Skocz do zawartości

Gry planszowe


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc klimat wojenny ;). Skalowanie gier zawsze jest problemem. Niewiele jest tytułów działających dobrze zarówno na 2 i 4 graczy. To dotyczy wszystkich gier. Minusem wojennych jest to, że z reguły są one dośc drogie a to ze względu na dużą ilośc elementów które wchodzą w ich skład. Z kategorii "albo albo" (czyli albo 2 albo 4 :P) możesz się zastanowic nad "Memoir '44" na dwóch graczy (poważnie się sotatnio zastanawiałem nad zakupem ale jednak zostawiłem sobie na później), na 4-5 jest na przykład "Gra o Tron" o której mowa była trochę wyżej. Wydaje mi się jednak że najlepszym rozwiązaniem na początek będzie dla ciebie Neuroshima o której sam napisałeś. Gra jest dobra, niewiele kosztuje, można grac na 4 graczy (chociaż na dwóch gra się wyraźnie lepiej). Jeśli się zdecydujesz to staraj sie kupic pierwszą wersję gry a nie 2.5. Jest ona lepiej wykonana, druga edycja ma to do siebie że żetony wycinał jakiś pijany drukarz...

Odnośnik do komentarza

Tak sobie jeszcze przypomniałem o jednej grze. Jeśli braliście z bratem pod uwagę takiego Memoira '44 to sądzę że mogę polecić jakąś inną grę z tego samego przedziału cenowego. Zapoznaj się z "War of the ring", ja osobiście nie miałem przyjemności grać ale słyszałem masę pozytywnych opinii więc na pewno warto zwrócić na nią uwagę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Neuroshima o której sam napisałeś. Gra jest dobra, niewiele kosztuje, można grac na 4 graczy (chociaż na dwóch gra się wyraźnie lepiej). Jeśli się zdecydujesz to staraj sie kupic pierwszą wersję gry a nie 2.5. Jest ona lepiej wykonana, druga edycja ma to do siebie że żetony wycinał jakiś pijany drukarz...

Pograłem dziś przez neta i powiem, że gra jest genialna w swojej prostocie :D

I chyba.... kupie obie :P

Odnośnik do komentarza

Kupuj obie, do dobrej gry zawsze się chętni znajdą ;).

 

Ja mam problem ponieważ nie mogę się zdecydowac co umieścic w swoim liście do mikołaja :P. Rozważam parę opcji ale jakoś na żadną nie mogę się zdecydowac. Mall of Horror, Agricola, Caylus, Książęta Florencji, Mr. Jack a może Race for the Galaxy? :/ Dylemacik, dylemacik.

Odnośnik do komentarza

Grałem w Eurobiznes i Magię i Miecz. Obie wspominam bardzo milo, choc juz wtedy w czasach c64 gralo sie w okolicy na tych "komputerach". Jakis czas temu znalazlem nawet w necie wersję elektroniczno-przeglądarkową Magii i Miecza. To nie to samo ale może kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu się zabieram, żeby tu coś napisać. Dodatkowo po Poznań Game Arena, nabrałem jeszcze większej ochoty na pogranie w jakąś grę planszową. Potrzebuję czegoś na początek, bo moja przygoda z grami planszowymi jest słaba. Jedynie Magia i Miecz i jakieś Eurobiznesy, Monopole. Kiedyś dostałem jakąś grę z dużym tekturowym zamkiem do ustawienia na środku planszy (tytułu za nic nie mogę sobie przypomnieć), ale widocznie byłem na nią za mały. Co się z tą grą teraz stało to nie wiem, znaleźć jej nigdzie nie mogę, a tak może miałbym od czego zacząć. Tyle tytułem wstępu.

 

Wymagania mam pewnie duże, ale cóż może uda się coś wymyślić.

 

1. Dobrze by było aby gra była zarówno dla dwóch jak i więcej osób, choć z tym czytałem różnie.

2. Gatunek to najlepiej jakaś strategiczna, rpg. Byle nie jakieś polityczne.

3. Wszystkie fajniejsze (a może fajnie wyglądające, bo nie mnie oceniać w sumie) gry jak widzę są w cenie ok. 150zł. Osobiście wolałbym, żeby cena nowej planszówki oscylowała w granicach poniżej 100zł, bo zostawiam sobie pewną furtkę, że może mi to jednak nie przypasować, a cudować z wystawianiem na allegro to jakoś mi się nie chce, więc zawsze mniej szkoda.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ze swojej strony poleciłbym ci Carcassonne z jakimś dodatkiem które kupisz już za 100 zł. Czyste Carcassonne to wydatek 60 zł. Gra dobrze się skaluje i sprawdza się b. dobrze zarówno w dwie, jak i nawet pięc osób. Co do punktu drugiego to na pewno jest w niej element strategiczny ale nie spodziewaj się wielkiej mózgożerności. To raczej gra z gatunku lekkich i tak naprawdę to jak w nią będziesz grał zależy od podejścia. Ja np. lubię grac agresywnie, podbierac komuś jego konstrukcje. Niektórzy lubią sobie po prostu budowac drogi, miasteczka itp i z tego czerpią przyjemnośc.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy wiecie czy nie, ale można zarejestrować się na www.playmagic.com i otrzymać darmowy starter do MtG i odebrać go w sklepie w swoim mieście. Po rejestracji trzeba odebrać maila i aktywować konto, a potem otrzymujecie kod. Najlepiej wysłać zapytanie do sklepu, który sobie wybraliście z listy kiedy jest możliwość odbioru kart, poproszą was pewnie o ten kod. Ja póki co czekam na swój zestaw, a kolega ma odebrać swój jutro(dziś).

Odnośnik do komentarza
*1 Free theme deck per registered participant. Each participant can register only once, either on-line or through a store. Offer valid until stocks last and in participating countries only. This offer is currently available in the following European markets: Austria, Belgium, Denmark, Estonia, Finland, Germany, Greece, Iceland, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Sweden, Switzerland.
czyli paczka jednej magii. ja mam tylko starter, bo jakoś w MtG się nie wciągnąłem (nie było z kim grać, bo/i drogie to jest), ale chyba się zgłoszę jak za darmo. ;)
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Zdecydowanym numerem 1 wśród planszówek jakie grałem jest Magia i Miecz z cała sterta dodatków :]

Niestety barremu zapodziały gdzieś się plansze do niej (miał podstawkę i z cztery dodatki, trzeba było grac w dość sporym pomieszczeniu). Jeśli ktoś nie grał w Magię i Miecz to niech spróbuje, naprawdę świetna zabawa.

Wcale nie prawda. Wszystko mam. Brakuje mi tylko dodatku "Jaskinia", ale jej nigdy nie mialem, a szkoda. Musimy kiedys znowu pograc!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...