Skocz do zawartości

Kącik złamanych serc


T-m

Rekomendowane odpowiedzi

A mi ?al dupe ?ciska i te? si? troche porozczulam przed Wami nad sob? :keke: Mam tak? kumpel? o której ju? kiedy? tu pisa?em, ale to by?o dawno. Ja mam 18 lat, a Ona 16 i znamy si? ponad pó? roku, wiemy o sobie na prawd? wiele bo rozmawiali?my ze sob? setki razy na najró?niejsze w ?wiecie tematy i ogólnie ?wietnie si? zawsze dogadywali?my. Owa dziewuszka mówi?a mi, ?e jestem jakby jej m??kim odpowiednikiem....i na prawd? : jeste?my bardzo podobni do siebie, ?e a? si? czasem boj? ;) No ale do rzeczy....od tego n?dznego pó? roku ta panna mi siedzi w g?owie i to bardzo, nawet mnie to przera?a. Z jednej strony mam fio?ka na jej punkcie, a z drugiej nie chc? by? teraz w zwi??ku.....tak sobie wmawian, ?e nie mam jeszcze prawka to gdzie ja bym j? zabra? itd. itp. Ale wiem, ?e gdyby Ona co? do mnie czu?a zaraz rzuci?bym si? w jej ramiona:) Nie nad??am za ni? bo raz nie daje mi spokoju(co mi si? podoba) i bez przerwy pisze do mnie, rozmawiamy godzinami na gg, a raz przez tydzie? kompletnie NIC. Jak mam wreszcie zczai? co Ona ma w g?ówce zachowuj?? pozory.... :> Ona na prawd? tak zmienia swoje zachowanie, ?e ju? mnie g?owa boli od my?lenia o tym, bo nie daje rady. Pewnie mi tu ka?dy powie, ?ebym jej powiedzia? wszystko wprost, ale to mo?e wtedy by? najlepszy, b?d? i najgorszy dzie? w moim ?yciu( no troszke przesadzi?em). Za?u?my, ?e jej powiem co czuje a ona nie odwzajemni i wtedy pewnie b?dzie ze mn? gada? tyle co wypada, bo mo?e przez to straci? do mnie spote zaufanie jakim mnie obdarzy?a. No i znowu chce mi si? wódki :doh!:

 

Moja rada - póki co nie my?l o swojej kole?ance wi?cej jak o... kole?ance. Skoro ma takie chwile ?e potrafi tydzie? si? nawet nie odezwa?. Zostaw wszystko jak jest, nie naciskaj i lukaj jak si? sytuacja rozwinie, bo najprawdopodobniej dziewoja traktuje Ci? "tylko" ;) jako przyjaciela-koleg?.

Odnośnik do komentarza
choc szczerze mów?c ró?nie z tym bywa.

Fakt, ró?nie. Z pann? m?odsz? o 4 lata nie by?em w stanie wytrzyma? d?u?ej ni? 3 miesi?ce, bo nie wiedzia?a czego chce. Z kobiet? starsz? ode mnie by?o podobnie. A teraz jestem z dziewczyn? m?odsz? ode mnie o 5 lat i wszystko gra. Wiek ma znaczenie, ale nie wolno tego znaczenia przecenia? i od niego uzale?nia? tego, co jest i co b?dzie.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
choc szczerze mów?c ró?nie z tym bywa.

Fakt, ró?nie. Z pann? m?odsz? o 4 lata nie by?em w stanie wytrzyma? d?u?ej ni? 3 miesi?ce, bo nie wiedzia?a czego chce. Z kobiet? starsz? ode mnie by?o podobnie. A teraz jestem z dziewczyn? m?odsz? ode mnie o 5 lat i wszystko gra. Wiek ma znaczenie, ale nie wolno tego znaczenia przecenia? i od niego uzale?nia? tego, co jest i co b?dzie.

