Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poszedłem już kilkoma tropami:

 

- liczbowy dał mi to: 83 (rok nobla) - 7945 (nr katalogowy) - 446 (nr paragrafu) - 4 (numer linii)

- idąc po numerze litery w alfabecie wychodzi: hcgideddfd

- idąc po klepaniu numerków w starą klawiaturę telefonu komórkowego: tdpwgjggmg

- ewentualnie jakieś skróty z tych haseł: pp (peace prize) - lg (numer katalogowy)- kc (kodeks cywilny)- szcz (szczecin)

 

Ale nic jakoś się nie klei :D 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Reaper napisał:

- liczbowy dał mi to: 83 (rok nobla) - 7945 (nr katalogowy) - 446 (nr paragrafu) - 4 (numer linii)

 

Liczby od Pana powyżej, skleiłem w jeden nr i wpisałem w google, większość hintów to ta książka po numerze ISBN.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Reaper napisał:

Hah, nie wpadłem na to, żeby wklepać to w Google, bo byłem przekonany, że dalej szukamy usera z forum :D Ale spoko, dobrze się bawiłem i mam satysfakcję, że liczby dobrze ogarnąłem :)

Podziel się w jaki sposób ogarnąłeś liczby bo ciąg "winyl dutch oak - szkody majątkowe po śmierci - Krzekowo-Pomorzany" nic mi nie mówi :)

 

Odnośnik do komentarza
Just now, tio said:

Podziel się w jaki sposób ogarnąłeś liczby bo ciąg "winyl dutch oak - szkody majątkowe po śmierci - Krzekowo-Pomorzany" nic mi nie mówi :)

 

Przecież wszystko rozpisałem powyżej :)

1 hour ago, Reaper said:

- liczbowy dał mi to: 83 (rok nobla) - 7945 (nr katalogowy) - 446 (nr paragrafu) - 4 (numer linii)

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, jmk napisał:

 

Liczby od Pana powyżej, skleiłem w jeden nr i wpisałem w google, większość hintów to ta książka po numerze ISBN.

 

Dokladnie, @Reaperowi zabraklo do pelni szczescia zeby usunal spacje miedzy myslnikami, trudno bylo w formie zagadki to oddac (no moze moglem wykasowac spacje, a dywizy wyboldowac).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, SZk said:

Dokladnie, @Reaperowi zabraklo do pelni szczescia zeby usunal spacje miedzy myslnikami, trudno bylo w formie zagadki to oddac (no moze moglem wykasowac spacje, a dywizy wyboldowac).

Pewnie bym na to wpadł, ale naprawdę myślałem tylko o ludziach z forum, więc spodziewałem się jakiegoś olśnienia prosto w tych liczbach :) Ale fajna zagadka i Twoja i tio, proszę o więcej takich :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Poprzedni zjazd miłośników pewnej gry zakończył się zuchwałym rabunkiem środków finansowych. Śledztwo prowadzone przez @tio ustaliło, że złodziejaszek @FYM zgubił pewną tajemniczą notatkę, w której zaszyfrował kolejny cel swojego zbrodniczego ataku:

 

piątek środa wtorek sobota

@Vami, @Reaper, @Gabe @Jahu @Kamtek @Hajd @Hawkeye

porwać, złapać, ukraść, oszukać, okłamać,

żonę, auto, kasę, divę, kota, kartę, ojca,

 

Kiedy, komu i co zamierza uczynić ten niegodziwiec?

  • Uwielbiam 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...