Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Polonia zasłużenie przegrała derbowy mecz z Legią 0:1. Najlepszym piłkarzem w jedenastce Czarnych Koszul bez wątpienia był Sebastian Przyrowski, który uchronił KSP od wyższej porażki. W Polonii, niemalże jak zwykle, widać brak pomysłu i zgrania. Zresztą, to niedziwne - drużyna co trzy miesiące ma nowego trenera i zapewne w przypadku Bosa będzie podobnie.

 

Jednak nie zamierzam wszystkiego zwalać na brak zrozumienia. Rachwał i Bruno to totalnie nieporozumienie. Za tego pierwszego w środku pola powinien grać Jodłowiec, a rolę środkowego obrońcy powierzyć komuś z dwójki Kokoszka/Pietrasiak. Mam nadzieję, że kiedy wykuruje się Andreu, to on zajmie miejsce Bruno, choć i to rozwiązanie mało mnie przekonuje. Polonii brakuje skrzydłowego. Mierzejewski ustawiany jest bardziej w środku, jeden Gancarczyk to za mało. Bruno jest zbyt wolny na bycie skrzydłowym, to samo pewnie tyczy Andreu. Może warto spróbować wariantu z Brzyskim na skrzydle? Albo Smolarka na prawą flankę?

 

Moja wizja jest taka: Przyrowski - Tosik, Cotra, Kokoszka, Sadlok - Jodłowiec - Trałka, Bruno (Andreu) - Gancarczyk, Mierzejewski, Smolarek - Sobiech. Ale to Bos się zna lepiej i widzi ich na trenigach, więc mogę sobie pogdybać :-k

 

Legia wygrała zasłużenie. W piłkarzach nie było widać woli walki. Zresztą jak jechali na mecz wyglądali jakby wszystko mieli w dupie.

Bruno na skrzydle? Trzeci mecz, trzeci spier... On powinien grać w środku.

Polonii brakuje w tej chwili lidera, kogoś kto kreowałby grę. Zdecydowanie potrzebny jest Andreu.

Z taką grą Polonia będzie broniła się przed spadkiem. Padaka po całości.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że przynajmniej JW nie zwalnia póki co Bosa. Trzeba zrobić jak w Legii - zostawić trenera w spokoju i pozwolić mu kontynuować pracę, a załatwić się z piłkarzykami źle wpływającymi na drużynę! W Legii to się udało - pozbyli się Iwańskiego, Gizy i Grzelaka, przeczekali zły okres, i są wyżej w tabeli nad Polonią - zespołem, który miał o wiele lepszy początek sezonu.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim doping dla obu ekip ogromny plus za doping

 

co do meczu, Legia pressing mistrzostwo, u nas brak walki, nie wiem, czego nie da szansy Rekishowi zamiast Bruno, ciekawa opcja z Jodłowcem jako DP, Przyrowski nas uratował to prawda, jednak to sędzia w 80 minucie zdjął niesłusznie piłkę meczową Sobiechowi, gdzie ewidentnie nie było spalonego

 

nie graliśmy tak całkiem tragicznie, zdecydował pressing i ten niesamowity Hubnik, wierzę, że będzie lepiej w spotkaniu z Widzewem, bo przy tak znakomitej Legii jak wczoraj, żadna polska drużyna by nie wygrała z nimi

Odnośnik do komentarza

Zagłębie Lubin pokonało 1:0 Polonię Warszawa.

 

Według nieoficjalnych informacji holenderski szkoleniowiec Polonii Theo Bos został zwolniony z pracy w warszawskim klubie po dzisiejszej porażce z Zagłębiem Lubin 0-1 (0-1).

 

Bos był szkoleniowcem Polonii od stycznia. Poprowadził Polonię w pięciu meczach - zaczął od zwycięstwa w Poznaniu w Pucharze Polski, później zremisował z Górnikiem w lidze, a ostatnie trzy mecze przegrał.

 

W sobotnim meczu z Widzewem u siebie Polonię ma poprowadzić Piotr Stokowiec.

 

 

 

źródło: 90minut.pl

 

Tylko jedno: HAHAHA.

 

Która to już ofiara tzn. trener zwolniony przez JW?

Odnośnik do komentarza

jaka ofiara ludzie, drużyna grała bez stylu, wierzyłem w niego, jednak nie strzelając żadnej bramki w 3 meczach, grając bez pomysłu można było się tego spodziewać, nie było na co czekać moim zdaniem, bo stan gry nie wskazywał nadziei na poprawę. Osobiście dałbym szansę Bobo Kaczmarkowi, by jeszcze doczłapać się do końca sezonu. Ehh, szkoda, że kolejny sezon walka o utrzymanie ze składem, który przynajmniej na papierze powinien bić się o mistrzostwo

 

a od przyszłego sezonu bym chciał na ławce J.Szatałowa, bo ten gość jest cudotwórcą

 

 

edit: a jednak, Bobo też musi się pakować

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, czy to aż takie śmieszne. Raczej niepoważne. Wcześniejsze obietnice, że trener zostanie do końca sezonu, zgodnie z przewidywaniami, wzięły w łeb. Do tego polecieli (podobno, bo jakoś nie widzę info na oficjalnej) Jan de Zeeuw, Bogusław Kaczmarek i Mark van Hintum.