 

Kamtek prawdziwie prawisz ale ja wzialbym jeszcze pod uwage inna kwestie "roznicy wieku" a mianowicie okres w ktorym poznajemy starsza/mlodsza dziewoje. Im czlowiek starszy tym ta roznica wieku sie zaciera i partnerka mlodsza 4-5 lat nie robi nam juz takiej roznicy jak w wieku 22-23 lat. To samo ma sie do Spoxika. 18 i 16 lat to przepasc pod wzgledem dojrzalosci i w tej skali ta roznica wynosi okolo 4 lat (jak dla mnie :) ) ale z czasem sie zatrze i tak kolo 20 i 18 lat nie bedzie jej praktycznie widac.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
18 i 16 lat to przepasc pod wzgledem dojrzalosci

By?bym daleki od twierdzenia, ?e 18-latek jest dojrzalszy od 16-latki, bo taki tekst zdaje si?, ?e ju? pad?.

 

Moze niezbyt precyzyjnie sie wyrazilem. Glownie chodzi mi o aspekt szkolny bo to przeciez do matury stanowi jakies 90% zycia nastolatka. On matura, ona gimnazjum. Dwa rozne swiaty, ktore ksztaltuja odpowiednio czlowieka. Sam wiem po sobie jaki bylem w podstawowce, jaki w gimnazjum a jaki po liceum. O zmianie osobowosci na studiach nawet sie nie bede rozpisywal. Swiat 16 latki jest w jakis tam sposob ograniczony wlasnie przez szkole, za to 18 latek ma juz jakas tam wizje dalszego zycia, studiow itd. Nie mowie tutaj oczywiscie o skrajnych przypadkach i wyjatkach ale o ogolnym rozumowaniu danej osoby w tym wieku.

Odnośnik do komentarza
Swiat 16 latki jest w jakis tam sposob ograniczony wlasnie przez szkole, za to 18 latek ma juz jakas tam wizje dalszego zycia, studiow itd. Nie mowie tutaj oczywiscie o skrajnych przypadkach i wyjatkach ale o ogolnym rozumowaniu danej osoby w tym wieku.

Dalej uwa?am, ?e przeceniasz samo?wiadomo?? 18-latka. Facet my?li o imprezie, pierwszym dymanku - obci?ganku i w tych kategoriach mierzy ?wiat (wi?kszo?? z nas przechodzi?a przez ten okres i wiemy, jak to jest). 16-latce marzy si? królewicz na bia?ym koniu, który przywozi jej wiadro wielkiej, wspania?ej, pierwszej mi?o?ci. To jest chyba ta ró?nica.

Odnośnik do komentarza
Swiat 16 latki jest w jakis tam sposob ograniczony wlasnie przez szkole, za to 18 latek ma juz jakas tam wizje dalszego zycia, studiow itd. Nie mowie tutaj oczywiscie o skrajnych przypadkach i wyjatkach ale o ogolnym rozumowaniu danej osoby w tym wieku.

Dalej uwa?am, ?e przeceniasz samo?wiadomo?? 18-latka. Facet my?li o imprezie, pierwszym dymanku - obci?ganku i w tych kategoriach mierzy ?wiat (wi?kszo?? z nas przechodzi?a przez ten okres i wiemy, jak to jest). 16-latce marzy si? królewicz na bia?ym koniu, który przywozi jej wiadro wielkiej, wspania?ej, pierwszej mi?o?ci. To jest chyba ta ró?nica.

 

 

Zamie? sobie w drugim zdaniu Faceta na kobitkie, obciaganko na ruchanko, a potem marzy si? królewicza bia?y ko?, który ... <tekst ocenzurowany, bo za du?o tu niepe?noletnich>, ... seksie. I 30 szminek, 50 b?yszczyków i fazerski ciszek.*

 

 

 

*dziewczyny, które nie pasuj? do tego opisu nie pokazuj? si? na ulicach i nie staraj? si? wybi? w tle.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
No wi?c, gdzie w takim uk?adzie ta ró?nica mi?dzy 16-latk? a 18-latkiem?

 

Wg mnie to "szkola". Ona gimnazjum, on LO. Ona dopiero wkracza w dorosle zycie, dostanie gorszego zajoba jeszcze w LO (gimnazjum do kwadratu -> dla dziewczyn) a on studia, powoli sie usamodzielnia, dorasta...

