Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

"Na lodzie" - nowy film Sofii Coppoli do obejrzenia na Apple TV. Bardzo przyjemny seans - Bill Murray ciągle w formie. Historia prosta - mężatkę, matkę dwójki dzieci niepokoi dziwne zachowanie męża. Ojciec, podstarzały playboy (Murray) utwierdza ją w podejrzeniach o niewierności męża. Wspólnie w ojcem rusza tropem męża, spędzając czas z ojcem i mając wreszcie czas i sposobność do rozmowy. Ładnie sfilmowany Nowy Jork i świetne aktorstwo a do tego trochę niewymuszonego humoru. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.01.2020 o 20:20, ajerkoniak napisał:

Bad Boys for life

 

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Film sugerował mocną nostalgię i odwołania do 90s i dosyć mocny cringe. No i wszystkie elementy poza cringem się sprawdzają. To dalej jest prosty akcyjniak z rozwałką i dużą ilością wybuchów i tanich żartów, ale Lawrence i Smith mają tak dobrą chemię, że nawet nie jesteśmy w stanie odczuć zażenowania. Widać, że twórcy bawili się filmem i nie robili go zbyt poważnie. Nowe postacie są przyzwoicie zagrane, muzyka jest dalej świetna (główny motyw nigdy się nie znudzi <3), a sceny akcji robią robotę. Jest też absurdalnie kretyński plot twist potwierdzający brak powagi twórców. Ogólnie bardzo solidne filmidło, fanom poprzednich części i akcyjniaków polecam.

Obejrzałem na HBO tylko że względu na Twoją recenzję. Niestety, to bardzo niedobry film

Odnośnik do komentarza

Wczoraj poznym wieczorem szukałem jakiegoś ciekawego dokumentu i, zupelnie przez przypadek, trafilem na netflixie na American Murder: The Family Next Door. Przez te 35 lat mojego życia, żaden film dokumentalny tak mną nie wstrząsnął. Napisze więcej- pod koniec filmu żałowałem że go w ogóle obejrzalem i autentycznie czułem fizyczny bol. Film ogladalem w lozku ale ostatnie minuty musiałem siedzieć bo nie wiedziałem co ze sobą zrobić. Rozwalił mnie ten dokument doszczętnie.

 

O fabule nie będę nic pisał i spoilerowal, ale już sama forma dokumentu (brak lektora i same autentyczne nagrania) robia porazajace wrazenie. Jeżeli ktoś będzie, pomimo mojej recenzji, chciał obejrzeć, to radzę matkom darować tego seansu.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dwa najbardziej nagrodzone filmy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych:

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - życie napisało idealny scenariusz filmowy ale scenarzysta postanowił go popsuć. Historia została dziwnie pocięta i nie wydobyto z niej dramatyzmu, bezsilności w starciu z państwem. Niektóre wątki wydają się niewyjaśnione. Poza tym, że scenariusz mógłby zostać lepiej napisany to jest to bardzo dobry film, ze świetnym aktorstwem głównych aktorów: Trojana i Kuleszy ale także aktorów drugoplanowych (z wyjątkiem Bielenii, któremu albo fatalnie dobrano rolę albo po prostu kiepsko zagrał).

"Sweat" - kilka dni z życia fitness instagramerki - wielkiej gwiazdy internetu, która w życiu osobistym zmaga się z samotnością, niezrozumieniem, pustką... Świetna rola Sylwii Koleśnik - nie pamiętam już kiedy ostatnio widziałem aktora, który tak naturalnie gra. Film kręcony trochę w stylu dokumentu z kamerą blisko twarzy aktora i te wszystkie emocje, które widzimy z bliska oddane są świetnie. Podobał mi się też Zamachowski w jednej z drugoplanowych ról.

Świetny film.

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tio napisał:

Dwa najbardziej nagrodzone filmy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych:

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - życie napisało idealny scenariusz filmowy ale scenarzysta postanowił go popsuć. Historia została dziwnie pocięta i nie wydobyto z niej dramatyzmu, bezsilności w starciu z państwem. Niektóre wątki wydają się niewyjaśnione. Poza tym, że scenariusz mógłby zostać lepiej napisany to jest to bardzo dobry film, ze świetnym aktorstwem głównych aktorów: Trojana i Kuleszy ale także aktorów drugoplanowych (z wyjątkiem Bielenii, któremu albo fatalnie dobrano rolę albo po prostu kiepsko zagrał).

