Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Nom. W Twoim są 2x4 więc wymian ma sens na 1x16 lub 2x8 a to wyjdzie drożej niż taniejący dysk, gdyby 128 GB było mało, a ramu coraz więcej trzeba ;)  I chyba te w vivobooku wydaje mi się, że mają wyższe taktowanie.

 

Co kto woli :)

 

 

Edit: no i wymaganiach napisane proste gry, internet = bardziej ram niż miejsce na dysku.

Odnośnik do komentarza

@tio Za nie wiele więcej dostaniesz wydajniejsze i lepiej wykonanie modele :) 

Acer Aspire 5 R3-4300U/8GB/512/W10 IPS Srebrny
Procesor na poziomie i5U, matryca FULL HD IPS szersze kąty widzenia, przyjemny design, możliwość rozbudowy dysku SATA oraz ramu, podświetlana klawiatura.

 

Huawei MateBook D 15 R5-3500/8GB/256/Win10 szary
Matryca FULL HD IPS, w pełni aluminiowa obudowa, procesor wydajnościowo jak wyżej wymieniony AMD 3.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Techcik2 napisał:

@tio Za nie wiele więcej dostaniesz wydajniejsze i lepiej wykonanie modele :) 

Acer Aspire 5 R3-4300U/8GB/512/W10 IPS Srebrny
Procesor na poziomie i5U, matryca FULL HD IPS szersze kąty widzenia, przyjemny design, możliwość rozbudowy dysku SATA oraz ramu, podświetlana klawiatura.

 

Huawei MateBook D 15 R5-3500/8GB/256/Win10 szary
Matryca FULL HD IPS, w pełni aluminiowa obudowa, procesor wydajnościowo jak wyżej wymieniony AMD 3.

Czemu wrzucasz reflinki, bez informowania o tym?

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Hej, badam sobie temat zakupu nowego laptopa od jakiegoś czasu i przychodzę po poradę.

 

Jakiś czas temu jedyne karte graficzne jakie montowali w laptopach w moim budżecie cenowym to nVidia geforce 1650 lub 1660 (z oznaczeniami TI i bez), a od niedawna zaczęły się pojawiać geforce 2060, w którą stronę się kierować?

Na poprzedniej stronie czytałem dyskusję na temat i5 vs amd ryzen 5, a jak i7 vs ryzen 7?

Laptopy oferują różny zakres odświeżania, od 60, przez 120 do 144hz, co szukać?

 

W skrócie potrzeba bardzo prosty laptop o przekątnej 15'6, zastosowanie raczej standardowe przeglądanie internetu, football manager i kilka podstawowych gierek, budżet 4-4,5k, bez systemu, 16gb ram, dysk twardy niekoniecznie, generalnie hdd nie jest nawet konieczne

 

@Techcik2 przejrzałem twój lutowy ranking, w pozycjach bez systemu do 4700 tylko jeden z wybranych przez Ciebie laptopów ma zaproponowana kartę graficzną geforce 2060, a cała reszta geforce 1660Ti; natomiast przy zarzuceniu tych samych filtrowy na sklep x-kom pozycji wyskakuje 13

 

https://www.x-kom.pl/comparison/621014,602015,607603,571702

 

wrzucilem tutaj zaproponowany przez Ciebie laptop w budzecie do 4700 i to, co ja wyszperalem we wlasnym zakresie, skad sie bierze taka roznica w cenie? chodzi o te czestotliwosc? CO BRAC z tego zestawu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, trojkatny napisał:

Jakiś czas temu jedyne karte graficzne jakie montowali w laptopach w moim budżecie cenowym to nVidia geforce 1650 lub 1660 (z oznaczeniami TI i bez), a od niedawna zaczęły się pojawiać geforce 2060, w którą stronę się kierować?

Na poprzedniej stronie czytałem dyskusję na temat i5 vs amd ryzen 5, a jak i7 vs ryzen 7?

Laptopy oferują różny zakres odświeżania, od 60, przez 120 do 144hz, co szukać?

 

W skrócie potrzeba bardzo prosty laptop o przekątnej 15'6, zastosowanie raczej standardowe przeglądanie internetu, football manager i kilka podstawowych gierek, budżet 4-4,5k, bez systemu, 16gb ram, dysk twardy niekoniecznie, generalnie hdd nie jest nawet konieczne

 

Może chociaż trochę pomogę.

RTX 2060 to mają już swojego następcę, ale w tym budżecie, czy weźmiesz 1660, czy 2060 to dużej różnicy nie odczujesz. 2060 obsługuje nowszą technologię ray tracing.

Nie wiem, czy w lapkach gamingowych będzie matryca 60Hz. Dla zwykłego zjadacza chleba, który nie gra w jakieś strzelanki online, to te Hz nie są aż tak istotne.

Co do procesorów, to przy tym zastosowaniu nie będzie miało aż takiego znaczenia co wybierzesz.

Sprawdź jeszcze oferty na RtvEuroAgd. Czasami robią fajne promocje i kilka stówek można zaoszczędzić.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, trojkatny napisał:

Hej, badam sobie temat zakupu nowego laptopa od jakiegoś czasu i przychodzę po poradę.

 

Jakiś czas temu jedyne karte graficzne jakie montowali w laptopach w moim budżecie cenowym to nVidia geforce 1650 lub 1660 (z oznaczeniami TI i bez), a od niedawna zaczęły się pojawiać geforce 2060, w którą stronę się kierować?

Na poprzedniej stronie czytałem dyskusję na temat i5 vs amd ryzen 5, a jak i7 vs ryzen 7?

Laptopy oferują różny zakres odświeżania, od 60, przez 120 do 144hz, co szukać?

