Skocz do zawartości

Skuteczność


szak

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jest to największy bug gry i nie mówcie mi że jest to urealnienie i że zawodnicy szczelają mnie goli ( niestety tylko moi ) a argument ze teraz król strzelców premiership strzela około 20 goli też można wsadzić w bajki ( u mnie Rooney strzelił 34 ).

Ileż to meczy w sezonie miałem że oddając około 25 strzałow w tym jakieś 15 w światło bramki strzelam 1 gol albo nawet zero a przeciwnik oddaje 2-3 strzały i też strzela ( właśnie zakończyłem mecz Chelsea - Liverpool 1-1 wynik niby niezły tylko że ja oddałem 20 strzałów z czego 15 w światło bramki a Chelsea 5 strzałów z czego 1 w światło bramki, i tak wygląda prawie każdy mecz ).

 

Druga sprawa strzały z dystansu i rzuty wolne przez półtora sezonu strzliłem 1 gola z dystansu i 1 z wolnego ( mam dobrze strzelających zawodników) kolejna rzecz która jest totalnie skopana, i chociaż ustawiłem swoim zawodnikom strzały z dystansu rzadko ( stwierdziłem że szkoda marnować sytuacje ) to i tak oddaje w meczu około 5-6 strzałow z dystansu. Paranoja

Odnośnik do komentarza
Ileż to meczy w sezonie miałem że oddając około 25 strzałow w tym jakieś 15 w światło bramki strzelam 1 gol albo nawet zero a przeciwnik oddaje 2-3 strzały i też strzela

Yup

 

Masz po prostu złą taktykę, w której zawodnicy oddają strzały ze złych pozycji, u mnie Stancu w 4 meczach strzelił 6 goli, Marlet w 8 meczach 6 itp. Jedyne na co mogę narzekać, to fakt że z 80% bramek ładują napastnicy. Jednak kłopotów ze skutecznością nie ma.

Odnośnik do komentarza
Niestety jest to największy bug gry i nie mówcie mi że jest to urealnienie i że zawodnicy szczelają mnie goli ( niestety tylko moi ) a argument ze teraz król strzelców premiership strzela około 20 goli też można wsadzić w bajki ( u mnie Rooney strzelił 34 ).

Ileż to meczy w sezonie miałem że oddając około 25 strzałow w tym jakieś 15 w światło bramki strzelam 1 gol albo nawet zero a przeciwnik oddaje 2-3 strzały i też strzela ( właśnie zakończyłem mecz Chelsea - Liverpool 1-1 wynik niby niezły tylko że ja oddałem 20 strzałów z czego 15 w światło bramki a Chelsea 5 strzałów z czego 1 w światło bramki, i tak wygląda prawie każdy mecz ).

 

Druga sprawa strzały z dystansu i rzuty wolne przez półtora sezonu strzliłem 1 gola z dystansu i 1 z wolnego ( mam dobrze strzelających zawodników) kolejna rzecz która jest totalnie skopana, i chociaż ustawiłem swoim zawodnikom strzały z dystansu rzadko ( stwierdziłem że szkoda marnować sytuacje ) to i tak oddaje w meczu około 5-6 strzałow z dystansu. Paranoja

Zagraj trochę więcej defensywnie, przytrzymaj piłkę, pograj podaniami, graj na czas (reguluj suwakiem w trakcie gry) i sam zobaczysz że pozycje będą bardziej przygotowane i na pewno będziesz bardziej skuteczny.

Jakie masz tempo gry? Jeśli szybkie to nie bądź zdziwiony że dużo marnują.

Ja z bezpośrednich wolnych faktycznie też mało mam goli (tak z 5 na sezon) ale za to z dystansu moi zawodnicy dużo strzelają bramek (ale fakt że pozwalam im strzelać ile chcą z dystansu).

Odnośnik do komentarza

Kurcze już taka dyskusja była w temacie "taktyki". Przecież wiadomo, że piłkarze nie strzelają tuzina bramek. Popatrz sobie na rzeczywistość. Mamy mecz Polska-Finlandia. Fin ograł polską obronę i wyłożył napastnikowi piłkę na 7 metr. Napastnik był sam, przewrócił się ledwo trafiając w piłkę, która poleciała pięć metrów obok bramki. Takie rzeczy się zdarzają. Albo mecz West Brom Albion-Man Utd. bodajże trzy albo dwa lata temu. Kuszczak wyłowił 13 strzałów takich mistrzów jak C. Ronaldo, Rooney itp., a przecież to 13 celnych strzałow na bramkę a niecelenych pewnie drugie tyle. Po drugie może za dużej presji poddajesz napastników. Ja raz Korzymowi powiedziałem przed meczem, że ciąży na nim presja to wykorzystał pierwszą akcę świetnym strzałem.

Odnośnik do komentarza

A ja zdążyłem się już naprawdę przyzwyczaić do tego, że tak robią i są nieskuteczni. Dostrzegłem, że często mają piłkę nie na tej nodze co trzeba. Np. Cabrera będąc sam na sam z bramkarzem już go minął, ale miał piłkę na lewej nodze, a jest prawonożny i zamiast trafić do pustej bramki strzelił w poprzeczkę. Myślę, że bardzo ważne jest to na której nodze napastnik ma piłkę. Obecnie staram się wyszperać napastnika obunożnego to powinno wyeliminować nieskuteczność.

