Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Planuję zakupić sobie podstawkę pod laptopa - by można było korzystać z niego w łóżku, chłodzenie będzie dodatkowym atutem.

W tej chwili problem z korzystaniem z lapka w łóżku jest taki, że "zatyka" mi się otwór z wiatrakiem, gdy położę go na przykład na kołdrze. Taka podstawka ma dodać komfortu w pracy w pozycji leżącej (laptop nie bezpośrednio na zgiętych nogach), może ktoś coś takiego polecić?

Odnośnik do komentarza

Panowie. Zastanawiam się nad kupnem laptopa. Metodą selekcji zostały tylko te dwa, którymi jestem zainteresowany:

ACER

Lenovo

Używany będzie do sporadycznej obróbki zdjęć, oglądania filmów, FM'a no i pracy w Office.

Lenovo ma o 1GB więcej RAMu, natomiast ten ACER ma chyba lepszą kartę graficzną. Ogólnie nie mam zamiaru bawić się jakimiś grafikami 3D, więc chyba lepiej zainwestować w RAM :)

Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie.

Odnośnik do komentarza

Panowie. Zastanawiam się nad kupnem laptopa. Metodą selekcji zostały tylko te dwa, którymi jestem zainteresowany:

ACER

Lenovo

Używany będzie do sporadycznej obróbki zdjęć, oglądania filmów, FM'a no i pracy w Office.

Lenovo ma o 1GB więcej RAMu, natomiast ten ACER ma chyba lepszą kartę graficzną. Ogólnie nie mam zamiaru bawić się jakimiś grafikami 3D, więc chyba lepiej zainwestować w RAM :)

Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie.

 

Mam bardzo podobne bebechy do tych z Lenovo, tyle ,że w budzie VAIO. Używam go dokładnie do tych samych celów które opisałeś i jestem mega zadowolony. FM 07 śmiga aż miło przy dość pokaźnej ilości lig, nic nie wiesza, nic nie muli.

Odnośnik do komentarza

Odkupiłem od brata Toshibe Satellite U400-150. I teraz mam 2 pytania.

1. Chyba niechcący włączyłem podświetlenie w lewym rogu napisu Satellite, paska przy touchpadzie i skrótów multimedialnych. Za cholerę nie mam pojęcia, jak to wyłączyć (na bank do tej pory miałem to wyłączone)

2. Co zrobić w przypadku, gdy padnie system (tfu, tfu), a numer Visty, który jest u spodu laptopa, jest mocno starty i będę miał problemy z jego odczytaniem?

Odnośnik do komentarza

Planuję zakupić sobie podstawkę pod laptopa - by można było korzystać z niego w łóżku, chłodzenie będzie dodatkowym atutem.

W tej chwili problem z korzystaniem z lapka w łóżku jest taki, że "zatyka" mi się otwór z wiatrakiem, gdy położę go na przykład na kołdrze. Taka podstawka ma dodać komfortu w pracy w pozycji leżącej (laptop nie bezpośrednio na zgiętych nogach), może ktoś coś takiego polecić?

 

Podłączam się pod pytanie.

Odnośnik do komentarza

A mógłbyś walnąć fotę touchpada?

Touchpad jest praktycznie zlany z obudową.

Ale kwestię rozwiązałem. W sofcie Toschiby jest program Asisst i tam można to przestawić. Pytanie tylko, jak udało mi się to włączyć, nie wchodząc tam ;)

 

 

edyta dodaje, że mam większy problem.

Może komuś się uda go zdiagnozować.

Nie działa mi jakby podświetlenie matrycy. Laptop się uruchamia i w pewnym momencie gaśnie ekran. Jak się przyjrzę, to widzę ikony na pulpicie i ogólnie cały pulpit, ale cały ekran jest zaciemniony i nie świeci. Matryca padła? Moje podejrzenia nabierają sensu, gdy powiem, że laptop zaliczył upadek kilka dni temu na posadzkę.

Dodam jeszcze, że po zamknięciu ekranu, obraz powraca, by po chwili znów zgasnąć.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zalałem lapka piwem. Niby działał dalej przez kilka minut, ale wyłączyłem go, wyciągnąłem baterie i zostawiłem klawiaturą do dołu jak wyczytałem gdzieś w sieci. Dziś go odpaliłem i niby działał, do momentu kiedy chciałem skorzystać z klawiatury. Okazało się, że najpierw zaczęła wywalać jakieś dziwne ciągi liter, a później całkiem padła. Laptop to Toshiba Satelite, jeszcze na gwarancji - dzwoniłem do serwisu i dowiedziałem się, że wymiana klawiatury to 350 zł/netto, właściwie to koszt samego sprawdzenia to 160 zł/netto plus ewentualne naprawy czy czyszczenie.

 

Wyczytałem w sieci, że można próbować samemu to wyczyścić przy pomocy wody destylowanej czy też demineralizowanej i spirytusu izopropylowego. Fachowcem nie jestem, może ktoś podsunie mi lepszą radę lub sposób na ominięcie tych zdzierców. Pewnie będzie się to równało utracie gwarancji, ale mówi/pisze się trudno.

