Skocz do zawartości

Finanse, finanse ...


mario84

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gram Legią. Mam 2013 rok, stadion 23000. Kupiłem dwóch zawodników za 25 mln zł, kontrakty po 200 tys miesiecznie i nie mam żadnych problemów z finansami, najlepszym sposobem jest wejscie do LM. I wtedy jak finanse wynoszą ok 20 mln zł to zarząd godzi się na rozbudowę stadionu tylko to strasznie długo trwa.

Odnośnik do komentarza
Ja gram Legią. Mam 2013 rok, stadion 23000. Kupiłem dwóch zawodników za 25 mln zł, kontrakty po 200 tys miesiecznie i nie mam żadnych problemów z finansami, najlepszym sposobem jest wejscie do LM. I wtedy jak finanse wynoszą ok 20 mln zł to zarząd godzi się na rozbudowę stadionu tylko to strasznie długo trwa.

 

Takowe finanse to akurat nic tak bardzo szczególnego. Już po pierwszym sezonie gry Górnikiem Zabrze mogę mieć (jesli zaznaczę zdobycie tytułu, co jest dość prawdopodobne) 10 mln euro na transfery i 500 tys euro na płace. Wybrałem bodajże najniższą dostępną opcję i mam 6 mln euro na transfery i ok 300-400 tys. euro na płace (z czego ok 200 tys. wolne). Po pierwszym sezonie drugie miejsce i awans do PUEFA, a jeszcze żadnych profitów z tego nie miałem. Obecnie mój najwiekszy kontrakt to 17,5 tys. euro miesięcznie, lecz na dobrych graczy jestem w stanie wydawać więcej.

Miesięcznie wychodzę około 300 tys. euro na plus, doliczając do tego wpływy z transferów i praw do transmisji wychodzi niezła sumka.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Problem taki, ze trzeba im placic okolo 2-4 mln euro rocznie, no ale ponoc ma sie oplacic...

 

To moze ja wyjasnie. Tak na oko mozesz zarzad prosic o klub filialny co jakies 6 miesiecy. Jesli grasz popularnym klubem, jak np. ManU, Liverpool, Arsenal, Inter, Barcelona itd. to na samym poczatku gry jest szansa dostania jako klubu filialnego jakichs cieniasow z Japonii / Chin / USA, dzieki ktorym zarobisz miliony na sprzedazy pamiatek. O ile dobrze pamietam po jkaims roku - dwoch grania w swoim klubie zarzad da ci mozliwosc wyboru rodzaju klubu filalnego. Zaznaczasz wtedy ze chcesz partnera do sprzedazy pamiatek i zalatwione.

 

Pod kazdym innym wzgledem te kluby sa zupelnie bezuzyteczne. Jednak korzysci finansowe sa ogromne. Placisz takiemu klubowi jakies 1.4 do 2.5 miliona funtow rocznie, podczas gdy miesieczny zysk ze sprzedazy pamiatek dzieki takiemu partnerstwu bedzie wynosil MINIMUM okolo 1 milion funtow (sprawdzone). Jak latwo przeliczyc, nawet gdybys wyrabial tylko to minimum kazdego miesiaca to masz zarobek rzedu 12 milionow funtow. Odejmujesz to, co placisz klubowi filialnemu rocznie i masz jakies 10 mln funtow zysku na czysto.

 

Partnerstwo finansowe mozesz zawrzec tylko z klubami z USA, Chin i Japonii. Nie jestem pewien, ale raz chyba mi sie zdarzyl klub meksykanski. Osobiscie udalo mi sie miec maksimum tylko dwa takie kluby jednorazowo. Gdy wolalem o trzeci zarzad wymawial sie tym, ze nie mogl znalezc odpowiedniego klubu partnerskiego (podejrzewam, ze zwiazane jest to z tym, ze takich klubow jest ograniczona ilosc - czyli kto pierwszy ten lepszy, komputer tez stara sie miec takie kluby partnerskie)

 

