Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

18 hours ago, tio said:

Spotkałem go na ławce w parku. Siedział trzymając w ręku mały portret.

-Co tam @Pulek byku? Czyj to portret? - zapytałem

On zadumał się chwilę i rzekł:

-Nie mam braci ani sióstr. Ojciec osoby na tym zdjęciu jest ojcem mojego syna.

 

Hmm... kto jest na zdjęciu?

Na zdjęciu jest syn Pulka (który chyba coś wychylił na tej ławce...*)

 

edit*: tzn. ojciec syna Pulka coś wychylił...

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Inspektor Gugeł na tropie fałszerzy dzieł sztuki. Zgłosił się do niego świadek, znany gdański historyk sztuki, który dostał zlecenie zbadania obrazu.

- Klient twierdził, że to kopia sporządzona parę lat  temu ale moim zdaniem jest to oryginał skradzionego w zeszłym roku obraz van Gogha "Ogród przy plebanii w Nuenen wiosną". Obraz znajduje się w Gdańsku.

-Gdzie to było? Gdzie jest obraz?

- Nie pamiętam adresu ale to kamienica, której fasadę wypełnia taki geometryczny ornament naśladujący dekorację architektoniczną. Takie boniowanie wie pan.

-A może cos więcej?

- Niech pomyślę. Nad oknami trzech pierwszych kondygnacji są medaliony z popiersiami i inskrypcjami osób chyba związanych z morzem: Jan Henski, Henryk Popiel, Arndt Dickman, Michał Starosta i jeszcze jacyś inni, których nie zapamiętałem. Ale na szycie kamienicy jest żaglowiec pod pełnymi żaglami, flankowany przez dwie róże wiatrów.

Inspektor chwilę pomyślał, sprawdził coś w google maps i powiedział.

- Już wiem. Jedziemy, podam wam adres w samochodzie!

 

Właśnie, pod jaki adres udaje się inspektor Gugeł? 

 

Odnośnik do komentarza

I przyszedł tedy @stefan1984 z plemienia Gada z płaczem do kapłana @krzysfiol

- Ojcze ratuj! Poszedłem do lasu ze swoim bliźnim ścinać drzewo i tam zamachnąłem się siekierą, by ściąć drzewo a ostrze siekiery spadło z trzonka i ugodziło bliźniego. Teraz @jmk i @Reaper - dwaj mściciele krwi dybią na mnie. Ratuj mnie ojcze!

-Spokojnie - rzekł @krzysfiol jest miejsce, miasto, w którym możesz się ukryć.

0Co to za miasto?

Odnośnik do komentarza

W sierpniu 1915 roku Niemcy oblegający twierdzę Osowiec nie mogąc przełamać rosyjskiej obrony, postanowili użyć gazów bojowych, konkretnie mieszanki chloru i bromu. Niecała setka obrońców przeżyła jednak atak. Dusząc się przez rozpuszczające się płuca, krwawiąc z nosa i oczu, poparzeni i obowiązani zakrwawionymi szmatami w desperackim kontrataku, nie mając już nic do stracenia,  odrzucili wielokrotnie liczniejsze oddziały atakujących. Jeden z carskich żołnierzy, którzy przeżyli atak, Polak, został później dość znanym malarzem, o którym ponad sto lat po kontrataku żywych trupów nakrecono dość znanym film. Kto zagrał w nim rolę  rzeczonego malarza?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...