Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.05.2021 o 14:35, Meler napisał:

Laptop dla teściowej - do neta, załatwiania spraw (bankowość itp), podstawowy office jakiś.


Ważne, żeby śmigał szybko bo teściowa nie ma za grosz cierpliwości :)

 

Budżet do 2k (z win i officem, ale to ja moge załatwić po taniemu, więc powiedzmy że do 1,9k bez)

Jeżeli może być z systemem to 14"

HP 14s i3-1115G4/8GB/256/Win10 IPS
Trudno o lepszy nowy model do 2k. Tutaj masz procesor najnowszej generacji i matryce IPS.

 

Bez systemu
Lenovo IdeaPad 3-15 i3-1005G1/8GB/256

Typowo budżetówka.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.05.2021 o 20:16, Makk napisał:

No ok, ale po co mu procek 11 generacji do netu??

I z tego, co słyszałem to z i 11 bywają różne krzaki z biosem i sterami. 

Czyli co ma wybrać gorszy procesor?

Nic takiego nie słyszałem, wystarczy tylko poprawnie zainstalować sterowniki.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.07.2020 o 22:35, wenger napisał:

To trzeba było tak od razu ;) Za późno, kupiłem ten, co proponowałeś wcześniej, czyli Acera Nitro 5 i7 RTX 2060. Teraz trzeba klawiaturę i słuchawki, tylko nie wiem, czy to jest odpowiedni temat.

 

 

Niestety nie był to dobry wybór, po kilku miesiącach zaczynały wyskakiwać błędy Windowsa, pierwsza naprawa wymiana płyty głównej i reinstalacja systemu. Nic to nie dało, przy drugiej naprawie serwis Acera zadecydował wymianę na nowy lub zwrot pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

Wychodziłoby więc na to, że trzeba się trzymać starej, świętej zasady - zgłaszając sprzęt na gwarancję pisać/mówić jedynie: "nie działa", bez dopisywania własnych przypuszczeń. Niech sprawdzają wszystko po kolei, jak leci, inaczej skupią się na sugestiach klienta. Wielu moich znajomych to przerabiało - zgłaszali hardware na mocy gwarancji, ale informowali o swoich przypuszczeniach, co może być nie tak. W efekcie producent sprawdzał tylko to, co zasugerował klient, miłościwie odpuszczając wszelkie pozostałe możliwości. "Z naszej strony wszystko jest w porządku, nie ma podstaw do reklamacji".

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Kuzyn potrzebuje laptopa.

Z systemem, używany do world, excel, teamsy, przeglądanie netu.

Potrzebuje coś trwałego i na dłużej, więc celowałbym w tą linię biznesową chyba.

budżet 2-4k zł

 

Właściwie wymagania żadne, więc pewnie każdy laptop się nada. Jest coś teraz czego się trzeba wystrzegać? Gdzieś się serwis mocno popsuł? Bo ja to bym celował w jakiegoś Lenovo V15 lub Della Vostro 3500 :-k 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...