Skocz do zawartości

Sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

 Saeco Lirika One Touch Cappuccino

 

Mam ok. dwa lata przy regularnym czyszczeniu i konserwacji działa jak złoto. Dziennie ok. 10 kaw.

Też mi nie zależało na mlecznych kawach ale po czasie doceniam super system mleczny do sporadycznego używania bo wystarczy tylko rurkę i dyszę przepłukać (nie ma żadnych pojemników na mleko).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Scorpio said:

Mam Nivone Cafe Romantica, która jest na Twojej liście. Dałem za nią 2 lata temu ponad 2k PLN więc cena ładnie spadła. Po tych dwóch latach nie mogę powiedzieć złego słowa i spokojnie mogę polecić.

Nivone, to nie jest jakiś no-name? Bo pierwsze słyszę.

 

2 hours ago, zovalik said:

 Saeco Lirika One Touch Cappuccino

 

Mam ok. dwa lata przy regularnym czyszczeniu i konserwacji działa jak złoto. Dziennie ok. 10 kaw.

Też mi nie zależało na mlecznych kawach ale po czasie doceniam super system mleczny do sporadycznego używania bo wystarczy tylko rurkę i dyszę przepłukać (nie ma żadnych pojemników na mleko).

Ten mi się podoba :) Dzięki

 

2 hours ago, adamus said:

Teściowie kupili parę miesięcy temu to: https://www.ceneo.pl/38213899

Są z niego bardzo zadowoleni, a co ważne jest prosty w obsłudze i utrzymaniu.

Trochę ponad budżet, ale zapisuję go sobie, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Reaper napisał:

Nivone, to nie jest jakiś no-name? Bo pierwsze słyszę.

 

Nivona ;) Nie, to nie jest noname. Wrecz przeciwnie - przy zakupie swojej naczytalem sie na maksa o tym sprzecie i jest bardzo czesto polecany. Mam ja od prawie 3 lat, kuzynka ma trochę droższa wersję od 2 - zero problemów. Nic nie piszczy, mieli elegancko.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nowe modele, te z wyższej półki, ciężko już znaleźć bez mopowania. Ale przy zwierzętach, to ja bym się zastanowił nad takim Roborockiem S6 max (nie wiem czy Viomi V3 też tego nie ma). Posiada dodatkowa kamerę, która potrafi rozpoznać obiekty, więc jest 100% pewności że np nie rozjedzie psiej kupy ;) Jeżeli tego jednak Twoi rodzice nie potrzebują a chcą tylko zwykłego, budzetowego odkurzacza, to np taki xiaomi mijija 1c też da radę ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Moj Viomi V3 nie ma kamery i az tak inteligentny by nie rozjechac psiej kupy nie jest :) Ale to nie ma wiekszego znaczenia, bo odpalanie go pod swoja nieobecnosc od kiedy mam w domu psa stalo sie niemozliwe. Trzeba miec oko na to jak panowie ze soba wspolpracuja :D 

Moj wariat kiedy jestem obok spokojnie lezy i doglada jak Viomi odkurza ale kiedy tylko pojde do innego pokoju slysze jak go zaczepia. Raz nawet na nim jechal ;) 

Zaleznie od budzetu IMO - gdybym zalozyl taki budzet bralbym Roborocka S6 max. Jest prawie tysiak roznicy...

A Viomi V3 odmienil on moje zycie (juz nie mowiac o zyciu mojej zony) wiec na pewno rodzice nie odczuja zakupu czegos nie z najwyzszej polki. Bo tym sposobem mozna szybko dojsc do wniosku, ze przydalaby sie tez stacja dokujaca zeby te smieci zrzucal (ja musze oprozniac pojemnik 2w1 przed kazdym odkurzaniem) i tutaj mamy juz Roombe za > 3k na horyzoncie. :) 

Ja z czystym sumieniem polecam V3.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
13 godzin temu, Makk napisał:

Szukam maszynki do strzyżenia. Takie max do około 90/100 zł.

