Skocz do zawartości

Konsole


Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto?

Trudne pytanie, to zależy. Jeśli lubisz grać i grasz często to IMO kupuj śmiało. Sam kiedyś grałem tylko na PC (kilka ładnych lat), ale we wakacje 2006 roku kupiłem XB360. I od tamtego czasu nawet nie myślę o tym, aby zainstalować na PC jakąś grę (nie licząc FMa, ale to coś więcej niż gra :D). Owszem wydatek spory, ale pamiętaj, że ta konsola "pożyje" 5, 6 lat, a może więcej. Natomiast wiadomo co jest z kompem, ciągle trzeba go aktualizować bo gra potrzebuje więcej RAMu, lepszej grafiki itd., a na konsoli idziesz do sklepu/czekasz na listonosza, otwierasz pudełko wyciągasz piękną płytkę i jazda, można grać. Do tego masz kapitalnie rozwiązaną usługę sieciową (tutaj przewagę ma X, ale PS3 pod tym względem również jest bardzo dobre). Atutów masz mnóstwo, ale musisz sobie zadać pytanie czego oczekujesz od konsoli. W PS3 masz nawet przeglądarkę. No i kupując konsolę musisz zastanowić się czy chcesz grać legalnie czy nie, bo PS3 nie da się przerobić (przynajmniej na razi). Którą konsolę wybrać? Hmm, dwa lata miałem X360, sprzedałem i kupiłem PS3 i ciężko jest mi wybrać lepszą platformę. Na pewno konsola MS jest tańsza, i nie chodzi tutaj o samego Xa, ale także gry, z drugiej strony X ma zamkniętą strukturę i trzeba kupować sprzęt dedykowany Xboxowi, a w PS3 jak chcesz wymienić dysk to kupujesz takiego do laptopa i wymieniasz.

Odnośnik do komentarza

Od siebie dodam istotny element - cena gier. Obecnie rynek pecetowy jest taki, ze ze 30-50 zl mozesz kupic gry, ktore wychodzily np. pol roku temu, czyli relatywnie mlode, a za 100-150 zl kupujesz nowosci. Przy konsolach to na te nowosci musisz szykowac kaske w granicach 200-250 zl. Jakby nie patrzec za ta cene to jestes w stanie kupic czesto 3 swieze gry na PC.

 

Tak wiec niby konsola jest tania, ale jak kupisz pare gier to ... szybko przestanie byc ;d

 

Nie mowie, ze to wada - kazdy oceni sobie sam. Wazne, zeby zdawac sobie z tego sprawe przed zakupem konsoli, a nie po :)

Odnośnik do komentarza
Mianowicie, zastanawiam się nad sensem wydania sporych pieniędzy na PS 3

 

Sensu to niestety zbyt wielkiego nie ma moim zdaniem... Znacznie wiekszy sens ma zainwestowanie w zakup jednego z modeli Xboxa ;). Taki na przykład Premium który posiada dysk twardy 20 GB kosztuje obecnie niecały 1000 zł a po targach E3 jego cena w naszym kraju ma oscylowa w okolicach 799 zł. Ja koło września, gdy będe miał już TV HD na pewno zainwestuję także w Xboxa.

 

Jeśli zaś chodzi o gry to z własnego doświadczenia (PS2) mogę powiedziec że iż żywontośc na konsolach jest sporo większa niż na kompach. Poza tym nie można zapominac o necie, w przypadku xklocka zwanym Xbox Live. Zdobywanie archivmentów, gra z innymi ludźmi, znajomymi, gry Arcade, dema itp. itd. A do tego nie musisz się martwic czy aby wszystko dobrze skonfigurowałeś, czy ci gra nie będzie haczyła itp. Po prostu wkładasz płytkę i jedziesz. To jest nieoceniona zaleta.

 

Jak dla mnie, najbardziej pozbawione sensu, jest inwestowanie w kompa, aby ruszyc na nim jakąś gierkę ;).

Odnośnik do komentarza

Jabol - wybór konsoli to też czysto indywidualna kwestia. Obie konsole mają swoje wady i zalety. Xa miałem dwa latka, ale wymieniłem na PS3.

 

Achievementy świetna sprawa do czasu, teraz kiedy na PS3 wprowadzili Trophy (odpowiednik achievementów to trochę się wkurzyłem). Sam na Xie nabiłem 18k punktów, ale nabijałem je bo wkurzało mnie to, że czegoś nie mam zdobytego. Nieraz na chama próbowałem wycisnąć osiągnięcie za 20 pkt. byle je mieć. Xbox Live owszem jest lepszy od PSN, ale obecnie na PS3 nie brakuje mi niczego co miałem na Xie jeśli chodzi o usługę sieciową. Do tego za Live! płacisz, a na PS3 masz jak by nie patrzeć darmowo.

 

I mówię to z własnego doświadczenia czy wybierzesz Xa czy też PS3 będzie zadowolony. No i nie można zapomnieć o kilku dużych zaletach konsoli Sony. Po pierwsze napęd nowej generacji BR, po drugi X wyje jak odkurzacz, PS3 jest znacznie cichsze. X jest baaaardzo awaryjny (sam musiałem wysłać konsolę do serwisu), do tego tak jak mówiłem prędzej na PS3 granie po sieci jest za darmo, masz wbudowane wi-fi, za to samo na Xie musisz zapłacić 200 zł.

