Skocz do zawartości

Konsole


Rekomendowane odpowiedzi

Raczej starczy drugi pad :) Co do kabla HDMI to nie kupuj firmowego od Sony, wystarczy zwykły. Jak zamierzasz grać po sieci to przyda się headset, choć to zawsze możesz później dokupić - jeżeli masz słuchawkę bt to telefonu, to będzie ona mogła spełniać tę funkcję.

Odnośnik do komentarza

Widze, że grono konsolowców na CMF się powiększa :) Tak dalej panowie :D

 

Moje planowane zakupy na pierwsze miesiące 2010: God of War Collection (nie grałem ani w 1 ani w 2 :P), GoW 3 no i obowiązkowo Heavy Rain. Później chyba Bad Company 2 (beta niesamowicie mnie pochłonęła, nie spodziewałem się że kiedykolwiek spodoba mi się shooterek sieciowy na konsoli :-k)

Odnośnik do komentarza

Ok, to jeszcze pytanie: W jaki sposób podpina się konsolę do sieci? Pytam, bo jestem skazany na neostradę. Czy PS3 obsłuży mi tepsę? Na jakiej zasadzie działa gra on-line, kiedy mam wewnętrzne IP (livebox)? Są serwery dedykowane, czy mogę grać tylko jako gość, a nie host?

 

Aha no i lepiej wersja z dyskiem 250 czy 120 GB?

Odnośnik do komentarza

Guli, nie wiem dokładnie jak z różnicami cenowymi, ale wiadomo że lepiej mieć 250 GB :)

Co do internetu, livebox ma wi-fi? Zresztą to bez różnicy czy połączysz kablem czy bezprzewodowo, konsola po złapaniu internetu sama go skonfiguruje i powinno wszystko hulać.

Odnośnik do komentarza

Ma wi-fi :). Różnica niewielka, około 100 zł wg, ceneo. Najdziwniejsze jest to, że chce konsolę kupić dla dwóch gier :D (FNR 4 i UFC 2009). W sumie w pieca nie będę już inwestował. Do FMa mi wystarczy.

Mario - ostatnie pytanie: Możesz mi jakiś pad polecić, czy kupować taki jak dają w zestawie? Bo pewnie jakieś hot-seaty będę rozgrywał ze znajomymi :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy w tych nowych zestawach jest Sixaxis czy DualShock 3. Raczej Dualshock, różnią się one tylko tym że w DualShockach jest wibracja. Ja mam dwa Sixaxisy, wibracja jest mi do niczego nie potrzebna. A pady są wytrzymałe, z kumplami odbyliśmy niezliczoną ilość nocy przy PESie i po 1,5 roku użytkowania nie ma najmniejszych problemów :)

Sixaxis można chyba teraz dość tanio wyrwać w sklepach internetowych, bo szczerze mówiąc nie ma pojęcia czy w stacjonarnych sklepach takich jak np. MM dalej są na półkach :-k

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Guli nie zrób mojego błędu i przypadkiem nie kupuj kabli w MM. Rozejrzyj się w sklepach rtv. Kupisz dużo taniej. Druga sprawa to gry. Nie wiem jakie masz podejście do tego tematu ale na początek spokojnie wystarczy Ci jeden tytuł. Wybierz FNR 4. Dlaczego? Ano niedługo będzie premiera UFC 2010, także zassiesz sobie demko, zagrasz, i sam stwierdzisz czy chcesz kupić 2010 czy automatycznie tańszą 2009. Kolejna sprawa to allegro. Ceny gier na konsolę są wysokie jednak na allegro dużo osób sprzedaje oryginalne gry i zawsze jest szansa na trafienie perełki za śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Kable w MM mają to do siebie, że są firmowe, przez to cholernie drogie - a to nie ma zupełnie żadnego znaczenia (no może wyglądają ładniej i są bardziej trwałe) - ostatnio jak zobaczyłem w MM kabel optyczny do głośników za 99zł to podziękowałem :]

Co do FNR4 to jest to gra beznadziejna jeżeli chodzi o multi, single ponoć wymiata ;)

Odnośnik do komentarza

Do PS-ów 3 dają teraz Dualshocka 3. Do tej pory grałem na PC na zwykłym padzie i było ok. Te wibracje są fajne, chociaż podchodzę do nich bez większych emocji. Ot dodatkowy uprzyjemniacz lub nie gry.

Co do kabla to kupilem zwykły, żaden Sony. Dziala bez zarzutu. Na 42 calowym telewizorze rodziców gra jest niesamowita :) . Na moim 21 calowym CRT jest już mniej fajnie, ale i tak efektownie :) .

Co do netu to korzystam z wi-fi. Zero problemów jak na razie :) .

Odnośnik do komentarza

Posiadanie TV HD do konsoli to prawie już obowiązek. Przynajmniej jakiś monitor od PC. Zawsze to lepsze niż CRT. Wi-fi działa w PS3 dobrze, ale trzeba pamiętać, że super hiper multimedialne PS3 dostało kartę sieciową z bazaru i obsłuży do max 10 mb. Czyli masz 20 to korzystasz z połowy. Po kablu leci całą parą.

 

Wybór pada to kwestia indywidualna. Jednych zadowoli tylko ten oryginalny od Sony innym wystarczy jakaś podróba za 30/40 zł. Wibracje zawsze możesz sobie wyłączyć w ustawieniach.

 

FNR grałem w trójkę. Spędziłem przy niej masę pięknych godzin. Na czwórkę się nie skusiłem bo za dużo hitów. UFC też prezentuje się bardzo ciekawie, ale podobnie, za dużo jest gier must have.

 

Zresztą rok 2010 pod względem gier z najwyższej półki jest ostro przegięty.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie miałem nigdy do czynienia z Liveboxem więc ciężko mi coś powiedzieć, ale znalazłem coś takiego:

 

 

Zakladam ze juz aktywowales neostrade i komp ci smiga na tym liveboxie, wiec teraz aby PS3 działało w sieci, robisz analogiczne kroki jak w przypadku PCta:

1) Odpalasz PS3. Wchodzisz kolejno w Settings > System Settings > System Information, z tamtad spisujesz sobie MAC address twojej PS3ki.

2) Odpalasz programik do konfiguracji Liveboxa. Wchodzisz w zakladke "Siec bezprzewodowa", a nastepnie w "Edytuj liste filtrów MAC". W rubrykę adres MAC wpisujesz mac adress swojej PS3'ki i klikasz dodaj. Zamykasz i zapisujesz zmiany.

3) Na PS3'ce wchodzisz w Settings > Network Settings > Internet Connection Settings. Wybieramy kolejno:

- Wireless

- Scan (powinno wykryc bezprzewodowa siec twojego Liveboxa)

- SSID: wklepujesz taki jaki masz podany na Liveboxie (np "neostrada_costam")

- Security: WEP

- WEP key: wpisujesz taki jaki masz podany na Liveboxie (Klucz WEP)

- IP Adress: Automatic

- DNS: Automatic

- DHCP: Do not set

- MTU: Automatic

- Proxy: Do not use

- UPnP: Enable

 

Teraz juz MUSI smigac :]

Powodzenia :]

Odnośnik do komentarza
2) Odpalasz programik do konfiguracji Liveboxa. Wchodzisz w zakladke "Siec bezprzewodowa", a nastepnie w "Edytuj liste filtrów MAC". W rubrykę adres MAC wpisujesz mac adress swojej PS3'ki i klikasz dodaj. Zamykasz i zapisujesz zmiany.

 

Olfeusz możesz mi to wytłumaczyć łopatologicznie bo zupełnie nie wiem co tutaj robić :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...