 

Coś takiego może być? https://www.mediaexpert.pl/agd-male/zdrowie-i-uroda/strzyzarki/strzyzarka-philips-hc-3510-15

Właśnie taki model kupiłem podczas pierwszego lockdownu i od tamtej pory nie byłem u fryzjera. Żona strzyże mnie raz w miesiącu i spokojnie daje radę

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
On 11/28/2019 at 9:14 PM, tio said:

Dzisiaj przyszedł odkurzacz Dreame V9. (trochę się pospieszyłem, bo kupiłem go za 799 zł a dziś cena na geekbuying to 749 zł). Nie miałem czasu go sprawdzić, bo bateria była prawie rozładowana ale byłem w szoku ile włosów i kłaków wyciągnął z małego chodnika. Zrobił nawet efekt "wow" na mojej córce, bo jak nienawidzi odkurzania to Dreame V9 wywołał w niej zajawkę (przynajmniej chwilową) na odkurzanie. Odkurzacz wygląda porzadnie, poczynając od samego opakowania, jest ładny, plastiki dobrej jakości. Mówiąc wprost, nie wygląda na chińszczyznę. Jutro sprzątanie więc zobaczymy jak się sprawuje.

Porównywałem go z V8 Dysona i doszedłem do wniosku, że Dreame kosztuje o 500 zł mniej, ma większą siłę ssania (V8 ma 100 AW a V9 120 AW), pracuje dłużej na baterii.

I jak oceniasz odkurzacz po ponad roku użytkowania? Zastanawiałem się, czy nie zamienić mojego workowego staruszka (chyba z 15 lat, mam po rodzicach) na ten właśnie model.

Odnośnik do komentarza

Mam mieszane uczucia - jeśli nie masz dywanów to będzie super. Ja mam kilka małych dywanów i tutaj jednak średnio daje sobie radę z wyciąganiem włosów. Podłogi natomiast całkiem sprawnie sprząta. Po tym roku mam dwa odkurzacze: dreame v9 - do codziennego i szybkiego zebrania śmieci (po prostu wyciągam go spod łóżka i już) a zwykły workowy elektrolux raz w tygodniu do porządniejszego odkurzenia mieszkania.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Uzytkownicy odkurzaczy samojezdnych - podzielicie sie jakimis sensownymi modelami/doswiadczeniami? Mieszkanie ok. 50m2, glownie parkiet, troche dywanow, duzo siersci. Jak na razie mam tipy, ze koniecznie gumowe szczotki, do tego chcialbym tez zeby sie sam doladowywal i zrobil porzadna mape w aplikacji. Na prowadzenie wysuwa sie na razie iRobot Roomba 976 (okolice 1600 zl), ale chetnie rozwaze inne tematy w zblizonych cenach ew. poznam argumenty, za co konkretnie warto doplacic.

Odnośnik do komentarza

U mnie od grudnia Roborock S6 Pure. Jak na razie wszystko świetnie. Mapa dokładna, można sobie sprzątać pokojami lub strefami, po zakończeniu wbija do stacji dokującej i się ładuje. Fajne jest, że ma też doczepianego mopa, więc przy sprzątaniu od razu lekko podłogę przemyje (podkreślam, że lekko, to nie tak, że woda ścieka). Po płytkach/panelach śmiga bezproblemowo, jedynie z dywanem odpada, ale to z racji, że dywanik dość "włochaty". 

 

Ogólnie bardzo spoko zakup. Wiadomo, to nie tak, że wyczyści na błysk podłogę pomalowaną flamastrami czy jakąś rozdeptaną czekoladę (przynajmniej nie ten mój, no ale też nie u każdego dzieci malują po podłodze :)), ale taki do posprzątania kurzu, jakichś pyłków czy np. teraz trocin (bo chomik) i odświeżenia podłogi to spoko sprawa.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ej, a wytłumaczcie mi tę mapę :D bo ja miałem jakieś mylne wrażenie, że one zapamiętują mapę, ale to chyba nie o to chodzi? U moich rodziców wydaje mi się, że on przy każdym przejeździe ją tak jakby na nowo tworzy? Nie mogę jakoś ogarnąć tej idei w głowie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...