Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, Scorpio said:

 

Chyba tylko Sousa coś widział w gościu, ktory w dwoch pierwszych meczach byl najgorszy na boisku.


pomijajac to ze jest słaby to nie znam zawodnika oprócz Frankowskiego który by w tej sytuacji nie skasował akcji kosztem żółtej kartki

1 minute ago, T-m said:

Wow Robek!

Ale go na radar kryli...

 

 

No Turcja wg mnie na przykład była gorsza...


Wydaje mi się jednak ze mieli delikatnie mocniejsza grupę ;) 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy po jakimkolwiek turnieju naszej reprezentacji czułem większy niedosyt. 

4 minutes ago, Ralf said:

Hasło meczu? Zdecydowanie "Oddalają Szwedzi". Naprawdę Dariusz nie ma w zanadrzu żadnych synonimów, innych słów? Miło byłoby usłyszeć "wybijają rywale", "Szwedzi zażegnują zagrożenie", cokolwiek, byle nie po raz tysięczny ósmy "Oddalają Szwedzi".

Miał przecież jeszcze „Szwedzi odpoczywali 30 godzin więcej „

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Brudinho napisał:

Nie wiem czy po jakimkolwiek turnieju naszej reprezentacji czułem większy niedosyt. 

Racja, dawno bardziej frajerskich bramek nie straciliśmy...

 

Ale chyba trzeba sobie powiedzieć jasno, że gra 3 w obronie nam nie służy. Sporo bramek teraz traciliśmy, nawet za tego Brzęczka mnie bramek traciliśmy (o strzelaniu przez grzeczność nie wspomnę).

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, Misiek said:

Racja, dawno bardziej frajerskich bramek nie straciliśmy...

 

Ale chyba trzeba sobie powiedzieć jasno, że gra 3 w obronie nam nie służy. Sporo bramek teraz traciliśmy, nawet za tego Brzęczka mnie bramek traciliśmy (o strzelaniu przez grzeczność nie wspomnę).

Jak dla mnie kultura gry na plus. Potrafimy wymienić piłkę kilka razy na połowie przeciwnika i wprowadzającym nie jest napierdalajacy długie piłki Krychowiak czy Glik. Natomiast niesmak, bo w defensywie Słowacja i Szwecja strzeliły nam wszystko co sobie stworzyły….

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Brudinho napisał:

Jak dla mnie kultura gry na plus. Potrafimy wymienić piłkę kilka razy na połowie przeciwnika i wprowadzającym nie jest napierdalajacy długie piłki Krychowiak czy Glik. Natomiast niesmak, bo w defensywie Słowacja i Szwecja strzeliły nam wszystko co sobie stworzyły….

Niby tak, ale jak patrzyłem na dośrodkowania Jóźwiaka do nikogo, albo kończące się na pierwszym zawodniku, to miałem flashbacki z gry Widzewa. Ogólnie Szwecja była do ogrania, bo zrobiła sporo błędów w obronie, ale wtedy potrzebna jest u nas dyscyplina w obronie i to całego zespołu, a nie Frankowski zostawiający autostradę Szwedom... I jeszcze ten Szczęsny (tak, nie lubię go, więc moja ocena jest wypaczona), który widzi, że Szwedzi wszystkie jego lagi zgarniają to w końcówce, zamiast grać po ziemi to wali dwie lagi, z których dostajemy strzała...

Odnośnik do komentarza

Wniosek na gorąco: Siwy wypierdalać. 
Ja się nie znam na piłce, wiec chciałbym, żeby miłośnicy Sousy mi coś wytłumaczyli. Wiadomo, że mamy Ok. 30 piłkarzy, którzy maja pojęcie o grze w piłkę na poziomie międzynarodowym. W jaki sposób taktyka i styl gry wykorzystuje najmocniejsze strony tej wąskiej grupy zawodników? 
 

Plus pytanie, jaka to w ogóle miała być taktyka. To co ja widziałem to cały ciężar ofensywnej gry ze Słowacją i Szwecją, czyli w meczach, w których mieliśmy atakować opierał się na wahadlowych. Czyli najważniejszymi zawodnikami  reprezentacji w konstruowaniu akcj mieli być  bardzo młodzi zawodnicy: Jóźwiak z Derby i Puchacz z Lecha. Dobrze mi się wydaje? To może będą najważniejsi piłkarze kadry za 5-10 lat, ale nie teraz. Może na tych pozycjach są najlepsi w kraju, ale chyba trener nie powinien tworzyć taktyki w tak dużym stopniu opartej na tych zawodnikach. Prosta sprawa, nie masz wybitnych wahadlowych, nie opieraj gry na wahadłowych. 
 

Chętnie poznam opinie znawców taktyki.

  • Lubię! 3
  • Nie lubię! 3
Odnośnik do komentarza
Teraz, BartuS napisał:

Mamy dwoch zawodnikach z pola, ktorych mozna okreslic mianem wyzszej europejskiej/swiatowej - Zielinski i Lewandowski. Jaki system gry eksponuje granie w pilke takim typem pilkarzy?

Gdybym wiedział to bym był selekcjonerem. Ale nawet. Mamy Zielińskiego i Lewandowskiego. A opieramy grę na Pychaczu i Józwiaku. Najlepszym obrońcą jest stary  i wolny Glik, a my gramy wysoko wysuniętą obroną. No nie skleja mi się to.

Odnośnik do komentarza
27 minutes ago, Mauro said:

Gdybym wiedział to bym był selekcjonerem. Ale nawet. Mamy Zielińskiego i Lewandowskiego. A opieramy grę na Pychaczu i Józwiaku. Najlepszym obrońcą jest stary  i wolny Glik, a my gramy wysoko wysuniętą obroną. No nie skleja mi się to.

Lewy trzy gole w trzech meczach. Zieliński dzisiaj super mecz + asysta. Glik jako jedyny nie zawalił nic na Euro mimo tej wysokiej linii. Czy my oglądamy te same mecze?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mauro napisał:

Gdybym wiedział to bym był selekcjonerem. Ale nawet. Mamy Zielińskiego i Lewandowskiego. A opieramy grę na Pychaczu i Józwiaku. Najlepszym obrońcą jest stary  i wolny Glik, a my gramy wysoko wysuniętą obroną. No nie skleja mi się to.

 

Czyli sugerujesz low block i kontre? Wiec dalej opierasz sie na szybkich bokach w postaci Jozwiaka i pewnie Plachety ;)

Odnośnik do komentarza
  • jmk zmienił tytuł na Livescore piłkarski

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...