"Sweat" - kilka dni z życia fitness instagramerki - wielkiej gwiazdy internetu, która w życiu osobistym zmaga się z samotnością, niezrozumieniem, pustką... Świetna rola Sylwii Koleśnik - nie pamiętam już kiedy ostatnio widziałem aktora, który tak naturalnie gra. Film kręcony trochę w stylu dokumentu z kamerą blisko twarzy aktora i te wszystkie emocje, które widzimy z bliska oddane są świetnie. Podobał mi się też Zamachowski w jednej z drugoplanowych ról.

Świetny film.

 

Magdy ;)

Odnośnik do komentarza

Hillbilly Elegy

(Elegia dla bidoków)

Netflix

Bardzo mocny i gorzki film opowiadający o dorastaniu w potwornie dysfunkcyjnej rodzinie gdzieś w wygwizdowiu w Ohio, w mieście leżącym w Pasie Rdzy. Całość jest fantastycznie zagrana, Glenn Close chyba gra swoją najlepszą rolę od dawien dawna, Amy Adams choć stara się i gra dobrze, to mimo wszystko blednie przy niesamowitej Close. Film bardzo przytłacza przez niemal całą projekcję, bo jest naprawdę przygnębiający i "ściągający w dół" przez to jak antypatyczni (ale bardzo ludzcy!) są bohaterowie filmu Howarda, i to jak smutne i pogmatwane jest ich życie. Jest na szczęście iskierka nadziei, główny bohater, który ma szansę wyrwać się z tego zaklętego kręgu biedy, wykluczenia i przemocy. I kibicujemy mu żeby udało się wyrwać, choć przeszłość i rodzina robią wszystko, żeby go wciągnąć z powrotem do swojego "bidockiego" piekiełka. Film jest oparty na wspomnieniach JD Vance'a spisanych w książce o takim samym tytule.

A tak na boku widzę, że na metacritic film ma skrajne różne oceny recenzentów (39), a widowni (7.9). Ja się skłaniałbym raczej ku tej drugiej ocenie. Nie jest to wybitny film, ale warto imo obejrzeć. Choć może niekoniecznie przed świętami ;)

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Na Animafest, który odbywa się online można dziś i jutro obejrzeć przedpremierowo "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego - animację, która zdobyła w tym roku Złote Lwy w Gdańsku https://mojeekino.pl/vods/vod.867

Niesamowity film - początkowo próbowałem rozkminiać kto jest kim i jaką rolę odgrywa w tym potoku wizji, wspomnień, rozmów i przede wszystkim muzyki Tadeusza Nalepy ale potem po prostu chłonąłem kolejne sceny. Niesamowite wrażenie robi też to, że wśród głosów usłyszymy też osoby, których już tu nie ma: Andrzeja Wajdę, Irenę Kwiatkowską, Tadeusza Nalepę.

Mam wrażenie, że to nie jest film do analizowania a bardziej do przeżywania. Chyba najlepszy film tego roku dla mnie.   

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem właśnie "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją" (Netflix) i jestem absolutnie zachwycony - ironiczne podejście do filmów dla nastolatków spod znaku amerykańskich domówek z czerwonymi kubeczkami (których oczywiście w polskiej wersji nie zabrakło); turlałem się ze śmiechu - bardzo autoironiczny, samoświadomy, ale też prymitywny humor, doskonała rozrywka przez całą długość filmu, tempo nie siada nawet na chwilę. W porównaniu do "W lesie dziś nie zaśnie nikt", filmu w podobnym, prześmiewczym stylu, "Wszyscy..." wypadają nieporównywalnie lepiej. Bardzo ciekawym wątkiem są nieudane podboje miłosne i napięcie erotyczne, które zdaje się być przyczyną wszystkich nieszczęśliwych zdarzeń. Polecam, choć należy podejść do seansu nie oczekując wielkiego, artystycznego kina, bo nie o to w tym chodzi.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj obejrzałem "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją". Zgadzam się z przedmówcami. Świetny film, w zasadzie nic odkrywczego tu nie napiszę.

 

Za to dzisiaj obejrzałem kolejną nowość od Netflixa: "Outside the Wire". Sympatyczny akcyjniak, fajne strzelanie, bardzo fajny plot twist. Może dobór aktora (Idris) trochę nietrafiony, ale naprawdę przyjemnie się oglądało. Miało potencjał na solidne 6/10, gdyby nie jedna scena... Nie jest to spoiler więc... Czarnoskóry, do czarnoskórego: "Zdejmij mundur, będziesz incognito". Kurwa na Ukrainie...

 

Normalnie jak w tym kawale... https://www.wykop.pl/wpis/10990750/podesle-ktos-dowcip-murzynie-szpiegu-usa-w-rosji-d/

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...