Krotko mowiac - grajac klubem o wysokiej reputacji i majac dwa kluby partnerskie tego typu nie musisz sie przejmowac finansami, bo wlasciwie zawsze, przy odrobinie zdrowego rozsadku bedziesz wychodzil 'na plus'.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zauważylem dosyć dziwny bug ponieważ grając w path ten zamieniający włoską lige na polską (ten path z 4 ligami polskimi) w pierwszej lidze czyli ekstraklasie po pierwszym sezonie skoczyly bardzo nietypowa budzety wszystkich ligowców np wisly do 26mln zaglebia lubin (bo zostal mistrzem) 28 prawie 29mln , legia ma na koncie 19 mln oczywiscie wszystko w euro heh a co do pozostalych klubów to budzety skoczyly im po 6 7 mln kazdy klub ma w ekstraklasie okolo 10 mln albo duzo ponad i to po jednym roku grania boje sie co bedzie bo 5 latach grania 199mln? Nasze zespoly beda miec lepsze budzety od klubów niemieckich albo francuskich i beda szly łeb w łeb z angieslkimi czy hiszpanskimi badz włoskimi heh.

Odnośnik do komentarza
Zauważylem dosyć dziwny bug ponieważ grając w path ten zamieniający włoską lige na polską (ten path z 4 ligami polskimi) w pierwszej lidze czyli ekstraklasie po pierwszym sezonie skoczyly bardzo nietypowa budzety wszystkich ligowców np wisly do 26mln zaglebia lubin (bo zostal mistrzem) 28 prawie 29mln , legia ma na koncie 19 mln oczywiscie wszystko w euro heh a co do pozostalych klubów to budzety skoczyly im po 6 7 mln kazdy klub ma w ekstraklasie okolo 10 mln albo duzo ponad i to po jednym roku grania boje sie co bedzie bo 5 latach grania 199mln? Nasze zespoly beda miec lepsze budzety od klubów niemieckich albo francuskich i beda szly łeb w łeb z angieslkimi czy hiszpanskimi badz włoskimi heh.

No pewnie ktos kto robil tego patCHa nie zmienil reputacji ligi, co wiaze sie z iloscia kibicow na stadionach, wplywow od sponsorow itd., a wiec i z finansami.

Odnośnik do komentarza
Problem taki, ze trzeba im placic okolo 2-4 mln euro rocznie, no ale ponoc ma sie oplacic...

 

To moze ja wyjasnie. Tak na oko mozesz zarzad prosic o klub filialny co jakies 6 miesiecy. Jesli grasz popularnym klubem, jak np. ManU, Liverpool, Arsenal, Inter, Barcelona itd. to na samym poczatku gry jest szansa dostania jako klubu filialnego jakichs cieniasow z Japonii / Chin / USA, dzieki ktorym zarobisz miliony na sprzedazy pamiatek. O ile dobrze pamietam po jkaims roku - dwoch grania w swoim klubie zarzad da ci mozliwosc wyboru rodzaju klubu filalnego. Zaznaczasz wtedy ze chcesz partnera do sprzedazy pamiatek i zalatwione.

 

Pod kazdym innym wzgledem te kluby sa zupelnie bezuzyteczne. Jednak korzysci finansowe sa ogromne. Placisz takiemu klubowi jakies 1.4 do 2.5 miliona funtow rocznie, podczas gdy miesieczny zysk ze sprzedazy pamiatek dzieki takiemu partnerstwu bedzie wynosil MINIMUM okolo 1 milion funtow (sprawdzone). Jak latwo przeliczyc, nawet gdybys wyrabial tylko to minimum kazdego miesiaca to masz zarobek rzedu 12 milionow funtow. Odejmujesz to, co placisz klubowi filialnemu rocznie i masz jakies 10 mln funtow zysku na czysto.

 

Partnerstwo finansowe mozesz zawrzec tylko z klubami z USA, Chin i Japonii. Nie jestem pewien, ale raz chyba mi sie zdarzyl klub meksykanski. Osobiscie udalo mi sie miec maksimum tylko dwa takie kluby jednorazowo. Gdy wolalem o trzeci zarzad wymawial sie tym, ze nie mogl znalezc odpowiedniego klubu partnerskiego (podejrzewam, ze zwiazane jest to z tym, ze takich klubow jest ograniczona ilosc - czyli kto pierwszy ten lepszy, komputer tez stara sie miec takie kluby partnerskie)

 

Krotko mowiac - grajac klubem o wysokiej reputacji i majac dwa kluby partnerskie tego typu nie musisz sie przejmowac finansami, bo wlasciwie zawsze, przy odrobinie zdrowego rozsadku bedziesz wychodzil 'na plus'.

