Skocz do zawartości

Rowery


Rekomendowane odpowiedzi

@Monti to zależy co chcesz robić. Te części to są bardziej podstawowe, ale jak działają i spełniają swoje podstawowe założenie, to nie ma sensu zmieniać. Szczerze, to dobry serwis im zrobi najlepiej. Wymiana roweru na coś podobnego do tego co masz, to nie będzie upgrade. Wydaje mi się, że jak robisz 2k rocznie, to może dobrze wymienić łańcuch i tylną piastę? I będzie wszystko działać ładnie :)

 

Co do gonienia kumpli na szosówkach, to może po prostu zmień opony na sliki? Wiesz, twój rower trochę waży, więc grubsza opona + większa waga = gonisz za szosami sapiąc.

 

Ja bym na twoim miejscu, jakbyś chciał poprawić kondycję to poszukał jakiejś tańszej szosy (używanej), albo dozbierał sobie i zrobił gravela. Ale zrobił, a nie kupował w sklepie. Jest sporo ludzi/manufaktur/entuzjastów, którzy robią takie rzeczy :) a gotowe gravele kosztują kupę siana ;) Jak będziesz chciał mogę Cię spiknąć z ziomem, który takie rzeczy robi :) ale pewnie to koszt 3-3,5k. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

@Gabe
albo ktos pomóż ;) Wymieniałem dętkę w kole przednim - wyjąłem koło, teraz chcialem je wsadzić i tu gdzie widać na focie to tak trochę "lata" ma luzy. Czy to normalne? Tu nic się nie dokręca więc nie wiem co zrobić. Mam inny rower i tam takiego luzu nie ma.

 

IMG_20210509_111045.jpg

Odnośnik do komentarza

Lata oś góra-dół? Może być że tzw wianek łożyska poszedł. Albo trzeba dokręcić mocniej :-k

 

Generalnie to się da odkręcić, tylko musisz zblokować jakoś oś z drugiej strony. Pytanie tylko czy jesteś gotowy na to, że rozbierzesz i wysypią ci się kulki z łożyska :D Wtedy jak nie jesteś przygotowany, to zostaniesz bez koła.

 

Moim zdaniem, jak nie ma za dużych luzów, to dokręć mocniej, załóż koło i zaopatrz się w wianek, kulki i smar (to będzie maks 10 zł z zapasem smaru na lata :D )  i wtedy baw się w rozkręcanie. Albo możesz kupić gdzieś na złomie takiego pacjenta do autopsji i go rozkręcić i zobaczyć samemu jak to wygląda i podjąć decyzję, czy chcesz się w to bawić (to wcale nie jest trudne), czy poszukasz nowego koła.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...