Skocz do zawartości

Grafika 2d, 3d, projektowanie, wizualizacje...


Gość MitnickMike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Czemu ma służyć ten temat ? Przede wszystkim wymianie doświadczeń związanych z w/w programami, sugestiami co do pracy, obsługi, uproszczeń czy kombinacji komend. Na forum jest kilka osób (miejmy nadzieję) które otarły się o środowisko CAD :> Używa ktoś w/w softu ? W wersjach demonstracyjnych oczywiście :> A może ma jakiś problem dotyczący obsługi, rysowania itd ?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Tzn ja Ci powiem w ten sposób, pracuje w Arconie i CADzie od 7-8 miesięcy i jakiegoś specjalistycznego kursu nie przechodziłem. Wystarczy dużo samozaparcia i ogólnie pojętej wiedzy. Na początku trudno było przyciąć 3 kreski na krzyż co by zrobić to szybko itd :) Inna sprawa kto co rozumie poprzez "rysowanie". Miałem styczność z wersjami CADa od 2004 do 2007 i zdecydowanie ta ostatnia najbardziej przypadła mi do gustu.

 

Woj rysujesz za pomocą komend ?

 

Co do tych studiów to masz 101% racji. U mnie na 2 roku był śmiech na sali po prostu jak kazał nam gość jakieś durne bloki tworzyć i komendy na kwadrat wymyślać :lol:

 

W mojej pracy liczy się szybkość rysowania, jak widzę co "wyprawiają" niektórzy goście to ogarnia mnie zazdrość :P Projekt, który ja rysuje powiedzmy w 3-4 dni oni robią w 2. Jednak odbyte kursy itd nie zastąpią po prostu lat praktyki. Inna sprawa, że używam może 10-15 komend którymi posługuje się dosyć sprawnie i wystarczają mi do zrobienia przekroju (pod tym względem Arcon jest niezastąpiony), jakiś rzutów itd.

 

Fakt, faktem, zapisałem się na kurs ArchiCADa dla zaawansowanych...za 2,5 tys :roll: Zobaczymy czego mnie tam nauczą. Ma się to kończyć egzaminem i uzyskaniem certyfikatu. Więcej będę wiedział we wrześniu, bo na tą chwilę udało mi się tylko "wcisnąć" w program refundacji (częściowy) tego kursu.

Odnośnik do komentarza
Tzn ja Ci powiem w ten sposób, pracuje w Arconie i CADzie od 7-8 miesięcy i jakiegoś specjalistycznego kursu nie przechodziłem. Wystarczy dużo samozaparcia i ogólnie pojętej wiedzy. Na początku trudno było przyciąć 3 kreski na krzyż co by zrobić to szybko itd smile.gif Inna sprawa kto co rozumie poprzez "rysowanie". Miałem styczność z wersjami CADa od 2004 do 2007 i zdecydowanie ta ostatnia najbardziej przypadła mi do gustu.

 

Zgoda że można ale szybciej się nauczysz po poradach fachowca, ja po 2 tyg stacjonarnego kursu na AutoCada I Mechanicala nie jestem w stanie wykorzystać pełni możliwości tego programu

 

Woj rysujesz za pomocą komend ?

 

różnie, przy skomplikowanych projektach wymyślanie komend zajmuje mi za dużo czasu

 

Co do tych studiów to masz 101% racji. U mnie na 2 roku był śmiech na sali po prostu jak kazał nam gość jakieś durne bloki tworzyć i komendy na kwadrat wymyślać lol.gif

 

klasyka

Odnośnik do komentarza
  • 9 lat później...
  • 8 miesięcy później...
  • 1 rok później...

Kurcze nie wiem jak to nazwać, więc najprościej wyjaśnię po swojemu o co chodzi.

 

Najbliżej temu jest do tzw. paint by number, ale nie do końca. Chodzi o to, żeby z fotografii (normalnej) dało się ją przerobić na punktory zależne od położenia cienia. O co mi chodzi? Mam zdjęcie twarzy i chodzi mi, żeby na podstawie tych punktów wiedzieć, gdzie jaśniej, gdzie ciemniej. Konkretnie chodzi o wystukaniu tego w kamieniu. Sprawna osoba patrzy na "normalne" zdjęcie i stuka w kamień w miejsca rozjaśnione i tak powstaje twarz, bo ciemne = nieruszany kamień. Początkujący posiadają takie zdjęcie punktowe, żeby wiedzieć gdzie uderzać punktorem, aby była dziura w kamieniu = jasność ;)

 

Wie ktoś może jak to zrobić, jaki program (może być płatny) albo chociaż jak się nazywa ten efekt?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...