 

 

Ale to co tu napisałeś tyczy sie tylko tych największych kulbów czy też mniejszych? Bo jak grałem kiedyś Legia albo Auxerre, juz nie pamietam, to nawiązałem współpracę z jakimś klubem z Chin i musiałem im płacić 1,5 mln euro co w tamtym okresie dla klubu było dość sporo ale chciałem zaryzykowac bo myślałem że mi się to zwróci ale po sezonie porównałem przychody z pamiątek z tego roku i z poprzedniego i nawet nieznacznie spadły...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

gram w fm2008

 

zauwazylem ze pewnego pulapu finansowego jednak nie da sie przejsc, wszystko przez wyplaty DYWIDEND, a nikt o tym w temacie nie wspomnial

 

u mnie z wisla po kazdym sezonie nie moge sie przebic ponad 40 mln euro (srednio wyplaty dywidend oscyluja wokol 15 mln euro!)

 

czy jest jakis sposob aby wplynac na obnizenie tych wyplat? logicznie myslac wychodzi na to, ze jedynym sposobem jest wydawanie uzyskanych srodkow z transferow, nagrod i praw telewizyjnych

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie dotyczące jednego ze sposobów na wzbogacenie się. Otoż zawsze w FM 07 organizowalem Widzewem puchar zapraszalem druzyny, glownie z Francji czy Hiszpanii takie srednio dobre np Lens czy Athletic.Robilem te turnieje w Lipcu, a potem w Grudniu czy STyczniu. Teraz gram w FM 08 i chce zorganizowac taki puchar tyle ze we wrzesniu juz zapraszam druzyny na turniej grudniowy badz styczniowy, te co w FM 07 i zadna z nich nie chce sie godzic. Czy przyczyna jest to ze zapraszam je juz we wrzesniu, czy juz nie da sie w ten sposob zarobic kasy?? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Problem taki, ze trzeba im placic okolo 2-4 mln euro rocznie, no ale ponoc ma sie oplacic...

 

To moze ja wyjasnie. Tak na oko mozesz zarzad prosic o klub filialny co jakies 6 miesiecy. Jesli grasz popularnym klubem, jak np. ManU, Liverpool, Arsenal, Inter, Barcelona itd. to na samym poczatku gry jest szansa dostania jako klubu filialnego jakichs cieniasow z Japonii / Chin / USA, dzieki ktorym zarobisz miliony na sprzedazy pamiatek. O ile dobrze pamietam po jkaims roku - dwoch grania w swoim klubie zarzad da ci mozliwosc wyboru rodzaju klubu filalnego. Zaznaczasz wtedy ze chcesz partnera do sprzedazy pamiatek i zalatwione.

 

Pod kazdym innym wzgledem te kluby sa zupelnie bezuzyteczne. Jednak korzysci finansowe sa ogromne. Placisz takiemu klubowi jakies 1.4 do 2.5 miliona funtow rocznie, podczas gdy miesieczny zysk ze sprzedazy pamiatek dzieki takiemu partnerstwu bedzie wynosil MINIMUM okolo 1 milion funtow (sprawdzone). Jak latwo przeliczyc, nawet gdybys wyrabial tylko to minimum kazdego miesiaca to masz zarobek rzedu 12 milionow funtow. Odejmujesz to, co placisz klubowi filialnemu rocznie i masz jakies 10 mln funtow zysku na czysto.

 

Partnerstwo finansowe mozesz zawrzec tylko z klubami z USA, Chin i Japonii. Nie jestem pewien, ale raz chyba mi sie zdarzyl klub meksykanski. Osobiscie udalo mi sie miec maksimum tylko dwa takie kluby jednorazowo. Gdy wolalem o trzeci zarzad wymawial sie tym, ze nie mogl znalezc odpowiedniego klubu partnerskiego (podejrzewam, ze zwiazane jest to z tym, ze takich klubow jest ograniczona ilosc - czyli kto pierwszy ten lepszy, komputer tez stara sie miec takie kluby partnerskie)

 

Krotko mowiac - grajac klubem o wysokiej reputacji i majac dwa kluby partnerskie tego typu nie musisz sie przejmowac finansami, bo wlasciwie zawsze, przy odrobinie zdrowego rozsadku bedziesz wychodzil 'na plus'.

