Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Bo to nie jest 4500 zł... euro/komputronik/morele/x-kom (a dalej mi się nie chce sprawdzać) nie mają makówki do 4500zł (komputronik ma jakiś outletowy egzemplarz). Jeśli polityka Apple w sprawie ładowarek jest taka sama jak w telefonach, to gość sobie jeszcze będzie musiał kupić osobno ładowarkę. Dotychczas korzystał ze starego 8-letniego już laptopa i nie wiem czy ma najnowszego Office'a, więc żeby zadziałał mu też na makówce to musi kupić coś nowego, co generuje dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Misiek said:

Jeśli polityka Apple w sprawie ładowarek jest taka sama jak w telefonach, to gość sobie jeszcze będzie musiał kupić osobno ładowarkę

 

Nie jest.

 

Ogólnie to się zgadzam z Bebokiem do takich zadań MacBook będzie najbardziej długowieczny, ale jeśli ziomek ogarnia to teraz na 8 letnim kompie, nie widzę potrzeby wymiany Fiata Pandy na BMW, niech sobie kupi jakąś poleasingówkę i styknie :) 

 

Osobiście miałem styczność z Dellem i HP, z tych dwóch mogę serdecznie polecić HP (zwłaszcza serię Zbook), a Dell Latitude i Precision unikać jak ognia.

Odnośnik do komentarza

@Misiek nie znasz się a pociskasz bzdury.

 

Po pierwsze - spokojnie kupisz MBA za 4,5k. I to w normalnej dystrybucji. Po drugie - wartość rezudualna i użytkowa MBA jest nieporównywalna z laptopami PC. A obecnie jak chcesz kupić coś, co jakością zbliża się do MBA, to musisz wyskoczyć z tej samej, ale często większej kasy (np. za XPS13 albo jakiego Surface).

 

Po drugie - zasilacz jest w zestawie. Po trzecie - jest Libre Office na Mac OSX, a oprócz tego w systemie masz preinstalowany iWorks, który do podstawowych zastosowań w zupełności wystarcza.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A ja potrzebuję laptopa do biura: programy biurowe (office, camarch optima), internet, w miarę duży dysk (np ssd + sd). Laptop będzie podłaczony do monitora i klawiatury więc ekran i jego wielkość nie jest istotna. Coś taniego, co wystarczy na klika lat?

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bebok napisał:

Po pierwsze - spokojnie kupisz MBA za 4,5k. I to w normalnej dystrybucji.

Dajesz linka do jakiegoś legitnego sklepu? Bo jakoś w ceneo nic nie widzę (do 4500, bo 4599zl, to nie 4500). Przypominam budżet jest do 4000 zł.

 

Godzinę temu, Bebok napisał:

A obecnie jak chcesz kupić coś, co jakością zbliża się do MBA, to musisz wyskoczyć z tej samej, ale często większej kasy (np. za XPS13 albo jakiego Surface).

Wszyscy menadżerowie u mnie w firmie korzystają z Surfaców. Nie znam żadnego, który na to nie kurwi.

 

Godzinę temu, Bebok napisał:

Po trzecie - jest Libre Office na Mac OSX

Jak to jest kompatybilne z dokumentami Office? Gość jest nauczycielem, więc szkoła to pewnie wszystko ma pod Office (i jak znam życie jeszcze jakieś stare wersje). Nie będzie kurwił jak czegoś nie będzie mógł otworzyć lub otworzy się totalnie źle sformatowane (nie korzystałem nigdy z libre office to nie wiem, może nie ma problemów, lata temu korzystałem z Open Office i to była masakra, stąd pytam, może ten temat kompletnie nie dotyczy libre office).

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Misiek napisał:

Dajesz linka do jakiegoś legitnego sklepu? Bo jakoś w ceneo nic nie widzę (do 4500, bo 4599zl, to nie 4500). Przypominam budżet jest do 4000 zł.

 

Wszyscy menadżerowie u mnie w firmie korzystają z Surfaców. Nie znam żadnego, który na to nie kurwi.

 

Jak to jest kompatybilne z dokumentami Office? Gość jest nauczycielem, więc szkoła to pewnie wszystko ma pod Office (i jak znam życie jeszcze jakieś stare wersje). Nie będzie kurwił jak czegoś nie będzie mógł otworzyć lub otworzy się totalnie źle sformatowane (nie korzystałem nigdy z libre office to nie wiem, może nie ma problemów, lata temu korzystałem z Open Office i to była masakra, stąd pytam, może ten temat kompletnie nie dotyczy libre office).

Jprdl, chłopie, czy w Łodzi juz jest XXI w. czy nadal masz 1997 rok. O jakich problemach z kompatybilnoscią plików ty mówisz. Z niczym takim się nie spotkałem a pracuję na Mac OS od 2014 roku. Libre Office normalnie otwiera i zapisuje formaty Windowsowego Office i to także wsteczne.

