Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 klubowiczów  ·  Zasady

Journeyman

Journeyman FM 22 - PiotruH


PiotruH

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgrywkę zacząłem wedle zasad, a mianowicie bez licencji trenerskiej i jakiegokolwiek doświadczenia. Ograniczyłem się tylko do europejskich lig dostępnych bez jakichkolwiek dodatków, chociaż FM22 tak muli tylko na tych ligach, że nie wiem czy ugram chociaż te 10 sezonów jak w przypadku poprzedniego FM. Mam nadzieję, że rozgrywka dostarczy jednak fajnych wrażeń jak w roku poprzednim.

 

 

Bardzo długo czekałem na jakikolwiek angaż, chociaż po części była to i moja wina. Gdy jakiś klub był zdecydowany mnie zatrudnić, to odpadał on, ponieważ posiadał status pół-zawodowy, albo nie interesował mnie kierunek jak w przypadku Łotwy, Walii czy też III ligi tureckiej. Z klubów, które mnie najbardziej interesowały i się po mnie zgłosiły był bułgarski II-ligowiec Litex Łowecz oraz Meppen z III ligi niemieckiej. Niestety mimo bardzo pozytywnego odbioru na rozmowach, na których wręcz przymilałem się zarządowi, brak doświadczenia okazał się być kluczowy w odrzuceniu mojej osoby. Tego problemu nie miał mój przyszły pracodawca, który w połowie Grudnia 2021 roku, sensacyjnie zwolnił dobrze spisującego się mojego poprzednika. Miał on się utrzymać w lidze, a tymczasem zostawił klub na 4 miejscu w lidze i w ćwierćfinale krajowego pucharu. Żal było nie skorzystać z takiej oferty jak tylko się ona pojawiła i tak o to ku niezadowoleniu kadry zespołu, zostałem nowym menedżerem Petrolul Ploiesti.

 

dvPe0Rc.png

 

Oczekiwaniom zarządu udało się bardzo szybko sprostać, ponieważ do końca rundy i podziału na grupy mistrzowską i spadkową, pozostały raptem 3 kolejki, w której mój poprzednik spisał się bardzo dobrze czym ułatwił mi wejście do drużyny.

xHJlQuP.jpg

 

ZqQUkBX.jpg

 

Dwa zwycięstwa i remis w tych spotkaniach pozwoliły nam realnie myśleć o awansie do pierwszej ligi czy to z bezpośredniego miejsca czy to przez baraże. Kadra nie była jakoś wybitna jakościowo dlatego też by powalczyć o awans musiałem w zimowym okienku transferowym pozyskać kogoś kto podniósłby poziom gry. Padło na Brazylijczyków z których jeden bardzo dobrze dogrywał piłki kolegom, a drugi w pół roku został czwartym najlepszym strzelcem ligi mimo, że nie jest już pierwszej, tfu drugiej młodości.

 

IpYCExz.jpg

 

SPz4KtO.jpg

 

Grupy mistrzowskiej nie zaczęliśmy zbyt dobrze, ponieważ mimo przeważania w każdym meczu i o wiele lepszego stosunku xG w porównaniu z rywalami, po 6 kolejkach cechowaliśmy się bilansem 2-2-2. Na szczęście końcówka rozgrywek była piorunująca w naszym wykonaniu, a ostatni mecz okazał się być esencją futbolu. Rzutem na taśmę w 86 minucie nasz awaryjny lewy obrońca z rezerw, strzałem z ponad 25 metrów, zapewnił nam wygraną, która w połączeniu z korzystnymi wynikami na dwóch innych stadionach, dała nam bezpośredni awans do I ligi co zbiegło się również ze zrealizowaniem celu długoterminowego klubowej strategii. Te sukcesy odmieniły postrzeganie mojej osoby wśród zawodników, którzy zaczęli darzyć mnie zaufaniem i nie przeszkadza im już mój brak doświadczenia. Ten buduję natomiast kolejnymi dobrymi wynikami, a zarząd po kilku prośbach, dwukrotnie zgodził się zasponsorować mi kurs licencyjny.

 

Warty odnotowania jest także nasz występ w krajowym pucharze, w którym to w ćwierćfinale, w rzutach karnych wyeliminowaliśmy I ligowca, a następnie w półfinale po wyrównanych bojach, ulegliśmy naszemu wielkiemu rywalowi - Rapidowi. Szybko będzie jednak sposobność do rewanżu, ponieważ już w następnym sezonie powalczymy z nimi na tym samym poziomie ligowym.

 

zVgzh8Q.jpg

 

mueiZgN.jpg

 

Po zakończeniu sezonu z niemiłych informacji otrzymałem powiadomienie od naszego najlepszego napastnika - Ricardo Oliveiry, iż postanowił on mimo ważnego kontraktu, zawiesić buty na kołku. Szkoda, że nie pomoże nam na I-ligowym froncie, ale znalazła się dla niego posada w sztabie drużyny juniorskiej Petrolulu. Z tej drużyny z nowego naboru do ekipy seniorów awansowałem napastnika, który jak na rumuńskie warunki może mieć spory potencjał. Będzie on dostawał swoje szanse w najbliższym sezonie, ponieważ klub mimo, że po awansie wyszedł na plus z klubowym saldem (1.5 miliona Euro), to w budżecie transferowym nadal są pustki, a budżet płacowy nie umożliwia zatrudnienia dobrych jakościowo zawodników. Na pewno czeka nas ciężki sezon 2022/2023, w którym to mamy się dzielnie bronić przed spadkiem. Będzie to ciężkie zadanie, ale mimo słabej kadry na papierze, zamierzamy o powalczyć o wykonanie tego zadania.

 

tvxgoxr.jpg

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...