Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem Pawełek i Głowacki nie odejdą, chociaż ten drugi ma kontrakt do końca 2008 roku, więc mogą go sprzedać. Ale to znów osłabianie składu, bo kto za niego?? Na dzień dzisiejszy Głowa jest lepszy od Clebera. Z drugiej strony mówi się o zainteresowaniu Wisły Bieniukiem grającym w Turcji.

 

A Bieniuk to ponoc w II lidze tam gra? Zaiste, niesamowite wzmocnienie.

 

Na rezerwę w miejsce wypożyczonego Kokoszki - czemu nie?? Na OE wystarczy.

 

Na OE i owszem, ale na LM...chyba nie. Ale w sumie, malo jest dobrych polskich O S

 

Widziałeś może jakieś mecze z jego udziałem? ;] Widziałeś może jak prezentuje się II liga turecka? Na 99'9% nie widziałeś, wiec nie wiesz czy to będzie wzmocnienie czy nie ;]

Odnośnik do komentarza
No mysle ze o obroncow martwic sie nie musimy. Raczej trza szukac wzmocnienia na prawe skrzydlo, bo Kosa w lecie raczej juz u nas grac nie bedzie :|

 

Nie musimy martwić się o obrońców?? - chyba żartujesz. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak: Baszczyński, Głowacki, Cleber, Dudka, Kokoszka, Thwaite i z doskoku Piotr Brożek - nie liczę Magiery, Rygielskiego, Rosłonia czy Kałudy, bo żaden z nich nie zbliżył się nawet do I składu.

Odejdzie Kokoszka i zostajemy z dwójką stoperów (no trójką, bo jest uniwersalny Dudka, o ile nie odejdzie). Na wiosnę przyjdą pauzy za kartki, bo na razie to chyba tylko Głowacki i Dudka za nie pauzowali. Baszczyński nie ma dublera (no chyba, że znów uniwersalny Dudka). Ale to taka żonglerka składem i ustawieniem.

 

Prawy pomocnik i tak jest potrzebny, bo w tej chwili jest Kosowski i w ewentualności grają tam Boguski i Paulista. Problem polega na tym, że obaj lepiej grają w ataku niż na prawej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Widziałeś może jakieś mecze z jego udziałem? ;] Widziałeś może jak prezentuje się II liga turecka? Na 99'9% nie widziałeś, wiec nie wiesz czy to będzie wzmocnienie czy nie ;]

a ile meczów drugiej ligi farerskiej widziałeś? skąd wiesz, że jakiś tam Rógni Owcojebsson nie byłby wzmocnieniem? :>

 

Ej no moment ;] Nie powiesz mi chyba, że liga turecka jest słabsza od ligi Wysp Owczych :)

 

to powinno iść w drugą strone ;] Ze liga Wysp Owczych jest mocniejsza niż liga turecka :)

Odnośnik do komentarza
Widziałeś może jakieś mecze z jego udziałem? ;] Widziałeś może jak prezentuje się II liga turecka? Na 99'9% nie widziałeś, wiec nie wiesz czy to będzie wzmocnienie czy nie ;]

a ile meczów drugiej ligi farerskiej widziałeś? skąd wiesz, że jakiś tam Rógni Owcojebsson nie byłby wzmocnieniem? :>

 

Ej no moment ;] Nie powiesz mi chyba, że liga turecka jest słabsza od ligi Wysp Owczych :)

 

to powinno iść w drugą strone ;] Ze liga Wysp Owczych jest mocniejsza niż liga turecka :)

 

Skoro jest taki dobry, to czemu nie gra w I lidze? :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

CYTAT("http://sport.onet.pl/0 @ 1248708,1665536,wiadomosc.html"

)

Koniec "koszmaru" naszego bramkarza

 

 

Tuż po świętach Wojciech Kowalewski dostał od Spartaka Moskwa prezent. Do jego domu w Suwałkach, gdzie były reprezentant Polski przebywa już od kilku dni, przyszedł faks ze stolicy Rosji.

"Od pierwszego stycznia 2008 roku jest pan wolnym piłkarzem. Spartak oświadcza, że może pan szukać pracy i w związku z tym nie będziemy rościć żądań finansowych wobec nowego pracodawcy" - tak w skrócie brzmiała treść pisma.

 

"Gibon" może odetchnąć z ulgą, ponieważ istniało duże prawdopodobieństwo, że Spartak na złość piłkarzowi skorzysta z jednej z opcji przedłużenia jego kontraktu o kolejne dwa lata, tylko po to, aby mu zaszkodzić.

- To dobrze, ponieważ cały czas myślę o powrocie do kadry Leo Beenhakkera, a bez regularnych występów byłoby to niemożliwe - mówi Wojciech Kowalewski.

 

Mam nadzieję, że włodarzy Wisły za darmo pozyskają świetnego bramkarza. Pawełek czuje się pewnie, za pewnie, i zdarzają mu się błedy, a konkurencja na tej pozycji jest więcej niż wskazana, bo kto będzie drugim bramkarzem? Cebanu? Bo przecież Juszczyk trafił na listę transferową.

