam oczywiście awansu.

 

Pos   Player					 Club					   Apps	 Av R
-------------------------------------------------------------------------
1st   Rio Antonio Mavuba		 Hertha BSC				 19	   8.21   
2nd   Daniel Van Buyten		  FC Bayern				  30	   8.13   
3rd   Franck Ribéry			  FC Bayern				  30	   7.97   
4th   Lúcio					  FC Bayern				  27	   7.85   
5th   Aruna Dindane			  Schalke 04				 27	   7.81
 

Mavuba trafił do klubu na szybko gdyż widziałem poważne zainteresowanie Pineda (Bayern, HSV). Jak się okazało Gonzalo nie odszedł ale dla grającego tak kapitalnie Francuza nie robił rzadnej kunkurencji.

 

No i kolejny sezon. Tym razem już 2010/11. Kolejne wzmocnienia.

Date	  Player In				  From					   Fee
-----------------------------------------------------------------------
1.7.10	Matthew Spiranovic		 Nürnberg				   Bos	   
1.7.10	Simone Soro				Free Transfer			  Bos	   
1.7.10	Atiba Hutchinson		   FC Křbenhavn			   Bos	   
1.7.10	Marco Russ				 Frankfurt				  Bos	   
2.7.10	Arzo					   Recreativo				 Bos	   
2.7.10	Rasmus Würtz			   FC Křbenhavn			   Bos	   
8.8.10	Víctor Vázquez			 Barcelona				  $2.6M	 
9.8.10	Williams				   Vitória					$7.5M	 
15.8.10   Hernanes				   Săo Paulo				  $7.75M	
26.10.10  Wesley Verhoek			 ADO Den Haag			   $450K
 

Znów odeszli pewni gracze, niektórzy się nie sprawdzili, co do innych zastosowałem zasadę "tanio kupić drogo sprzedać"

Date	  Player Out				 To						 Fee
-----------------------------------------------------------------------
24.6.10   Josip Simunic			  Red Bull Salzburg		  $1.6M	 
1.7.10	Cícero					 1.FC Köln				  $7.25M	
1.7.10	Igor Kralevski			 Aue						$300K	 
1.7.10	Lúcio					  FC Bayern				  $7M	   
6.7.10	Goran Drulic			   Greuther Fürth			 $600K	 
27.7.10   Valeri Domovchiyski		Nürnberg				   $5.25M	
21.8.10   Christian Müller		   VfB Stuttgart			  $2.5M	 
27.8.10   Andreas Wolf			   VfB Stuttgart			  $5M	   
12.12.10  Rodnei					 SC Freiburg				$2.6M
 

 

Znów powtórka ubiegłego sezonu czyli drugie miejsce. Runda wiosenna szczególnie w późniejszej fazie była świetna w naszym wykonaniu, o czym świadczy 12 meczy bez porażki w lidze (10 zwycięstw, 2 remisy). Tabela:

Pos	 Team							Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st  C  FC Bayern					   34   15   2	0	46   5	9	1	7	27   22   75   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd	 Hertha BSC					  34   15   1	1	47   15   7	4	6	25   26   71   
3rd	 HSV							 34   14   1	2	40   16   5	7	5	22   21   65   
4th	 Werder Bremen				   34   10   5	2	35   16   8	4	5	31   24   63   
5th	 Hannover 96					 34   14   0	3	38   15   3	3	11   14   28   54   
6th	 Schalke 04					  34   11   5	1	31   18   3	7	7	32   42   54   
7th	 Leverkusen					  34   10   3	4	28   13   5	3	9	16   22   51   
8th	 Düsseldorf					  34   8	3	6	29   26   7	2	8	27   32   50   
9th	 St. Pauli					   34   9	4	4	38   26   5	2	10   32   44   48   
10th	Dortmund						34   8	4	5	25   22   4	4	9	20   32   44   
11th	Wolfsburg					   34   10   4	3	32   21   1	4	12   15   35   41   
12th	VfB Stuttgart				   34   11   1	5	40   21   2	1	14   14   43   41   
13th	1860 München					34   8	4	5	28   24   4	1	12   12   36   41   
14th	Nürnberg						34   8	3	6	28   23   3	3	11   29   47   39   
15th	M'gladbach					  34   7	4	6	23   24   4	1	12   13   35   38   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
16th R  1.FC Köln					   34   7	4	6	30   23   1	3	13   16   35   31   
17th R  Rostock						 34   6	3	8	22   29   3	1	13   12   30   31   
18th R  Frankfurt					   34   7	2	8	35   32   1	2	14   12   41   28
 

I tym razem Rio Mavuba pokazał prawdziwą klasę:

Pos   Player					 Club					   Apps	 Av R
-------------------------------------------------------------------------
1st   Rio Antonio Mavuba		 Hertha BSC				 20	   8.40   
2nd   Javier Saviola			 Werder Bremen			  28 (1)   7.93   
3rd   Diego					  Werder Bremen			  31	   7.90   
4th   Miroslav Klose			 FC Bayern				  26 (3)   7.83   
5th   Per Mertesacker			Leverkusen				 18	   7.78
 

Zgarneliśmy także LM. A oto nasza droga do finału (od ćwierćfinałów bo nie zapisałem tabel grup):

6.4.11	Arsenal			   ENG   H   Champions League Qtr Final Leg  3:0	64321   Williams, Hutchinson, Kießling pen
20.4.11   Arsenal			   ENG   A   Champions League Qtr Final Leg  1:2	60410   Valdívia
 

W pierwszym spotkaniu mogło być nawet wyżej gdyż Johan Oremo stanął przed szansą wykorzystania karnego, niestety chybiając.

4.5.11	Liverpool			 ENG   A   Champions League Semi Final Le  1:1	45322   Omotoyossi
11.5.11   Liverpool			 ENG   H   Champions League Semi Final Le  2:1	70938   Hernanes, Omotoyossi
 

Do rozstrzygnięcia tego dwumeczu potrzebna była dogrywka w której Razack Omotoyossi wprowadził w stan euforii wszystkich fanów z Olimpiastadion

25.5.11   Milan				 ITA   N   Champions League Final		  2:0	51598   Hernanes, Arzo
 

Jako że już w grupie pokonaliśmy 1-0 Mediolańczyków byłem w miare pewny siebie i nie zawiodłem się. Po kapitalnym spotkaniu Hernanesa zdobyliśmy Puchar Mistrzów.

Na deser dorzuciliśmy także Puchar Niemiec (finał zawsze rozgrywany w Berlinie więc mieliśmy fory):

28.5.11   Kaiserslautern			  H   German Cup Final				6:0	76031   Esposito, Hernanes 2, Oskitz, Bodzek og, Oremo pen
 

Świetnie do zespołu wprowadzili się Hernanes, Victor Vasquez oraz Arzo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...