 

https://www.cortland.pl/apple-macbook-air-13-1.8ghz-8gb-128gb-ssd-hd-6000-model-2017-outlet.html

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Bebok napisał:

Jprdl, chłopie, czy w Łodzi juz jest XXI w. czy nadal masz 1997 rok. O jakich problemach z kompatybilnoscią plików ty mówisz. Z niczym takim się nie spotkałem a pracuję na Mac OS od 2014 roku. Libre Office normalnie otwiera i zapisuje formaty Windowsowego Office i to także wsteczne.

 

https://www.cortland.pl/apple-macbook-air-13-1.8ghz-8gb-128gb-ssd-hd-6000-model-2017-outlet.html

No widzisz, a ja jak raz 100 lat temu korzystałem z open office, to były problemy, więc teraz sobie kupuję licencję na M$ Office i nie chce mi się zastanawiać czy alternatywy już dowożą, czy jeszcze nie...

 

A tego linka to nawet nie skomentuję...

 

Niemniej dziękuję za fachowe porady. Idę sobie przejrzeć teraz fora tematyczne.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, tio napisał:

Outletowy, porysowany laptop z dyskiem 128 GB za 3300 zł. Żal nie brać

A kupisz lepsze PC za takie pieniądze?

23 minuty temu, Misiek napisał:

No widzisz, a ja jak raz 100 lat temu korzystałem z open office, to były problemy, więc teraz sobie kupuję licencję na M$ Office i nie chce mi się zastanawiać czy alternatywy już dowożą, czy jeszcze nie...

 

A tego linka to nawet nie skomentuję...

 

Niemniej dziękuję za fachowe porady. Idę sobie przejrzeć teraz fora tematyczne.

MBA spełnia wszystkie założenia, które wypisałeś plus jest dużo bardziej długowieczny niż większość PC. Może jakiś Lenovo z porządnej serii będzie działał równie dobrze równie długo. I jeżeli masz 4k budżetu, to dziś, przy finansowaniu typu 30 x 0% to dołożenie 500 zł nie powinno być problemem. Szczególnie, że warto.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bebok napisał:

MBA spełnia wszystkie założenia, które wypisałeś plus jest dużo bardziej długowieczny niż większość PC. Może jakiś Lenovo z porządnej serii będzie działał równie dobrze równie długo. I jeżeli masz 4k budżetu, to dziś, przy finansowaniu typu 30 x 0% to dołożenie 500 zł nie powinno być problemem. Szczególnie, że warto.

Problem jest taki, że pytałem kuzyna i po pierwsze nie chce MBA, po drugie nie chce przekraczać 4k zł

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Ponieważ na dscordzie posty giną więc zwracam się o pomoc na forum. Szukam dla żony laptopa. Wymagania 15-17 cali, matowy ekran, najchętniej dotykowy (mam wrażenie, że ta kombinacja jakoś się gryzie bo mało jest takich opcji więc jbc to ważniejszy jest matowy ekran). Zastosowania - obróbka zdjęć (wskazany dobry wyświetlacz i spory dysk), internet, czasem netflix. Budżet do 5 tys.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.03.2022 o 17:58, tio napisał:

Ponieważ na dscordzie posty giną więc zwracam się o pomoc na forum. Szukam dla żony laptopa. Wymagania 15-17 cali, matowy ekran, najchętniej dotykowy (mam wrażenie, że ta kombinacja jakoś się gryzie bo mało jest takich opcji więc jbc to ważniejszy jest matowy ekran). Zastosowania - obróbka zdjęć (wskazany dobry wyświetlacz i spory dysk), internet, czasem netflix. Budżet do 5 tys.

 

Takie coś ostatnio znajomej ogarniałem https://www.sferis.pl/hp-pavilion-14-dv0249nw-i5-1135g7-14-fhd-ag-250nit-ips-8gb-3200mhz-ssd512-irisxe-wifi6-bt5-b-o-blk-alu-43wh-win10-2y-natural-silver-i275869

 

Ciut mniejszy niż standardowe 15,6, do tego srebrny "żeby się podobało". Tu budżet był max 3k, stąd 8 GB RAM, ale jak masz większe moce przerobowe to spokojnie brać więcej. Też do przemyślenia dysk, skoro tych fotek dużo, chociaż te 512 GB to nie tak mało. No tylko z samym ekranem to już moja wiedza za mała, tu był krótki temat - laptop dla nauczycielki do prowadzenia lekcji/korepetycji, ale ogóline po przekopaniu iluś propozycji w tym segmencie własnie ten wypadał w sumie najciekawiej. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...