Odnośnik do komentarza

Takie niunie widuje si? do?? cz?sto w pobli?u galerii handlowych. Potocznie zwane s? galeriankami lun szlaufami :] .

Dziwi? si?, ?e za rzadów SLD chciano obni?y? granic? wieku przy którym nie grozi?aby kara za odbycie stosunku do 14 lat. Coraz m?odsze roczniki my?l? o bzykaniu. Bez wzgl?du na p?e?. Wp?yw na to maj? przeró?ne czynniki. Za naszych czasów m?odzie? mia?a ciut inne zainteresowania, cho? te? my?la?o si? o seksie.

Odnośnik do komentarza
Swiat 16 latki jest w jakis tam sposob ograniczony wlasnie przez szkole, za to 18 latek ma juz jakas tam wizje dalszego zycia, studiow itd. Nie mowie tutaj oczywiscie o skrajnych przypadkach i wyjatkach ale o ogolnym rozumowaniu danej osoby w tym wieku.

Dalej uwa?am, ?e przeceniasz samo?wiadomo?? 18-latka. Facet my?li o imprezie, pierwszym dymanku - obci?ganku i w tych kategoriach mierzy ?wiat (wi?kszo?? z nas przechodzi?a przez ten okres i wiemy, jak to jest). 16-latce marzy si? królewicz na bia?ym koniu, który przywozi jej wiadro wielkiej, wspania?ej, pierwszej mi?o?ci. To jest chyba ta ró?nica.

:D

Kamtek a gdzie Ty ?yjesz ;):P:D gdzie? takie 16-stki sie uchowa?y????? Osobi?cie mia?em okazj? pozna? takow? 16-stk? 2 lakta temu :D no i uwierz mi o wiadrze mi?o?ci do mo?e marzy ale francuskiej :D

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Matko, ale uproszczenia :].

 

?e wiele takich dziewczyn jest to si? zgodz? - ale z Waszych tekstów wynika ?e niemal wszystkie s? takie co jest bzdur? jak st?d do Kanzas.

 

Niby tak ale na dziesiec 16- latek, z 6-7 by sie z Toba przespalo (gdybys do tego uparcie dazyl) w ciagu pierwszych 2 tyg, bez wiekszego zastanowienia.

 

Tak jak nie kazdy facet to swinia, tak nie kazda dziewczyna z przedzialu 16-18 lat to dziwka ale rozmawiajac i wskazujac anonimowe przyklady wspieramy sie stereotypami naszych obecnych czasow.

Odnośnik do komentarza

W?tpi?.

 

Nie wiem, mo?e przez te 3 lata, kiedy mia?em 16 lat, tyle si? zmieni?o? Jak dla mnie te 'co by si? przespa?y po kilku spotkaniach i piwach' po prostu najbardziej rzucaj? si? w oczy. Wi?cej jest tych dziewczyn które marz? o królewiczu z bajki - tylko one s? cz?sto ma?o widoczne i ciche.

Odnośnik do komentarza

ej a kto powiedzia? ?e 16stka która chce si? bzykn?? z Tob? to dziwka???

Ot ?wiat idzie do przodu, zmieniaj? si? obyczaje i podej?cie do wielu tematów, równouprawnienie, szybsze dojrzewanie, wszechobecne media z których teraz dowiesz si? wszystkiego... tu masz fundament takich zachowa?.

Taki ?wiat, a ciekawe co b?dzie w przysz?o?ci?? ;)

Odnośnik do komentarza
ej a kto powiedzia? ?e 16stka która chce si? bzykn?? z Tob? to dziwka???

 

Nikt.

 

Dyskusja by?a jakie maj? priorytety/ o czym my?l? takie szesnastolatki. Wiek ma drugorz?dne znaczenie - je?li idzie do ?ó?ka z kim? do kogo co? czuj? i z kim jest to chyba nie ma problemu. Gorzej jak co tydzie? marzy si? jej inny go?? w ?ó?ku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...