Skocz do zawartości

Konsole


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Dobra, rzucę to pytanie: czy kupujecie/kupiliście nową konsolę i czy są tacy, którzy zamierzają przesiąść się na sprzęt konkurencji?

Ja pewnie w końcu kupię nowego xboxa ale nie mam na razie jakiegoś ciśnienia (trochę mnie zniechęca bujanie się ze starym klockiem i szukanie kupca). 

 

Odnośnik do komentarza

Ja po kilku dobrych latach z PS4 PRO też miałem w planach skupić się tylko na PS5. I w rezultacie wyszło, że... kupiłem Xboxa Series X. Głównie z powodu wyprzedania PS5 w sklepach i braku cierpliwości. 

 

Klocek przyszedł wczoraj i jestem zachwycony. Przede wszystkim Game Passem. Zainstalowałem Gears 5 i się zakochałem (pierwszy kontakt z tą serią). W kolejce pobierania czeka jakieś 10 kolejnych gier. Jest to idealne rozwiązanie dla takich osób jak ja, które mają mega zaległości, ale nie chcą wydawać kasy na pudełka. Jeśli chodzi o samą konsolę, jest super. Działa cicho i szybko. Jedynym problemem jest to, że obecnie nie działa funkcja Quick Resume na niektórych tytułach, ale Microsoft ma to naprawić.

 

Żeby nie było, że zdradzam słuszny obóz (z Sony jestem od pierwszej PlayStation), na nowy rok pewnie kupię PS5. Głównie po to, by ograć eksluziwy.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ja myślałem wpierw o PS5 ale jestem praktycznie już zdecydowany na Xboxa (winien @Perez). Ale zakup będzie dopiero jak a) remont się skończy b) kupię i spłacę wszystkie lampy, gniazdka, meble, drzwi, itd. Mam jednak nadzieję załapać się na tę generację.

W dniu 13.11.2020 o 08:02, Szymon Kąkol napisał:

Ja po kilku dobrych latach z PS4 PRO

 

A jesteś pewien, że PRO? :>

 

W dniu 13.11.2020 o 08:02, Szymon Kąkol napisał:

Żeby nie było, że zdradzam słuszny obóz (z Sony jestem od pierwszej PlayStation), na nowy rok pewnie kupię PS5. Głównie po to, by ograć eksluziwy.

 

Uuu bogacz szpaner :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Ponieważ od czasu do czasu chodzi mi po głowie pomysł ogrania w końcu Wiedźmina 2, a na update domowych laptopów raczej nie ma co liczyć w najbliższym czasie, to może dobrym pomysłem jest kupienie Xboksa 360 + W2, przejście i odsprzedanie kompletu? Z tego co widzę, koszt łączny powinien się zamknąć w jakichś 300-350 zł, pytanie tylko, czy jest sensowna taka loteria, tzn czy np awaryjność starych Xboksów nie pokrzyżuje mi planów? Albo na co zwrócić uwagę/które modele wykluczyć przy poszukiwaniu kandydata?

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Pasuje to pewnie do kilku tematów, ale osią jest konsola więc napiszę tutaj.

 

Dyskusja rozpoczęła się na discordzie, ale tam zaraz zginie wśród innych tematów. W skrócie chodzi o jedna konsolę na dwóch telewizorach, w dwóch oddalonych od siebie pokojach. W praktyce chodzi o taką sytuację, że mam podłączona konsolę do telewizora w jednym pokoju i będę grał w grę.  Niestety życie z rodzina zmusi mnie do opuszczenia nagle tego pokoju. I wtedy chciałbym przejść do innego pokoju i kontynuować grę (najlepiej w tym samym momencie) bez konieczności przenoszenia konsoli. Z własnych obserwacji i przede wszystkim na podstawie tego co pojawiło się na discordzie widzę, że jest kilka opcji

 

1) opcja najdroższa - kupno drugiej konsoli i abonament play station plus. Wtedy sobie zapisuje sejwa w chmurze i uruchamiam go na drugim urządzeniu.

 

2) Switch HDMI https://www.morele.net/digitus-switch-splitter-hdmi-video-matrix-ds-48300-361751/

czyli z tego co zrozumiałem puszczenie kabli HDMI z dwóch stron do jednego urządzenia. Wady tego rozwiązania są takie, że pokoje są od siebie oddalone a kabel HDMI m.in. ze zwzględu na jego grubość cięzko jest puścic po całym mieszkaniu.

 

3) konwerter HDMI na Lan. https://www.dmtrade.pl/p6028,konwerter-hdmi-na-lan-spacetronik-sph-hlc6ir.html?gclid=Cj0KCQjwpf2IBhDkARIsAGVo0D3Sf6Aap_4P_Cknc9MPlnXG2Wwu2kYF9SXsuXXyP_2CJb4ps0svYkcaAp92EALw_wcB 

Nadal trzeba puścić kabel przez całe mieszkanie, ale łatwiej, wygodniej i estetyczniej niż HDMI.

 

4) @jmk wrzucił takie urzadzenie, ale nie bardzo wiem, jak ono działa https://allegro.pl/oferta/transmiter-sieciowy-tp-link-tl-pa4010p-starter-kit-10006721098?utm_feed=0bea3c3b-c234-4ed7-b135-655f9f70c134&utm_content=wybrane&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery+-+Wybrane+produkty+_PS_&ev_adgr=Komputery+-+PS&ev_campaign_id=2000068317&gclid=Cj0KCQjwpf2IBhDkARIsAGVo0D0sltGUDGNs-Os0y15lv_yLtq9dhEitdicHsvOxUPIqzu034HVaOP4aAr9cEALw_wcB

Adrian, wytłumacz pls. Tu chyba lepiej niż na discordzie 

 

5) Będę wdzięczny za podanie innych sposobów, jak można korzystać z jednej konsoli na dwóch telewizorach. Im mniej przy tym kabli, tym lepiej :) 

Odnośnik do komentarza

Działa to bardzo prosto. Wkładasz jeden do gniazdka elektrycznego w jednym pokoju, drugi w drugim.

W pierwszym pokoju do tego urządzania wspinasz kabel ethernet np. z routera - u Ciebie akurat z HDMI i w drugim to samo.

Te urządzenia tak jakby konwertuje to co przesyła ethernet, pakiety, obraz, dźwięk i robi to przez kable elektryczne, potem konwersja idzie odwrotna i znowu masz sygnał w kablu ethernet.

Samo w sobie działa, sprawdzałem w robocie. Aczkolwiek straty jakieś są, imo zależy jaki masz net czy jest z czego kroić ;)

U Ciebie sytuacja jest trochę inna bo przesyłamy cyfrowy obraz i dźwięk z HDMI do ethernet i potem prąd ethernet HDMI czy tu są jakieś lagi, straty? Ciężko mi powiedzieć w teorii powinno hulać :D

 

Pierwsza opcja to sprawdzenie jak działa HDMI --> ethernet. Kupujesz ten konwerter podłączasz. Potem można kupić to co ja zaproponowałem, jak będzie lag to masz 14 dni na oddanie a wtedy zostaje wiercenie w ścianie.

Są też bezprzewodowe transmitery HDMI. Ma to dobry zasięg ale nie wiem czy współpracuje z Twoim tv i konsola.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...