Odnośnik do komentarza

Tylko jak sprowadzą Kowalewskiego to nie po to by wzmóc lepszą grę na Pawełku zaostrzając konkurencję bo nie możliwe jest, że Kowalewski zgodzi się na to by być numerem 2 i czekać na swoją szansę bo on musi grać by jechać na Euro i tylko to będzie się dla niego liczyło. Jeżeli sprowadzą Kowalewskiego to albo sprzedadzą Pawełka albo posadzą go na ławce bo Kowalewski wybierze ten klub w którym będzie miał od razu daną szansę bycia numerem 1.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie ściągnięcie Kowala byłoby świetnym posunięciem. Pawełek na pewno jest niezłym bramkarzem, dosyć solidnym, ale tylko jak na ligowe warunki. Ligi Mistrzów z nim nie zawojujemy. Kowalewski to bramkarz o wyrobionej marce, co do którego umiejętności mimo rocznej przerwy w grze możemy by pewni.

Odnośnik do komentarza

Zobaczę potwierdzenie na stronie Spartaka, to uwierzę. Zwłaszcza że Spartak poza Pletikosą ma przeciętnego Chomicza i Kowalewskiego właśnie. Póki miaso nie kupi solidnego bramkarza - a Dżanajew takim nie jest - nie sądzę, by puścili Kowalewskiego, tym bardziej, że przez ostatnie pół roku stawiali za niego cenę zaporową.

Odnośnik do komentarza
Wisła Kraków jest coraz bliżej pozyskania Jacka Krzynówka. Tak przynajmniej zapewniają dziennikarze "Wolfsburger Allgemaine Zeitung".

Zdaniem niemieckich dziennikarzy, lider Orange Ekstraklasy już w przyszłym tygodniu złoży Wolfsburgowi konkretną ofertę dla 31-letniego pomocnika.

 

Jeśli szefowie "Białej Gwiazdy" zdecydują się na wykupienie reprezentanta Polski, będą musieli zapłacić za niego około miliona euro. Sam zawodnik dostałby nie mniej niż 350 tysięcy euro za sezon. Gdy dojdzie do podpisania umowy, Krzynówek będzie najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii polskiej ekstraklasy.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

Aż ciśnie mi się na usta "Zakład, że nic z tego nie wyjdzie?", ale latem wątpiłem też w transfer Niedzielana, a się udało :). Chociaż Krzynówek to już zupełnie inna półka. Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Aż ciśnie mi się na usta "Zakład, że nic z tego nie wyjdzie?", ale latem wątpiłem też w transfer Niedzielana, a się udało :). Chociaż Krzynówek to już zupełnie inna półka. Pożyjemy, zobaczymy.

 

Mam podobne odczucia. Skoro nie kwapili się przedłużyć kontraktu z Kosą, to jakim cudem mają ściągnąć Krzynka, który zarząda na pewno dużo większą kwotę niż Kamil? :>

Odnośnik do komentarza
Ale zarząd Wisły chyba nie rozumie że na Ligę Mistrzów jest potrzebna szeroka kadra. Z silną pierwszą "11" i słabymi rezerwowymi to oni nic nie osiągną

Z drugiej strony któryś z trójki Krzynówek, Kosowski, Zieńczuk musiałby usiąść na ławkę. No chyba że Krzynówek grałby jako ofensywny pomocnik, ale chyba na tej pozycji nie czuje się najlepiej. Można też Zieńczuka od biedy przesunąć na lewą obronę (a może na atak? Niewielu pamięta, że na tej pozycji też zagrał kilka meczów). Ale nie wiem zresztą, czy Wisłę byłoby stać na gwiazdorskie kontrakty zarówno dla Krzynówka jak i Kosowskiego.

Odnośnik do komentarza
Może właśnie dlatego? Kosa out, Krzynówek in?

 

Ale zarząd Wisły chyba nie rozumie że na Ligę Mistrzów jest potrzebna szeroka kadra. Z silną pierwszą "11" i słabymi rezerwowymi to oni nic nie osiągną :/

 

Prawda jest taka, że nawet jak awansują do LM to o jakimś dobrym wyniku nie ma co liczyć bo to jednak za wysokie progi. O ile jakiś średniaków można pokonać i awansować ale już gdy przyjdzie czas gry z potentatami to rewelacji nie będzie. Nie gorsze drużyny niż Wisła awansowały do LM i dał zbierały baty nie awansując dalej. Olympiakos Pireus często gra w LM a awansowali dalej dopiero po raz pierwszy, więc przed Wisłą jeszcze daleko droga.

Odnośnik do komentarza
Może właśnie dlatego? Kosa out, Krzynówek in?

 

Ale zarząd Wisły chyba nie rozumie że na Ligę Mistrzów jest potrzebna szeroka kadra. Z silną pierwszą "11" i słabymi rezerwowymi to oni nic nie osiągną :/

 

Prawda jest taka, że nawet jak awansują do LM to o jakimś dobrym wyniku nie ma co liczyć bo to jednak za wysokie progi. O ile jakiś średniaków można pokonać i awansować ale już gdy przyjdzie czas gry z potentatami to rewelacji nie będzie. Nie gorsze drużyny niż Wisła awansowały do LM i dał zbierały baty nie awansując dalej. Olympiakos Pireus często gra w LM a awansowali dalej dopiero po raz pierwszy, więc przed Wisłą jeszcze daleko droga.

 

Niby tak, ale od czegoś trzeba zacząć - najpierw awans do LM - raz, drugi i już się zbiera doświadczenie. Chyba nikt nie spodziewa się awansu i od razu zawojowania LM. Awans do LM i 4 punkty w grupie to byłby znakomity wynik. Do awansu potrzebna jednak jest kadra - a prawda jest taka, że na razie na grę na europejskim poziomie to w Wiśle jest może 13-14 graczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...