Odnośnik do komentarza

Przekonałem się do PS 3, po cenach jakie są w sklepach amerykańskich.

 

W lapku mam wejścia: HDMI i SATA. O ile w sprawie dysku nie powinno być problemu, jak 17 calowy monitor notebooka da sobie radę z konsolą? Jest w ogóle sens podłączania PS 3 do komputera?

 

Mam trochę starszy TV, 29 calowy Soniak. Lamerskie pytanie, mogę podłączyć konsolę identycznie jak wideo?

Odnośnik do komentarza
Przekonałem się do PS 3, po cenach jakie są w sklepach amerykańskich.

 

W lapku mam wejścia: HDMI i SATA. O ile w sprawie dysku nie powinno być problemu, jak 17 calowy monitor notebooka da sobie radę z konsolą? Jest w ogóle sens podłączania PS 3 do komputera?

 

Mam trochę starszy TV, 29 calowy Soniak. Lamerskie pytanie, mogę podłączyć konsolę identycznie jak wideo?

 

To kolejno

 

1. A jakie są konkretnie ceny w USA bo się nie orientowałem? Pamiętaj o tym że przynajmniej na razie, na PS3 wychodzi mniej tytułów, mniej exclusiv'ów, net jest słabszy itp.

 

2. Jest sens podłączania do monitor, nie wiem tylko jak to wygląda w przypadku lapka ale zapewne też jest taka możliwośc. Masz dużo lepszą jakośc obrazu niż na TV SD

 

3. Chodzi ci o to czy na przykład po Euro podłączysz? Oczywiście że tak. Podpinasz pod TV i jedziesz. Tyle tylko że tak jak wspomniałem wcześniej, granie w next geny na TV SD troszkę nie ma sensu. Zresztą spójrz na te zdjątka:

 

SD a HD

 

I mówię to z własnego doświadczenia czy wybierzesz Xa czy też PS3 będzie zadowolony. No i nie można zapomnieć o kilku dużych zaletach konsoli Sony. Po pierwsze napęd nowej generacji BR, po drugi X wyje jak odkurzacz, PS3 jest znacznie cichsze. X jest baaaardzo awaryjny (sam musiałem wysłać konsolę do serwisu), do tego tak jak mówiłem prędzej na PS3 granie po sieci jest za darmo, masz wbudowane wi-fi, za to samo na Xie musisz zapłacić 200 zł.

 

Zgadzam się co do tego że wybór konsoli to kwestia indywidualna, ja po prostu wyraziłem swoje zdanie ;).

 

BR to faktycznie przewaga Sony, Play jest także cichszy ale już z ta awaryjnością to się nie zgodzę. Tak było kiedyś, przy starym systemie chłodzenia i większym poborze mocy. Modele z tego roku są już znacznie mniej zawodne. Co do netu, to roczny abonament kosztuje 100 nie 200 zł, i mówimy tutaj o Xbox Live Gold. Po drugie może i jest płatny, ale z tego co sam doświadczyłem i czytam opinie innych, jakości netu w Xboxie i PS3 nie można zbytnio porównywac.

Odnośnik do komentarza

Nie można porównywać? Sporo czasu spędziłem na Xie grając po sieci w CoDa 3 i 4, na PS gram ostatnio sporo w demo BF i nie doświadczyłem żadnych nieprzyjemności przez niby to gorszy net w PS3. Owszem jest mniej rozwinięty, w Xie masz profile gracza (na PS też się pojawiły, trochę może bardziej ograniczone, ale są) dużo więcej usług jest także na konsoli MS, ale z większości nie da się skorzystać, bo są zablokowane dla krajów gdzie nie ma oficjalnie neta. Do tego głupie blokady na dema gier, które są od 18+ i także danie przywileju Goldom ściągnięcia dema tydzień prędzej niż Silverom.

 

Co do grania w SD. Powiem tak, jest różnica, ale i tak na SD można zachwycić się tym jak gra wygląda. Mam porównanie bo grałem na 50" plazmie i na różnej wielkości CRT. Kupujesz kabelek RGB (koniecznie do CRT) dzięki czemu masz ostrzejszy obraz i już można się cieszyć graniem w naprawdę super jakości, ale żeby nie było, na HD widać różnice.

 

Awaryjność, fakt ostatnio są co raz to mniej awaryjne modele, ale ja miałem dwuletni sprzęt tak więc oceniam po tym, ale nawet na nowych maszynkach kiedy czekasz na jakiś tytuł wkładasz płytkę do napędu to może wyskoczyć ROD :] No i nowe modele wcale nie są cichsze.

Odnośnik do komentarza

Idziesz do pierwszego lepszego hipermarketu (;)) i za PS 3 z 40GB płacisz 400-450$. Jak trafisz na przecenę nawet 20$ mniej.

 

Czyli pozostaje mi monitor laptopa, mam normalne wejście HDMI, więc z podłączeniem konsoli nie będzie problemu.

