Skocz do zawartości

Czy nadal potrzebujemy forum?


Czy nadal potrzebujemy forum?  

37 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Hidalgoo napisał:

Zastanawiam się ostatnio nad tym czy nadal jako ludzie wierzący potrzebujemy Kościoła. Wiernych na mszach jest żałośnie mało, społeczność przeniosła się do internetu, utrzymanie tego miesjca kosztuje, a wydaje mi się, że jst to już wyłącznie płacenie za nostalgię i tradycję. Zastanawiam się, czy ma to w ogóle sens i myślę, że nie ma. Co na ten temat sądzicie?

 

A kiedy byłeś ostatnio na mszy? Bo chyba coś ściemniasz :D

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Wujek Przecinak napisał:

Od dłuższego czasu jestem właściwie nieaktywny na forum, ale często zerkam, żeby zobaczyć czy pojawiły się jakieś wątki czy ciekawostki związane z FM-em. Na Discorda wszedłem kilka razy i to nie moja bajka. Chociaż jakbym czegoś potrzebował pewnie bym się tam odezwał.

Jestem za utrzymaniem forum, bo zawsze może pojawić się ktoś kto będzie potrzebował FM-owej pomocy. Istnieje szansa, że ktoś mu jej udzieli. 

Esencja czytactwa

Odnośnik do komentarza

Przeklejka z Discord:

 

@Forumowicze

 

Miałem z tym poczekać, aż będę miał skończoną pełnię działań w tym temacie, ale niestety niekompetencja @Mod Team sprawiła, że muszę zareagować wcześniej. Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że MT dokonało aktualizacji PHP i IPB, a z kanałów dodatkowych wiem, że szykowane są środki pod przedłużenie skryptu… Muszę z przykrością napisać, że będzie to wg mnie marnowanie środków publicznych na utrzymywanie trupa, z którym Mod Team nie wie, jak sobie poradzić.

 

Dlatego postanowiłem działać.

 

Udało mi się znaleźć sposób na dokonanie kopii 1:1 forum w wersji archiwalnej. Dowód możecie zobaczyć tutaj: https://www.loom.com/share/3aa2e874fb564263a46db8041da295e4 W załączniku znajdziecie prostszą wersję kopii z głębokością do jednej podstrony, żebyście mogli sobie to potestować. Pełna wersja ma obecnie ponad 5 GB i ciągle rośne, bo jeszcze jej nie skończyłem (przewiduję między 6-8 GB). Jej jedyną wadą jest obecnie brak schowanego za logowaniem Hyde Parku, ale jest to problem do przeskoczenia przez symulowanie logowania za pomocą cookies lub upublicznienie HP na czas robienia kopii.

 

Finalnie chciałbym wam udostępnić tę kopię przez protokół torrent. Czemu torrent? Ponieważ to protokół peer-to-peer, co gwarantuje, że dopóki chociaż jedna osoba będzie dysponowała kopią forum, każdy będzie mógł ją sobie ściągnąć.

 

Skoro mamy archiwum, na którym najwięcej nam zależało, to po co nam ten skrypt? Po co mamy płacić setki złotych rocznie na utrzymywanie trupa? Po co mamy utrzymywać MT, które nie ma pomysłu co z tym wszystkim zrobić?

 

Chciałbym, żeby MT formalnie odniosło się do mojej propozycji, a także powiedziało, jaki kierunek widzi dla serwera Discorda Forum FM, który 1/ nie potrzebuje już forum 2/ ma tylko 1 aktywny kanał dotyczący FM-a… Mam nadzieję, że będziecie w stanie wykazać się wizją, która spodoba się wszystkim i będzie odpowiednio skonsultowana, a także nie spowoduje kłótni w społeczności.

 

Dziękuję za uwagę.

 

Ponizej zdjecie kopii z wylaczonym wifi.

Screenshot 2023-01-10 at 19.39.33.png

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...