Ja najchętniej zobaczyłbym sytuację, że nie ma chętnego objęcia stanowiska trenera i Wojciechowski sam musiałby ustawić zespół. Ale oczywiście to pobożne życzenie. Każdy trener w końcu chciałby objąć tą funkcję chociażby na kilka spotkań. Bo zapewne za kilkumiesięczną pensyjkę płaconą przez JW można by postawić jakąś chatę.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem wokół JW kręci się za dużo podpowiadaczy którzy zwęszyli kasę i "pomagają" mu podejmować takie decyzje. W Polonii chyba jest dużo osób, którym zależy tylko żeby wydoić kasę i podrzucają różne dziwne wynalazki piłkarskie i trenerskie. Gdyby Wojciechowski zatrudnił ogarniętego dyrektora sportowego i prezesa klubu i dał im wolną rękę w kierowaniu klubem to może by coś z tego było, a tak mamy cyrk na kółkach na Konwiktorskiej.

Odnośnik do komentarza

Gdyby Wojciechowski zatrudnił ogarniętego dyrektora sportowego i prezesa klubu i dał im wolną rękę w kierowaniu klubem

to raczej awykonalne ;)

Zresztą, jak ktokolwiek ma dowieść swojej wartości, skoro po 3-5 meczach nie po myśli Prezesa, ludzie lecą ze stołków.

Odnośnik do komentarza

Mówiłem, że Bos nie wytrwa do kwietnia? Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Inna sprawa, że Polonia gra straszny piach. Co by nie mówić, ale ostatnio najlepiej grała za Bakero. Po meczu z Górnikiem zacząłem krakać, że Czarne Koszule mogą bronic się przed spadkiem. Niestety wyszło na moje :/ . Kto następny? Wszystko jedno, oby uratował Polonię przed spadkiem.

Odnośnik do komentarza

Może i gra piach ale ciężko grać świetnie jeżeli co parę miesięcy wymienia się trenera. Każdy ma swoją koncepcję gry itp. Ciężko jest w krótkim czasie, żeby wszyscy załapali o co chodzi nowemu trenerowi i grali tak jak on chce. Albo Wojciechowski się ogarnie i zrozumie podstawy futbolu albo niech odejdzie z piłki bo się kompromituję tymi wymianami trenerów.

Odnośnik do komentarza

Może i gra piach ale ciężko grać świetnie jeżeli co parę miesięcy wymienia się trenera. Każdy ma swoją koncepcję gry itp. Ciężko jest w krótkim czasie, żeby wszyscy załapali o co chodzi nowemu trenerowi i grali tak jak on chce. Albo Wojciechowski się ogarnie i zrozumie podstawy futbolu albo niech odejdzie z piłki bo się kompromituję tymi wymianami trenerów.

 

To inna sprawa. Niestety u zawodników widać zaangażowanie tylko chwilami. Może rzeczywiście te częste zmiany trenerów wybijają ich z rytmu. JW powinien zostawić Bakero. Nie zostawił. Teraz jest Stokowiec, który szybko zostanie zastąpiony kolejnym trenerem z zagranicy.

JW ma mentalność dorobkiewicza. Chce dużo, szybko, już, teraz. Dobrze, ze jest bo daje kasę. Niedobrze, że rozpaskudził piłkarzy, ma gdzieś sam klub i nie zna się na piłce.

Odnośnik do komentarza

Tylko u Wojciechowskiego żaden trener nie zostanie długo. Bo nie zanosi się na to, żeby Polonia zbudowała jakąś potęgę nietykalną w Polsce. A Wojciechowski nie uznaje więcej niż dwóch-trzech meczów z rzędu bez wygranej. I nie wiem jakie trener musiałby mieć sukcesy, by się utrzymać na stołku po tak "niesamowitej" negatywnej passie. Do tego dochodzą różni zausznicy, którzy jak Janas sączyli mu do głowy jakieś swoje koncepty i kopali dołki pod obecnym sternikiem zespołu. A jestem przekonany, że gdyby w Polsce osiągnął z jakimś trenerem wszystko to by go wywalił za ewentualne niepowodzenie na arenie międzynarodowej.

Dopóki nie zmądrzeje w kwestii szkoleniowców i nie zdobędzie się na odrobinę cierpliwości, to ta karuzela personalna w Polonii będzie trwać bardzo długo.

Odnośnik do komentarza

dobra, tylko po co były te szumne zapowiedzi po sparingach co ? zespół nie miał krzty pomysłu na atak, a widzę, że znowu odzywają się obrońcy Bakero, dobrze, że ten chłopisko już jest w Lechu, gdzie wprowadza swoje świetne innowacje Stilic w ataku, Rudniev na skrzydle, etc. Lech nie ma najmniejszych szans na nic w tym sezonie z nim na ławce

 

osobiście zostawiłbym Janasa dalej, wymieniłbym całą bezproduktywną pomoc oprócz Mierzejewskiego i jakoś by to wyglądało

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...