Odnośnik do komentarza

Czyszczenie klawiatury to nie jest skomplikowana operacja. Ja bym na twoim miejscu sam się za to zabrał. Musisz jednak wykazać się wielką cierpliwością, bo to zadanie bardzo czasochłonne. Skoro to laptop z niskoprofilowymi klawiszami to wyciąganie klawiszy trzeba wykonywać bardzo delikatnie aby ich nie uszkodzić. W sieci jest bardzo dużo tutoriali jak to zrobić. Starczy wpisać w googlach 'czyszczenie klawiatury w laptopie' ;) i niekoniecznie będzie się to równało utracie gwarancji.

Odnośnik do komentarza

No tak, ale jest jeszcze płyta główna, tam też coś mogło się dostać i pewnie trzeba będzie to ogarnąć. Mogą wyjść na wierzch jeszcze inne niespodzianki poza tą klawiaturą do jutra? Czy już wszystko wyschło i więcej szkód nie będzie? Gdyby to był mój laptop - a nie mojej pani - to pewnie bym to olał i zrobił jakoś na biegu bez większego przejmowania się, ale niestety jest jak jest. Tak czy inaczej jutro po pracy będę z tym walczył.

Odnośnik do komentarza

Nie działa mi jakby podświetlenie matrycy. Laptop się uruchamia i w pewnym momencie gaśnie ekran. Jak się przyjrzę, to widzę ikony na pulpicie i ogólnie cały pulpit, ale cały ekran jest zaciemniony i nie świeci.

Tak tylko napiszę, jakby ktoś miał kiedyś podobne objawy.

U mnie padł inwerter, czyli taka płytka z elektroniką. Problem zdiagnozowałem po poczytaniu kilku tematów w necie. Okazuje się, że nie jest to wcale taki rzadki problem.

W moim przypadku część kosztowała 77 zł. Wymieniłem samodzielnie. Ale dla potomnych. Aby to wymienić, trzeba było odkręcić jedynie ramkę od matrycy. Bo ja pode drogą rozkręciłem całego laptoka :D

Odnośnik do komentarza

Co możecie mi doradzić w kwestii zakupu laptopa?

 

Przeznaczenie: FM plus kilka innych starszych gierek (CoD2, HoMMV). Z nowszych tytułów raczej w nic nie grywam, bo do tej pory nie pozwalał mi sprzęt. Ale może na nowym... Do tego czasami jakiś film, internet.

Bateria nie musi trzymać bardzo długo, ponieważ w większości czasu laptop będzie spełniał rolę maszyny stacjonarnej. Widzę, że normą są obecnie dyski 320 GB.

A jak wygląda sprawa z ilością RAMu w laptopie, który dzieli pamięć z grafiką? Czy jest sens szukać 4GB przy systemie 32bitowym?

 

Cena: jak najniższa ;) ale raczej nie więcej niż ok. 2,5 tyś.

 

 

Wstępnie wyselekcjonowałem takiego Asusa.

Procesor i3-370M

4GB RAM

dysk 500GB

Radeon HD 5470 (DX11)

Mam tylko pytanie, czy jako szary użytkownik, jest sens instalowania systemu 64bit? Bo zauważyłem, że chyba przy prockach serii "i", ładują wszędzie 64bit.

Bo w sumie istnieje opcja, że można zakupić laptopa bez systemu i zakupić osobno system w wersji BOX.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Co możecie mi doradzić w kwestii zakupu laptopa?

 

Przeznaczenie: FM plus kilka innych starszych gierek (CoD2, HoMMV). Z nowszych tytułów raczej w nic nie grywam, bo do tej pory nie pozwalał mi sprzęt. Ale może na nowym... Do tego czasami jakiś film, internet.

Bateria nie musi trzymać bardzo długo, ponieważ w większości czasu laptop będzie spełniał rolę maszyny stacjonarnej. Widzę, że normą są obecnie dyski 320 GB.

A jak wygląda sprawa z ilością RAMu w laptopie, który dzieli pamięć z grafiką? Czy jest sens szukać 4GB przy systemie 32bitowym?

 

Cena: jak najniższa ;) ale raczej nie więcej niż ok. 2,5 tyś.

 

 

Wstępnie wyselekcjonowałem takiego Asusa.

Procesor i3-370M

4GB RAM

dysk 500GB

Radeon HD 5470 (DX11)

Mam tylko pytanie, czy jako szary użytkownik, jest sens instalowania systemu 64bit? Bo zauważyłem, że chyba przy prockach serii "i", ładują wszędzie 64bit.

Bo w sumie istnieje opcja, że można zakupić laptopa bez systemu i zakupić osobno system w wersji BOX.

cena 2300 za takiego laptopa z systemem x64 jak dla mnie bardzo dobra, laptop wyglada solidnie, mysle ze spokojnie mozna go porownac z Lenovo np. Y560, ktore z takimi parametrami napewno bedzie troche drozsze, wiec po co przeplacac?

 

czy warto x64? moim zdaniem napewno, nawet nie majac 4GB ram, odczuwa sie szybsza prace OS'a

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...