Mam tylko wątpliwość czy rozdzielczość dopasuje się odpowiednio do monitora i jak komputer zareaguje na PS 3 :-k.

Odnośnik do komentarza

Jak kupisz konsolę podepnij do laptopa popatrz jak to będzie wyglądało, następnie podłącz do TV i oceń sam co wolisz. Sam ostatnio musiałem na chwilę przesiąść się na 20' TV i grało mi się znacznie gorzej niż na moim starym, znacznie większym.

 

A z tą ceną PS3 to w Polsce będzie drożej. Za nówkę z 1300 zł.

Odnośnik do komentarza

Co do Full HD, wielu graczy wypowiada się, że w obecnej generacji konsol nie ma sensu pchać się w Full HD, spokojnie wystarczy HD Ready. Ba, większość gier które do tej pory wyszły nawet nie obsługuje w pełni tej rozdzielczości.

U mnie kupno konsoli hamują fundusze, jednak gdy bede miał wystarczającą ilość pieniędzy to i u mnie PS3 zawita koło telewizora :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o mnie, to:

cichsza praca, zamierzam grać po nocach więc nie chciałbym nikogo budzić ;)

przewidywalna dłuższa żywotność PS3, jeszcze nie zarabiam więc chciałbym aby mi konsola służyła jak najdłużej.

ładniejszy wygląd ;)

no i takie rzeczy jak np. wi-fi, niby nie aż tak ważne ale konsola bedzie prawdopodobnie stała w innym pomieszczeniu niż komputer z netem, więc tylko takie podłączenie do sieci wchodzi w grę.

 

Największym plusem X360 jest oczywiście cena - Arcade kosztuje tyle co niezła karta graficzna :P

Odnośnik do komentarza

Jabol, a w czym wg Ciebie klocek przewyższa PS3 ? Podchodzę nieufnie do polityki Microsoftu - jeśli coś zacznie iść słabiej to pewnie wypuszczą szybciej niż planowali następcę, a poprzednia wersja zostanie praktycznie bez wsparcia (taka sytuacja miała miejsce z Xboxem).

Poza tym liczą siię przede wszystkm gry - na X360 jest masa fajnych gier - ale do mnie przemawiają po prostu bardziej tytuły na PS3. Nie mam już czasu aby przechodzić prawie wszystko, więc nie obchodzi mnie, że na PS3 jest mniej gier. Jest MGS, będzie Gran Turismo, God of War następny i tyle :)

Odnośnik do komentarza

Patrząc na żywotność o czym wspomniał Mario PS3 jest sporo młodsze i ma większy zapas mocy co jak wiadomo spowoduje dłuższą żywotność konsoli. W dużej mierze do zamiany Xa na PS3 przekonała mnie cichsza (znacznie) praca konsoli Sony. Do tego wbudowane wi-fi (chociaż nie korzystam to mam świadomość, że w każdej chwili mogę z niego skorzystać). Do tego do PS mam większy sentyment i może to też miało jakiś tam wkład na moją opinię.

 

Fakt jest taki, miałem Xa dwa lata i byłem bardzo zadowolony, ale kiedy kuzyn zamienił 360 na PS3 to tak mi się ta konsola spodobała, że sam to postanowiłem zrobić.

 

Co do neta, raz jeszcze powiem, że ja jako osoba, która w CoDa 3 i 4 przegrała dni i grałem całkiem nieźle po przesiadce na PS3 w BF:BC gram sporo i nie mam do czego się przyczepić, a to tylko demo, a co będzie kiedy kupię znów CoDa czwórkę? Pewnie to samo co na Xie. Acha, i PS3 ma przeglądarkę :D

 

Acha i jak by nie patrzeć to PS3 sprzedaje się lepiej od Xa i kwestią czasu jest kiedy konsola Sony wyprzedzi w łącznej ilości sprzedanych sztuk MS. Co do gier, oczywiście więcej ich jest na Xa, ale to jest oczywiste. Na PS3 będzie co raz więcej dobrych gier (oczywiście analogicznie tak samo będzie w przypadku Xa), a i tak już teraz jest sporo gier w które chciałbym zagrać.

Odnośnik do komentarza

Jak na razie X zarządził na E3 - zdobył FFXIII (nie jest już exclusivem na ps3), oraz zaprezentował kilka hiciorów (GoW2, Fable 2). Obejrzałem sobie trailery tych dwóch ostatnich gier i muszą przyznać, że wyglądają świetnie :)

Teraz leci konferecja Nintendo, za 2 godzinki Sony ujawni co kryje :>

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie powaznie nad kupnem Xboxa, ze wzgledu na cene raczej chcialbym w wersji Arcade, dlatego tez mam pare pytan:

- czy ta 256 MB karta pamieci wystarczy spokojnie? pomieszcza sie sejwy z paru gier?

- czy mozna podpiac xbox pod monitor? telewizor mam troche stary, wiec raczej bym chcial go podpiac pod monitor LCD od peceta

- czy da rade podpiac glosniki 5.1? bo mam przy kompie logitechy x-540

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...