Skocz do zawartości

Reputacja w FM 2008


machlak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy później...
1. W edytorze

2. Drużyny muszą odnosić sukcesy w Europie

 

Witam,

to ja mam pytanie, co znaczy ze druzyna musi odnosic sukcesy w europie?

pewnie jest jakis wymierny czynnik ktory wplywa na to ze dana liga po ilus tam latach moze sie stac najbardziej prestizowa (tak jak teraz np. anglia czy hiszpania).

co musi byc spelnione zeby liga byla popularna? wysokie miejsce w klasyfikacji uefa? np. 1-5? czy moze jakies inne czynniki?

 

bo zauwazylem ze mimo ze klub jest bardzo wysoko to zawodnicy mimo to dosc czesto odchodza na zachod. prowadze wisle, 10 majstrow z rzedu, co rok wychodze z grupy lm, niestety najdalej 1/2, 380mln$ na koncie, stadion na 95tys, 10msc w klasyfikacji klubowej uefa.

 

czy jest wogole mozliwe zeby polska liga stala sie tak samo pozadana przez zawodnikow jak np. hiszpanska?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
1. W edytorze

2. Drużyny muszą odnosić sukcesy w Europie

 

Witam,

to ja mam pytanie, co znaczy ze druzyna musi odnosic sukcesy w europie?

pewnie jest jakis wymierny czynnik ktory wplywa na to ze dana liga po ilus tam latach moze sie stac najbardziej prestizowa (tak jak teraz np. anglia czy hiszpania).

co musi byc spelnione zeby liga byla popularna? wysokie miejsce w klasyfikacji uefa? np. 1-5? czy moze jakies inne czynniki?

 

bo zauwazylem ze mimo ze klub jest bardzo wysoko to zawodnicy mimo to dosc czesto odchodza na zachod. prowadze wisle, 10 majstrow z rzedu, co rok wychodze z grupy lm, niestety najdalej 1/2, 380mln$ na koncie, stadion na 95tys, 10msc w klasyfikacji klubowej uefa.

 

czy jest wogole mozliwe zeby polska liga stala sie tak samo pozadana przez zawodnikow jak np. hiszpanska?

 

pzdr

 

Skoro dochodzisz do 1/2 LM to Twoja Wiselka ma sukcesy i kazdy taki sukces podnosi range Twojej druzyny ale jednak w wiekszosci tylko Twojej a malo calej ligi. Skoro w Premiership czy Serie A do LM wchodza np. 4 druzyny do Uefa 3 to wiadomo ze te 4 druzyny maja szanse wypracowac w LM ogolnie wieksze punkty dla calej ligi niz Twoja jedna Wisla osamotniona w pucharach. Gdyby Twoja Wisla zdobyla Puchar LM, Legia na przyklad albo Lech Puchar UEFA i tak pare sezonow to wtedy moze daloby rade podniesc range calej ligi polskiej. Wedlug mnie tak powinno to dzialac ale nie wiem czy tak jest. Skoro grasz w polskiej lidze to musisz charowac i zdobywac tyle jedna Wisla co np. Juve, Inter, Milan, Fiorentina razem zdobywaja :) Wiec jest ciezko jesli tylko Twoja Wisla znaczy cos w Europie a pozostale 17 druzyn w lidze polskiej nic nie walcza w Europie i nic nie zdobywaja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

To jak to w koncu jest z ta reputacja ligi? Da sie ja zwiekszyc wygrywajac w europie czy nie? Chcialbym doczekac momentu w ktorym moglbym kupic jakiegos hiszpana lub anglika z czolowego klubu europejskiego, ale to chyba niemozliwe. Caly czas pewnie bedzie "nie wiem czy przejscie do polskiego klubu byloby dobrym rozwiazaniem" :/

Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

Troszkę odświeże temat:p

 

gram właśnie Redditch (ostatnia liga Angielska) czy jeżeli będe sukcesywnie wspinał się po kolejnych szczeblach rozgrywkowych to:

 

1 czy reputacja mojego klubu wzrośnie?

2 czy za tym będa chceli grać u mnie lepsi kopacze?

3 czy zmieni się status mojego klubu z półzawodowego na zawodowy?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ja mam za sobą kilkadziesiąt (:P) sezonów w polskiej lidze. Prowadzone przeze mnie drużyny (obejmowane w drugiej lidze) wyrastały zawsze koniec końców na potentatów krajowych ze znacznymi sukcesami w Europie. Czyli zawsze dość daleko docierały w Lidze Mistrzów i były bardzo wysoko w rankingu klubowym. Jednak niestety nie wpływa to aż tak znacząco na to, jacy zawodnicy chcą przyjść. Ci z topu nigdy się nie zdecydują. Z "zachodu" co najwyżej średniacy i niewielka część zdolnej młodzieży (np. z włoskiego U-19 chętnych jest ze 3 z czego co najwyżej jeden jest "na poziomie"). Mówię to z perspektywy kilkudziesięciu rozegranych sezonów.

Odnośnik do komentarza

Zacytuję to, co jest 3 posty wyżej:

Reputacja ligi rośnie, ale Polska to kraj rozwijający się, a nie rozwinięty, co sprawia, że do Polski żaden gwiazdor nie przyjdzie, chyba, że na emeryturkę, bo się zdarzały takie przypadki.

 

W FM08 był to jeszcze piach, teraz (gdzieś tak od 13 chyba) jest zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...