Jump to content

Awardsy 2021 - Oficjalne wyniki


Recommended Posts

Well, well, well… czas podsumowań, rozliczeń starego roku i planów na nowy rok powoli już mija i wpadamy w wir codzienności. Jako nowy MT nie zapomnieliśmy jednak o jeszcze jednym ważnym dla Was, drodzy użytkownicy naszej społeczności, wydarzeniu – podsumowanie Waszych głosów w corocznych awardsach 😊

 

Do rzeczy, książką, a w zasadzie książkami roku wybraliście:

Tomasz Grzywaczewski - Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej

Brandon Sanderson - Rytmy Wojny

Oba tytuły uzyskały po dwa głosy. Jeden głos uzyskała pozycja Mróz – Egzekucja. Co ciekawe – ktoś nie głosował na swoją nominację, bo Jakub Małecki - Święto ognia nie otrzymał żadnego głosu.

 

Również dwóch laureatów wyłoniło głosowanie na płytę roku:

Sanah - Irenka

Iron Maiden - Senjutsu

Równo po czterech użytkowników zagłosowało na te zupełnie różne dzieła. Po jednym głosie zdobyli: Jan Borysewicz - Wszystkie Oblicza Jana Borysewicza, Kult - Ostatnia płyta oraz Lantlôs – Wildhund, ponownie mamy pozycję bez głosu - Osi and the Jupiter - Stave.

Zdecydowanego zwycięzcę wyłoniliśmy za to w kategorii serial roku, nasi forumowicze i dyskordowicze docenili bardzo popularny serial ze stajni Netflixa:

Squid Game (9 głosów).

 

Remis był tym razem na drugim miejscu – Sukcesja oraz Kasztanowy ludzik uzyskały po 3 głosy. Dwa głosy uzyskał serial Arcane. Pozostałe nominacje były obdarowane chyba tylko głosami nominujących, bo przy ich nazwach widnieje liczba: jeden. Oczywiście, a jakże – nie zabrakło nominacji bez głosów – w tej kategorii z zerem głosowanie zakończyły aż dwa seriale - Psy w kosmosie oraz Cowboy Bebop.

 

Powoli przemierzamy kulturalne kategorii i dochodzimy do filmu roku. Widać zainteresowanie tutaj większe niż w płycie roku czy książce roku, jak widać, nasza społeczność woli jednak coś oglądać niż słuchać czy czytać. Pierwsze miejsce należy do:

Diuna (12 głosów). 

Na podium złapał się jeszcze film Nie czas umierać (4 głosy) oraz Don't Look Up (3 głosy), dwóch użytkowników jako najlepszy film roku wskazało Teściów, po jednym głosie natomiast uzyskały filmy: Wesele 2 oraz Najmro. Kocha, kradnie, szanuje. Ponownie – czy to już tradycja? – są nominacje bez głosów, znowu dwie pozycje – Spiderman No Way Home oraz Annette.

 

Powoli wychodzimy z kultury… i wkraczamy w obszary bardziej… bliskie społeczności. Na początek: najgorszy avatar roku. Nominacje były trzy, ale walka o miano zwycięzcy tej niechlubnej kategorii toczyła się w zasadzie między dwoma userami – @Reaper i jego konglomeratem graficznym wprost z lat 90 (herb Legii i Realu pewnie też mu akolitów nie przysparzał) oraz @Vami, który na forum częstuje nas widokiem… dużego zbliżenia… drożdży piwnych? W każdym razie, nie wygląda to smacznie.

Ostatecznie wygrywa: @Reaper (15 głosów), przed @Vami (11 głosów) oraz @Seju i jego d… (4)

 

Skoro najgorszy avatar to też i najlepszy – tutaj nominacji było jeszcze mniej, bo tylko dwie. Co ciekawe mamy tutaj znowu… @Seju, z tym samym avatarem co w kategorii powyżej. Rywalizował z @verleei jego Bykolą 😉 Ostatecznie niespodziewanie @Seju zdobywając 14 głosów wygrywa tytuł avatara roku, ledwie o dwa głosy pokonując Verliego.

 

Wchodzimy teraz w dział, że tak to ujmę – opiniotwórczy. Zaczynamy od prostej kategorii – emotka roku. Trzeba to oficjalnie przyznać, rozwój dyskorda zdecydowanie przyczynił się do popularyzacji emotek, a także… tworzeniu się ich w oparciu o wydarzenia, dyskusje itp.

Wszystkie emotki mają swoją historię i widać to także po wynikach głosowań – mamy aż potrójnego zwycięzcę! A było 922401748495249439.png tak, że wieże 2434-pepe-business.png naszego Maciulę…yyy naziulę 1612404164_Zrzutekranu2022-01-9o11_11_11.png.8988caecbd70fdfd4d357d91526cb67d.png wybrały do emotek roku! Trzy emotki, trzy po… 6 głosów.

Zaraz za nimi uplasował się śmieszek Makłowicz z 5 głosami. 3 zdobyła kulturalna smakuwa, dwa natomiast pepelaff,  jeden głos powędrował do kekw, bykuwhaaat oraz… kontrowersyjna emotka o MT. Ponownie ktoś nie zagłosował na swoją nominację – i bez głosu skończył Maciula.

