Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja ;) :

Pytanie dotyczy kultowego programu „Za chwile dalszy ciąg programu”, a konkretnie audycji „Kuchnia pełna niespodzianek”. W "Kuchni..." wystepowali: Redaktor (Sławomir "Rychu" Szcześniak) i Pan Wacław (Grzegorz Wasowski)

W jednym z odcinków, redaktor mówi p. Wacławowi, że obecnie dzieci nie wiedzą jak wygląda krowa i na widok tego zwierzęcia mówią…No właśnie jak? To moje pytanie.

Dodam, że pod koniec programu redaktor też w ten sposób opisał krowę, dając dowód swojej ignorancji.

Odnośnik do komentarza

Pech tego radzieckiego piłkarza polegał na tym, że występował "nie w tej drużynie, co trzeba". Będąc piłkarzem Spartaka Moskwa brał udział w meczu derbowym z Dynamem. Spartak to spotkanie wygrał, ale pech chciał, że Dynamo było ulubioną drużyną pewnego, wysoko postawionego w ZSRR wówczas urzędnika. Za udział w tym spotkaniu bohater zagadki został zesłany do łagru.

Proszę podać imię i nazwisko piłkarza oraz urzędnika, a których mowa.

Odnośnik do komentarza

Kto do kogo i dlaczego zwrócił się tymi oto słowami:

Bolesławie - powiada cesarz – chwalę cię, podziwiam i winszuję ci wielkiej dzielności, za którą w całym moim wojsku zyskałeś uznanie jako mąż o niezachwianej odwadze. Gniewam się jednak o to jedno, że zdecydowałeś się narazić na jawne niebezpieczeństwo, nie zasięgnąwszy mojej rady ani zdania. Im bliżej jesteś ze mną związany węzłami krwi, tym większy ból i hańba spaść miały na mnie, gdyby szczęście było posłużyło [twemu] wrogowi.

Odnośnik do komentarza

W pewien sposób odpowiada mi ten opis do osoby Bolesława I Wysokiego, syna Władysława Wygnańca, księcia śląskiego, który służył na dworze cesarzy niemieckich Konrada III i Fryderyka I Barbarossy, a wsławił się tym, że pokonał w pojedynku (w czasie trwania oblężenia Mediolanu) jednego z najznamienitszych rycerzy włoskich, co spotkało się zarówno z uznaniem cesarza Fryderyka, jak i jednak niezadowoleniem z podjętego przez polskiego księcia ryzyka.

Odnośnik do komentarza

Łatwe ;)

Był trzecim synem swojego ojca z jego czwartą żoną. Miał udane małżeństwo, które zaowocowało 13 dziećmi. 4 synów zostało później następcami ojca.

 

Z jego inicjatywy powstał pewien ołtarz, którego autor wykonał także grób wspomnianej postaci.

O kogo chodzi?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...