Skocz do zawartości

Czy nadal potrzebujemy forum?


Czy nadal potrzebujemy forum?  

37 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mając okazję pospacerować po wydmach zastanowiłem się jednak dłużej nad tą kwestią i osiągnąłem stan dualizmu.

 

Z jednej strony zdecydowanie się zgadzam, że forum jest już niepotrzebne. Z drugiej strony jutro (przykładowo) Microsoft może kupić Discorda i kazać nam go zintegrować z MS Teams. Lub czymkolwiek innym. Kontrolowane przez nas w 100% miejsce, z naszą appką, na naszym serwerze temu zapobiega. Dlatego też, by oddać moją amibwalencję, proszę zostawić mój głos w tej sprawie na „nie, nie potrzeba nam forum”, ale wszystkie wypowiedzi od tej pory będę argumentował na „tak, forum jest nam potrzebne”. Dziękuję za uwagę i proszę o zrozumienie.

  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, verlee napisał:

Mając okazję pospacerować po wydmach zastanowiłem się jednak dłużej nad tą kwestią i osiągnąłem stan dualizmu.

 

Z jednej strony zdecydowanie się zgadzam, że forum jest już niepotrzebne. Z drugiej strony jutro (przykładowo) Microsoft może kupić Discorda i kazać nam go zintegrować z MS Teams. Lub czymkolwiek innym. Kontrolowane przez nas w 100% miejsce, z naszą appką, na naszym serwerze temu zapobiega. Dlatego też, by oddać moją amibwalencję, proszę zostawić mój głos w tej sprawie na „nie, nie potrzeba na forum”, ale wszystkie wypowiedzi od tej pory będę argumentował na „tak, forum jest nam potrzebne”. Dziękuję za uwagę i proszę o zrozumienie.

 

 

Nie zgadzam się z tym. I tak do obu opcji (migracja na inny skrypt lub statyczne strony) najpierw konieczny jest zrzut bazy danych. Zawsze w dowolnym momencie możemy do niego wrócić, nawet na innym hostingu. Zakładam, że taki powrot nie będzie trwał 15 minut, a w dzień na spokojnie można to szybko przywrócić.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, barrti napisał:

 

 

Nie zgadzam się z tym. I tak do obu opcji (migracja na inny skrypt lub statyczne strony) najpierw konieczny jest zrzut bazy danych. Zawsze w dowolnym momencie możemy do niego wrócić, nawet na innym hostingu. Zakładam, że taki powrot nie będzie trwał 15 minut, a w dzień na spokojnie można to szybko przywrócić.

 

A masz do tego dostęp?

 

Odnośnik do komentarza

Ja pozwolilem sobie podpytac Wojtka, ktory hostuje nam forum, czy moze jest opcja na jakas znizke, ale „nie bardzo”.

 

Natomiast co do IPB to nie wiem jak teraz, ale kiedys mozna po prostu bylo przestac placic i juz. Wtedy znikal support, opcje aktualizacji, jakis bodaj tez antyspam, no ale sam skrypt byl. No ale to bylo lata temu, nie wiem jak obecnie. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jako obecne miejsce do rozmow czy integracji - nie. 

 

Jako zachowanie miejsca, które kształtowało tą społeczność i jej świadomość - jak najbardziej tak, i nie pozwoliłbym mu odejść w niebyt jak wielu innym for. Aczkolwiek trzeba by sprawdzić wszelkie opcje redukcji opłat. 

 

Fora kiedyś wrócą ;) - ale ogólnie podzielam pogląd @verlee, żeby nie opierać się w całości na Discordzie, nad którym nie ma się pełni kontroli. 

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Perez napisał:

Ja pozwolilem sobie podpytac Wojtka, ktory hostuje nam forum, czy moze jest opcja na jakas znizke, ale „nie bardzo”.

 

Natomiast co do IPB to nie wiem jak teraz, ale kiedys mozna po prostu bylo przestac placic i juz. Wtedy znikal support, opcje aktualizacji, jakis bodaj tez antyspam, no ale sam skrypt byl. No ale to bylo lata temu, nie wiem jak obecnie. 

 

Nie chcę tutaj podawać za wielu szczegółów, wiem, bo mi akurat na tym zależało ;) ale już teraz aktualizacja czegokolwiek jest albo baaaardzo utrudniona albo wręcz niemożliwa.  Wypadałoby to też zmienić, ale jak coś to @barrti wie o co chodzi i mogą drążyć.

Odnośnik do komentarza
On 1/6/2023 at 3:19 PM, krzysfiol said:

Zastanawiam się ostatnio nad tym, czy nadal jako społeczność potrzebujemy forum. Postów jest żałośnie mało, społeczność przeniosła się na discorda, utrzymanie tego miejsca kosztuje, a wydaje mi się, że jest to już wyłącznie płacenie za nostalgię i tradycję. Zastanawiam się, czy ma to w ogóle sens i myślę, że nie ma. Co na ten temat sądzicie? 

Zastanawiam się ostatnio nad tym czy nadal jako ludzie wierzący potrzebujemy Kościoła. Wiernych na mszach jest żałośnie mało, społeczność przeniosła się do internetu, utrzymanie tego miesjca kosztuje, a wydaje mi się, że jst to już wyłącznie płacenie za nostalgię i tradycję. Zastanawiam się, czy ma to w ogóle sens i myślę, że nie ma. Co na ten temat sądzicie?

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Od dłuższego czasu jestem właściwie nieaktywny na forum, ale często zerkam, żeby zobaczyć czy pojawiły się jakieś wątki czy ciekawostki związane z FM-em. Na Discorda wszedłem kilka razy i to nie moja bajka. Chociaż jakbym czegoś potrzebował pewnie bym się tam odezwał.

Jestem za utrzymaniem forum, bo zawsze może pojawić się ktoś kto będzie potrzebował FM-owej pomocy. Istnieje szansa, że ktoś mu jej udzieli. 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...