Skocz do zawartości

Sprzęt AGD


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
54 minuty temu, jmk napisał:

Kupiłem sprzęty, teraz czas na montaż ;) W instrukcji, a raczej rysunku montażu piekarnika mam takie coś:

 

iWxgcYM.png

 

 

 

Ktoś wie o co w tym chodzi i po co to jest? To trzeba zrobić, żeby "włączyć" prąd?

 

Jeśli masz gniazdo jak to na dole, no to musisz pomostkować zaciski tymi blaszkami. Takie coś się stosuje, jak masz urządzenie przystosowanie pod 1 lub pod 3 fazy, a instalacja ma 1 fazę.

btw. a w karcie gwarancyjnej nie masz jakiegoś miejsca na pieczątkę fachowca, który ma to podłączyć? Bo jeśli to jest wymagane do gwarancji, to podłączając sam, pozbawiasz się gwarancji. No chyba, że sam podłączasz, a ktoś ci to później podbije.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, jmk napisał:

Wtyczkę. Myślałem, że mam to otworzyć i zmieniać.

 

W gwarancji piszą tylko o kuchence lub płycie elektrycznej/gazowej.

No właśnie najpierw myślałem, że masz to na zasadzie indukcji, że masz schemat i trzeba to sobie samemu podłączyć. A tu masz wszystko na gotowo.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Absolutnie nie jest :D

 

Ja robię to zwyczajnym mikserem zelmera, takim ręcznym z końcówkami do mieszania (hakami), zajmuje to dosłownie pięć minut, a ręce czyste ;)

I w sumie mi też chodzi po głowie taki robot planetarny, ale ja i tak nie mam już miejsca w kuchni, a poza tym to tylko do ciasta na pizzę (bo inne to dwa razy do roku u nas) to trochę drogo. Ale chętnie pooglądam propozycje :D

 

@ajerkoniak?

Odnośnik do komentarza

Jak ma być ciasto to styknie jakiś mocniejszy mikser z końcówką do chleba/ciasta. Ofc koniem pociągowym jest Kitchen Aid ale dla ludzi z a) nadmiarem hajsu b) korzystającym regularnie typu pieczenie minimum raz w tygodniu, wtedy polecam bo nie do zajechania. Kenwood miał serię, która była oidp tańsza. Breville też spoko, Kenmoore też.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

My w domu mamy Bosch MUM 5 od 4 lat i bardzo sobie chwalimy. Jeszcze nigdy nas nie zawiódł, a jest dość regularnie użytkowany (tak powiedzmy z 1 na tydzień). Cenowo wychodzi atrakcyjniej niż Kitchen Aid z tego co pamiętam. U nas wybieraliśmy pomiędzy Kitchen Aidem, a Boschem, który wygrał ze względu na fundusze oraz nie miał być mocno użytkowany każdego dnia.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2022 o 18:11, Meler napisał:

Szukam robota kuchennego ale nie thermomixa :) Ważne, żeby wyrabiał ciasto na pizze i był solidny. Budżet dowolny - może ktoś coś polecić?

przesiadłem się na kenwooda Chef XL, 1700W, skończyłem z ręcznym wyrabianiem ciasta. u mnie pracuje o listopada. w rodzinie mam 3 sztuki, najstarczy 10 lat, sporo przystawek (też kosztują), ale sporo czasu można zaoszczędzić - szczególnie jak ktoś ma rodzinkę i sporo gotuje.

 

silniki 1700W są na wycofie, z tego co się orientowałem to te najnowsze kendoowdy mają 1200-1400W i jakieś elektroniczne cuda. z wad robota to jak masz półtorej kilo ciasta na pizzę to robot lubi sprawiać wrażenie, jakby miał zeskoczyć z blatu, jak masz pytania to zadzwoń któregoś wieczora to opowiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...