 

W skrócie potrzeba bardzo prosty laptop o przekątnej 15'6, zastosowanie raczej standardowe przeglądanie internetu, football manager i kilka podstawowych gierek, budżet 4-4,5k, bez systemu, 16gb ram, dysk twardy niekoniecznie, generalnie hdd nie jest nawet konieczne

 

@Techcik2 przejrzałem twój lutowy ranking, w pozycjach bez systemu do 4700 tylko jeden z wybranych przez Ciebie laptopów ma zaproponowana kartę graficzną geforce 2060, a cała reszta geforce 1660Ti; natomiast przy zarzuceniu tych samych filtrowy na sklep x-kom pozycji wyskakuje 13

 

https://www.x-kom.pl/comparison/621014,602015,607603,571702

 

wrzucilem tutaj zaproponowany przez Ciebie laptop w budzecie do 4700 i to, co ja wyszperalem we wlasnym zakresie, skad sie bierze taka roznica w cenie? chodzi o te czestotliwosc? CO BRAC z tego zestawu?

 

pozdrawiam

Do takiego użytkowania to nawet GTX1650ti, aczkolwiek legion wypada lepiej.

GTX1660ti jest około 10% słabszy, ponizej GTX1650ti i GTX1650 już są o wiele słabsze, mając taki budżet nie schodziłbym poniżej GTX1660ti o ile chcesz pograć tez w nowości.


Do takiego zastosowanie wystarczy każdy z zaproponowanych procesorów, aczkolwiek AMD 5 jest wydajniejszy od i5. W przypadku AMD 7 vs i7 tutaj nie odczujesz różnicy, w grach lekką przewagę ma Intel, lecz AMD posiada 2 rdzenie więcej.

 

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/16GB/512 RTX2060 120Hz
Model z AMD 5 6 rdzeniowym spokojnie wystarczy do Twojego użytkowania z zapasem. Posiada matryce 120hz jest to IPS lecz gorzej jakości od wersji z 60hz i 144hz.

 

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz
Wersja z procesorem AMD 8 rdzeniowym jeszcze wydajniejszy oraz GTX1660ti jest około 10% słabszy od RTX2060. Tutaj jest wersja z matryca 144hz posiada 100% pokrycie kolorów.

 

Jako alternatywę z innych modeli
HP OMEN 15 Ryzen 5-4600H/16GB/256 GTX1660Ti 144Hz
Z kodem ready2play jest za 4199 zł. Posiada dobrej jakości matryce FULL HD IPS zbliżona do legiona z 144hz, stonowany design w aluminiowej obudowie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, trojkatny napisał:

Idąc trochę za radą jmk zredukowałem nieco swoje wymagania w stosunku do karty graficznej i aktualny wybór #1 to poniższa pozycja:

 

https://www.x-kom.pl/p/611142-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-i5-16gb-512-gtx1650ti-120hz.html

 

co sądzicie? 

 

@Techcik2masz na ten produkt jakieś magiczne kody? 🤣

Na ten sam model tylko z 8 GB ram

Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 i5/8GB/512 GTX1650Ti 120Hz

Z kodem ready2play jest za 2999 zł.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, trojkatny napisał:

Idąc trochę za radą jmk zredukowałem nieco swoje wymagania w stosunku do karty graficznej i aktualny wybór #1 to poniższa pozycja:

 

https://www.x-kom.pl/p/611142-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-i5-16gb-512-gtx1650ti-120hz.html

 

co sądzicie?

Ale się ceny trzymają. Rok temu Asusa z Ryzenem 4600 i 1650, 16GB Ram z systemem kupiłem za 4tysie.  

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.02.2021 o 19:34, Karolek napisał:

witam grono ekspertów od komputerów przenośnych,

 

potrzebuję kupić niewielki (13-14?") laptop do pracy, głównie excel, powiedzmy tak do 3000 budżet

 

na co warto teraz popatrzeć? bo kompletnie nie jestem w temacie

ostatnio szukałem czegoś identycznego dla siostry. Padło na:

 

https://www.x-kom.pl/p/620491-notebook-laptop-140-huawei-matebook-d-14-r7-3700u-8gb-512-win10-srebrny.html?gclid=CjwKCAiAm-2BBhANEiwAe7eyFElhtT9IhMNiXCNpiOWJaQwfreN-SrOptSq6mNYaqvBiosqPpFEs6hoCUZAQAvD_BwE

 

Ja miałem okazję tylko chwilę z tym popracować, więc kiepski ze mnie recenzent, ale na pewno mogę oddać, że wygląda bardzo schludnie i elegancko, fajnie wykonany :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.02.2021 o 19:34, Karolek napisał:

witam grono ekspertów od komputerów przenośnych,

 

potrzebuję kupić niewielki (13-14?") laptop do pracy, głównie excel, powiedzmy tak do 3000 budżet

 

na co warto teraz popatrzeć? bo kompletnie nie jestem w temacie

Z tych dwóch w/w wybrałbym Swifta 3. Minusem jest tylko wlutowany ram, więc lepiej od razu dołożyć do 16 GB.

Acer Swift 3 i5-1135G7/16GB/512/W10 IPS Srebrny
Praktycznie ten sam model tylko na Intelu z 11 generacji. Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa, lekki mobilny, podświetlana klawiatura. Z kodem "laptopy" jest za 3249 zł.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Brachu napisał:

Kupował ktoś laptopa z firmy hyperbook czy dreammachines?

Szukałbym info na bardziej specjalistycznym forum, chociażby tutaj. To nowa wersja forum notebookcheck. Oba sklepy pewne, coś tam możesz sobie skonfigurować. W każdym razie na tym forum powinieneś znaleźć użytkowników kadłubków.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...