 

W tej kategorii na pewno przewijało się wiele emotek, w końcu na brak emocji nie można było narzekać w minionym roku, chociaż głównie na dyskordzie. I to specyficzna ekhm dyskusja z @Brudinho w roli głównej pod tytułem „Stepbrudi” wygrywa w kategorii najciekawsza dyskusja roku. Brudas zaliczył…yhm, zebrał aż 12 głosów, czym zdeklasował rywali. Dwukrotnie mniej głosów uzyskał temat… golenia dupy. Odbiegając od tematu po 3 głosy zebrały mniej kontrowersyjne tematy jak: kromka vs pajda, „było” czy Kolega z Islandii opowiadający o diwach. Zero głosów zdobyło wycieranie siuraka i wcale się temu nie dziwię.

 

Pisałem wyżej „głównie na dyskordzie” no i właśnie. Afera roku. Zdecydowanym triumfatorem tej kategorii była właśnie sytuacja, a właściwie napięcie na linii forum vs. dyskord. Afera zdobyła aż 18 głosów – do tej pory to jest rekord. Zostając dalej w temacie tego ‘konfliktu’ – drugie miejsce zajęła nominacja niczym tytuł wiersza – „Ból duszy Scorpia”, zdobywając 6 głosów. Ledwie jeden mniej, już dyskordowa aferka czyli Krawczyk Gate – Było, było było. Najmniej emocji wzbudziła afera pudełkowa Verliego, tylko 2 głosy. W końcu nie mamy kategorii z zerową liczbą głosów!

 

Na drugim biegunie rozpościera się kategoria chyba najbardziej pokazująca siłę tej społeczności, nominacje mówią same dla siebie, ale zwycięzca to jest król wydarzeń jak sum jest król wód 😉 Wydarzeniem roku 2021 została… Paczka dla Rycha! Młody @lad zyskał 17 głosów! Tylko 8 głosów zdobył drugi w tym zestawieniu Zlot, jednak trzeba przyznać – konkurencję miał nie byle jaką! Cztery głosy dla dyskordowego PDK – Irackich szlugów Bobbiego Legitki. Dwa głosy dla dość niespodziewanej nominacji (dla mnie) – Euro 2022. Po głosie odejście Schizzma z dyskorda (wracaj mordo @schizzm!) i intensywne acz krótkie – FPL Weranda. Mogę przybić piątkę z @Reaper, bo społeczności nie zawojowała ani moja przygoda z foccacią ani jego z chili con carne – nie zdobyliśmy żadnego głosu.

 

W kategorii quotez roku mamy ponownego laureata, ponownie statuetkę zgarnia… @Brudinho, a właściwie Stepbrudi – zyskując 10 głosów, jeden mniej zanotowało zdjęcie przedstawiające samotność w sieci. To specyficzna kategoria – lepiej ją zobaczyć czy przeczytać niż… opisać, więc napiszę tylko, że znowu trzy nominacje bez głosów – aczkolwiek w tym jedna moja 😉

 

I przechodzimy już to bardziej indywidualnych kategorii, zaczniemy od przedstawicieli władzy, a więc… moderator roku. Według społeczności najlepszym modem został niezawodny i naczelny skarbnik forum – @Reaper (11 głosów)! Dziękujemy Reap za te wszystkie lata trzymania w ryzach finansów forumka! Drugie miejsce, jest dość… specyficzne – otrzymała nominacja „nikt” (7 głosów). Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla @Pulek (6 głosów), najmniej, bo dwa głosy zdobył @Hajd.

 

Niewątpliwym sukcesem tego, że powstał dyskord jest wzrost zainteresowania Fantasy Premier League, chociaż rozgrywki i liga forumowa trwały od lat to jednak dopiero przeniesienie tego na dyskord, wspólne przeżywanie meczów, trash-talki, próby dezorientacji i złote „rady” (Tak @Seju, na Ciebie patrzę!) – to jest sól połączenia fpla z dyskordem. Nie mogło zabraknąć i w tym roku tej kategorii, a FPL-owiczem roku został bohater słynnej afery, wyrzucenia z ligi, irackich szlugów… Bobbi Legitka (9 głosów)! Drugie, zasłużone miejsce dla @Monti(5 głosów). Dwa głosy zdobył obrońca tytułu (ale ligi, nie awardsów) – @Kaczy. Po głosie: @Piotr Sebastian, @Seju (ubiegłoroczny zwycięzca awardsów), @Vami i @Feanor. Bez głosów zakończyli głosowanie – @barrti, @Hajd, @lad i @ajerkoniak.

 

Forum, dyskord to… FM. Przynajmniej, w większości przypadków, więc kategoria FM-owicz roku to niezwykle prestiżowe wyróżnienie. W tym roku wygranym jest weteran sceny, propagator stylu journeyman, znany z niezwykłego… pecha w grze – @Vami (9 głosów)! Drugie miejsce dla naczelnego taktyka społeczności – @verlee(5 głosów), po trzy głosy zdobyli @Pulek oraz @Piotr Sebastian. Jeden głos poleciał do @PiotruH.

 

A teraz crem de la crem awardsów czyli… użytkownik roku. Nie było zdecydowanego lidera, rywalizacja trwała do samego końca i faktycznie różnice były niewielkie. Wygranym tytułu użytkownik roku w edycji z numerkiem 2021 z 6 zdobytymi głosami został… @barrti!

Po 4 głosy dla zdobywców drugiego miejsca – @tio i @Seju. Po 3 – @schizzm, @Scorpio oraz @verlee. Dwa głosy zdobyli @lad, @Feanor i @krzysfiol, jeden dla @van der Vaart, natomiast bez głosu plebiscyt zakończył @Reaper.

 

Nagrody rozdane, konkursy rozstrzygnięte, można się rozejść i… widzimy się za rok! Tymczasem… bądźcie aktywni!

 

  • Like 8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...