 

Po drugie zauważyłem ostatnio że czasami moi napastnicy będąc w dobrych sytuacjach, ale będąc naciskanymi przez nadbiegającego obrońcę i nie mając piłki na swojej lepszej nodze wybiegają niemalże z pola karnego i nie oddają strzału. To jest dopiero ciekawe. Kumpel miał to samo ale jak przeszedł do Liverpoolu to problemy z nieskutecznością i tego typu akcjami się skończyły m.in przez to że ma napastników obunożnych

Odnośnik do komentarza

Trzeba jeszcze ustawić napastnika po dobrej stronie np jak jest strzela lepiej prawą nogą to ja go ustawiam z lewej strony i nie mam takich dzikich problemów. Z drugim napastnikiem robię na odwrót ;) Gorzej jak się gra na 1 napastnika ale w sumie to on ma przed sobą najczęściej bramkarza i jeżeli jest dobry to wie co z piłką zrobić i np puści mu po długim rogu albo zrobi zwód i brameczka. Można się przecież jeszcze pobawić z swobodą taktyczną i to często przynosi bardzo dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Trzeba jeszcze ustawić napastnika po dobrej stronie np jak jest strzela lepiej prawą nogą to ja go ustawiam z lewej strony

Ale bzdura :keke:

Myślałem że większość piłkarzy prawo nożnych lepiej się czuje na prawej stronie a lewo nożnych na lewej.

No zobacz... Mając znakomitych napastników musiałem oglądać co najmniej 3 zmarnowane sytuacje sam na sam w trakcie meczu.

Odnośnik do komentarza

To wcale nie jest bzdura :P Możliwe jednak, że ma znikome znaczenie a znacznie ważniejsza jest forma. Tak jak piszesz Piciu ustawiałem Grosickiego który jest prawonożny po lewej stronie, a Korzyma po prawej stronie bo jest lewonożny. Efekt? Korzym rzeczywiście strzelał i Grosicki w sumie w 50 meczach strzelili razem 50 bramek, czyli nie najgorzej. Ale... widziałem Grosickiego, który marnuje sytuacje za sytuacją. Był to bodajże mecz z Groclinem albo z Koroną. Grosik minął dwóch rywali i już myślałem że spokojnie wpakuje piłkę do bramki. Strzela pierwszy raz, bramkarz broni, strzela drugi raz, bramkarz broni, strzela trzeci raz, trafia... w słupek. Jednakże, wystawiając w ostatnim meczu sezonu rezerwy (zagwarantowalem sobie mistrza) nie miałem zbyt wielkiego wyboru i wystawiłem dwóch prawonożnych napastników - Kozuba i Majkowskiego. Majkowski był po lewej stronie, czyli po tej stroni gdzie nie szło prawonożnemu Grosickiemu. Efekt? Trzy strzelone bramki - jedna prawą, dwie lewą nogą:D

 

Tak jak wszyscy wyżej pisali, a ja próbowałem tonować emocje, napastnicy mogą być nieskuteczni. Zupełnie jak w rzeczywistości. Jeśli napastnik na początku sezonu strzela gola za golem w każdej sytuacji i nawet z najlepszymi drużynami, a później strzelać przestaje to trzeba go posadzić na ławce rezerwowych. I wydaje mi się, że trzeba sadzać napadziora na ławce jeśli w trzech kolejnych meczach nie strzeli bramki mając mnóstwo stuprocentowych okazji. Albo wydelegować go na mecz rezerw :) Co prawda Ameryki nie odkryłem, lecz często o tym zapominamy, dlatego ja będąc wielkodusznym, przypominam o tej zasadzie :)

Odnośnik do komentarza
Trzeba jeszcze ustawić napastnika po dobrej stronie np jak jest strzela lepiej prawą nogą to ja go ustawiam z lewej strony

Ale bzdura :keke:

Czemu bzdura? Kazda opcja ma swoje plusy. Jesli lewonozny gra z lewej strony, to lepiej poda/dosrodkuje.. A jesli z prawej, to wieksza szansa, ze "nawinie" obrone na zamach i pierdyknie po dlugim slupku.. Zloty srodek - swap positions :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Skutecznosc albo jej brak :keke: Szczerze mowiac ciezko sie do tego odniesc. Zdarza sie, ze mam w meczu 25-30 strzalow (w tym kilkanascie celnych) i strzelam 2 bramki. W innym meczu mam kilkanascie strzalow (w tym 8-9 celnych) i strzelam 5-6 bramek. Mysle, ze od wielu rzeczy to zalezy, przede wszystkim od taktyki oraz tego jakiej klasy ma sie napastnikow. Tak jak napisal Gizzz jezeli napastnik stracil skutecznosc a na dodatek zaczyna notowac slabe oceny to warto posadzic go na lawce na 2-3 spotkania. Zauwazylem, ze dosc czesto to sie sprawda.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...