 

 

Ale to co tu napisałeś tyczy sie tylko tych największych kulbów czy też mniejszych? Bo jak grałem kiedyś Legia albo Auxerre, juz nie pamietam, to nawiązałem współpracę z jakimś klubem z Chin i musiałem im płacić 1,5 mln euro co w tamtym okresie dla klubu było dość sporo ale chciałem zaryzykowac bo myślałem że mi się to zwróci ale po sezonie porównałem przychody z pamiątek z tego roku i z poprzedniego i nawet nieznacznie spadły...

Powiem szczerze, że ja grając Wisłą Kraków - po kilku owocnych sezonach - miałem możliwość wyboru. Chciałem nawiązać współpracę ukierunkowaną na korzyści finansowe, ale zarząd nie znalazł odpowiedniego dla mnie klubu (niby). Dochodzę do wniosku, że to nie musi być klub z górnej półki, ale grając takim jest większe prawdopodobieństwo znalezienia takiego klubu filialnego.

Teraz gram hiszpańskim średniakiem, typowano mnie do spadku, ale po połowie jestem w górnej części tabeli i też mam do wyboru rodzaj współpracy - oczywiście wybrałem finansową, bo kasy nigdy za dużo.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Da sie osiagnac taki wysoki poziom finansow aby Legia czy Wisła mogla scoutowac Ameryke Płd.? Czy jest to niezalezne od finansow? W austriackiej kluby z wartoscia kluby 5mln€ moze scoutowac Ameryke Płd, a Wisła z podobnym nie moze. Wie ktos w ogole czy ,,obszar:" scoutowania jest zalezny od finans?ow

Odnośnik do komentarza
Da sie osiagnac taki wysoki poziom finansow aby Legia czy Wisła mogla scoutowac Ameryke Płd.? Czy jest to niezalezne od finansow? W austriackiej kluby z wartoscia kluby 5mln€ moze scoutowac Ameryke Płd, a Wisła z podobnym nie moze. Wie ktos w ogole czy ,,obszar:" scoutowania jest zalezny od finans?ow

Oczywiscie, ze sie da jak jak gram Wisla to w 2, maksywmalnie w 3 sezonie moge scoutowac caly swiat. Potrzebne jest kolo 8 mln euro

Odnośnik do komentarza

moim sposobem, na latwy zysk, jak gram slabym klubem, to szukanie klubu finalnego, wypozyczanie juniorow z dobrych klubow i sprzedawanie pilkarzy moich(dobrych, slabych i srednich) i najczescie gram sparingi, gram z 3klubami, w sumie dostane oklo 400tys, zl a tym klubow daje max 200tys zl i tak latwo miec duzy zysk, akurat jesli chodzi o finanse to na tym sie znam, ale nie umiem kupic pilkarza po tanszej cenie :(

Odnośnik do komentarza

No nie wiem poległem.Gram druzyna nagielska z najnizszej ligi.Wartosc klubu 200 tys.Zawodnicy warci 0zł(no moze jeden czy 2 wartych 10 tys)Co tu zrobic?Z kazdym tygodniem jest coraz wiekszy dlug.Premie za lige,puchary odpadaja bo klub ktore ledwo sie trzyma w 6 lidze angielkiej.Na stadionach po 100 widziow.Co robic?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

System sprawdzony z Górnika Zabrze.

 

W pierwszym sezonie sprawdziłem GM Scoutem jacy zawodnicy z U-21 maja przyszłość jakąkolwiek przed sobą, standardowa w Polsce jeden sie ostał.

Sprzedałem pozostałych za 0zł + 30% z następnego transferu utrzymuje kadrę na poziomie 25 zawodników + 3-4 zdolnych juniorów. Po 2 sezonach takiej polityki mam 9M Euro na koncie, roczny przychód z biletów 2-2.5M Euro bez Euro pucharów, grając w pucharach dochodząc do 1 rundy Euro Cup 3-3.5M Euro. Po pierwszym sezonie z sprzedanych juniorów za 0 + klauzula było 350k dochodu.

 

Do transferów, mam tylko taką uwagę żeby scout obserwował interesującego nas zawodnika kilka razy i wysondował przedział cenowy, i zaczynam negocjacje od najniżej wskazanej ceny przez scouta.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...